Veliki švicarski planšarski pes - leglo psarne Karantanska

Apollo · 28232

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #120 : 06 Januar 2009, 23:30:07
Je bla nočni in dopoldnevni in prejšnjednevni ;D...
8) ;D


Tamala Nubica je pa res kopija mamice  :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 06 Januar 2009, 23:53:10
Potem bomo pa probali srečo s tatankim - upam da ne bo preveč vozlov 8)

Že vidim, da me bo cimer s5 mel za norega. Ob vselitvi vlečem noter ogromno kletko s podganami, zdaj pa še 3x večji boks za psa  :P
Aja, da ne pozabim - Apollo lahko prosim ob cepljenju zrihtaš še zdravstveno potrdilo za Darta? Da ga lahko čimprej legaliziram v študentu  >:D

P.S.  kaj je augenmass?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #122 : 07 Januar 2009, 07:55:52
Sledni povodec lahko tudi sam naredis... kupis v Merkurju ali Obiju karabin in vrvico, pa je. Okrogel tanek je res boljsi od ploscatega, je dosti manj neroden.

battito animale


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 07 Januar 2009, 16:05:19
Meni se zdi, da v študentu ne bo več tako kot je bilo ;). Mladi švicarčki potrebujejo ogromno pozornosti, predlagam, da se dobro pripraviš in založiš s čimveč igračkami, kostmi in svinjskimi uhlji. Pa da o osvežilcih zraka v prostoru in papirnatimi brisačami niti ne govorim...;)

lp



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 07 Januar 2009, 17:09:24
Več časa kot zdaj dvomim, da bom še kdaj mel  ;) Študentska leta so najlepša  :P

Cimer je pa tako al tako navdušen  8)







Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 07 Januar 2009, 17:32:13
Bo boks 92x62x69 cm dovolj velik do 5-6 mesca? Nimam predstave kako hitro beštja raste  ::) Alternativa je 108x71x80 cm, samo bi raje manjšega, ker soba ni tolko prostorna...



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #126 : 07 Januar 2009, 20:52:04
Augenmass - po domače "na oko" :D Se mi pa zdi da so ti sledni povodci (ta tanki) tako poceni, da te dražje pride če kupuješ vrv in karabin :P.
Jaz bi vzela kar večji boks, odločit se moraš pa sam. Rastejo zelo hitro, tam do 8 meseca imajo skoraj končno višino... ::)


Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 07 Januar 2009, 21:18:59
Jajce na Augenmass  :P No pol bom probal cimra prepričat  8) V najhušem primeru bo ena miza začasno "odšla"  ::)

Še eno vprašanje, pa upam da nisem preveč tečen  ::) Kolko dolg sledni povodec priporočaš - 10, 15 al 20m?



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #128 : 07 Januar 2009, 22:03:15
Meni se zdi najbolj primeren 10 m. Je ravno prav dolg, da se ne vozla preveč :P.
Ma če imata prostorsko stisko pač vzami manjšega... Samo večji je boljši, ker ti lahko še kasneje prav pride 8).

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 12 Januar 2009, 14:02:16
Kriza.. mam kolokvij pa ne utegnem prit nič na obisk  :(

Apollo si tolko prijazna da prilepiš kakšne nove fotke od Darta?  :D



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 21 Januar 2009, 15:31:17
Hehe Dart Karantaski je varno doma  :D Po novem se pa kliče Kal  8)




MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #131 : 21 Januar 2009, 16:26:05
Mr Globus čestitke za malega navihančka :o


blaze

  • *
    • Prispevkov: 44
    • Točke: 0
  • Tesa
Odgovori #132 : 22 Januar 2009, 21:05:41
Čestitke tudi z naše strani. Upamo na čim lepše skupno druženje in kar se da malo morebitnih nevšečnosti.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 22 Januar 2009, 22:01:47
Hvala  :D

Danes smo ga seznanili z domačo labradorko. Uspeh 1A  :o Tastara je navdušena in tamali skače okoli nje  8) Neca hvala za kost, ga fajn zamoti, da lahko sploh kaj napišem na forum  :P Edino Hills brikete bom počasi menjal na Orijen ker jih Kal dosti hitreje in z večjim užitkom poje.

Dostavli smo tudi papirje v pisarno študneskih domov in če bo vse v redu bo "legaliziran" drugi teden.




matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 26 Januar 2009, 14:21:52
No, Mr. Globus, kako je z novim članom družine? Te je že kaj razjezil in podobno? A kaj grize po rokah? Škoda, da se nisi oglasil na specialki v Ljubljani, da bi videl, kakšne "barabe" postanejo naši švicarji.

lp

Matej



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 26 Januar 2009, 15:40:59
Mali je prava tečnoba  :P Jezi me sto na uro - in ja roke me pečejo  :P Samo na to nerodo ne moreš ostat jezen.

