Kako izbrati vzreditelja?

T.M.T · 22756

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #60 : 25 Oktober 2013, 13:21:17
Lunette: Barva zaradi katere bi ti na vsak način rada spravila not hovije (pa nimajo absolutno nič od hovijev) je ena od povsem običajnih barv starih nemških ovčarjev. Za barvo not dobit ni bilo treba vkrižat nič.
Menim tudi, da shiloh ni na hitro skup spackana pasma ampak ena od redkih, ki bo verjetno uspela - poskusov je veliko, da pa se pasma "prime" je pa mogoče ena od sto. Ker je za to delo poleg znanja in velike volje potrebnega tudi zelo veliko denarja. In 50 let je nekako ravno minimum za naredit pasmo.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #61 : 27 Oktober 2013, 08:24:48
Mene pa sam ena stvar zanima...kje jih pa razstavljajo, če niso priznani? A imajo tolikšno število svoji specialk ali kako?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 27 Oktober 2013, 10:30:37
Razstave za redke pasme psov.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #63 : 27 Oktober 2013, 11:38:13
Pod posebnimi pogoji se jih lahko razstavlja tudi na drugih razstavah, vendar ne poznam podrobnosti.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 27 November 2013, 11:25:38
Mogoče tole ni prava tema za tole vprašanje, ampak ali je normalno da vzreditelj zahteva od kupcev psov/psic za vzrejo, da mu plačujejo še po nakupu? Razumem da se za vzrejne pse pač plača več ampak meni se zdi smiselno da je tu pač konec. Pes je plačan, ni v solastništvu.. ampak je kljub temu v pogodbah npr. napisano, da je lastnik psa kupljenega za vzrejo dolžan vzreditelju plačat prve 3 skočnine? Zakaj? Pa da je lastnik vzrejne psice dolžan vzreditelju 2 mladiča itd. mi tudi ni jasno. Koliko vzrediteljev se dejansko poslužuje tega?


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #65 : 27 November 2013, 12:06:57
Kar so kupci pripravljeni plačati, to pač plačajo. Jaz bi takemu rekla, naj si psa nekam vtakne. Vsekakor taki "dodatki" niso običajna praksa, sploh ne pri nas. Oziroma bi bili lahko pod pogojem, da je nakupna cena mladiča toliko manjša. V Ameriki bi pa kar znali biti, kadar želi vzreditelj na nek način zaščititi svojo vzrejo po vzoru patenta. Se pa smatra, da bo imel tak zelo obetaven plemenjak zares veliko število skokov . Zakaj bi zaslužil samo novi lastnik vzreditelj pa ne? Ni mi pa jasno niti slučajno, kako lahko svoje zahteve uveljavi, sploh če psa proda v tujino.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 27 November 2013, 12:40:12
Lunette: Barva zaradi katere bi ti na vsak način rada spravila not hovije (pa nimajo absolutno nič od hovijev) je ena od povsem običajnih barv starih nemških ovčarjev. Za barvo not dobit ni bilo treba vkrižat nič.
Ne lih barva bolj tip dlake.  ;) Za nemce nisem zasledila smooth variante. Torej take z manj izrazito (ali sploh ne) poddlanko. Mi je znano samo v tej običajni dvojni dlaki. Pri SS pa so prav dve varianti. In en tip dlake mi je sličen po opisu.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


MANDY

  • Gost
Odgovori #67 : 27 November 2013, 12:52:37
BlackDevil a pri nas, zdi se mi nemogoče. Ni fer do novega lastnika, če je pa kdo tako neumen  ::) .Že tako ni lahko prodat psa,še posebej če ni popularna pasma. Jaz sem se odločila, da bom, če bomo imeli še kdaj mladiče dodala v pogodbo, da se psičke ne sterilizira pred prvo gonitvijo, če ni zdravstvenih razlogov za to.



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 28 November 2013, 10:22:12
Mandy teh pogojev nisem zasledila pri slovenskih ampak pri tujih vzrediteljih, ampak so me nekatere stvari ki so zapisane v teh pogodbah presenetile in sem zato vprašala če je to pogosto (pa pač jaz nisem vedela za to). Odškodnine v primeru smrti psa, tako hitre sterilizacije/kastracije itd.

Sicer pa me je do zdaj najbolj odbil člen v pogodbi enega vzreditelja v katerem piše da če se zgodi pri psu huda napaka (agresija / nervoza) / dedna bolezen ... se takšnega psa mora obvezno skupaj z vsemi dokumenti vrniti vzreditelju. Ampak to je bilo zapisano na tak način, da ni bilo dvoma da se bo tak pes uspaval. Resno? Kdo pri zdravi pameti bo dal psa za katerega je skrbel in vzgajal dal na tak način proč?

