Ugriz psa

BlackWolfGirl · 4209

BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
: 25 November 2008, 20:12:03
Hm, no ne vem ce je prav naslov, mooce je to ze kje bilo omenjeno, ampak vseeno...

Midva s Flujem res nimava srece.  :-\ :-\ :-\ Flu (pes :P) je bil ze kar trikrat napaden od drugih psov. Se vedno pa se psov ne boji, pravyaprav jih obozuje ::) 8) 

No, prvic je dobil po gobcku in je tekla kri, drugic se je komaj videlo (se je pa fejst ustrasil :-\), danes je blo pa najhuje... En pes, srednje velikosti (in veliko manjsi od Fluja) ga je napadel in se dobesedno zagrizel v njegov kozuh, ni bilo sans da bi ga spustil. Flu je cvilil kot zmesan, js sm pa psa brcnila vstran, ampak ni odnehal in se je hitro vrnil. Pes se je se kar nekajkrat obesil na fluja, bolj proti yadnjem delu trupa,sploh ni hotel nehati, ceprav sem ga brcala in odrivala z vso mocjo, flu pa cvilil :'( :'( :'( No in v vsesplosnem prerivanju se je flu vseeno opogumil in poskusal ugrizniti psa, ampak je po nesreci yadel mojo roko, sicer hotel odmakniti, ampak me je vseeno mal ranil :-\ ::). Potem sva pa skupaj (on z zobmi, js pa z nogo) pregnala psa mal vstran in se je njegov lastnik koncno zbudil in ga prijela.

Za razliko od mene, Flu ni bil nic krvav, sem ga v celoti pregledala, pretipala...
Prej sva sla pa na sprehod, in sem ugotovila da
-ne more skakati 
-tezko hodi po stopnicah
-na povelje sedi se noce usedet, vcasih se full pocasi in se to ful cudno
-ne more teci

Ve kdo kaj bi lahko bilo narobe???  ??? ??? ???

Tisti pes se je rres dobesedno zagrizel vanj, mu bi lahko kej zlomil al pa nategnil al pa kaj jaz vem kaj?? :( :'( >:( :-\



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 25 November 2008, 20:16:53
Priporočam, da greš čim prej k veterinarju. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #2 : 25 November 2008, 20:22:07
Jaz ti žal ne morem pomagati, ker moja ni bila še nikoli napadena s strani psa (trkam na les), edini moj nasvet je, tako kot od rapgirl, da pelješ psa čimprej k veterinarju.  Potem pa le poročaj....

lp

ZgaGa


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 November 2008, 21:09:12
Ti svetujem, da ga pelješ k veterinarju pregledat. Upajmo, da ni kaj resnega. Si predstavljam kako se počutiš . Tudi moj Jamsi je bil že ene trikrat napaden od samcev.  :'( Ful sem se bala, da bo postal napadalen, vendar hvala bogu ni. Od takrat naprej se ful boji samcev, nekaj časa rabi, da se lahko z njimi igra.
Upajmo, da bo vse v redu s tvojim kužkom.



BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 November 2008, 19:02:01
Smo prisli ravno domov od veterinarja... je blo kar hudo... :-\

Ko sem prisla iz sole sem ga še enkrat temeljtio pregledala in opazila dve čisto majhni površinski ranici, ki sem ju že včeraj, Flu je zgledal pa še slabše... No in potem ga opazujem in si je začel lizati nekaj na trebuhu... In pogledam in me je skoraj kap! :-\ Čisto skrito za dlako je bila prava luknja!!!! :( :-\

No, veterinar ga je pregledal in ugotovil, da je hudo, ampak bi lahko bilo huje ::) Kožo mu je predrlo in je imel globoko luknjo, ki pa na srečo ni segala do trebuha. Vseeno je pa ga dal pod narkozo in ima zdej sešito pa cevko notri. Zdejle še spi, potem bomo pa videli  kak bo...  :-\

Dvomim, da mi ga bo uspelo prepričati, da so sprehodi do prvega vogala dovolj, še bolj pa dvomim, da si ne bo tehle šivov in cevke ven potegnil, ker če si bo... pa spet vse na novo ::) :-\ ::)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 26 November 2008, 19:25:15
Trebuh je pri živalih zelo občutljivo mesto, koža se zelo hitro raztrga. Tam tudi boli, zato je tako cvilil. Veterinar je vstavil drenažo, ki mora ostati notri. Ali mu ni dal ovratnika, da si ne bo drenaže izpulil ven, cevka je namreč zašita in mora tam ostati, da lahko sokrvica in gnoj odtekata.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 26 November 2008, 19:46:13
Ni tako grozno kot zgleda. Cevka bo šla hitro ven, do takrat bo rabil pa ovratnik ali pa stalen nadzor. tudi meni se je zdelo grozno, če je imela kakšna psica kdaj drenažo, vendar nobena ni poskušala  potegniti cevke ven. Začuda.
Če slučajno potegne cevko ven tudi ni taka groza, samo paziti moraš, da se rana na tistem mestu ne zaceli prehitro in da tekočina lahko izteka. Kar je rahlo zoprno, ker moraš stalno spirati in odprirati, ampak bolje kot še ena narkoza.

Pa drugič če se bo ti spet kakšen zoprnež  obešal na  psa, tvojega raje spusti (ali stopi na povodec, da boš imela roke frej) tujega pa primi za ovratnico in ga dvigni tako da bo z zadnjimi tacami še na tleh in počakaj na lastnika.


BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 November 2008, 21:04:53
Hm...ovratnika pa ni dal, čeprav sem povedala, da ga ne morem imeti pod nadzorom ves čas, ker imam šolo...
Sicer se pa zaenkrat prebuja in se ful liže...




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8 : 26 November 2008, 23:36:15
NE SME SE LIZAT!!!

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --