Excel

n+n · 8565

n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
: 02 December 2008, 14:12:34
Imam seznam naslovov v .txt obliki, ki bi jih nekako rada spravila v excel. V excelu bi jih rada uredila tako, da bi bil skupek teh podatkov primeren za tiskanje nalepk v Wordu.

sedanji spisek zgleda nekako takole:

**********************
podjetje
ime in priimek
naslov 1
naslov 2
mesto, poštna številka
država
**********************
podjetje
ime in priimek
naslov 1
naslov 2
mesto, poštna številka
država
**********************
in tako naprej dobrih 2000x  ::)

Jaz bi pa to rada imela urejeno tako, da bi bili podatki urejeni v stolpcih (npr. podjetje v enem stolpcu, ime in priimek v drugem, naslov v tretjem...)

Ker je naslovov ogromno, je klasični, ročni copy&paste resnično zadnja možnost  :-[
In ker excel ni moja najmočnejša točka in ker se mi niti ne sanja, kako bi googla vprašala, da bi mi znal svetovati, se polna upanja obračam na vas, če ima kdo slučajno kakšno idejo, kako se tega lotiti.

hvala in lp
Nina


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #1 : 02 December 2008, 14:54:30
Oj

Jaz sem podobno zadevo delal, vendar je bil prenos v Access.
Vem pa da Access zna zelo lepo stvari izvozit v Excel.
Bi mogoče poizkusila to varianto?

Lp, Črt



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 December 2008, 15:17:15
u, na access pa sploh nisem pomislila, ker se ga izogibam kot hudič križa :) hvala za idejo.

A lahko mogoče kaj več poveš, kako si se stvari lotil?

lp, nina


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 04 December 2008, 21:21:58
Moral bi malo obnoviti znanje, vendar se spomnim da ima Access zelo prilagodljiv vmesnik za import, in sicer mu lahko točno določiš koliko znakov naj vzame in jih da v stolpec... je pa res da na mojem primeru je bil zapis standardiziran, kar pomeni da je bilo število znakov konstanto in posamezni zapisi so bili vedno v eni vrstici.

Lp, Črt



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #4 : 05 December 2008, 09:27:09
Če jih imaš v točno taki obliki (vsako v svoji vrstici), potem bo verjetno najlažje, da najprej skopiraš v Excel v stolpec B.
V stolpec A daš te parametre, ki jih imaš tu zapisane in potem samo filtriraš (Uporabiš funkcijo Autofilter) po posameznem parametru stolpca A in kopiraš stolpce rešitev v drugo tabelo. Če boš sfiltrirala po podjetju, boš dobila v stolpcu B po vrstnem redu vsa podjetja, ki jih skopiraš v novo tabelo. Potem ti preostane samo še, da rešiš zagonetko z mestom in poštno številko, ki sta na napačnem mestu.

To narediš tako, da te sfiltrirane podatke najprej daš v novo tabelo (v stolpec), potem jih označiš in narediš naslednje:
1. v meniju Data klikneš "Text to columns", odpre ti novo okno
2. izbereš funkcijo Delimited (s katero boš dokočila kje boš besedo delila) -> greš z Next naprej
3. kot delimiter izbereš Other in vpišeš za ločevalec vejico (spodaj ti bo pokazalo, kako bo podatke razdelil) -> greš naprej z Next
4. samo še klikneš Finish

In voila, lahko skopiraš v prejšnjo tabelo oba stolpca v željenem vrstnem redu.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 December 2008, 21:59:14
Urška, trigi hvala za nasvete. Bom sporobala in poročam, če mi bo uspelo :)

hvala

lp nina