Belgijski Ovčar [Chien de Berger Belge,Belgian Shepherd Dog]

ursa · 528451

kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

No če ste bili res tam okoli nas pol je pa čisto možno da sem res vas videla ( mimo turistične kmetije Jelinčič) No pol pa septembra, samo zadnji teden v septembru me ni doma drugače pa ni problem ;)

Filmček je pa ful dobr

Lp
Ana


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Po dolgem času sem zopet božala in crkljala gospodiča Hala, kar ne morem verjeti da ima že deset let,no mal več. Je še vedno tak mladeniški :-* Slikic žal nimam ker se je moj fotič odločil da gre na dopust >:(

Naslednič ko se zopet vidiva bodo pa tudi slikce.


Lp
Ana


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Hal? Edini belgijski Hal, ki ga poznam, je terv iz Ljubljane, natančneje Rožne doline. Kaj pa on na vašem koncu počne? Drugače ga pa jaz nisem videla že kar nekaj let...

Drugače smo se pa v petek vrnili s krasnih počitnic na Cresu, kjer je Črna Smrt v četrtek praznovala svoj 8. rojstni dan  :). Za ta dan si je privoščil izdatno porcijo paše otoških ovčk  ::), sicer pa smo jih dejansko srečevali skoraj vsak dan, tako da se je dodobra naletal za njimi. Zadnje dni se je sicer videlo, da ne s takim žarom kot na začetku, na skalah (pri vodi in pri ovčjem coursingu) si je namreč poškodoval blazinice na nogah, tako da je ene dva dni kar opazno šepal, pa se je na srečo stanje po par dneh že opazno izboljšalo. Sicer pa smo kljub prvim trem deževnim dnem uživali, Sambo pa je čuval šotor (no ja, vsaj v spanju...  ::) ), osvajal sosede, plaval in nasploh nesramno užival  ;).

Še nekaj dokaznega gradiva:

Mi o volku, volk iz gozda (v šotor)



Najljubše mesto za počivanje (za se spravit tja je moral opravit mali tečaj joge skoraj)



Najboljša dlaka na svetu - v 10 sekundah, z enim dobrim otresom, pridemo iz tegale stanja...



... v tole



Coursing



Ovčka zre Črni Smrti v oči  :P



Malo romantike ::)



Za konec pa še moj prvi 'dodelan' filmski izdelek, najinim moronizmom na čast (materiala še dosti  :D ) - http://www.youtube.com/watch?v=8tUm5f2OMWM .

Lp, Urša




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Mislim da bo kar tapravi Hal, ker je terv. Že kar nekaj let hodijo na počitnice v naše konce, mogoče drugo leto celo k nam  ;), do sedaj so hodili v kam v Soči

Pa full lušne slikce lepotca Črne Smrti  :-*

Lp
Ana


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #64 : 06 September 2007, 16:19:55
Eno hitro javljanje...

V zadnjih dveh mesecih me je kontaktiralo že več kot 5 ljudi, ki išče (dolgodlakega) belgijca. Ne vem, od kod nenadno zanimanje in od kod so ravno zdaj mene stauhali, ko sem pa v 5ih letih večkrat videla svizca čokolado zavijat kot pa belgijca ali belgijskega navdušenca  ;) . Zelo bom vesela, če v Slovenijo pride še kak dolgodlakec, tak, kot se šika  :), in z veseljem pomagam vsem, ki se zanimajo za to čudovito pasmo. Upam pa, da se vsi navdušenci pozanimajo tudi o njihovih  zahtevah in specifičnih karakteristikah. Na srečo so praktično vsi, ki so me kontaktirali, bili seznanjeni z njihovimi lastnostmi in potrebami, vsakemu pa sem jih za vsak slučaj tudi posebej na hitro zrecitirala.

Ena od možnih temnih strani te pasme je tudi srečanje z epilepsijo. Očitno so vodniki in vzreditelji končno nehali gledati na 'sloves' in začeli delati v dobro pasme, tako da so začeli sestavljati seznam epileptičnih psov, z njihovimi rodovniki in označenimi epileptiki med predniki. Vsak, ki se odloča za belgijca, bi moral v rodovniku preveriti tudi takšne stvari (čeprav vemo, da vsi niso pošteni in takih stvari javno ne razlagajo, poleg tega pa nas genetika/narava vedno lahko zafrkneta in kljub previdnostnim ukrepom na koncu dobimo ravno takega mladiča, čeprav iz čistih (realno ali le domnevno) linij).

http://home20.inet.tele.dk/shadowlands/epliste/epliste.htm

Lp, Urša 



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #65 : 06 September 2007, 20:33:42
Jaz se  lahko pohvalim, da imam malinoja, kateri ima kar dolgo dlako za malinovca.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #66 : 02 Oktober 2007, 00:05:48
Da se poberemo iz naftalina...