Zdaj je postal še kar priden - grize večinoma svoje peluše. Naučil se je "sedi" in zdaj delava intenzivno na pozornosti. Gre počasi ker ne ostane dolgo interesiran na hrano ampak se premikamo  8) Edino "pasenje" ne vem kako prekinit - dobesedno vsako svtar prime v usta in melje. Zato delam na pozornosti, da bi gledal vedno (optimist :P) mene namesto da žnjofa v tla. Pravi pristop?

Danes smo tudi prvič uspešno prestali prvo kopanje. Na začetku je tulu ko jesihar, po pol kozarca briketov je pa samo čakal na več vode  ::)



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 26 Januar 2009, 16:10:29
Hahaha, taki so ja ;), no, nikakor mu ne smeš pustiti, da te grize. Za hrano pa itak vse naredijo, tako da je to dobra fora, kar nagrajuj ga za vsako dobro stvar. To je zelo pomembno!

Za pozornost in ostalo učenje pa najboljš, da Neco pokličeš al pa mailaš, če se tlele razpišemo, boš dobil sto različnih mnenj pa boš še bolj zmeden. Najboljš je, da se enega pristopa držiš (vsaj v tej fazi, ko še ne veš dosti).

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #137 : 26 Januar 2009, 22:45:01
Mr Globus a ti si ga prav kopal ali si mu samo pral tace... :-[

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #138 : 27 Januar 2009, 08:49:48
Prav skopal. Ni blo druge, ker je smrdel "po leglu". Drugače pa nič bat - ne vidi več šampona, razen če se bo v dreku alpa crkovini povaljal. Primorci se peremo v morju  :P Zamerlo se mu tudi ni, ker v kopalnici in banji še vedno maha z repom.. efekt briketov  ;)

Gre pa nama super. Zdaj greva na sprehod s slednim povodcem, ker ima tako večji maneverski prostor. Pa pridno klikamo ko hodi blizu mene, ne žnjofa tal in priteče k meni. Vglavnem mali hitro pošteka (kar mu paše  :P) in zdaj celo izgleda kot da peljem na sprehod psa in ne pes mene.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #139 : 27 Januar 2009, 09:50:20
Smrdel po leglu... :-X Ma daj Mr. Globus ne pretiravaj. Doma sta še dve psički, ki odhajata v tem tednu in nobena ne smrdi niti malo ::). Mladiči so ves čas spali na čistih rjuhah na žimnici in imeli pospravljeno, tako da ne vem o kakem smradu ti govoriš oz. od kod bi lahko smrdeli 8). No dobro, upam samo da kopanje ne bo stalna praksa, ker psu prej škodi kot kaj koristi. In švicarjev res ni treba kopat, če se že ravno ne vržejo v kakšen drek - se jih samo malo obriše z vlažno brisačo ali skrtači.

Pri učenju pa ne pretiravaj. V tem obdobju je najbolj važno, da se pes naveže nate in da je pripravljen s tabo sodelovati. Pa da začne počasi dojemat, da mora prit na "odpoklic" in da se svinjarijo po tleh pusti pri miru. Za sedi s pozornostjo etc. bo še čas :P.

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 27 Januar 2009, 10:01:59
Ma jaz sem bolj pacek tako, da mene ni motlo. Je pa doma padla kritika če ga lahko skopam, ker je dajal malo po urinu. Pa ne razumet narobe prosim - vem da so bli mladiči v leglu čisti (zato pa sem dal tudi navednice zgoraj). Ne, kopanje ni stalna praksa in v banjo gre pes pri nas navadno samo po morju (da gre sol dol), pa še to samo z vodo  ;)

Saj ga ne učim z velikim U-jem. Samo nakazujem mu kaj je zaželjeno. Ni nič komand vpletenih, samo ko me gleda v oči, hodi lepo zraven, priteče k meni sledi klik in nagrada. Okidoki mali se je spez zbudu ... grem  :D



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 27 Januar 2009, 10:43:14
Kot nekdo, ki je pa res moral oprat mladica ko je prisel od vzreditelja iz tujine, lahko garantiram da pri Neci mladicki niso nic umazani. ;) Verjamem pa da ima vsak svoj "nos". Tudi moji prijateljici moji psi naceloma ne disijo prijetno. Kaksne pasme, ki imajo mocnejsi vonj kot svicarji, ji pa direkt smrdijo. Tako da Neca ne huduj se. Smo mi ze tolko "pasji" da teh stvari vec ne dojemamo pomoje. :P ;D ;D
Mr. Globus veliko veselje in uzitka s tamalim ti zelim. ;)

Ziva, Klark in Leia

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 27 Januar 2009, 14:49:34
Ok, zdaj ko preberem še enkrat res zveni kot da je bil Kal kot iz štale... Neca oprosti, res nisem hotel nič slabega  :-\ Garntiram pa ti, da pranje res ni rutina (in tudi šampon je blo samo za vzorec, tolko da so doma zadovoljni.) - načeloma samo poleti po morju, da gre sol s kože.

