Münsterländka Dona

Rika · 46803

friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #60 : 18 Februar 2009, 13:14:18
iii kako je bila leepaa :o :o :o



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 19 Februar 2009, 08:32:21
Hvala,
sej jo ful pogrešamo :-[ je Dona čits drugačen kuža kot pa je bila ona!


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #62 : 20 Februar 2009, 15:30:15
obe psički sta :-* :-*

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 26 Februar 2009, 20:38:13
 ;D Hvala yaya ::)


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 26 Februar 2009, 21:04:49
Živjo
se vam spet mal javim po dolgem času....
Dona pazi na želvico

in uživa na Škovinah na snegu (v bistvu počiva ;) )

in počiva še doma v košari


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #65 : 01 Marec 2009, 11:13:48
samo počiva ;D .. lepa je zlo :-[

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 10 Marec 2009, 14:27:04
Pozdravljeni dragi moji pesjanarji....

zdej se nekaj časa nisem javila, a sem imela dober/slab razlog zakaj ne :(  smo imeli delo z Dono - spodaj sledijo podrobnosti.
no, na nesrečno zadnjo februarsko soboto se je brat odpravil na sprehod, kot ponavadi, na Škovine. Gor je bila pa tudi že sosedova nemška doga, ki pa se z našo malo Dono ne razume prav dobro >:( in prišlo je do bližnjega srečanja......doga se je lastniku strgala iz rok in napadla Dono, ki je bila na vrvici! To se je zgodilo že tretjič, a tokrat z malo hujšimi posledicami! :'(  Tokrat je doga ugriznila Dono v levi bok/zadnjo nogo in ji je predrla kožo :'( Tako da je nastala luknja in še sedaj ob Doninem premikanju vsrkava zrak pod njeno kožo; Ta zrak se pa nabira pod kožo po levi strani hrbta in po levem stegnu! Brat jo je takoj peljal k veterinarju in je dobila 2 inekciji in neko mazilo proti vnetju! Pa se ji se seveda vseeno malo zagnojilo :-[ Tako da smo v ponedeljek spet obiskali veterinarja in je dobila še 2 inekciji in antibiotike v tabletah! Zdaj pa masiramo Dono, mažemo rano, filamo s tableti, da se preneha gnojiti in z rokami gladimo po koži, da spravimo zrak, ki se zadržuje pod kožo, vn! Čez kake 3-4 dni, ko se rana malce osuži in preneha iz rane teči izcedek, pa naj bi ji veterinar zašil luknjo in naj bi se pocelilo :-\ Zdej jo mamo vedno na vrvici, ker ne sem preveč divjat okoli, tko da je kar nesrečna :(.

Zelo, zelo neprijetna stvar, za povrhu vsega se je pa božica še začela gonit. Vse mamo na kupu...pa saj bo, samo da se Dona pozdravi.

Na Škovinah od takrat nisem bila, ker se preveč bojim doge, ker je lastniki očitno ne uspejo zadržati, ker je premočna.
Ima kdo od vas podobne izkušnje ali rešitve v takem primeru? Nagobčnik za dogo, če se primer ponovi?

Hvala in vsem lep dan!

MI2 ;)


culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 10 Marec 2009, 16:10:37
Grozno...si se mogoče kaj pogovorila z lastnikom doge? To, kar se dogaja s to nesrečno dogo je res too much. Naj povem, da je ta ista doga napadla tudi Casperja v šoli. K sreči je takrat imela na gobcu halti, plus tega sva bila z inštrukorjem blizu, tako, da se je vse dobro končalo.

Podoben primer sva nedavno doživela s Casperjem, ko naju je napadel Ameriški Stafford. Peljal sem ga po ulici in to na povodcu, ko je napadalec pritekel iz hiše oddaljene cca 40m. K sreči ga ni uspel ugrizniti...preprečil  sem  mu z nekaj močnimi brcami(gojzar 45) v glavo. Če nebi pritekel njegov lastnik, ne vem, kaj bi bilo. Niti ne upam pomisliti, kako bi se končalol. Da nebo pomote. Meni so Ameriški Staffordi čist cool, samo ta ima pač na žalost "čudnega" lastnika.