Črna Smrt ima zadnje dva tedna malo okrnjene fakultativne dejavnosti in si že poje Queene in njihovo I'm going slightly mad...  ::) Vseeno se trudim čimveč delat z njim, predvsem sva v tem času klikala, ponavljala trikce in se učila novih skrajno uporabnih spretnosti, pa danes sva že drugi zaporedni agi trening ponucala za ponovitev mize, saj se resno ( še sama sebi ne verjamem  :D ) pripravljava na zadnjo RO tekmo letos, pa moram reči, da nama je šla super, saj ga nanjo lahko že pošljem s cca treh, štirih metrov, o čemer sem prej lahko le sanjala. Očitno mu je pavza koristila  :).

Drugače sem prejšnji teden začela sprejahati prijateljičini psici med njeno odsotnostjo, tako da ima Sambo na sprehodih malo družbe. On je navdušen, jaz malo manj, saj sta bolj slaba družba kot ne, slabi zgledi pa vemo, da vlečejo neprimerno hitreje kot dobri  ::). Tako se je nenadoma spet začel zanimati za miši  >:(, kar pomeni, da bom še po enem tednu skupnega sprehajanja porabila prb. 2x toliko časa, da ga ponovno odvadim knapovskih dejavnosti  ::). No ja, vsaj dolgčas mi ni in mi ne bo (sicer pa ne vem, kako je človeku lahko dolgčas, če ima doma ovčarja...).

Pa dodatek k mojemu zadnjemu postu - včeraj me je na sprehodu ustavil še en gospod, ki se tudi zanima za dolgodlakega belgijca (letos je res belgijski boom očitno); najprej je vprašal, koliko je cena, naslednja tri vprašanja so bila, koliko stanejo pri nas, pa pri sosedih, pa drugje, pa tu in tam, potem ga je pa zanimalo samo še to, če so kaj hudi, ker njegov kraševec se je zelo rad tepel. Pa sem mu povedala, da samci znajo bit malo tečni do drugih samcev, kar ga sploh ni motilo in se mu zdi čisto fajn, da je pes pravi dec. Špica  8). Sem mu že začela razlagati svoje mnenje, po dveh stavkih videla, da sem prišla v slepo ulico, napletla štorijo o visoki ceni, zahtevni negi in dosegla svoje - hitro se je pobral. Včasih se vprašam, zakaj se sploh trudim...

No, pa za konec še dve novejši fotki, prva je s frizbi seminarja, ki ga je pred kratkim priredila forumovka Jean, druga pa je s švicarskega piknika na Jančah.





Lp, Urša



s5iztok

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 10 Oktober 2007, 21:25:25
Ta tema pa kar sameva, pa, da ne bo samo Bambi s svojim psom blestela, dodajam še eno fotko moje malinovke :)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #68 : 16 Oktober 2007, 14:46:05
Eh, Iztok, midva tako ali tako blestiva, pa če sva sama ali v družbi  ;).

Drugače pa... Danes mineva natanko 8 let, odkar je v moje življenje prišel Sambo, ena in edina Črna Smrt, najboljša tetka na svetu, Big Brother, lastnik najlepših uhljev v Evropi  8) ;) . Ko me je kdaj kdo vprašal, kdaj se belgijci malo umirijo in dokončno odrastejo, sem vedno odgovorila, da jaz še vedno čakam. In zdaj - še vedno čakam  :D. Upam, da bo tako še dolgo, dolgo let in da njegova nevroza  :o še nekaj časa ne bo popustila.

Vsem belgijskim fanom želiva lepe jesenske dni - midva jih od prejšnjega tedna dalje skušava čimveč uživati v stilu '10ih nog naokrog'.




ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #69 : 16 Oktober 2007, 15:41:01
Ko se bom naučil, bom tudi jaz dal gor kakšno fotko svoje maline.


Lahko pa se pohvalim, da sva na CAC Maribor dobila BOB in PRM. Sem full vesel, da ga je ocenjeval tuj sodnik in sicer iz avstrije.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #70 : 16 Oktober 2007, 15:59:16
Če se ne motim, je tole tvoj... (slikan v Trbovljah, kjer sem stažirala)






ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #71 : 16 Oktober 2007, 21:04:53
Ja res je moj. a ni lep. Če še imaš kakšno sliko, bi te prosil, če mi jo lahko pošlješ.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Nina R.

