parket za na tla

nuska123 · 7254

nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
: 16 Julij 2009, 10:04:29
Lep pozdrav pesjanarji! Sicer ne vem če je tema že kje odprta, če je me opomnite. Trenutno sem pred malim problemom in vas spašujem če je kdo že reševal in rešil ta problemček. Psa imam v hiši in ker pod nobenim pogojem ne bo zunaj sem pred dilemo ker ne vem kakšna tla naj dam v novo hišo. Laminat odpade med prvim, takoj za njim pa odpadejo tudi ploščice. Rada bi parket, vem da mora biti trd in dobro lakiran. Ali ima kdo doma parket kot jih imajo športne telovadnice, če ja lahko posreduje kakšno informacijo kdo mu ga je polagal oz. katera firma mogoče kak link na netu, če je znan komu. V zakup vzamem nekaj prask to itak kaj priporočate bolj svetlejše ali temnejše nianse tleh? Kaj imate drugi po tleh ko ste šli v nova stanovanja z mrcincami?Veselim se predlogov lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 16 Julij 2009, 10:18:11
Jaz sem bom omejila samo na zadnje vprašanje. Imam pa v mislih ravno ploščice po celem prvem nadstropju, v zgornjem pa laminat ;)
Točno tisto kar pri tebi odpade. So mi pa ploščice, kake bolj rustikalnega videza od nekdaj všeč in nekaj takega bomo verjetno uporabili. Laminat pa kakšen temnejši, oz z izrazitimi črtami (zgošenimi deli) lesa...  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 16 Julij 2009, 10:36:43
Jaz se tudi strinjam z andrejo. V veži in kuhinji imamo ploščice v pisarni in dnevni parket, na hodniku in spalnicah pa laminat. Če bomo oz. ko bomo kaj delali sami bodo parket zamenjale ploščice ::). Ker so najenostavnejše za čiščenje in vzdrževanje. Drugje bo pa laminat. Posesaš, pomiješ in je to to. Pa še kremlji se ne vidijo ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 16 Julij 2009, 12:02:57
samo kaj ni laminat precej drsec? :-\

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 16 Julij 2009, 12:07:56
samo kaj ni laminat precej drsec? :-\

Če lepo hodijo ni. Če pa lavfajo pa drsi ali laminat ali pa lepo fajn spoliran in namazan parket isto :P Pri nas nimajo problemov z laminatom, če kdo pride in se vsi trije začnejo gužvati pred vrati in "cepetat" potem jim malo drsi, če lepo hodijo je vse ok.




cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #5 : 16 Julij 2009, 12:09:54
Mi smo šli v novo hišo že kar neki let nazaj in ker smo vedeli da bomo imeli psa (zdej imamo pač pse  :D) so starši pametno se odločili za ploščice v celotnem spodnjem delu hiše. Boljše zadeve jst ne poznam! Zgoraj pa imamo parket, ampak psi samo spijo zgoraj, pa se ne pozna kej dosti (razn od drugih zadev)...
Ploščice so zakon!  8)

p.s. pri norenju mislim da vsaka podlaga drsi (laminat, parket ali ploščice) :)



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Julij 2009, 12:40:53
Uh, jaz tudi definitivno za ploščice! Sama se sicer prej nikoli ne bi odločila za njih, ampak ko sva se vselila v to stanovanje, so bile ploščice že položene, in zdaj jih ne morem prehvalit! Da ne govorim o tem, kako se psa v tej vročini razlezeta po ploščicah, ker so hladne  :P



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Julij 2009, 13:07:58
Mi imamo skoraj povsod parket-tikovina,ki je v kombinaciji s psom in 4 mačkami živa katastrofa. V dveh letih so ga popolnoma uničili-smo ga spomladi zbrusili in lakirali in je že spet ves podrsan.

