Mleko za mladičke?

MigMac · 6970

MigMac

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 15 December 2005, 12:16:20
Lep pozdrav!

Od moje prijateljice kužka je nehala dojiti svoje 4 tedne stare mladičke, ker ji je zmanjkalo mleka.

Moje vprašanje pa je, nadomestki za mleko oziroma katero mleko bi bilo najboljše, da jih prijateljica doji po steklenički?

Hvala!



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 15 December 2005, 12:41:35
Pri nas je Gana imela 10 mladičkov in smo ji tudi malo pomagali z nadomestnim mlekom, da je mulčki nebi preveč izčrpali. Za to samo uporabili kozje mleko ( najbolje je. če ga dobiš pri kakšnemu kmetu, če pa tega ni pa ga dobiš tudi recimo v InterSparu ) in MLEKO V PRAHU za pasje mladičke ( ki ga dobiš v kakšni trgovini za male živali ali pa pri veterinarju ).

Najbolje bi bilo, če bi dobila mleko v prahu za mladiček in jih nahraniš po flaški. Samo milim, da lahko daš mladičkom pri 4 tednih že v kakšno manjšo posodico in že lahko pijejo sami. Na začetku dobo malo polivali, samo se ne nič sekirati.  ;) ;)


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #2 : 15 December 2005, 12:49:39
Tukaj pa še ena slikca, kako so naši korenjaki sami pili mleko, ko so bili stari 24 dni. Malo jim je bilo treba pomagati, da so prišli do posode, potem je pa kr šlo. Včasih se je kdo prekucnal na glavo ali pa kr zakorakal v posodo.  ;D ;D ;D ;D



MigMac

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 December 2005, 12:58:44
Najlepša ti hvala, Marko!
Ji bom takoj posredovala informacije!

Joooooj, pa kako fletni kužki!!!
Živali so res nekaj tako posebnega.  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 15 December 2005, 19:59:05
MigMac pri 4-ih tednih lahko počasi začnete dodajati že kakšne druge stvari;) Tako, da ni nujno, da so samo na mleku. Gres,frutolino, nekateri dajejo tudi čokolino. Potem pa mleto meso, zelenjava, ...

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #5 : 15 December 2005, 21:40:33
Ninci, hvala da si me spomnila. Mladičkom smo devali po 5 obrokov na dan ( po malo ) kakšnih čokolinotov, frutolino, griskolino..... . Občasno sem pa tudi namočil v mleko brikete za mladičke, da so se lepo zmehčali ( da niso bili več trdi ) in jim ponudil za obrok.  ;) ;)


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #6 : 15 December 2005, 21:46:02
MigMac pri 4-ih tednih lahko počasi začnete dodajati že kakšne druge stvari;) Tako, da ni nujno, da so samo na mleku. Gres,frutolino, nekateri dajejo tudi čokolino. Potem pa mleto meso, zelenjava, ...

Lp nina

 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ČOKOLINO!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Sveta pomagalka, cokolino je "strup" za odrasle pse, kaj sele za mladice, vsebuje namrec COKOLADO. ::) ::) ::)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 17 December 2005, 13:22:04
Čokolino ima 18% čokolade v prahu.Slišala sem že za kar nekaj vzrediteljev,ki svoje mladičke hranijo s čokolinom :P pa se mi zdi da še nobeden ni poginil zaradi tega.
Ga pa hraniš z gresolinom,frutolinom pa bo isto no...tadva nimata nič čokolade ;D ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8 : 17 December 2005, 13:32:18
Tudi pri mamici moje Lize so mladičke hranili s Čokolinom se mi pa boljše kot Čokolino, Frutolino itd.  zdi recimo kakšen nesladkani gres ali pa morda zelo redka polenta in kaša. Ker v teh otroških hranah je ogromno sladkorja, ki škoduje pasjim zobem, nekatere otroške hrane pa vsebujejo tudi nekaj barvil. Malo kasneje pa kakšne kašice iz piščančjega ali ribjega mesa pa kakšen nastrgan korenjček itd. Recimo Liza, ki so jo hranili s tako hrano kot mladičko je imela grozno slabe mlečne zobke. Ko je pa to prenehala jest se je stanje hitro izboljšalo...
Se pa menda da dobit (samo verjetno pri nas še ne) neke posebne kašice prav za odstavljajoče se mladičke.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 17 December 2005, 13:58:31
moja babi je tudi pred 8 leti dobila kužka, nemškega ovčarja, pa ga je bivša lastnica hranla s čokolinotom pa je bil tko zavaljen, pa je šel 5 metrov pa se je zmatru pa vrgu na tla  :D :D :D zdej je pa pravi lepi kuža  :)



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #10 : 17 December 2005, 19:20:45
moja babi je tudi pred 8 leti dobila kužka, nemškega ovčarja, pa ga je bivša lastnica hranla s čokolinotom pa je bil tko zavaljen, pa je šel 5 metrov pa se je zmatru pa vrgu na tla  :D :D :D zdej je pa pravi lepi kuža  :)

Ja z mocno deformiranim skeletom. 8)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #11 : 29 December 2005, 07:54:21
če ti tako praviš  ;D :D

leti ko hrt, giblje se veliko, normalno je  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 02 Januar 2006, 14:27:38
Štiri tedne stari mladički bi že lahko dobili navadno kravje mleko (če je direkt od kmeta ga je seveda treba zavreti) z dodatkom jajčnega rumenjaka - recimo 1 rumenjak na liter mleka. lahko se zakuha malo gresa, nujno pa ni. Čokolino vsebuje tako malo kakava, da to v majhnih količinah psom ne more škoditi. V majhnih količinah se lahko doda malce grisolina, rižolina ali čokolina, samo res malo, ne pa da je to glavna hrana. Za tistega, ki nikakor ne bi nič tvegal, je še vedno na voljo adaptirano mleko za mladiče, ki se ga da kupiti v specializiranih trgovinah, vendar za tako velike mladičke pride že precej drago.
Štiri tedne stari mladički že lahko dobijo namočene brikete, ki pa morajo biti nalašč za tako majhne mladičke, pa kašno kvalitetno mleto meso z malo riža ali polente.