Trikci

T.M.T · 493839

snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1200 : 09 April 2011, 17:31:48
HejHoj.

Že dolgo se nisem oglasila in ta čas sva se z Zojo učile trikce. :P

Naučile sva se : čakaj, hoja nazaj,slalom med nogami,priklon,reši kamen iz vode,stopi v vodo.

Zdaj se pa učiva damo. Delava tako da more s tačko počti na pokrov in ob tem ji rečem Tap. Je že pogruntala in morem rečt da se zelooo pridn uči. :-*
Zdej bo prekrižala desno tačko čez levo ( če gledaš iz njene strani - če si obrnjen proti nje je to desna  ;) ) S kero tačko ste pa vi začel ?? Sej jo bom naučila pol da bo prekriževala obe.  :)

Lp.!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1201 : 15 April 2011, 14:39:47
Mi kdo priporoči kakšen enostaven trik za mačko s klikerjem? Zna sedi, daj taco, dvigni, spodaj (jaz sedim s skrčenimi nogami in gre spodaj-nisem imela idej). Večkrat sem kaj probala a sem na koncu obupala. Drugače da dix zna:
-sedi
-prostor
-daj taco
-sem
-zavrti
-okoli   ima oviro, palico... in jaz pokažem ali okoli ali hop če je ovira
-poleg  ali hodi poleg ali pa gre na mojo levo
pa še kaj.

Je pa pri babici in sem skoraj vsak dan tam, zato ga veliko učim. Star pa je 5 let a nisem bila vedno toliko pri njem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1202 : 24 Junij 2011, 16:14:41
Katere vaje se odsvetujejo pri psih, ki kažejo rahle znake težav s kolki.
Je "prosi" negativno obremenjujoč za psa?
Zdaj že nekaj časa delama na dvigovanju zadnjih tac na nek višji predmet, pa posamično dvigovanje tace, potem bova diagonalno, ko bo posamično obladala. Sva začele delat na plazenju, pa bom to opustila, ker ni dobro za kolke. Potrudli se bomo tekat z njo vsako jutro (pa nismo baš tekači 5-10 minut).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1203 : 14 Julij 2011, 14:53:18
Dino zna:
Poleg (hoja ob levi nogi vodnika)
3 žvižgi (odpoklic z vsedanjem pred vodnikom)
Sssss (sedi)
Prostor (lezi)
Čakaj (čakanje na istem mestu v sedi ali lezi)
Dino (pogleda vodnika v oči)
Iztegnjena roka (pošiljanje psa vstran)
Ne smeš (ne sme hrane, igrače, smeti…, hrana  na smrčku)
Išči (prevohavanje, iskanje priboljškov ali igrače…)
Glas (lajanje)
Skozi (slalom med nogami, vodnik in pes naprej)
Skozi (slalom med nogami, vodnik nazaj, pes naprej)
Okoli mene (obrat okoli vodnika v osnovni položaj)
Tiho (neha lajati)
Zavrti (kroženje okoli vodnika v smeri urinega kazalca)
Kroži (vrtenje v smer urinega kazalca)
Menjej (vrtenje v nasprotni smeri urinega kazalca)
Okrog (vrtenje okoli predmeta, vodnikove noge  v smeri urinega kazalca)
Roll (vrtenje okoli predmeta, vodnikove noge v nasprotni smeri urinega kazalca)
U kučo (pes gre v uto in tam počaka)
Spusti (spuščanje predmeta)
Hop gor (skok na predmet)
Hop dol (skok s predmeta, osebe, sprostitveno povelje za tace gor…)
Hop čez (skok čez oviro, palico…)
Daj taco (dajanje desne tace)
Daj drugo (dajanje leve tace)
Noge (hoja z vodnikom z nogami na stopalih)
Osem (osmica med nogami)
Kuku (položaj med vodnikovimi nogami ko ta kleči)
Prinesi (prinašanje igrače)
Zgrabi (držanje igrače, predmeta…)
Ki je (s taco pakaže, v kateri roki je prepoljšek)
Ki je (s taco pokaže, pod katero posodico je priboljšek)
Plazi se (plazenje v ležečem položaju)
Prinesi kong, cufo (prepoznavanje predmeta po imenu in prinašanje tega)
Priklon (z zadnjimi tacami stoji, s sprednjim delom se spusti, položaj za pozivanje na igro)
Ljubčka (obliz vodnika po nosu)
Pospravi (zlaganje posodic)
Tik (dotim plastične pincete za klope s smrčkom)
Liži (liže dlan vodnika)
Tap (pes gre s tačkami na narobe obrnjeno skledico in se z zadnjimi nogami vrti okoli)
Na moje (gre na moje noge s prvimi tačkami s sprednje strani)
Naokoli (vrtenje okoli vodnika v nasprotni smeri urinega kazalca)
Zadnje (postavi se na zadnje tace)
Val (prevali se na drugo stran iz položaja mrtev)
Mrtev (se uleže na bok)
Tarča (se dotakne predmeta s taco)
Tace gor (s prvimi tacami gre na vodnikovo levo roko)
Hop (skok skozi sklenjene roke)
Pet (poči vodnika po navzgor obrnjeni levi dlani z desno taco)
Five (poči vodnika po navzgor obrnjeni desni dlani z levo taco)
Križ (v prostor prekriža desno tačko čez levo)
Hop (skok čez stegnjene noge ko vodnik sedi na tleh)
Tace gor (da prve tace na palico)
Oblizni (se oblizne)
Right (da desno zadnjo taco na tarčo – posodo za vodo)
Left (da levo zadnjo taco na tarčo – posodo za vodo)
Back (da obe zadnji taci na tarčo – posodo za vodo)
To je bolj domač seznam. Najprej so napisana povelja, v oklepaju pa opis trikca. Nekatere s tu se še uči.

