Govorica psa

*nastja* · 14068

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 14 December 2005, 15:00:43
Pobevskanje v hitrih nizkih iz po 3 ali 4 bevskov z vmesnimi premolki

Sumim, da se dogaja nekaj, na kar moramo biti pozorni!

Hitro nenehno lajanje

Kličem krdelo, vdiralec na našem ozemlju, morda bomo morali kmalu ukrepati!

Nenehno lajanje a malce počasneje

Vdiralec/nevarnost je zelo blizu, pripravimo se na obrambo!

Dolg niz pobevskov z vmesnimi premori

Osamljen sem in potrebujem družbo!

En ali dva ostra pobevska

Lejga no, vidim te!

En sam oster pobevsk

Takoj da mi nehaš, nikar!

En sam zmerno kratek bevsk

Kaj?? Ha??

Golčav revsk

Igrajva seee!

Akutirano bevskanje

To pa je zabava, dajvaaa!!


VIR: Govorite po pasje? - Stanley Coren



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #1 : 14 December 2005, 15:16:33
Ooooooooo :o , to pa je nekaj  ;) , si že zapisujem v zvezek , da ne bom pozabil  ;D ! ( bom imel kot pasji slovar pri mojih kosmatincih  :D )



lp Jure


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #2 : 14 December 2005, 16:21:51
No dam sedaj repne signale

Rep je vodoraven, ni pa otrpel

Tule se menda dogaja nekaj zanimivega!

Rep štrli gor in se rahlo ukrivi nad hrbet

Kot je vsem znano sem tukaj jaz glavni!

Rep štrli vodoravno nazaj

Naj se izkaže kdo ima tukaj glavno besedo!

Rep je pobešen pod horizontalo, vendar še dokaj odmaknjen od nog, tu in tam pa morda lagodno švisne levo in desno

Vse je v najlepšem redu, fino se imam!

Rep se pobeša blizu zadnjih nog, morda počasi mahlja, noge so zravnane, trup na normalni višini

Ne počutim se dobro, malce klavrno se počutim

Rep se pobeša v bližini zadnjih nog, telo je prinižano, ker so noge pokrčene

Nekakšno negotovost čutim!

Rep spodvihan med noge

Strah me je, nikar mi nič ne stori!

Nasršena dlaka po vsem repu

Si upa imeti kdo kaj proti!

Prelomljen oz. ostro zapognjen rep

Če po potrebno ti bom pošteno pokazal, kdo je tukaj glavni!

Rahlo repkanje (kratki zamahci)

Sem ti všeč a ne da, tukaj sem!

Široko pometanje z repom, pri katerem ostajajo boki pri miru in telo normalno zravnano

Všeč si mi bodiva prijatelja!

(Moj Indek hoče bit z vsakim prijatelj  ;D)

Široko pometanje, ki kar meće boke sem in tja, zadek utegne biti prinišan

Tu si, vodja mojega krdela, za tabo pojdem na konec sveta

Počasno mahljanje, rep je prej spodaj kot ne

Nič mi ni jasno, trudim se da bi razumel, ampak ..!



- više ko sega rep, bolj je signal dominanten, niže ko se pobeša, bolj podložniški je
- hitrost repkanja nakazuje stopnjo razburjenja, drhtenje ne sodi sem in ga je treba razumeti kot čisti izraz čustva
- vse repne signale je treba tolmačiti z ozirom na to, kakšna je običajna lagodna drža (repna) (primer: angleški hrti nosijo svoj rep nizko, aljaški malamuti pa visoko)



VIR: Govorite po pasje? - Stanley Coren





*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 14 December 2005, 21:04:06
Renčanje

Tiho nizko renčanje

Nazaj, pazi se!

Renčavo revskanje (globok grr-ruf)

Razdražen sem in če boš še rinil vame te bom! Bratci in sestrice iz krdela, zberite se v bran okrog mene!

Renč-bevsk

Bojim se te vendar se bom branil, če bo treba!