Rika, močno držimo pesti, da bo Donči čimprej zdrava, potem pa gremo kam na kak sprehod ;).



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #68 : 10 Marec 2009, 16:36:10
Živjo vsem!!


silver: Joj, ne vem če bo kaj z Dono in lovom....je zelo, zelo streloplašna in nebi uspele narediti PNZ; mislim, da bo po/ostala družinski kuža. Žal....pa ima dobre lovske zasnove, če odvzamem njeno plašnost!

Imam pa drug problem, ali lahko pridobim vzrejno dovoljenje brez opravljenega PNZ-ja? Ali se kdo kaj bolj spozna nato? Ker mladičke bi pa radi imela, da eden ostane doma, 2 sta pa že "rezervirana" s strani znancev:)



Ojla Rika.

Imaš zelo lepo predstavnico tele pasme.  :-*  Čudi me, da je streloplaha.  :-\ 

Za rodovniške mladičke rabiš opravit kar precej stvari. In to hitro, ker je psička vsako leto starejša. Rabiš telesno oceno, vzrejni pregled in seveda obvezno tudi lovske preizkušnje. Priporočam, da pogledaš stran od ptičarjev http://pticarji.net/ greš na pravilnike in si ogledaš, kaj se zahteva. Kolikor vem moraš imeti tudi psarno. In verjetno tudi slikane kolke. Skratka, ni tako enostavno kot se zdi. Je pa res tudi, da je streloplahost izključujoča pri vzreji. Škoda, ker je res lepa psička.

Kristinca & Florinca


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 10 Marec 2009, 16:45:21
Ojla Rika.

Imaš zelo lepo predstavnico tele pasme.  :-*  Čudi me, da je streloplaha.  :-\ 

Za rodovniške mladičke rabiš opravit kar precej stvari. In to hitro, ker je psička vsako leto starejša. Rabiš telesno oceno, vzrejni pregled in seveda obvezno tudi lovske preizkušnje. Priporočam, da pogledaš stran od ptičarjev http://pticarji.net/ greš na pravilnike in si ogledaš, kaj se zahteva. Kolikor vem moraš imeti tudi psarno. In verjetno tudi slikane kolke. Skratka, ni tako enostavno kot se zdi. Je pa res tudi, da je streloplahost izključujoča pri vzreji. Škoda, ker je res lepa psička.

Živjo silver....

Hvala za odgovor
Dona ima opravljeno telesno oceno, tako da mi manjka PNZ (preiskus strelomirnosti, prinašanje plena, itd.), slikanje kolkov (po zagotovilih prijatelja lahko to opravim na veterinarski fakulteti v LJ po malo nižji ceni) in končno vzrejni pregled! Ja in res je, za rodovniške pse moraš imeti prijavljeno psarno, ali pa so mladiče vpišeš pod ime druge psarne. Se strinjam, sploh ni enostavno!! Ful dela in aktivnosti za mladičke. Je pa potem toliko več veselja, ko jih končno imaš :o

Glede plašnosti pa še to...po zadnjem napadu doge, se mi zdi, da je Dona še bolj plašna! Kriza, pa tko smo si želeli mladičke....Škoda! Mogoče na pa uspe....

culto:
na ZS!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #70 : 10 Marec 2009, 16:52:25
Živjo silver....

Hvala za odgovor
Dona ima opravljeno telesno oceno, tako da mi manjka PNZ (preiskus strelomirnosti, prinašanje plena, itd.), slikanje kolkov (po zagotovilih prijatelja lahko to opravim na veterinarski fakulteti v LJ po malo nižji ceni) in končno vzrejni pregled! Ja in res je, za rodovniške pse moraš imeti prijavljeno psarno, ali pa so mladiče vpišeš pod ime druge psarne. Se strinjam, sploh ni enostavno!! Ful dela in aktivnosti za mladičke. Je pa potem toliko več veselja, ko jih končno imaš :o

Glede plašnosti pa še to...po zadnjem napadu doge, se mi zdi, da je Dona še bolj plašna! Kriza, pa tko smo si želeli mladičke....Škoda! Mogoče na pa uspe....

culto:
na ZS!

