Tetoviranje

GoldenGirl · 2780

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 13 December 2008, 19:59:55
Kako natančno poteka tetoviranje??? Ali je to boleče za mladička??? Cez 1 teden bodo moji tetovirani in ne vem kako bo to možno na tako majhna ušesa  :'( GG



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 13 December 2008, 20:20:33
Ne vem kako točno je pri škotih, ampak nekatere pasme se tetovira na notranjo stran stegna :) Gotovo ni prijetno za mladičke, ampak mislim, da jim ne bo hudega :)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #2 : 13 December 2008, 20:23:41
Mene je tudi skrbelo, kako bo. Sem bila kar malo nervozna. Potem pa ni bilo nič strašnega. S posebnimi kleščami se stisne uho za sekundo in to je to. Saj ti bo tetovirni povedal kako pa kaj. Kužke malo zaboli, čeprav vsaj pri nas ni bilo kaj dosti cviljenja. So veliko bolj cvilili, ko se se vlekli za ušesa  :P
Vseeno se mi pa tetoviranje zdi nepotrebno.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 13 December 2008, 20:39:52
Tetoviranje je boleče in nepotrebno.Mladičke to boli, enei imajo prag bolečine višji, drugi nižji.
Klešče "Zarežejo" v uho in potem se to "rano"namaže s pasto zelene barve, da številka ostane vidna.

V tujini se vsi čudijo dvojnemu označevanju pri nas. Če prodaš v tujino, jim je to zelo čudno..

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 13 December 2008, 20:56:17
Glede na to, da imamo čipiranje se zdi tetoviranje res nepotrebno. Ampak kot berem po forumih se v zavetišču pogosto znajdejo psi, ki bi morali biti čipirani pa niso, ali pa imajo čip pa v čipu ni podatkov... :-\ Seveda je tukaj odgovornost tudi na lastniku, ki naj bi ob cepljenju prosil, če preverijo podatke zapisane v registru.

Upam, da se bo čipiranje kmalu uredilo, tako kot se mora, in da bodo takrat tudi ukinili tetoviranje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 13 December 2008, 21:07:55
Tudi meni se zdi tetoviranje mladičev  boleče in nepotrebno , povrhu vsega se barva z leti upije v kožo, da se številk sploh ne vidi. V Italiji ne tetovirajo več, ampak mladičem dajo čip, isto je na Portugalskem.


                                                                                Lp Tamara


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #6 : 14 December 2008, 14:56:58
Tudi naša psička iz Nemčije ni tetovirana  8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 14 December 2008, 15:06:19
Moja ima samo en zmazek v ušesu  :-\, ne vem, če bi razbrala številko.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #8 : 14 December 2008, 17:55:06
Hvala! V Franciji tudi ni več tetoviranja, ampak samo čikiranje ! GG


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #9 : 14 December 2008, 18:08:59
Kako natančno poteka tetoviranje??? Ali je to boleče za mladička??? Cez 1 teden bodo moji tetovirani in ne vem kako bo to možno na tako majhna ušesa  :'( GG



Zdaj, ko so tako male klešče, je ok. Pri našem prvem leglu pa je imel tetovirno ogromne, in jih je komaj tetoviral. Naša corgica je tetoviran na leov stran trebuščka. ;D

LP

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #10 : 15 December 2008, 10:17:15
Hvala! V Franciji tudi ni več tetoviranja, ampak samo čikiranje ! GG

tetoviranje ni noben bav bav. Z kleščami se naenkrat vtisne cela številka, kar traja delček sekunde, nato pa se vtre tetovirna pasta. Bolečina pa je res kratkotrajna, saj tetovirani mladič zelo hitro pozabi na bolečino. Veliko hujše je, ko se mladiči igrajo in grizejo med sabo, pa eden drugega z mlečnimi zobmi, kateri so ostri kot šivanka, vlečejo za ušesa in cvilijo od bolečin. To pa ne boli?
Kakšne pa so številke čipov, pa se ve. V rodovnikih ne bi bilo več nobenega zaporedja mladičev po pasmah.

Ob tatvini psa se da mikročip zelo enostavno odstarniti, saj je tik pod kožo, pa je pes izgubljen za vse večne čase, tetovirane številke v ušesu pa se razen z odstranitvijo ušesa ne da odstraniti.

Tudi vstavljanje čipa pod kožo ni neboleče, čip je v velikosti riževega zrna, tako da je tudi igla, s katero se vstavi čip pod kožo, kar precej debela, pa samo vstavljanje oz. pik pod kožo traja kar nekaj časa.

Tetoviranje bi lahko primerjal z odvzemom krvi pri človeku iz prsta, pri katerem je le pik, ki traja delček sekunde, pri čipiranju pa podobno, kot je odvzem večje količine krvi pri človeku iz žile v nadlakti (zgornjega dela na roki), katera traja cca. pol minute.

LP.