Da menjam temo - danes sem se z mesarjem v Murglah zmenil, da bom redni odjemalec kosti (in zrezkov zame  :P). Kal se že masti s kosom prsnice  :D



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 27 Januar 2009, 15:42:14
No, evo, nobene panike več, vse pošlihtano - vse zmenjeno. Važno, da Kal gricka svojo kost in je zadovoljen ;).

Ma je res malo čudno izzvenelo glede smradu, to je pa tko, če se po forumu preveč razglablja pa na "uč" pisari.

Mene mesar v Grosupljem tudi že pozna - torki in srede v "najboljšem sosedu" so najboljši za kosti, vsaj pri nas ;). Telečje kosti so za Vala že neki časa prešvoh, jih zmaže tik tak.

lp

Matej



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 27 Januar 2009, 15:58:23
Pol pa predlagam obisk na lj. trznico- tam kjer prodajajo konjsko meso. Sej ni treba, da omenim velikost kosti, a ne? So me zadnjic cudno gledali po centru- smo bli kot pri Kremenckovih. :o
Da ne omenim da se mi po vrtu valja ovcja glava... ;)
Sam Mr. Globus vseeno malo pazi s kostmi zdaj ko je se majhen:
1. pazi da ne pogoltne kaksnega vecjega kosa! (ne bi bil prvi svicar!)
2. (vsaj pri meni) so pri mladih pseh izvale napihovanje v zelodcu in drisko- tudi sedaj vedno dajem "mesnate" kosti (s kej mesa gor)

Pa naceloma pri "najboljsem sosedu" lahko dobite tudi odrezke za 20c kilo. Vsaj tle pri meni so mega- sam goveji, kite, vezi, trsa misicnina..itd

Lp Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #145 : 27 Januar 2009, 17:52:32
Ja, ja sej je ok. Je že mimo... ;) Ja prsnica je zakon :D. Mr Globus, če se da se pri mesarju zmeni (so ponavadi full navdušeni, če se nekaj zmeniš za naprej in ti z veseljem pripravijo - vsaj jaz imam take izkušnje), da ti pripravi - hrustančne dele od scapule (to je za mladiče zakon - jaz vsak tak kos razrežem na 3 dele in imam za 3 dni - tamalidve že sedaj te kose popolnoma zglodata pa še malo mesa je gor), potem hrustančne dele telečje prsnice (tam na spodnjih delih reber se najdejo - tudi to je za mladiče super, ker lahko vse poglodajo - če se da se zmeniš, da gor pustijo še malo mesa), kake piščančje vratove. Lahko kupiš tudi rebra (s hrustančnimi kosi) v najboljšem sosedu. Vse te stvari mladiči komot že sedaj pojejo.

Za mesnate kosti so še malo premali, ker trdih kosti ne morjo še dobro zglodat. Odrezkov pa tudi ne priporočam preveč, ker se mi zdijo za mladiče preveč mastni (razen če dobiš bolj kite). V poštev pridejo še ribe (surove). Pa neočiščeni vampi (če kje dobiš ovčje) in kako goveje srce, jetrca za sem in tja ::). Jaz imam na srečo že vse mesarje in kmete okrog nas poštimane, da dobimo take stvari. Ampak se da dobit.

Uživajta v temle snegcu. Mi smo bili ravno zunaj in sta dirkali kot nori. Potem pa fehtali pri mizi, ko smo jedli - ju je malo sestradalo 8). Zdaj pa čakata na večerjo (pa se še kuha :P)...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 27 Januar 2009, 18:52:52
Aha potem šopam dalje s hrustančnimi deli. Lopatica, prsnica in rebra in vratovi.. OK  8) Kaj pa recimo glavo femorja s hrustanci in ligamenti še gor?

Kalu se je tudi sfučkalo v snegu. Je dirkal ko norc  :o



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 28 Januar 2009, 21:25:33
Joj veterinarji, ste hudi s to latinščino, morte vedet, da ta forum tud otroci berejo. Pol se pa dogaja, da pridejo k mesarju in rečejo:"Dva femorja z ligamenti pa velko scapulo za povrh".

Pri nas na kmetih, Val sem pa tja dobi tudi brezmesno večerjo. Polento z jogurtom pomlaska v dobre pol minute. V bistvu, če dobr pomislim, je do zdaj pojedel še vse kar sem mu dal, edino strok česna je sam na pol pregriznil pa ven pljunil, hehe. Treba je pestro in uravnoteženo!

Samo treba je tud mal pazit s količino kosti, Val je hitr zaprt kak dan, če je prevelka kost v igri.

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #148 : 05 Februar 2009, 10:26:38
Kaj se majo eni fajn: http://www.youtube.com/watch?v=5okocejMiXM   :D Full je dobra.