kakšno ležišče?

isla · 35736

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 05 Januar 2010, 15:17:48
Ker še vedno nisem dobila odgovora po mailu sem jih danes kar poklicala in odgovor je bil, da mi debelejšega težko naredijo, ker potem niso standardne mere. :( Da naj sicer še pokličem, ampak težko verjetno.  Sedaj pa res ne vem ali bi kupila kar še enga tanjšega?  ???
Jaz sem nad njimi obupala, zato sem kupila kovter za eno osebo za 30,00 eur, in moji psi so srečni.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 06 Januar 2010, 07:38:47
Tole s kovtrom sem tudi že jaz razmišljala, ampak jaz bi ga v tem primeru zložila na polovico in zašila (da bi bil debelejši). Potem bi pa spet morala k šivilji, da mi preuredi prevleke... Skratka, cenovno bi me prišlo najbrž isto, pa še zgledalo ne bi tako lepo.




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 06 Januar 2010, 07:59:01
Če ga boš zašila, ga boš težje prala in sušila, ker bo predebel. lahko ga samo prepogneš, pa je. Pa tudi prevleke ne potrebuješ, samo nekaj vržeš čez. Jaz imam spodaj enega debelega, čez pa enega starega tanjšega, ki ga redno perem. Ena ura v stroju, ena ura v sušilcu in si fraj.



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 06 Januar 2010, 22:58:54
Ima mogoče kdo ležišče iz te spletne trgovine:  http://www.bed4dog.de/? Izgledajo super, pa še cena je ugodna.

Mi mamo tako, sam da ni s te strani pa firma je druga, sicer pa identična. S tisto tačko vred.  ;D In smo zadovljni. Ful se lepo sleče in da prat. :) Pa če bi znala fotko prilepit, bi jo tud....  :-\ :)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #64 : 07 Januar 2010, 17:51:11
Mi mamo tako, sam da ni s te strani pa firma je druga, sicer pa identična. S tisto tačko vred.  ;D In smo zadovljni. Ful se lepo sleče in da prat. :) Pa če bi znala fotko prilepit, bi jo tud....  :-\ :)

Kje ste jo pa kupili? Iz tele strani na žalost ne pošiljajo v Slovenijo. A je vaša tudi nepremočljiva?
Tudi meni so všeč tale ležišča.  ;D Če boste kaj naročali, me lahko kar štejete zraven. ;)
Trenutno nimam nobene ideje, kam naj naročim, ker ne pošiljajo v slo.


Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 07 Januar 2010, 23:12:28
Kje ste jo pa kupili? Iz tele strani na žalost ne pošiljajo v Slovenijo. A je vaša tudi nepremočljiva?

Nepremočljiva... kaj pa vem, najbrž. ;) Goretexu je podoben material... Tko da računej, da te lahko statična rukne, če boš mrcino pobožala. :o
Kupil smo jo pa v Mr Petu v BTCju.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #66 : 08 Januar 2010, 12:39:44
Super. Kakšne so pa cene v mr. petu?




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 08 Januar 2010, 13:43:08
In dimenzije?



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 09 Januar 2010, 01:30:59
Mislim, da je bla naša okrog 45 ojrov, mere so pa cca. 100 x 80, če se ne motim. Majo pa tud večje in manjše. Men so ful lepe. :) Naša je prav takale: http://www.bed4dog.de/index.php?was=proinfo&kat=10&gro=04&far=11 (ampak bela). Oz. je BLA taka kak dan, ker Bart z njo počne vse živo - koplje po njej, mal jo tud grize pa še okrog bi jo nosil (vse za pozornost  >:D) in moram rečt, da je res zelooo vzdržljiva.  :P

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 11 Januar 2010, 12:20:46
Se je meni zdelo,d a imajo nekaj podobnega tudi v Mr. Petu. ::)

Jaz sem pa v petek kupila še eno tisto blazino (od Comforta) in je skoraj enkrat debelejša kot tista, ki sem jo kupila septembra.  Tako, da je ta veliko boljša.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #70 : 11 Januar 2010, 12:55:49
Meni pa te strani bed4dog ne odpira :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 11 Januar 2010, 13:01:45
Se je meni zdelo,d a imajo nekaj podobnega tudi v Mr. Petu. ::)

Jaz sem pa v petek kupila še eno tisto blazino (od Comforta) in je skoraj enkrat debelejša kot tista, ki sem jo kupila septembra.  Tako, da je ta veliko boljša.

Cena in dimenzije???



