Za pesjanarje > Vzgoja in šolanje

Definicija dominantnega psa

(1/16) > >>

nyssa:
Vsi govorite o tem, kako je dominanten pes super za delo...

A mi lahko kdo pove, v kakšnem smislu je to mišljeno oz. kako točno ta njegova dominanca vpliva na njegovo delovno sposobnost? In kako se potem odrežejo ''mehkejši'' psi?

čara:
Dominanca je pogojena s samozavestjo, se pravi dominanten pes je tudi zelo samozavesten in prepričan vase in tak pes bo dal 100% od sebe, ne bo znerviran in negotov pri vaji, na tekmah... Primer La od Silivije-strašno samozavestna in tudi dominantna psička in še kup drugih uspešnih psov v različnih disciplinah.

Je pa res-dominanten pes potrebuje dobrega, odločnega in doslednega vodnika. Ne v smisliu "pokazati kje je mesto" ampak čim bolj zaposliti.

kala,runo,bella:
Ja ampak preden ti lahko psa zaposliš ti mora 100% zaupat in ti moraš zaupat njemu, če zaupanja ni ...
Sicer pa moj namen ni bil da bomo razpredali o dominantnosti kako jo lahko uporabiš sebi v prid ampak povedati da psa ne moreš kakarterno opredeliti preko slike. Za to sem jaz povedala kakšne lastnosti ima Marshall - negativne seveda. In ja jaz si priznam da je Marshall  karakterno močan pes in se ne smešim z izjavami da naj se pač sprijaznim ( kadar počne neumnosti ) da je pač nemška doga. Nemška doga gor ali pa do, vedeti mora kje so meje, tako kot kateri drug pes.
In ja take izjave sem velikokrat slišala, da je pač doga in dogam je kao vse dovoljeno  ::)

Pa brez zamere

nyssa:
Dominanten pes ni nujno samozavesten pes. In to ni pravilo, da bo pes lažje, bolj učinkovito delal. Mehkejše pse se da dosti lažje oblikovat, ponavadi s pol manj dela...

Če je dominanten pes = samozavesten pes, kako potem poznam toliko dominantnih psov, ki so nezaupljivi in plašni? Konec koncev imam dve take doma, zato sprašujem...domine  ;D

ninci:

--- Citat: nyssa na 06 December 2008, 15:53:50 ---Dominanten pes ni nujno samozavesten pes. In to ni pravilo, da bo pes lažje, bolj učinkovito delal. Mehkejše pse se da dosti lažje oblikovat, ponavadi s pol manj dela...

Če je dominanten pes = samozavesten pes, kako potem poznam toliko dominantnih psov, ki so nezaupljivi in plašni? Konec koncev imam dve take doma, zato sprašujem...domine  ;D

--- Konec Navedka ---

Ker ne ločiš dominance od agresivnosti ;) Plašni psi, ki jih je strah reagirajo z agresivnostjo, dominantni ne. In z agresivni je težko delat z dominantnimi veliko lažje, ravno zaradi tega, ker dominantni psi ne reagirajo agresivno, niso preplašeni, se redko spuščajo v konflikte itd. Sicer je pa to tema o ND in bi tole spadalo že kam drugam. Ani pa pohvala na tem mestu, da je opisala Marshallla še iz druge perspektive, ker je vsak tak realen opis lahko pomoč bodočim lastnikom o pasmi itd..

Lp, nina

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo