Skakanje po ljudeh

Kana · 1677

Kana

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
: 24 November 2008, 20:37:31
Pozdrav vsem!

Imam en problem in mi je zaradi tega že malo nerodno. :-[

Imam psičko Kano, mešanko s ši-cujem in je stara 4 mesece. Zelo rada, ko srečava ljudi, skače po njih. Ko jo imam na povodcu jo potegnem nazaj in ji govorim fuj. Ampak nikakor si tega ne more zapomnit.

Zanima me, če ste se tudi vi kdaj srečali s tem problemom in kako ste ga rešili oz. ga rešujete.

LP,
Mare

LP   **Marko**


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 24 November 2008, 22:08:54
Prvič, imej psa skoz na povodcu in čim več med ljudi z njim. Ko je pes na povodcu in greste mimo ljudi, psa zamotiš recimo z priboljškom, da je pes pozoren na tebe in sploh ne opazi drugih ljudi. Če je potrebno se ustavi,, pritegni pozornost psa, na začetku čim več priboljškov (lahko delaš tudi na igračo kot nagrado, samo običajno se kos salamice zelo dobro obnese) in ko gre človek mimo in ga je pes ignoriral, ga fuuuuul pohvali in seveda priboljšek (na začetku daješ priboljšek res pogosto, takoj ko je pes pozoren na tebe ). In potem se to počasi nadgrajuje.
Ne pričakovati čudeža v eni noči, jaz sem rabila pol leta oz še več, da mi psica sedaj ne skače več na tujce oz ne rabi vsakega pozdraviti oz če ji rečem da ne, potem uboga :)
Vsekakor mora biti pozoren pes na tebe, vedeti da si ti bolj zanimiv kot tujci in ko bo ubogala že ko ji rečeš ne oz. fuj potem lahko začneš trenirati tudi brez povodca, seveda na primernem kraju, da se tudi to nauči. Vsekakor še enkrat povdarjam, pes mora vedeti, da ko ga ti pokličeš je to nekaj pozitivnega čemur sledi nagrada.