Majčkeno te moram poravit.

Ptičarji NE opravljajo PNZ ampak konkretno za tvojo pasmo, ki sodi med kontinentalne ptičarje, mora opravit PZP (pomladansko vzrejno preizkušnjo) in JZP (jesensko vzrejno preizkušnjo). Kaj se zahteva na kateri preizkušnji imaš napisano na strani, ki sem ti jo navedla, ker žal ne poznaš stvari.  ;) 

Kristinca & Florinca


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 10 Marec 2009, 16:59:50
Majčkeno te moram poravit.

Ptičarji NE opravljajo PNZ ampak konkretno za tvojo pasmo, ki sodi med kontinentalne ptičarje, mora opravit PZP (pomladansko vzrejno preizkušnjo) in JZP (jesensko vzrejno preizkušnjo). Kaj se zahteva na kateri preizkušnji imaš napisano na strani, ki sem ti jo navedla, ker žal ne poznaš stvari.  ;) 

Sori Florinca.....sej to sem miselna, ker naša prejšnja psička je imela opravljen PNZ-preiskus naravnih zasnov, pa sem kar posplošila ime še za Dono. Se opravičujem! Imam pa pravilnik za obedve preizkušnje iz te spletne strani.
Hvala
LP


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #72 : 10 Marec 2009, 19:50:51
Joj boga Dona, upam da se cimprej pozdravite  :-* :-*

Pa se en komentar, pa ne vzet kot kritiko, ampak dobronameren nasvet. Ce je psica streloplaha se jo naj ne bi uporabljalo za vzrejo (zato je tudi na vzrejnem pregledu test streloplasnosti), ker lahko mladicki podedujejo streloplahost in pa s tem naredis samo skodo pasmi. Tako da, dobro premisli, ce si res zelis iti vzrejo z njo (mogoce pa raje pocakaj, in poiskusi z naslednjo psicko).  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 16 April 2009, 20:27:45
Pozdravljeni pesjanarji:):)

se spet malo javim po dolgem času :-[....
Torej, z Dono je vse v najlepšem redu kar se tiče njene rane...veterinar jo je zašil in se ji je vse lepo zacelilo, tako da veselo divja na okoli. Spodaj sem vam pripela malo slikc iz turne smuke na Soriški Planini z mojim bratom.....ful je uživala :o tako, da upam, da greva za vikend še midve 8)!







Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 16 April 2009, 20:33:08
Pa še iz izleta na Velikonočno nedeljo



Na kratko povedano, zelo uživava 8) 8)!

Pa LP vsem!!


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 08 Maj 2009, 21:48:26



LP  :P


i love dogs

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
  • Dog is your best friend.*
Odgovori #76 : 08 Maj 2009, 22:15:49
Zelo lepa je tale tvoja Dona! Počohaj jo v mojem imenu  :-*

pozdrauček od Lija



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 19 Maj 2009, 09:27:32
 ;D Hvala Li!

Zdej, ko je tko vroče se Dona skoraj vsak dan kopa v našem potoku, ker ima še vedno ful ful gosto dlako in jo bolj počasi izgublja. Pa itak nenormalno uživa v vodi.

In še ena fotka iz plavanja  8)


Takole se je pa v nedeljo hladila na Jelovici na snegu. Uživa, ko "divja" naokoli!


LP vsem pesjanarjem


dog_lover*

  • *
    • Prispevkov: 261
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 19 Maj 2009, 14:36:27
Čudovite slikce še lepše pesjanarke. Počohaj svojo damico v mojem imenu in en velik koš :-* :-* :-* od Toye



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 19 Maj 2009, 17:53:18
 ;D  ;D ;D ;D Hvala Toya


svetlana

  • *
    • Prispevkov: 287
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 19 Maj 2009, 19:24:04
Zelo lepa kužica je Dona, jaz pa sem zopet spoznala eno novo pasmo. :)