ps: ne se smejat mojim opisom in poveljem



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1204 : 06 September 2011, 09:51:14
Živjo!

Imam vprašanje kako naj psičko naučim, da naredi prosi. Drugače ta trikec lepo izvede, samo problem je, da ji moram z roko nakazati kaj hočem. Namreč roko ji dam pred gobček in ji povem ukaz prosi..Izvede ga popolno, a vendar me zanima kaj naj naredim da ga bo izvedla brez pomoči moje roke?

Hvala za odgovor,
Monika in Taja ::)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1205 : 07 September 2011, 12:16:25
Psi so različni. Nekateri bolje razumejo kretnje in rabijo več časa da povežejo besedo z vedenjem. Delaš pa malo narobe. Najprej reči namig potem pokaži s kretnjo in daj nagrado. Lahko pa uporabljaš samo znak z roko, ne vem zakaj ne bi.  :)

Če uporabljaš PROSTOR za vlaganje, potem zna biti "prosi" preveč podobno. Eni psi ne poslušajo dovolj dobro in že na prve tri črke nekaj naredijo. V takem primeru si izmisli novo besedo, ki ni podobna ostalim namigom, ki jih uporabljaš pri psu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1206 : 08 September 2011, 13:33:09
To je pa res... dostikrat tudi zameša priklon in prostor:) namreč zaradi podobnosti besed...Tudi to sem opazila da moja psička ne posluša najbolje, opazuje pa kretnje in prek njih vse izvede popolnoma brez problema...:) Pa še to me zanima, pač ko delava me ne gleda v oči oz. obraz ampak gleda roko s priboljški...okej vaje pozornosti...to sva delali, takrat ko to delava me pogleda v oči...za nagrado seveda...drugače je pa tko mahnjena na hrano da nima časa..tko se zaleti v izpolnjevanje ukazov, da nima časa za to.. ::)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1207 : 08 September 2011, 15:33:24
Pri pozornosti imejte roke zadaj za hrbtom , in tako ne bo mogla videt priboljška. ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1208 : 08 September 2011, 16:00:00
Zato pa jaz zelo različno poimenujem vedenja. Priklon je "baw", preval v levo je "val", v desno "rov", prosi je "beg".

Za gledanje v roke namesto oči, priboljšek v roki iztegni stran od sebe in čim te pogleda klikni in nagradi. Delaj samokontrolo na hrani. Zdaj verjetno preveč fokusira priboljške, namesto da bi bila osredotočena na to kaj dela, sploh če delaš na shaping.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1209 : 09 September 2011, 12:52:23
Okeeej super full hvala za nasvete  :)Mogoče je tako zelo mahnjena na hrano ker je stara šele pol leta? Je pa en VEELIIK požeruh....Drugače pa greva danes prvič v šolo in me res zanima kako bo :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #1210 : 09 September 2011, 21:37:30
Evola jaz bom pa napisala nov seznam trikcov , ki jih znava. :  :D

- sedi
-prostor
-taca , druga taca
- petka , five
- papa (pomaha s taco )
-šep ( dvigne taco ko stoji in jo drži neki časa - pol bo to za šepaj )
- priklon
- levo
- desno
- mehurčki ( v vodi )
- glas
- dama , lady ( prekriža tace )
- back ( hodi nazaj )
- okrog ( v osnovni položaj )
- glej me
- pozdravi drevo ( skoči na drevo , škarpo ,... )
- pusti ( mora čakat ko ji vržem žogo )
- čakaj
- osmica
- slalom
- hitra ( teče okrog palce )
- dotik
- kimej ( z glavo kima )
- puf ( mrtva )
- v kočo ( gre v uto in pogleda skoz oknček  ;D )
- objemček ( me objame okol rok )
- prosi
- skoči ( mi skoč na rame ).:P
- hop ( skoč v avto , povsod kjer je visoko.)
- stopi ( v , na predmet )
- ajaaja ( da glavo na tla )

Učiva pa se še shy in stojo.  :P Lp. Neja in Zoja.