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 22 Oktober 2007, 22:15:00
Lep pozdrav, sem nova tukaj in sploh ne vem, če bo to sporočilo pravilno dostavljeno.

Obračam se na pomoč vas vseh,ki ste tukaj, ker sem po naključju prišla do Malinoja in ker je tako zelo srčkan, bi rada spoznala tudi kakšne njegove sorodnike.
A žal se njegov rodovnik ne najde,od koga je bil kot mladič kupljen tudi ne vem, "baje" je prišel iz Črne na Koroškem, rojen pa je menda leta 1998 (proti steklini je bil prvič cepljen JAN 99).

Zanima me,če veste za kakšno psarno, ki je leta 98 morda prodajala Malinoje.

Hvala vsem,ki mi boste skušali pomagati.

LP NINA



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #73 : 23 Oktober 2007, 09:59:11
poskusi na spodnjem naslovu  najti kontakt.
Zagotovo vedo za vzreditelje in legla. Pes mora imeti tudi čip oz tetovirno številko po kateri se da razkriti identiteto. Vsekakor lahko dobiš na KZS duplikat rodovnika, če je pes rodovniški (Mislim,da malinov ni veliko brez rodovnika):

http://www.dpbo-klub.si/

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #74 : 23 Oktober 2007, 12:15:06
Če je iz Črne na Koroškem, je skoraj gotovo rejec Pečnik Zdravko, mati psa ali psičke je Ora oče pa Dusti Poluksov.
Kje si pa dobila tega malinovca, me full zanima.

LP Dominik

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #75 : 23 Oktober 2007, 14:57:51
Citiraj
Če je iz Črne na Koroškem, je skoraj gotovo rejec Pečnik Zdravko, mati psa ali psičke je Ora oče pa Dusti Poluksov.

Hm,bo verjetno kar držalo.Ne spomnim se,da bi v tistem času še kdo v tistem koncu imel malinovce.
Boš pa verjetno malo težje našla sorodnike.

Ajki je imel psa iz tega legla.

Kako pa je tvojemu ime?
Tisti so bili na črko L-Lee,Lord,.......


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nina R.

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 24 Oktober 2007, 00:13:43
Zdravo!

Zahvaljujem se vsem,ki so se odzvali na moje vprašanje.

"Mojemu" psu je ime Brin, nima čipa(preveril veterinar), rodovnik pa baje obstaja,a se ne ve kje je...
Lastnik je fantov sorodnik.Psa je celo imel v pasji šoli,bili so menda tut neki poskusi agillityja....

No,pes je kmalu pristal pri očetu od tega gospoda,pri katerem pa je Brin poskrbel za selejcijo domačih živali, na vesti ima tudi enega kozlička.Sosed pa od takrat naprej tudi nima več piščancev.IN TAKO JE BRINOVA NAJBOLJŠA PRIJATELJICA VERIGA.
Baje se rad tepe z drugimi psmi...

Ne vem,jaz takšnih problemov skoraj ne poznam.Pri nas doma je lahko spuščen in ne beži in ne dela bedarij.Ni čudno,če pa se mu je babica na začetku kar naprej nekaj prilizovala in tekmovala za njegovo naklonjenost.Zdaj je obupala, on si je izbral mene!

tudi lastnik je menda opazil,da mu z mano in z mojim fantom gre veliko lepše in niti enkrat ši ni pokazal nezadovoljstva z mojim početjem.Brin je namreč non-stop z mano.Ima lepšo dlako,več kondicije in skozi igro opažamo,da je tudi fizično ojačal.

Boji se ostati sam in ko pač mora kdaj ostati,ga sosedje slišijo lajati in cviliti.Če vidi,da se kam odpravljam mi je pa sploh skozi za petami!Če imam avto odprt,se vsede kar za volan!

Potrebe po ubijanju so zgleda zginile... pred kratkim sem mu v posodo s hrano dala mladega muceka,Brin ga je nežno odrinil na rob posode in jedel dalje.Ni pa nobene živali raztrgal,le stisnil za vrat in to je bilo vse.