Jaz sem pristaš ploščic imitacija lesa.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8 : 16 Julij 2009, 13:32:31
Parket-katastrofa :o :-[

Vem, da ima ena bokserašica doma en poseben pod, kot neke vrste ploščice, ampak niso hladne in ful lepo izgleda. Pa ful trpežno baje!
Je pa res, da je bila menda cena kar visoka. Če te zanima jo lahko povprašam kaj imajo to, meni izgleda fajn.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #9 : 17 Julij 2009, 11:53:37
Vem, da ima ena bokserašica doma en poseben pod, kot neke vrste ploščice, ampak niso hladne in ful lepo izgleda. Pa ful trpežno baje!
Je pa res, da je bila menda cena kar visoka. Če te zanima jo lahko povprašam kaj imajo to, meni izgleda fajn.

verjetno je to celenio. Videz lesa, toplota lesa, neobčutljive kot ploščice.

Meni se ploščice ne dopadejo, ker so premrzle. Raje imam laminat. Saj obstaja tudi tak laminat, bolj hrapav. Ta manj drsi. Drugace pa drsi tudi parket.

Mi imamo kombinacijo laminata in parketa. Pri parketu smo že v naprej vedeli, da bo gor vidne sledi  psov, in se sedaj ne sekiramo preveč. Zato smo pa izbrali cenovno bolj ugoden parket (cca. 20 eur / m2).



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #10 : 17 Julij 2009, 12:06:23
Mi imamo parket popolnoma uničen, sploh če se je Bella polulala..ko je bila puppy se razume ;)
Zdaj ko se bomo selili pa bo spet prket razen v kuhinji in vhodu.. kar je meni bedno, saj je bila Bella samo 3x tam pa je parket že (na nekaterih delih) spraskan.. samo mene doma itak noben ne posluša. ::)
Jaz sem definitivno za ploščice, nekateri jih ne marajo, jaz pač nisem ljubitelj parketa, ko se gre pa za pse pa sploh. ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 17 Julij 2009, 12:26:41
Lep pozdrav pesjanarji! Sicer ne vem če je tema že kje odprta, če je me opomnite. Trenutno sem pred malim problemom in vas spašujem če je kdo že reševal in rešil ta problemček. Psa imam v hiši in ker pod nobenim pogojem ne bo zunaj sem pred dilemo ker ne vem kakšna tla naj dam v novo hišo. Laminat odpade med prvim, takoj za njim pa odpadejo tudi ploščice. Rada bi parket, vem da mora biti trd in dobro lakiran. Ali ima kdo doma parket kot jih imajo športne telovadnice, če ja lahko posreduje kakšno informacijo kdo mu ga je polagal oz. katera firma mogoče kak link na netu, če je znan komu. V zakup vzamem nekaj prask to itak kaj priporočate bolj svetlejše ali temnejše nianse tleh? Kaj imate drugi po tleh ko ste šli v nova stanovanja z mrcincami?Veselim se predlogov lp

Imaš več vrst parketa.
takega ki ga lahko kupiš v štacunah- gotovega
 potem tistega taštacunskega razsutega ki se zlaga ali v ribjo kost ali pa v kockice.

no te odpiši.

Jaz imam hrast. Domača izdelava. Lakiran z lakom za telovadnice.
Hudo neobčutljiva zadeva... ampak. Pri nas je eno pravilo..... tam kjer je parket( 1 nadstropje in drugo kjer so sobe)... tam   ni pojanja za žogo ali preganjanja...igra se zunaj ali pa v skrajno spodnjem štuku kjer je pisarna in garaža ;)

Kje ga dobiti. .. ( ti ga lahko zvoham ;))
Mi imamo namreč iz lastne  gmajne. Naredit smo ga dali enemu kmetu, ki ima privat žago( to je bilo poceni)
Polaganje to je bila pa  draga investicija( čeprav ga je tukaj en lokalni mojster... samo še vedno je naneslo, ker pri nas ga je z dnevno jedilnico in sobami kar zajetnih 200 kvadratov :-X)... tudi lak dobit je bila draga investicija( neka zadeva z nekimi vlakni)- pa samo polaganje je bila cela procedura ::) :-X....... vzdrževanje bo tudi draga investicija ;) .

