Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 528357

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
ojla!

za začetek pa še značaj, nega in življensko okolje ;)

ZNAČAJ:

Je pozoren, zelo intiligenten in zelo zelo previden pes. KEr je zelo občutljiv in čustven, moramo z njim ravnati sicer zelo odločno, a z ljubeznijo in nikoli nesmemo uporabiti sile. Zelo je navezan na svojega gospodarja ter na njegovo družino, trpi, če ga le ta zanemarja ali po krivici graja. Zelo rad se uči, uboga iz ljubeznijo do svojega gospodarja, nikoli iz strahu pred njim.


NEGA:

Pri prehrani moramo paziti, da  se nam ne zredi, kajti ima zelo dober tek. Glede kožuha ni zahteven. Pogosto pa ga je treba česati za ušesi.


ŽIVLJENSKI PROSTOR:


Zelo rad živi na domačem vrtu. Sicer se prilagodi tudi življenju v stanovanju ampak v tem primeru potrebuje zelo zelo veliko gibanja, igre,.....nasplošno rekreacije.




poznamo 4 vrste Belgiskih ovčarjev....prvo vam bom napisala izgled in zgodovino Malinoisa

Mailnois

IZDGED:

Ena in edina dovoljena barva kožuha je rdečkasto rjava s sajastimi ožigi in črno obrazno masko. Je edini Belgiski ovčar s kratko dlako.

http://album.agility-slo.net/albums/album38/psicke_malinois.jpg


ZGODOVINA:

Ime je dobil po starem mestu Malines v bljižni Antwerpa. Po mnenju kinologov naj bi bil  kratkodlaki beljigec sorodnik ovčarskih psov iz srdnje Evrope. Njegova telesna zgradba  in oblika truka , predvsem pa njegove sposobnosti ter značaj nasprotujejo takšni domnevi in govorijo v prid temu, da gre pri tem psu za različico beljgica. Naj omenimo še, da je znan Italijanski vzreditelj beljgicev, Angelo Tavazzani, dobil za raziskovanje in preučevanje črne primerke s kratko dlako. Želja dati temu psu drugačen rod, je nastala mogoče iz bojazni, da nebi doživel krute usode, ki jo doživljajo nekatere različice, ko morajo deliti pasmo z drugimi različicami. V takih primerih se pogosto dogaja da, nekatere  izgubijo svoje osnovne značilnosti, številne pa padejo v pozabo. Malinois si je s svojimi odličnimi sposobnostimi  pridobil svoj prostor in je zelo priljubljen, največ v svoji domovini in je celo spodrinil Nemškega ovčarja.

 ;) :)


+1 točka

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 26 December 2005, 00:49:07
Citiraj
Zelo rad živi na domačem vrtu. Sicer se prilagodi tudi življenju v stanovanju ampak v tem primeru potrebuje zelo zelo veliko gibanja, igre,.....nasplošno rekreacije.

Belgijci so zelo radi v družbi ljudi in rabijo veliko gibanja tudi, če živijo zunaj, saj se ne bodo sprehajali sami od sebe. Potrebujejo tako fizično kot mentalno zaposlitev - ne samo sprehode, ampak tudi učenje, utrjevanje vaj, skratka možgančki morajo delati. Je pa res ja, da so to delovni psi z veliko energije in rabijo delo.

Mogoče je zanimivo še to, da se lahko v leglu tervuerenov skotijo tudi groenendaeli in obratno.

V Sloveniji je največ malinoisov, ki jih veliko uporablja tudi policija, najmanj pa je laekinoisov; če se ne motim je samo eden.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #2 : 26 December 2005, 09:02:37
ja v sloveniji je največ malinoisov  :)

pa še ena slikica mladička  :-* (sem ga čohala)



pa še slika odraslega, ki ga uporablja vojska


A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 26 December 2005, 10:12:17
Pasme belgijski ovčar je pa moja ljubica Rona, ki sicer ni moja ;). je res taka srčica, ki bi se skos čohala. je pa od tam kjer jaham. še slikica kjer se je slabe vidi...bom slikala danes ;)

tam umes med konjema je ;)
http://rondo.moj-album.com/slike/590660/Cbtmq_XhbP58dBAW.jpg

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #4 : 26 December 2005, 12:08:32
ii lepotica

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #5 : 29 December 2005, 08:53:27
ena izmed novejših lastnic malinoisov sem tudi jaz.res so to krasni delavni psi, ki so zelo zvesti in odvisni od lastnika.ravno sedajle se odpravljamo na sprehod. Ko se vrnemo napišem ostalo.