On je dokaz,da psi najpogosteje delajo bedarije iz pomanjkanja pozornosti, osamljenosti.. v glavnem iščejo pozornost.
Pri brinu sem enkrat opazila tak.. paničen strah pred samoto.
v gozdu sem se želela le malo igrati in sem se mu nekajkrat skrila.Okoli je letal ko nor,ko pa me je že tretjič našel,me je rahlo zgrabil za roko in nekajkrat ščipnil in me tako čudno pogledal... potem pa se je za trenutek kar dol vlegel... Bil je čist zadihan,vznemirjen...
takrat sem videla,da to ni igra zanj.
on si bližino človeka želi tako močno.... veliko različnih živali smo že imeli pa še česa takšnega nisem opazila.
Se pa je zdaj že malce poboljšal,umiril.

na začetku sem mu morala skozi okno pobegniti,da ni doma cvilil in me iskal.On je še naprej stražil vrata skozi katera me je videl nazadnje oditi in kot da ga ni,skos je ležal pred pragom.


No,zdaj pa bom zaključila s svojim čvekanjem, ženska kot ženska,a ne?
o njem bi lahko pisal še in še...


upam,da bom imela kdaj priložnost spoznati kakšnega njegovega bratca,on namreč nima potomcev. Ko so prijatelji zvedeli katere pasme psa imam, so me vsi opozarjali,da so hudi in...ne vem kaj.Le negativne zgodbice sem slišala.Zato pa sem začela malce raziskovati o tej pasmi in zelo me je začelo zanimati kakšni so njegovi sorodniki,ker on je globoko v sebi res,res nežna dušica.Le ljubezni in cartanja si želi,tako kot vsak.


LP NINA



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #77 : 24 Oktober 2007, 08:47:46
Nina R. čip lahko kam "odpotuje", tetovirna številka pa ne.Tudi ,če ni več dobro berljiva, se vidi , da je bil pes tetoviran- ali v uho , ali na notranjo stran stegna.
Belgijci imajo mčan nagon plena, ki ga, če nimajo dovolj igre in obenem preveč energije sprostijo na gibajočih predmetih  :). Mnogi "gibajoči prdmeti" ki so bili na začetki take igre živi, potem niso več  ??? . To se dogajalo ob njegovi "selekciji domačih živali"  ::).
Svetujem, da se z lastnikom zmeniš, da ti psa uradno prepusti.
Malinoisi so si med sabo precej podobni, tako da je pravzaprav vseeno ali spoznavaš njegove brate ali pa druge. Vsekakor ne pričakuj, da bo pes bratov kaj posebaj vesel. Mogoče bi se razveselil sestre- pa ne iz naslova sorodstva  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nina R.

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 24 Oktober 2007, 17:45:35
deteljica...

na stegnu ni tetoviran,ko bom doma,bom pa še uho preverila

 njegovi sorodniki me zanimajo zato,ker ko bom naslednjič "kupovala" psa, bi morda spet imela malinoja in to njegovega sorodnika,tak lep občutek bi bil imeti nekoga njegove krvi

ta Brin je že šesta pasma,ki jo imamo in mi je do zdaj najbolj všeč,morda zato ker je to bolj aktivna pasma(ustreza mojemu načinu življenja)
polovico teh psov smo imeli,ker si nekateri ljudje pač nabavijo žival,potem se je pa naveličajo in tako imamo spet tri pse  in vsi razen ene mešančke so bili full prijazni,to mešančko pa smo dobili kar ob nakupu hiše in ker je bila zelo huda smo jo morali dati na evtanazijo (pika na i je bila,ko je napadla mojega brata,takrat je bil star 2-3 leta) :(

adijo
 



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #79 : 24 Oktober 2007, 18:21:35
Citiraj
njegovi sorodniki me zanimajo zato,ker ko bom naslednjič "kupovala" psa, bi morda spet imela malinoja in to njegovega sorodnika,tak lep občutek bi bil imeti nekoga njegove krvi

Uh,njegovega bližnjega sorodnika boš pa zelooo težko dobila.
Če je pes rodovniški in iz legla,o katerem je bilo govora,potem ima deteljica njegovo teto (očetovo sestro),druge boš pa zelooo težko našla.

Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #80 : 12 November 2007, 23:43:38
Da nas spet malo iz naftalina potegnem, en nov filmček, kjer se kaže umirjen, zbran značaj belgijcev in njihova zadovoljenost z le minimalno stopnjo aktivnosti...  ::) ::) ::)

http://www.youtube.com/watch?v=2aNKuH_hSJU

Aja, pa če koga zanima, pred kratkim sva s spletkarjem končno uspela prenoviti stran, vabljeni na www.sambo.si na ogled  :) .