ICEBERG QUEEN

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 20 Maj 2009, 09:08:48

Rika, brez zamere, ker ne poznam ravno najbolje to pasmo, vendar prečudovite slike tvoje psičke Done. :P
Praviš, da je zdravje Done, sedaj že v redu. Me, veseli. ;D Veš, tudi mi smo imeli bližnje srečanje.:-[ Našo samojedko Anayo je pred 2,5 letoma za vrat zgrabil rotwajler, očitno mu ta pasma ni po godu. Na srečo se je vse dogajalo, ko sva z Anayo hodili v osnovno šolo. Takrat, če ne bi bilo poleg mentorja, vprašanje, kako bi bilo. O lastnici tega psa, da sploh ne govorim, saj je bila gospa že v letih in ga ni mogla obladati.Še dobro, da imajo samojedi toliko dlake in se je na koncu vse srečno končalo. :)

Doni, pa še  :-* v mojem imenu.



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 20 Maj 2009, 09:54:37
Hvala obema za pohvale ::) sva jih zelo veseli.

Iceberg nič hudega če ne poznaš pasme, saj je jaz tudi nisem poznala, dokler nismo dobil Done. Sem jo videla v knjigah, pa niti malo ni bila podobna naši psički in jr tudi nismo dali v izbor za novega kužka, ker nam pač ni bila všeč po slikah (velikokrat je to napaka novih lastnikov, da psa ocenjuje po knjigah - in ko kuža dobijom je malo drugačen in se začno problemi...) Ko smo jo pa v živo videli, smo pa tako vedli, da bo to naš novi kuža. Super je….same pohvale pasmi. Včasih je malo trmasta pa prebrisana, drugače pa zelo prijazna in vedno išče človekovo bližino (beri: non-stop mi sledi po hiši…..iz dnevne v kuhinjo pa nazaj  ::))

Ja ja, so pa lahko zelo neprijetna srečanja s drugimi psi, malo močnejšimi psi, če jih lastniki ne obvladujejo. Redko kdaj še grem sama na sprehod na Škovine, ke se malo bojim, da se kaj takega lahko ponovi. Potem so sami problem - veterinar, oskrba, dopust, itd.
 
Ampak mi smo ful ful veseli, da se je vse tako izteklo kot se je, rana se je ful lepo zacelila (vse pohvale veterinarju za oskrbo in pomoč!!!!), dlaka je tudi že zrasla, sam Donina samozavest pa še ne čisto :-[. Ampak, mislim, da se bo tut to enkrat uredilo

Pa LP vsem :-*


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 20 Maj 2009, 17:46:31
Tudi jaz prvič slišim za to pasmo in se mi zdi prav simpatična  :o Ali imamo psarno v sloveniji? (oprosti, če si to že pisala, ampak nisem prebrala čisto vsega  :-[ )



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 22 Maj 2009, 20:58:05
Živjo!

Dona je bil skotena pod psarno iz Mavčič. Kaj več, o psarnah pri nas, pa žal nebi vedela.

Poznam družino iz Bleda, ki ima psičko enake pasme, pa so jo dobili, mislim da, iz Slavonije. Sta pa z našo Dono v daljnem sorodstvu. Od Done mami je prav tako od tam.

Toliko vem, če pa še kdo kaj več, pa naj se le oglasi ;)

Lep večer


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 30 Junij 2009, 21:13:40
Da malo obudim temo ;D



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 22 Avgust 2009, 13:12:17
Živjo!
Kot obljubljeno: spreminjajoči se smrček
Tule je lani poleti, ko je bil še malo večji:


in letos, ko se je opazno zmanjšal roza flekec:


Pa še lenoba:


LP do prihodnjič


dog_lover*

  • *
    • Prispevkov: 261
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 22 Avgust 2009, 22:18:39
Luštne slikce ;D



Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 23 Avgust 2009, 09:56:05
Hvala dog_lover*!

Pa še ena domača fotka.....uživava :D :D :D!


LP vsem


Rika

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 24 Avgust 2009, 21:18:53
Dan vsem! :)

Pa še fotke iz našega potepanja po hribih



Takole pa po napormen dnevu na Voglu zaspi ob Bohinjskem jezeru 8) 8)