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 12 Januar 2010, 00:48:47
Meni pa te strani bed4dog ne odpira :-\

Tukaj so še slikice: http://www.meduza.biz/?kanapa-rozpinana-jednokolorowa,6 (pa če razumeš poljsko, tud opis) ;)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #73 : 12 Januar 2010, 07:38:46
aaaaa meduze, ja te so pa meni všeč, bo Bina za RD dobila. :) Tako veliko 120x90 približno ali še večjo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #74 : 12 Januar 2010, 10:15:04
Tole s kovtrom sem tudi že jaz razmišljala, ampak jaz bi ga v tem primeru zložila na polovico in zašila (da bi bil debelejši). Potem bi pa spet morala k šivilji, da mi preuredi prevleke... Skratka, cenovno bi me prišlo najbrž isto, pa še zgledalo ne bi tako lepo.


Res ni potrebe po šivanju. Za prevleko zloženih običajnih dimenzij so prave dimenzije otroške prevleke za  posteljnine. Je precej cenejša od pasje  ;)
Za male pse pa na pol zložen otroški kovter v prevleki za vzglavnik.
To uporabljamo mi (imamo obilo otroških posteljnin, ki so jih otroci prerasli in prevleke za vzglavnike se dobi posamezne po en E - skor se jih prat ne splača  :D - npr tste, ki jih imamo na dopustu sabo za po tleh kar zavržem).
Od nekdaj si želim imet lepe pasje postelje  :( ampak kot prvo nimam prostora, kot drugo psi ne sodelujejo. Ne kažejo niti najmanjšega zanimanja za spanje v svojih posteljah  :'(. Tako imamo takele kovtrčke s prevlekami ob nogah na naših posteljeh, en pes pa sploh noče spat na ničemer razen na golih tleh.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #75 : 12 Januar 2010, 12:09:53
Jaz imam doma tri prave ležalnike na nogicah, ampak so preveč okorni, zavzamejo preveč prostora, poleg tega niso primerni za starejše težje pse, ker se ugrezajo.
Za stare pse je dobro ravno, ampak mehko in toplo ležišče, dovolj veliko da lahko spi iztegnjen, če je pa poleg radiatorja, da se pes naslone s hrbtom nanj, potem pa je špica (vsaj za našega starega Jona)  ::)!



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 12 Januar 2010, 13:06:36
Karmen, uf, dimenzije ne vem točno.. tako od oka bi rekla nekje 70x100, cena je pa 24 EUR.

Deteljica, ja, to bi pa šlo - navadna odeja v preveleki otroških dimenzij. Hvala za idejo.  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #77 : 12 Januar 2010, 13:17:57
Za nemško dogo je 70x100 dovolj? Bi si mislila da je potreben kak otroško jogi-ala 140x70cm(ali več)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #78 : 12 Januar 2010, 13:57:37
maruša Star, ali si bila v BTC??? Cena za te dimenzije se mi zdi ugodna, na internetu jih nimajo objavljene, imajo samo za cela ležišča.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #79 : 12 Januar 2010, 16:35:38
V vseh Mr. Petih imajo te meduze :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #80 : 12 Januar 2010, 16:44:18
Meduza = bed4dog?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #81 : 12 Januar 2010, 17:23:31
Meni se zdi, da ja. Ker mi bd4dog ne odpira, je potem schnappi dala link od meduz.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #82 : 12 Januar 2010, 19:36:41
Karmen, uf, dimenzije ne vem točno.. tako od oka bi rekla nekje 70x100, cena je pa 24 EUR.

Deteljica, ja, to bi pa šlo - navadna odeja v preveleki otroških dimenzij. Hvala za idejo.  ;)

Katere misliš?
V Mr.petu v Kopru imajo vsa ležišča od 60 eur dalje  :'(.



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 12 Januar 2010, 21:42:48
Meduza = bed4dog?

Ja, enake so.

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #84 : 12 Januar 2010, 22:05:34
Karmen, cene so iste kot v Lj.
Če pa kaj nimajo, ti naročijo... Komot si pogledaš kaj imajo v Mr. P. na spletu pa poveš kaj bi rada. Mislim, da nebi smelo biti težav.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 14 Januar 2010, 09:24:03
Čara, saj pravim, te dimenzije so od oka, ker sem v službi in res ne vem na pamet. Lahko pa zmerim doma in točno povem. Aja, pa je dovolj veliko ležišče - itak ga ima samo v kuhinji, kjer leži le med našim kosilom, ostalo je pa večinoma v comfortu.

Karmen, ja, v BTC-ju sem bila, tam v tisti hali, kjer je Muller. Ne, na netu nimajo teh ležišč, sem že sama gledala. Sicer je odvisno od tega kaj potrebuješ, ampak meni to ležišče pride ful prav ker ga prestavljam po stanovanju. Comfort je pretežak, da bi ga prestavljala za 10 minut v drug prostor (vedno gledam, da leži na mehkem!).



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #86 : 14 Januar 2010, 10:14:33
maruša, poslala sem jim mail, dvakrat sem jih poklicala, pa mi kljub temu niso povedali cene, ker imajo objavljeno na internetu. Na internetu imajo cenik za Comfort, ne samo za podlogo!!! ker serm videla, da se ne razumemo, oziroma da ni interesa, sem odnehala  :'(.