Nihajoče renčanje

Groza me je! Če se me boš lotit, se bom bojeval, ali pa morda zbežal!


- glasovi v nizki legi izražajo dominanco ali grožnjo, v visoki pa negotovost ali strah
- hitreje ko se višina in enakomernost renčanja spreminjata, bolj negotov je pes





VIR: Govorite po pasje? - Stanley Coren

+1 točka za vsa tri sporočila



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 14 December 2005, 21:09:20
Da ne bomo samo brali tegale prepisanega iz knjige, bi se lahko recimo vprašali, koliko od vas sploh pozna in prepozna pasjo govorico. Ločite veselo mahanje z repom od neodločenega, ločite renčanje od "renčanja", ločite strah me je od hud sem. ...???

Lp nina



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 14 December 2005, 21:11:24
no jaz ločim strah  ;D od hud sem .. ker hud je samo takrat ko sem zraven, strah ga je pa ko listje šušlja pa ko je sam zuni pa kdo pride ..  ;D :D :D al pa da se kje kej premika pa je tema .. to se stiska k vratom tko da kr zijaš  :o ;D



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #6 : 14 December 2005, 21:23:16
Moja Kana ima kupiran rep in ko je full, full vesela miga s celo rito ;D ;D.Ko renči, vem da nekaj čuva(ponavadi kakšno kostko pred mački), včasih pa nekako brunda  in se samo pogovarja z nami. Če je lajež piskajoč, se hoče igrati, pa ponavadi še z repom zraven miga. Nekaj pa še zdaj nisem pogruntala, ko cvili in je naježena(če psico srečave) ne vem ali jo je strah ali pa hoče povedati hočem stran od kle, ni mi všeč.
Lp


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 14 December 2005, 21:26:26
kje je pa naježena??  :)

za naježenost piše takole: Dosti te imam! Zdaj se pa odloči in če ti boj ne diši, se poberi!  :)



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #8 : 14 December 2005, 21:34:24
Naježena je po zgornjem delu hrbta. Saj naježenost štekam, ne vem zakaj cvili zraven.
Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 14 December 2005, 21:37:58
Naježena je po zgornjem delu hrbta. Saj naježenost štekam, ne vem zakaj cvili zraven.
Lp

Iz hinavščine ???, vsaj to dela en AST, tu v našem koncu. Lastnik pravi, da je hinavski. Cvili ko hudič ampak je full agresiven do samčkov. Na začetku ko mu je to začel delat je pač mislil, da bo lepo reagiral in da si res želi psa povohat in bo priden tako da, ga je spustil potem mu je pa samo skočil v psa ko sta prišla dovolj blizu (hvala bogu na špagah).

Ne vem Smart če greva mimo kakšne hiše pa je pes privezan cvili, pa jaz rečem da sočustvuje z tistim pesjanom za ogrado ::) Ni pa agresiven in ne dela grbe. Lahko da reče "prihajam v miru, nič ti nočem", ker gre ponavadi hitro mimo.

So zanimivi ti njihovi jeziki ja ;)

Lp nina



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #10 : 14 December 2005, 21:46:23
Da ne bomo samo brali tegale prepisanega iz knjige, bi se lahko recimo vprašali, koliko od vas sploh pozna in prepozna pasjo govorico. Ločite veselo mahanje z repom od neodločenega, ločite renčanje od "renčanja", ločite strah me je od hud sem. ...???

Lp nina

Svojega psa znam precej dobro predvidet v vseh situacijah. Pa pri njem tudi prepoznam užaljenost, strah jezo...karkoli. Pri njem. Pri ostalih psih pa samo najbolj očitna fore npr. miganje z ritjo noro sem in tja...vesel sem te. naježenost po hrbtu in glava spuščena...spelji se mi stran... Ampak pri svojem psu prepoznam in to mi je pomembno.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #11 : 14 December 2005, 22:19:09
Iz hinavščine ???, vsaj to dela en AST, tu v našem koncu. Lastnik pravi, da je hinavski. Cvili ko hudič ampak je full agresiven do samčkov. Na začetku ko mu je to začel delat je pač mislil, da bo lepo reagiral in da si res želi psa povohat in bo priden tako da, ga je spustil potem mu je pa samo skočil v psa ko sta prišla dovolj blizu (hvala bogu na špagah).