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #81 : 14 November 2007, 19:00:10
Hihi Bambi, a tkole ti sprehajaš psa... V avto, pes pa laufat ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #82 : 14 November 2007, 21:19:29
naj še jest prpopam fotko od moje maline, če mi bo seveda uspelo, ker tega neznam ker je full zakomplicirano.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #83 : 27 November 2007, 16:15:16
Zoe, seveda!  8) Zakaj pa misliš, da ima lahko nekdo, ki ima nezanemarljive obline kot jaz, tako fit psa?  8) >:D

Šalo na stran, Sambo je svoje prve tekaške sprehode ob avtu imel takrat, ko mi je hrvat naluknjal bedro, pa nisem smela kaj dosti hodit, bogi pes je pa seveda moral ven. Pa sva pač šla na motoriziran sprehod  ::) :-[. Potem je pa moj dragi ugotovil, da ima terenca, ki ne pride do tega, da bi se dovolj zletal, jaz pa psa z enakimi težavami  ::), pa se na vsake toliko kam zapeljemo in za finiš naredimo še kak krog ali dva takole. Če te kaj tolaži, danes sva šla kot večino torkov spet jahat in sem se tudi jaz precej nagarala, četudi nisem tekla na lastne noge  ;).

Drugače pa smo si končno malo odpočili po velikem roadtripu...

Postanek in sprehod ob jezeru v Nemčiji



Kraj našega nastanka  ;)



Prelepa obala...




Niso jack russli edini, ki se odbijajo kot ping pong žogice...  :o :o :o



Ja, tudi lebdeti znamo...  8)



Hlevček z golobi, kozami in kunci sredi mesta  :D


Poročilo in več slik pa na http://pasjidnevi.blogspot.com/ .

Lp, Urša in Črna Smrt



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #84 : 07 December 2007, 19:31:04
Zanima me barvna različica psa v tejle temi http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5191.0;topicseen . To lahko pride ven pri parjenju črnega in rjavega dolgodlakca (imena prevč zakomplicirana za napisat  :D) ?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #85 : 07 December 2007, 19:52:42
Zanima me barvna različica psa v tejle temi http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5191.0;topicseen . To lahko pride ven pri parjenju črnega in rjavega dolgodlakca (imena prevč zakomplicirana za napisat  :D) ?

Ne verjamem.V najboljšem primeru je to mešanček med belgijskim   in nemškim ovčarjem.Pravzaprav kuža izgleda kot malce starejši nemški ovčar delovne linije.
Lep pes.  ;)


Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Canis

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 2
Odgovori #86 : 07 December 2007, 20:09:46
SKY ima prav, psiček, ki je na sliki je definitivno mešanček, ima pa nekatere poteze belgijskega ovčarja. Nekaj mešančkov je kar posejanih v Ljubljani (jaz vem za Vič in okolico), kjer baje prosto seje nek "potepuški" groenandeal >:(. (pa to nikakor ni Sambo :-*, da ne bi kdo pomislil)

Drugače pa je pri tej pasmi tako, da, do take obarvanosti pri "kontrolirani" vzreji ne more pridet (recimo, kot je na sliki v drugi temi).
Intravariety parjenje med tervuereni in groenedaeli je načeloma prepovedano (izjemoma se lahko izvede z dovoljenjem vzrejne komisije).
Ponavadi pa pridejo ven večinoma črnuhci, ker je črna barva dominantna nad rdečo. Tervuereni iz mešanega legla so zelo pogosto sivi (grey) ali z nepopolnimi obraznimi maskami.

Vedno je odvisno kaj nosita starša za seboj (kaj so bili njihovi predniki).

Recimo...tudi nekateri malinoisi lahko dajejo tervuerne - oz. malinoise z daljšo dlako.

Raznorazne kombinacije delajo predvsem psarne, ki vzrejajo za delo...ampak to je spet druga tema... :-\

Kakorkoli upam, da se kuža kmalu spet najde...




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #87 : 07 December 2007, 20:33:10
Se mi je zdelo, le da ne poznam pasme dovolj dobro in  sem raje vprašala. Hvala  :)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #88 : 23 December 2007, 19:17:21
Da nas spet malo 'odnaftalinim' - prejšnji teden sem končno dobila fotke, ki jih je posnel prijateljičin fant na fotosešnu začetek novembra. Tu je nekaj utrinkov, več pa na http://pasjidnevi.blogspot.com/ .

Jiiiiiihaaaaaaa, here I come!



Aport





Portret Črne Smrti  :)



In še ena umetniška  8)





5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #89 : 23 December 2007, 19:36:31
Tale umetniška je pa  :o :o :o