VNETJE MEHURJA

KARMEN · 9744

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
: 21 November 2008, 19:58:22
Naša samojedka pa je staknila zelo hudo vnetje mehurja. Od vedno je zelo rada zunaj, ne glede na vreme. Kolikokrat smo jo iz dnevne sobe opazovali, ko je pozimi v največji burji ležala na terasi na hrbtu in si hladila trebuh. Ko smo jo poklicali noter, je prišla samo za malo časa, da smo bili zadovoljni, takoj ko je nismo več opazovali, pa se je izmuznila ven. Sedaj pa se bo morala sprijazniti s tem, da ni več rosno mlada in bo treba tudi malo popaziti na svoje zdravje. No, danes smo bili pri veterinarju, vzeli so ji kri in vodo, dobila je antibiotike. Sicer je zelo zdrava,ne kaže nobenih težav (še nikoli ni bila bolna), samo jetrni encimi niso najboljši.
Prilagam izvide, ali mi zna kdo  kaj pojasniti?





Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 November 2008, 21:41:48
Kako pa ste vedeli, da ima težave z mehurjem?  ???

Ker moja psička je še mladiček in ko je šla lulat je poletm takoj šla še enkrat in spustila le par kapelj. Veterinar ji je dal antibiotike ampak se stvar kar ponavlja in ponavlja. Stara pa je komaj 6 mesecev.



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #2 : 21 November 2008, 21:45:44
Tudi naša tamala (skoraj7mesecev) zelo veliko hodi lulat.. ampak ponavadi spusti le par kaplic :-\ nikoli nisem posvečala temu velike pozornosti.. namreč lula 2x na dan tisto prav da teče.. drugače pa po 4-5kapljic  :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3 : 21 November 2008, 22:24:09
Ali imajo psičke težave s mehurjem ali pa preprosto samo označujejo. Tudi Ajka je začela markirati. Ji ne dovolim, sploh na sprehodih.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 November 2008, 23:15:23
Samo naša to dela doma, ko jo spustim na vrt, da gre lulat. Najprej gre ful lulati, potem pa kar še voha in spusti še par kapljic. Pa ne vedno no.

To pa nisem vedela, da tudi psičke markirajo  :-\
A je potem možno, da tudi doma to počne? Ker jaz sem takoj sklepala, da gre za kakšno vnetje mehurja, samo sedaj kar ne neha. Pa tudi, ko je imela antibiotike je bilo isto.



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 21 November 2008, 23:18:51
Tudi psičke markirajo. In seveda tudi doma, ko označujejo svoj teritorij. Če je pri antibiotikih tudi to delala pomojem markira. Ne pa me držati za besedo, nisem veterinarka.  ;)


lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #6 : 29 November 2008, 21:08:29
Soseda me je prosila da tukaj vprašam ker sama ne obiskuje foruma. Njena psička(maležanka-6mesecev) je danes težko hodila kot bi jo kaj bolelo in ni mogla zadrževati urina. Je to znak vnetja mehurja? K veterinarju lahko grejo komaj ju3 zjutraj ker je dežurni iz maribora in je rekel da če ni nujno se ne bo vozil.. pa še računa dosti. tako da morajo čakati.. ???

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 30 November 2008, 11:08:54
Ne bi vedela, moja Biba je pogosto urinirala, nato pa je lulala kri. Opravili smo preizkavo urina in krvi. Ker antibiotiki niso prijeli, smo naredili še ultrazvok in rentgensko slikanje, kar pa ni pokazalo nič sumljivega. sedaj smo povečali dozo antibiotikov in upamo, da bo kaj bolje. V nasprotnem primeru bomo morali z antibiotiki prekiniti za nekaj časa, nato sterilno odvzeti urin in poslati na analizo še enkrat, da ugotovimo, katera bakterija je prisotna.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 30 November 2008, 11:18:24
Priporočam Brusnice, čaj ali sok iz brusnic, pozdravile ne bojo, lajšajo pa težave.
Lucha je takrat dobila Synulox (vnetje je bilo precej hudo, je med uriniranjem dobesedno iztiskala kapljice krvi iz sebe, urin je bil čisto zapackan) in je kri v urinu takoj izginila, nisem mogla verjeti.
Sem pa takrat peljala vzorec urina na Inštitut za mikrobiologijo in so naredili teste, če predpisan antibiotik sploh ustreza-čene bi menjali. Na srečo je ustrezal, ker je bila breja in je drugo polovico brejosti preživela na antibiotikih, kar bi bilo s katerimi drugimi rizično.

Pa mogoče še ena naravna pomoč za lajšanje težav-moja nekdanja sodelavka je nekje staknila nasvet, naj si ob vnetju predel trebuha in mehurja v krogih na par ur maže s čebulo in je dejansko pomagalo. Je pa res da je to pri psici z nagim trebuščkom lažje prakticirati-pa lizat ne sme ker je čebula zanje strupena.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 30 November 2008, 12:49:44
Biba je dobila Enroxil, tudi ona iztiska kapljice krvi. Izgleda grdo  :(. Zakaj je bila toliko časa na antibiotikih, zaradi mehurja?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 30 November 2008, 14:21:44
Ja, kar precej jih je dobila. Mogoče ni bilo ravno pol brejosti, par tednov pa vsekakor.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.