Ne vem Smart če greva mimo kakšne hiše pa je pes privezan cvili, pa jaz rečem da sočustvuje z tistim pesjanom za ogrado ::) Ni pa agresiven in ne dela grbe. Lahko da reče "prihajam v miru, nič ti nočem", ker gre ponavadi hitro mimo.

So zanimivi ti njihovi jeziki ja ;)

Lp nina

Potem sta najman dva taka AST-a, od kolega je isti ko vidi psa ki ga ne tolerira cvili ko satan s tem da je najezen od vratu pa do repa, ko je dovolj blizu da lahko "ukrepa", se slisi le se cviljenje tistega tadruzga. 8) >:( >:(



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 14 December 2005, 22:27:22
najbolj hinavski psi so šarplaninci glede opozorila ! Moj stric je imel šarplaninca in potem je dobil pitbulla ki je bil star 2 leti in je bil res velik in lep... tko da je pripeljal enkrat šarplaninca da ga povoha... šarplaninec je biu skoz tih le majal je z repom... in pitbul je celo skakal okoli njega in se hotel igrati...tko da je stric šarplaninca spustu . Šarplaninec je šel samo dva koraka naprej in se kar naenkrat rajezil in tako napadel v sekundi brez renčanja pitbula...Res je zgledalo grdo in če ne bi bilo strica bi pitbul umru ker ga je šarplaninec res hinavsko nadvladu v sekundi  :( . Drugače pa jaz tudi poznam namere siba tako da res takoj vem kdaj bo napadel oziroma kdaj je vesel...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #13 : 14 December 2005, 22:59:03
jest takoj vem kdaj bo Rondo napadel(psa ;)). Kdaj pride renčanje do meje. kdaj godrnja od veselja, ko pozdravlja in kdaj godrnja ko nekaj ni vredu. takoj vidim kdaj je nestrpen, itd......lahko rečem, da Rondota poznam. samo me pa včasih preseneti :).

 drugače pa Rondo skoraj celi vasi pove kdaj je poštar zalaufal motor in kdaj bo začel raznašat časopis :D :D :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 14 December 2005, 23:28:27
najbolj hinavski psi so šarplaninci glede opozorila ! Moj stric je imel šarplaninca in potem je dobil pitbulla ki je bil star 2 leti in je bil res velik in lep... tko da je pripeljal enkrat šarplaninca da ga povoha... šarplaninec je biu skoz tih le majal je z repom... in pitbul je celo skakal okoli njega in se hotel igrati...tko da je stric šarplaninca spustu . Šarplaninec je šel samo dva koraka naprej in se kar naenkrat rajezil in tako napadel v sekundi brez renčanja pitbula...Res je zgledalo grdo in če ne bi bilo strica bi pitbul umru ker ga je šarplaninec res hinavsko nadvladu v sekundi  :( . Drugače pa jaz tudi poznam namere siba tako da res takoj vem kdaj bo napadel oziroma kdaj je vesel...

Sib je se mejhen .. :-* ;) Ko bo odrasel bo pa res treba gledat  :) (pa ne pravim da zdej ni treba)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #15 : 15 December 2005, 10:08:10
Sib je se mejhen .. :-* ;) Ko bo odrasel bo pa res treba gledat  :) (pa ne pravim da zdej ni treba)

Ravno narobe. Ko je MAJHEN je treba bolj paziti, ker v mladosti imajo posledice napadov veliko vecje psihicne posledice kot pa ko je pes starejsi in bol psihicno stabilen. ;)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 December 2005, 12:32:21
mhm ...



