obarvanost dlesni

an123sol · 4545

an123sol

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 09 November 2008, 10:59:08
Pri naši Leni sem opazila, da ima na nekatrih delih, dlesni temne oz. nekako vijolične barve. Kaj naj bi to pomenilo? Mogoče kdo ve?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 10 November 2008, 11:49:00
Lahko da ima vnete dlesni.


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 November 2008, 12:15:22
mene pa zanima kaj pomeni, kadar dlesni izgubijo rožnato barvo in postanejo zelo blede...pri našem psu se to občasno pojavi tudi, kadar ne kaže kakšnih znakov slabega počutja...dlesni se čez čas (lahko že v nekaj urah) spet obarvajo v lepo rožnato barvo...je videti, da so lepo prekrvavljene...je to običajno ali lahko gre za bolezenski znak?
hvala za odgovore.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 10 November 2008, 12:36:29
Pri naši Leni sem opazila, da ima na nekatrih delih, dlesni temne oz. nekako vijolične barve. Kaj naj bi to pomenilo? Mogoče kdo ve?
A drugače ima pa normalne enake barve? Ker eni psi imajo dlesni rožnate, eni pa šekaste  :) Pri nas imamo dva, ki imasta šekaste - roza, vijolčne, temno roza...in to je pač normalna obarvanost.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 10 November 2008, 12:52:30
A drugače ima pa normalne enake barve? Ker eni psi imajo dlesni rožnate, eni pa šekaste  :) Pri nas imamo dva, ki imasta šekaste - roza, vijolčne, temno roza...in to je pač normalna obarvanost.

ja, sicer ima enotno rožnato obarvane dlesni...občasno pa povsem pobledijo kot bi bil anemičen...a je lahko povsem živahen...obarvanost se tudi kmalu povrne.



an123sol

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 12 November 2008, 16:18:56
Sem opazila, da ima vsaj ene 90% temnih oz. vijoličastih. Saj možno, da je pol to ok...


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #6 : 09 Julij 2010, 19:43:54
Jst mam tud eno vprašanje... Moj mladič menja zobke in danes sem ugotovila da ima zadaj zgoraj in spodaj dlesen sivo-violično :-\
Vnetje? Lahko kej pomagam?? :-[



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #7 : 10 Julij 2010, 10:58:21
A ji kaj smrdi iz gobca?
Pri Ashu dlesni pri vnetju ratajo sivo temno rdeče in smrdiiiiiiiii!
Pomaga antibiotiki, če gre za vnetje.
Mogoče bi namazala s kakšnim aloe vera gelom za oralno uporabo, da malo ublaži vnetje. Lahko je samo razboleno zaradi menjave zob, tako kot pri dojenčkih. Ali pa kupi gengi bejbi gel v lekarni pa ji to masiraj.