Pa tole z garancijo mi je tudi malo mimo. "Če se pri psu/psici pred 24 mesecem starosti pokaže bolezen dednega izvora, vam bomo psa/psico nadomestili z mladičom iz prihodnjih legel iste ali pa višje vrednosti." 

Je pa zanimivo kako se nekateri izogibajo vprašanjem o zdravju mladičev iz prejšnjih legel. Nekateri ti brez težav povejo vse, drugi pa te podatke skrivajo (verjamem da z dobrim razlogom).

Opažam da je zelo težko dobiti res dobrega vzreditelja. Se mi prav želodec obrača pri temu kaj nekateri počnejo. Izvorni register ima vse urejeno, ti ki so pa se pa "odcepili" pa niti približno. New-blood prodajajo po enaki ceni kot Non-NB.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #69 : 28 November 2013, 10:24:29
A to se vedno pri shiloh-ih?

battito animale


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 28 November 2013, 10:27:04
Ja, pa druge pasme ki so mi všeč tudi niso nič kaj boljše.  ;)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #71 : 28 November 2013, 11:56:49
Sama bi pri uvozu psa iz Amerike zelo zelo pazila, pri kom bi ga vzela. Ne samo zaradi za evropske razmere smešnih pogodb ampak zato, ker se tam psi vzrejajo brez kakršne koli kontrole (pošlješ podatke na AKC in registrirajo mladiče ne da bi kdo videl staše, mladiče ali vsaj njihove ocene), ker je vzreja psov večinoma posel (hoby vzrediteljem, ki so vzrejali resnično dobre pse so tudi s pomočjo AR skupin so ponekod tako zagrenili življenje, da ne vzrejajo več oziroma vzrejajo samo še za lastne potrebe), kjer imajo v velikih, tudi svetovno znanih psarnah par vrhunskih psov za izbrance, za rajo pa prodajajo velike količine povprečnega ali podpovlprečnega "pofla" po visokih cenah. Tako da moraš dejansko vzreditelja in njegove pse osebno zelo dobro poznati.


Češnja

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 16 Junij 2014, 12:35:22
Psa iz Amerike? Ne ne, mislim da ni dobra ideja.
----
Lp
Č
moja web5.si stran



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 17 Junij 2014, 11:55:35
Po psa ni treba v ZDA, so tudi v EU. Drugače se mi pa Evropski vzreditelji ne zdijo kaj dosti boljši. Sem našla par takih ki ti v ceno mladiča vključijo sterilizacijo/kastracijo pri 8 tednih starosti (majhna pasma) tako da v tem pogledu niso nič kaj boljši. Ne vem zakaj se sploh trudijo s socializacijo, dobro prehrano itd. če potem to naredijo.

Solastniške pogodbe so me pa zelo presenetile (solastništvo me ne zanima, ampak če že imajo vse objavljeno bom pač prebrala ne ;) Po eni strani imaš vzreditelje, ki so ponosni na to da za mame zelo dobro skrbijo in pazijo da je ne spravljajo v situacije, ki bi povzročale stres itd. po drugi pa imaš take, ki hočejo da jim pripelješ psico 1 teden pred rokom tako da bo pri njih imela mladiče in da bodo oni to vzredili in prodali. (solastništvo). -> Jaz osebno pri nekomu, ki to počne ne bi vzela psa.


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #74 : 01 September 2014, 17:56:31
Jaz imam zelo dobro izkušnjo trenutno. Kupila sem Pirenejskega planinskega psa od hrvaškega vzreditelja. Še preden so bili mladiči je bil zelo odprt do pogovora, predvsem glede na to da nisem še imela velikega psa, z veseljem so nas povabili na obisk kjer smo videli oba starša in 2 potomca stara 2 leti. Psi živijo z njimi, ne v pesjakih, na voljo imajo veliko dvorišče in so bili zelo prijazni in socializirani. Mladičke smo šli izbrati ko so bili 1 mesec stari in skozi je bil in je še vedno na voljo za pomoč in informacije. Bil je tudi pri nas na obisku, ko je psička že bila pri nas doma. V pogodbi je da, če vidi da psa zanemarjam, mučim...ima pravico pridet in mi ga vzet, da ne smem parit pred četrto gonitvijo....V glavnem menim da je res vzorni rejec.