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 29 December 2005, 08:58:33
super ali bodo slke? ali se ukvarjata z razstavljanjem? ali kaj trenirata? koliko je star/a? ali je samec ali samica? iz katere države je? kdo sta mama in oče? ali sploh ima rodovnik?  ;D ;D ;D ;D

lp in hvala za odgovore ;D :D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #7 : 01 Januar 2006, 21:26:41
super ali bodo slke? ali se ukvarjata z razstavljanjem? ali kaj trenirata? koliko je star/a? ali je samec ali samica? iz katere države je? kdo sta mama in oče? ali sploh ima rodovnik?  ;D ;D ;D ;D

lp in hvala za odgovore ;D :D
slike bodo:Razstavljati začnemo februarja, ko bo dopolnila 6 mesecev. Namenjena je za reševanje in agility (samo hobi). Kali je iz slovenije, starša njenih staršev pa iz belgije. Rodovnik ima.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #8 : 02 Februar 2006, 20:35:53
Pa še najina slikica.
Kali vztrajno raste in se razvija v pravo lepotičico. Upam, da bo zdrava in srečna z nami.


Lp, Ines!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 02 Februar 2006, 20:59:53
SAR, ti dve slikci sta fuuul majni. Imaš mogoče večje?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #10 : 12 April 2006, 10:22:55
SAR, ti dve slikci sta fuuul majni. Imaš mogoče večje?
sem jih že pred časom povečala oz. spremenila  ;).




zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Sem opazila ja  :)

Kako pa kaj Kali, zdaj je verjetno že velika punca ane  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


search.and.rescue

  • Gost
jo Kali je pa moja ošpica, ki je sedaj stara dobrih 8 mesecev in je ravno v obdobju raziskovanja. Za delati je izredno pridna, vendar ji gre včasih moje povelje kar čez ušeska in ji bolj malo ostane v možgančkih. Je pa čedaljebolj igriva kar mi je zelo všeč in preko igre sva se naučili že veliko stvari. Trenutno se ukvarjava s premagovanjem ovir, preko katerih izgublja strah in pridobiva samozavest. Mogoče se sliši hecno, vendar je zelo učinkovito in tako sva dosegli že precej večjo umirjenost do drugih psov in ljudi. Še vedno pa ne prenaša direktnega pogleda v oči s strani nekaterih ljudi. Vendar delamo, delamo.
Lp, Ines!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Kali smo danes na srečanju tudi spoznali.

Tukaj pa ena lepa slikca lepotičke:



Pa še ene par slik:
slika 1
slika 2

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


search.and.rescue

  • Gost
joj, hvala za tako lepe fotkice. So resnično krasne. Do kdaj ste pa bili na kraju zločina? Smo veliko zamudili?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Ni problema za slikce, Kali zna prav lepo pozirati. Mi smo bili tam do približno pol štirih, nekateri so ostali še malo dlje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Jaz sem tudi slikala Kali,zna ful lepo pozirat  :)


Pa še dosti jih je v albumu.

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Ja Kali je res krasna punca. :-*
Malo plaha ampak vseeno super. Pa veellliiikkkoooo energije ime tudi. :)


Moja igračka


Tako je Kali "prestrašila" Chico in Loka


Vsi za Kali!!!

Res je super psička. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


search.and.rescue

  • Gost
vsi ste takooo prijazni s temi slikcami. Delamo na plahosti in na žalost imajo malinovci kar prirojeno, da so nezaupljivi. Se zelo trudimo in verjemite, da je veliko bolje kot je bilo. Sicer mi pa večino lastnikov pravi, da ne pustijo božati svojih psov, tako da se mi zdi, da je za Kali že to ogrooommnooo, da se rada druži z drugimi psi. Seveda pa obstajajo ljudje, ki jih Kali čisto lepo sprejme (Tina od chike). Če ne bo šlo drugače jo boste pač morali sprejeti takšno kot je. Ona je bolj takšna - glej in opazuj me od daleč, če grem mimo tebe me ignoriraj ;). Tipična zgovorna ženskica  :D :D :D



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Tele lepe fotke so pa slikane na našem poligonu. Najlepši poligon v Sloveniji. Slike pa dobite jutri.
LP Dominik

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
ena najlepših psičk mi je tale kali  ;D,




http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


search.and.rescue

  • Gost
ena najlepših psičk mi je tale kali  ;D,





Evo s1b še ena zate. Tale je malce delavna in mogoče niti ne tako lepa  ;D




search.and.rescue

  • Gost
Se pa vidijo njeni lepi zobje  :D :D



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
SAR a tole imaš ti doma?



search.and.rescue

  • Gost
Ne ne - to je poligon v Zagorju  ;)



search.and.rescue

  • Gost
Danes je Kali stara eno leto  :o :o :o



nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Vse najboljše! ;D ;D Jest se tut pridružujem vsesplošnemu mnenju, da je Kali zelo lepa psica. Sploh na tistih slikcah, kjer se obrazek dobro vidi, je prava manekenka. :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Vse najboljše :-*

lp nina



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
uuu kok je lepa  :) use najboljše kali pa da boš lastnico ubogala  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #29 : 22 September 2006, 20:37:28
Danes sva bili s Kali prvič v rovu in je bila presenetljivo dobra reševalka.

Nosek je delal sto na uro, malo jo je begala tema, vendar je bila supeeer!