sicer občutek parket Vs laminat( katerega imam v pisarni) je neprimerljiva razlika... topel na boso nogo.. in veliko bolj fensy izgleda.
Hrast je tudi trd.  Vem pa ,da se dobi en les ki je pa še trši... pa se ne morem spomnit katera zadeva... vem ,da je tropska in mučos draga ;D

Je pa ta naš parket v primerjavi z unim  štacunskim-ta-kuplenim kot noč in dan. ;)




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #12 : 17 Julij 2009, 12:34:13
še en predlog za oboževalce lesa.
Pri stari mami smo imeli : navadne oblane hrastove deske- tisti star tip tal iz prejšnjega stoeltja, ki so ga s sirkovimi kračami ribali. Smo jih zgladili in polakirali in je bilo super. Njabrž nič manj zrazano, ampak se ni videlo raz oz niso nič motile.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 17 Julij 2009, 13:01:50
Mi imamo spodaj pluto, na vrhu pa les. Zdaj je dovoljena samo raba okolju prijaznejšega laka za les. Ta pa je slabši. Hja kremplji so-normalno in se ne sekiramo zaradi tega. Sestavni del.  Če je mlad pes, mladič pa nakupi še en ogromen tepih-ta gre pri nas ven vsako misenje. Ampak se tudi mi v hiši ne igramo dosti-to delamo zunaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 17 Julij 2009, 13:20:59
še en predlog za oboževalce lesa.
Pri stari mami smo imeli : navadne oblane hrastove deske- tisti star tip tal iz prejšnjega stoeltja, ki so ga s sirkovimi kračami ribali. Smo jih zgladili in polakirali in je bilo super. Njabrž nič manj zrazano, ampak se ni videlo raz oz niso nič motile.


Temu se sedaj novodobno reče plavajoč ladijski pod :D.
Tako zadevo sem imela jaz v pisarni( v prvotnem načrtu  bajte - kao kmečka soba ::)), samo se ni obnesla, tako da smo potem čez ruknili laminat.
Problem je v baje v dolžini ker les diha in se potem zvija in je po fugah spokalo....  po cca dveh, treh letih  je bilo ful grdo....( pes ,ko se je pripodil v sobo je kar zakopal :-X).
Takrat mi je en model naračunal za brušenje in lakiranje( za 30 kvadratno sobo) 800 eur... (me kar na rit vrglo).
Za laminat sem dala pa 10 eur po kvadratu.. sicer ok...za pisarno... samo je pa na občutek res razlika  proti lesenem podu.

Če bi še enkrat bajto delali, (bi jo jaz itak imela na morju)...in potem bi bile ploščice po tleh. Tukaj v teh koncih,  je pa les- za pristno  vzdušje >:D.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


nuska123

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 18 Julij 2009, 11:36:10
O hvala za vse vaše predloge in mnenja. Vidim, da večinoma imate in prisegate na ploščice. Nekak se ne morem odločiti zanje, ker mi resnično delujejo zelo hladne in glede na to, da sem tudi sama zelo zmrznjen tip človeka se za ploščice ne bom odločila. Verjetno bomo dali parket in ga prelakirali z dobro kombinacijo laka in še nevem česa na to se moj fant bolje spozna in kar bo pač bo. Sicer pes se v stanovanju ne igra prav rad, za igro je prostora dovolj zunaj, tako da v manjšem delu se bomo malo znebili prask. Kolikor jih pač bo, bomo pa vzeli v zakup ker pes zunaj ne bo. Sicer pa s predlogi in mnenji kar nadaljujte mogoče si še kaj premislim, ker se mi še ne mudi z polaganjem tal. lp