Nočna svetleča ovratnica

Canis · 8109

Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
: 16 November 2008, 08:38:50
Živjo,

zanima me, če je kdo zasledil ovratnice, ki ponoči svetijo (ne odsevnike) in ne tiste, ki jih imajo v zooticu ali mr.petu.
Imamo eno iz zootica, zdej že dve leti, razen tega, da je ogromna in neprilagodljiva (trda plastika) ter da žre baterije na tedenski bazi, ne sveti tako zelo...se nam je sicer obrestovala, ampak od kar smo dobili boljšo...je nekako zgubila mesto... :-\

Uroš je namreč iz Nemčije prinesel super zadevico (za 8 €), ki deluje na dve diodici, svetloba pa se prenaša po prozorni cevki (cevka je bila napoljnjena z neko zadevo, ki je prenašala svetlobo okrog in okrog).

Nekaj podobnega smo našli v mr.petu, ampak ni tako dobra (je tanjša in ni tako učinkovita)... ::)

Super se je obnesla, dokler je ni našel naš najmlajši terorist in jo hotel skrajšat >:( (oz. jo ne/uspešno skrajšal).

Mislim, da je bila od Trixi-ja - na netu ne najdem...na linkih od avstrijskih trgovin (pa ker ne znam nemško) se ne znajdem ???.

Mogoče kdo od vas pozna?  8)



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #1 : 16 November 2008, 08:48:18
Aler bo pravi naslov  :) Imamo svetleče ovratnice od Karlie-a(utripajo rdeče in imajo še odsevni trak) in smo zelo zadovoljni! Po letu in pol še kar delajo, je pa res, da uporabljamo samo takrat, ko je tema že po šesti kmalu...se pravi, samo določen čas v letu - baterije pa še nismo menjali.
So pa to taprave ovratnice, samo da imajo lučke - se pravi, dovolj močne. Ne samo tiste varnostne, ki se z ježkom nalepijo okoli vratu.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 16 November 2008, 09:22:29
Mi imamo od hurte ovratnico, ki ima tudi svetleči trak, ki je kar širok in se lepo sveti v temi. Mi smo zadovoljni. Prav tako oprsnica od hurte in svetleči trak spredaj na oprsju.

Mislim, da sem pa videla tudi utripajoče obeske za ovratnico.

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 16 November 2008, 09:33:00
Meni samo odsevni trak ne koristi nič, ker imam pse spuščene ponoči na našem travniku, ko mečemo žogico...in če utripajo, vem kje so   :D



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #4 : 16 November 2008, 10:23:27
Mi imamo tako ovratnico, da je odsevna in še lahko tam na njej klikneš en gumb, da še lučke utripajo. :)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 16 November 2008, 11:04:22
jaz sem jih ravno včeraj videla v Fressnapfu in zoo und co v grazu. take oranžne so ane?

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 16 November 2008, 11:06:02
Mi imamo eno srebrno, z rdečimi lučkami in eno flurescentno rumeno z rdečimi lučkami...no, Tara ima pa (oz. je imela  >:D ) srebrno-rumeno z rdečimi lučkami.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 16 November 2008, 11:08:08
Jaz imam tako fluerescentno rumeno z rdečimi lučkami. Kupila sem jo lani v Lidlu za nekaj € in se presenetljivo dobro drži.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 16 November 2008, 11:13:28
Našla  :D
Gaja ima tako, samo, da ima črno obrobo:

Paxx ima pa rumeno...ampak se ne zapira na klipsno - na un navaden način, s paščkom.
Sem se pa spomnila, da imam tudi eno iz Lidla, ja - se tudi zapira s paščkom...
Sigurno bodo letos imeli še kako tako akcijo, ker res niso bile drage pa še držijo...



Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 16 November 2008, 11:29:34
jaz sem jih ravno včeraj videla v Fressnapfu in zoo und co v grazu. take oranžne so ane?

Ja ja, oranžne...a pol jih imajo?
Verjetno, če jih imajo v Gradzu, jih imajo tudi v Celovcu v tej trgovini?



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #10 : 16 November 2008, 12:00:18
Še naša:(slika je sicer slaba ampak se približno vidi)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Aska.