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 14 Januar 2010, 13:28:00
Karmen, vem kaj misliš.  :-\ Sem bila že prvič pri kupovanju comforta negativno presenečena zaradi prodajalca. Se mi je zdelo, da bi najrajši videl, da vzamem prvega, plačam in grem, brez da še kaj vprašam. :( Ko sem potem kupila ležišče na razstavi v Celju je bilo čisto drugače (drug prodajalec), zadnjič pa spet isto. Ko sem prej poklicala če lahko dobim mogoče debelejšega, mi je le s težavo odgovarjal in na koncu je bil odgovor da ne, ker je preveč dela. Isto je bilo ko sem šla v trgovino in sem rekla, da imajo sedaj debelejša ležišča in comforte - spet ni bilo prav. Starju se je namreč comfort precej "ugreznil", medtem ko so novi sedaj ful "napihnjeni". Ok, malo se je itak  posedel, to je itak normalno, ampak točno vem, da eno leto nazaj niso bili tako "napihnjeni".

Skratka, jaz bi na tvojem mestu enostavno šla tja, vzela in plačala - brez besed!  :D Točna cena je pa 24€, sem pogledala račun.



Taja_the_vizsla

  • *
    • Prispevkov: 105
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 15 Februar 2010, 09:52:01
živjo,

pa da še jaz zapišem svojo izkušnjo z izdelovalci Comfortov...

Pri njih sva kupila že 2 ležišči comfort (XL in L), s katerimi sva super zadovoljna. Potrebovala sva tudi prevleke za avto, ki sva jih pravtako naročila pri njih in se zaenkrat dobro obnesejo.

Pred enim mesecem pa sva se odločila, da bova naročila podlogo, ki jo potrebujemo za v kovinski boks.
Tako sem se odpravila k njim v btc, ko imajo odprto (urnik je seveda katastrofalen!). Vendar možakarja ni bilo tam in sem ga morala čakati skoraj 2 uri, da je prišel, ker so imeli veliko dela v Celju. Okej, toliko že potrpim, sem pač malo firbcala po trgovinah v btcju. Potem pride in mu povem, kaj želim - pravokotno podlogo, narejeno na vogale (tako kot ima Sasha). Pa mi je začel razlagat, da to na vogale bo mal težko pa to, no pa, da se bodo potrudili. Vprašam za ceno : 24 €, 10 € dam avansa. Pove, da bo v roku 1 tedna in da me pokliče, ko pride podloga.

Okej, mine en teden (petek), nič. Kličem, če je slučajno prišlo, ker grem mimo btcja, pravi, da še ni, da me pokliče, ko bo. Počakam do naslednjega petka, ni se nič, pokličem možakarja še enkrat, pravi, da ni. Da pač še ni. In mi da telefonsko od neke šefice. Kličeva gospo, ki pravi, da najina podloga še ni narejena, da so posebne dimenzije in da se bo potrudila, da bo že (?!) v sredo. Od nobenega od njiju nisem prejela nobenega opravičila, nobenega obžalovanja, da kljub obljubi - v roku enega tedna, zadeve še ni.

No, v sredo, po skoraj 3 tednih me možakar kliče, da je zadeva v trgovini v Ljubljani. Moj fant je šel zadevo iskat. Prodajalca je vprašal, koliko popusta nama dajo, glede na to, da sva čakala skoraj 3 tedne. Je rekel, da popusta ne more nič dat (!?). Pa je fant plačal, podloga je doma, lepo paše v boks in je prav simpatična.

Vendar, moram povedati, da sem IZREDNO razočarana nad odnosom, ki ga imajo omenjeni proizvajalci! Ko sem naročila podlogo (po meri), mi je rekel, da to ni problem in da bo trajalo 1 teden, da jo dobimo. Na podlogo sva čakala skoraj 3 tedne, prejela nisva nobenega opravičila. Kot da je to nekaj običajnega, da zadeve pač še ni in da naj bova pravzaprav vesela, da sploh bo... Pri tem, da sva pravzaprav redni stranki, saj sva pri njih kupila: 2 comforta + prevleke za avto + podloga: cca 200 €.

Tako da ja, njihova roba je kvalitetna, odnos do stranke pa ne!!

Lp, Laura



Metal

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 15 Februar 2010, 10:27:07
Lesena paleta, tista, ki nima rež (polna, kot ploh), na njej pa pralni kovtrček, s sintetičnim polnilom. To lahko pogosto pereš in sušiš v sušilcu.

 Narobe..... Praprot gor. Mislim da mora biti posušeni.


 Praprot ubija in "odstani" vse parazite od psa, tako da pes lahko spi v miru. Aja... pa še praprot je zastonj.