Lanyca

  • Gost
Odgovori #17 : 15 December 2005, 14:15:41
No jaz pa točno vem. Kdaj me vabi k igri. Pa z repom maha vedno od veselja, ko kaj posluša dvigne ušesa pa glavo malo nagne rep pa ima na miru. Ločim tudi med renčanjem v igri in kadar je jezna.
Tudi njeno lajanje poznam, kdaj se jezi na koga, kdaj me vabi k igri, kdaj mi hoče kaj pokazati,...
No za to nisem potrebovala knjig saj vsak pozna najbolje svojega psa. Jaz sem hitro ogotovila, kdaj kaj hoče. ::) :)



Lp



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #18 : 15 December 2005, 17:27:51
Jaz sem se pri Ronu mučila samo pri renčanju...on namreč renči kadar ga krtačim po stegnu :-\.

S1b...tud pri nas smo imel šarplaninca 9 let.In moram reči,da to ni čisto nič hinavski pes.Vedno kadar je prišel kak tujec je zalajala...ugriznila je samo enkrat ker ji je nekdo vzel kost...pred tem je zarenčala samo jaz ne morem pomagati,če človek ne ve kaj pomeni renčanje.Tako,da je bila Ara čuvaj...orenk dober čuvaj.Vedno zalajala,zarenčala...kot sme že rekla ugriznila samo enkrat!

Moram pa reč,da je velik hinavec Ron!Pa ne pri renčanju ampak kadar si jezen nan...po možnosti si ves poslinen in rabiš sidro da ne padeš :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #19 : 15 December 2005, 21:46:02
Nevem, nevem..slabi ste...moj pes pitbull ne renci ne laja in ne grize, vasi neki novofudlanci pa malamuti po vecini kazejo agresijo ze v rani mladosti. Sedaj se poraja vprasanje sem jaz tako sposoben ali ima to moj pes v genih? :)



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 15 December 2005, 21:52:58
Nevem, nevem..slabi ste...moj pes pitbull ne renci ne laja in ne grize, vasi neki novofudlanci pa malamuti po vecini kazejo agresijo ze v rani mladosti. Sedaj se poraja vprasanje sem jaz tako sposoben ali ima to moj pes v genih? :)

Prej slednje.  :P



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 15 December 2005, 22:21:58
moj pes nikakor ne kaže agresije...pravim le da vem kdaj bo sib napadel ozirma še ni napadel ampak je zarenčal v primeru če ima kost v ustih in pride drugi pes do njega da mu jo vzame...matej dvomim da si tako sposoben  ;) oziroma da tvoj pes ne glede na pasmo če je pitbul al pa koker španjel ni nikoli zarenčal na drugega psa če je imel kaj v ustih in mu je drugi pes skušal to vzeti...


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #22 : 15 December 2005, 22:32:05
Dej Matej ne posplošuj pasem. Moj pes ni nikol kazal znakov nasilja, če ga pa pes napade je pa normalno da se brani. Edinkrat ko je začel je blo na srečanju, pa še zato je mel razlog - vztrajno naskakovanje drugega psa. In Neon ni eden tistih mirnih in flegma njufov...mogoče še bo ko odraste. Ampak samo pasem mi ne posploševat. Vsi se trudimo, da ne omenjamo besede t.i. nevarne pasme in ne krivimo pasem pa se mi greš ti na eno pasmo spravit. Ne govorim zato ker mam slučajno njufa ampak samo ne posplošuj!! Se strinjam s tem, da je treba pazit, na psa v mladosti, pa ne zato da nebi napadal (tudi to ampak to je že pa zadeva slabe izkušnje ponavadi) ampak da ne bo napaden. Dobro no moj pes ni bil socializiran, nikoli ni srečeval psov, pa se mi je na prvi razstavi čisto lepo obnašal...kar pa še enkrat dokazuje, da je socializacija navajanje na lastnika in ne na pse. Kako naj pes pridobi slabo izkušnjo če pa ni bil med psi? Slaba stvar tega je, da me če je spuščen med drugimi psi en drek šmergla...ampak dobro, to sem že vedla od začetka da bo tko in se niti ne sekiram.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #23 : 16 December 2005, 13:27:26
Se strinjam z Neyko in S1bom  :) vsak oz. ni ga psa , da , če bi mu poskušal en pes vzeti kost iz ust , da ne-bi vsaj zarenčal :o ( dobro , sej , če mu jo potem prepusti je njegova stvar ;) ) sam s tem pes " brani " svojo hrano  :) ! Sej , če bi imel ti v roki čokolado pa , da bi ti jo nekdo , kar z nenada vzel verjetno ti tudi ne bi bilo vseeno  ;D !



lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #24 : 16 December 2005, 14:57:56
Kaj pa da ti psu vzameš kost iz gobca?Ker jaz jo lahko...nima nič branti svoje kosti...če sem mu jo dala jo lahko tudi vzamem :P.Moje mišljenje drugače pa zaradi mene lahko vaši renčijo na vas ko mu kaj jemlete iz gobca :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #25 : 16 December 2005, 19:32:35
Meni jo pusti vzet vsem ostalim nikakor. Lih napade vseeno ne ampak zarenči in jo prime pa odnese stran.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #26 : 16 December 2005, 19:32:57
Živjo!
Da jaz omenim nekaj telesnih znakov, ki sem jih opazila pri Nari:
- Če se pes zvije v obliko črke C, pomeni, da se počuti nekako nesigurnega, ogroženega, tudi malo prestrašenega. Pri Nari sem opazila, da se tako zvije takrat, ko jo dregneš ob stegno, takrat se počuti nekako ogroženo.
- Če pes da svoja ušeska nazaj, pomeni, da mu je nekaj neprijetno, zoprno. Nara kdaj to naredi, ko jo kdo beza kje okoli gobčka ali pa če kakšen majhen otrok dreza v njo.
- Če pes mežika z očmi, pomeni enako, kot, če da ušeska nazaj, da mu je nekaj neprijetno. Velikokrat pes da ušeska nazaj in hkrati mežika.
- Če pes stoji nagnjen naprej in ima težo na sprednjih tacah pomeni, da je odločen, da se nič ne boji; če pa je nagnjen nekoliko nazaj in ima težo na zadnjih tacah, da je nekako nesiguren (npr., če vidi nekega psa, ki se mu približuje).
____________________

Pa še glede renčanja: Nara nikoli ne zarenči nate, če ji vzameš kost iz gobca (še raje vidi, da ji jo držiš, da jo lažje grize ;D), pa tudi, če jé, ji lahko z roko brskaš po posodi, pa ne bo nič naredila. Zarenči oziroma zagodrnja pa, če jo tipaš po tački, ker ji je to zelo neprijetno.
Poznam pa en primer, da sta dve punci bili sami doma, pa si je njihov družinski kokeršpanjel prilastil hladilnik, zato nista mogli vzeti nič hrane ven, ker je pa zelo renčal, če sta se mu približali.

Lp, Ana



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #27 : 16 December 2005, 20:22:56
Kost nam pustita obadva vzeti  :P !
- Valy vsem , vsem  ::) tudi tujcem , ki jih še v življenju ni videl  :-\ ....

- King pa do zdaj vsem nam ( nam=jst , mami , oči , bratec ) , drugi pa mu je še niso poskusili vzet  :) ( mu ne upajo ;D )



lp Jure


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 16 December 2005, 20:26:47
Sib pusti vzeti kost meni,sestri,mami in ljudem, ki jih pozna...renči le na pse ki se približajo njegovi hrani ali ljudem ki jih ne pozna...

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 17 December 2005, 20:18:11
Neyka, lahko malo bolj razložiš kako to misliš, da je socializacija navajanje psa na lastnika?

Mislim tudi, da na celem svetu sigurno obstaja kakšen pes, ki brez problema prepusti kost drugemu psu, čeprav jo ima v gobcu.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"