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 04 Februar 2009, 13:53:42
Ali kdo mogoče ve, če se dajo takšne ovratnice kupiti tudi kje na kakšni internetni strani?  ;D  jaz nisem nič našla  ???





n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 04 Februar 2009, 14:16:56
ene so tukaj

lp nina


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #13 : 05 Februar 2009, 14:39:40
Kaj pa, če svojemu kosmatincu na njegovo že obstoječo ovratnico dodaš TOLE?

Take svetleče ovratnice, ki bolj zgledajo kot neke cevke po daterih švigajo svetleče 'kroglice' imajo pa tudi TULE, vem, da jih je nekje še več, ampak trenutno ne najdem, malo pobrskaj pod temo Oprema za pse.

Lp, Živa


If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #14 : 05 Februar 2009, 14:44:21
Našla!

KLIK

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


aishad

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 13 Januar 2010, 23:39:25
Živjo,

svetleče ovratnice, svetleči trakovi in svetleče obeske si lahko ogledate na povezavi http://www.ovratnice.si
To so resnično ovratnice, ki svetijo po celotni površini in so izredno vidne, preko enega kilometra in pol.
Primerne so tudi za dolgodlake pasme, saj je svetloba, ki jo oddajajo izredno močna.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #16 : 14 Januar 2010, 13:45:47
torej: jaz imam tri različne barve teh prevlekic za ovratnice.
Barve so res krasne, lepo se vidijo, gumb za on/of deluje brezhibno.
Imajo pa vse pomanjkljivost kot prevleke vedno- niso čez celotno ovratnico,kar pomeni,da zdrsnejo obvezno na eno stran in pes ni vedno viden, oz z ene strani pod določenim kotom nič do slabo. Niso popolnoma mehke- upogibljive, kar se pozna sicer samo pri zelo malih psih-delno deformira obliko ovratnice
Dolžina dlake seveda tudi vpliva- pri mojem dolgodlakem je vidljivost na "pravi" strani dobra kljub močni "grivi", na "slabi" strani pa očitno slabša oz se kot "nevidnosti" poveča.
Pri kratkodlakih sije ovratnica dovolj močno, da se skoraj vedno ve kje je pes tudi zgolj na podlagi odseva z "napačne strani" na tla oz grmovje. Kdor je bolj natančen pa naj raje vzame dva paščka, da bo pokril obe polovici ovratnice (samo potem je že precej drago). Ali pa vzame ovratnico?
Jaz paščkov ne mislim dnevno nemeščat na ovratnice, pač pa za stalno na po meri sešiti (navadno široko) elastiko, ki se bo samo nataknila  in verjetno  bom ježke kar  zašila (za vsak slučaj- ker ko  se psi igrajo med sabo se tudi grizejo za vrat in s tacami šarijo tam okoli) 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 23 Januar 2010, 23:18:14
se ta trakec da pritrditi tudi na oprsnico?


san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 Januar 2010, 12:58:32
Ja se da,jaz ga imam na oprsnici  ;)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #19 : 24 Januar 2010, 13:40:32
http://www.brustgeschirr.com/en/sicherheitundzubehr/leuchtiedasleuchtband/

Tele svetijo okrog in okrog, so trpežne, imajo močno svetlobo..Jih zelo priporočajo. So v večih barvah: rdeča, rumena, oranžna, zelena, bela in modra.
Na strani kliker.si (meni trenutno ne dela) lahko vidite slike, kako dejansko izgledajo na psu, ko je noč.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 24 Januar 2010, 14:09:44
Ja, ampak meni je 30 - 35 eur ( x 3 !) čist predrago + poštnina + to da je treba naročit iz tujine.
Zato ostajam kar pri teh paščkih, ki so bili vsi trije skupaj z dostavo vred za ceno ene take ovratnice.
Za izgubit oz založit itak ni noben izdelek imun

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #21 : 24 Januar 2010, 14:12:03
Ja, ampak meni je 30 - 35 eur ( x 3 !) čist predrago + poštnina + to da je treba naročit iz tujine.
Zato ostajam kar pri teh paščkih, ki so bili vsi trije skupaj z dostavo vred za ceno ene take ovratnice.
Za izgubit oz založit itak ni noben izdelek imun


Mja, cena je res 'malo' mim  :-X