Ray

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #1211 : 11 September 2011, 15:36:46
no pa še par najinih trikcev :) se trudiva in učiva... :)

http://www.youtube.com/watch?v=YFbKbW28jE4

Bambi Beauty Butterfly


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1212 : 11 September 2011, 19:34:34
Kakšen trikec pa mi priporočate za mešanca z ZP-jem ki je zelo živahen? NNočem kakega da bi bil pretežek saj nisem vsak dan in ne delam na kliker. Pa rada bi, da bi bil kakšen zanimiv, smešen ne pa le kakšen dotik ali kaj takega. Se pa težje nauči nekaj s tacami kot kaj v gibanju ali da skače. Sem razmišljala o prosiju ali trikec noge (da tace na noge in hodiva). Pa kake osmice bi se tudi hitro naučil a mi nekako niso zanimive, mogoče tudi da gre s tačkami v posodico. Ker moram vprašati kaj ga lahko učim in zdaj ga bom po dolgem času spet lahko nov trikec pa bi rada res izbrala pravega...
Pa učila sem ga tudi predklona. On ne zna še prav prostor (mu mogaš malo nakazati), prej pa nisem premislila in sem dala podoben trik s podobnik poveljem, zdaj pa meša. Če nekajkrat ponovimo prostor da ga potisnem dol daje prostor, a ko mu rečem potem predklon da prostor. Ko spet vadim predklon daje vedno predklon... skratka ne razume kaj je kaj. In glede na to, da bi jaz rada da bi zelo dobro znal prostor mislite da je dobro, da se sploh še trudim s predklonom ali naj ga kar opustim? Nama gre pa drugače odlično, vse trikce (razen predklona) obvlada. Sem bila zelo presenečena zadnjič... namreč približno 1 teden sem vsak dan vadila cik-cak (slalom) in ni in ni šlo, potem pa sem čez dober teden spet vadila in mi je sam brez vsega lepo delal, kot bi to znal od vedno super. In od takrat vedno tekoče dela. Tudi vrtenje, skoke čez noge in dajanje tace sva izpilila, itak pa je največji povdarek na splošni vodljivosti, osnovnih vajah in seveda odpoklicu.



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1213 : 15 September 2011, 20:08:34
Heeej! :)

Da se še midve oglasiva, v šoli so pokazali točno kako se uči pozornost, pa ni bilo nikakršnih težav, ampak same pohvale da dela odlično! Po vsej verjetnosti gleda v priboljšek takrat ko ga ima točno pred nosom, ko jo nagrajujem  ;D Tako da s tem ni panike. Glede prosi pa...zdaj ji povem ukaz tik preden naredi prosi, vendar moram imeti roko še vedno tik nad gobčkom,da to naredi :-\ res da v tisti roki ne rabim držati hrane, ampak vseeno ??? pa vadiva tudi kar pogosto po malo čaa. Res nevem kaj nej naredim...probavam tako da ji s prstom na daleč nakažem kaj naj naredi, vendar ne ukapira...čeprov ji enako s prstom kažem tudi, ko valo izvajava  in dam roko nad glavo... :( :) počasi glede prosija obupujem.. ;D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1214 : 15 September 2011, 20:14:42
Po kakšnih 100 ponovitvah bo verjetno zmogla brez roke, s tem da delaj na tak način, da je ne bo medlo in da si bo zapomnila. Jaz ko nekaj učim na novo, ali pa delam na tem da dojame besedni namig-naredim sesanso te vaje in potem je igra, karkoli, samo nič raznih sedi, prostor, leva, desna, šapa, five...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1215 : 15 September 2011, 20:28:02
Bom poskusla...a pa misliš, da jo bo zmotlo,  če zdaj zamenjam ukaz, namesto prosi bag? ???Ker,če hočem da bo zmogla brez roke na besedo le-ta ne sme biti podobna besedi prostor, ker če poskusim brez roke, mi učasih naredi prostor, včasih pa nič ;D je pa res, da delava umes tudi druge trikce, ker mi zgleda naveličana, pol pa obvezno tud igra ja ;D

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1216 : 15 September 2011, 21:57:27
Glede na to, da še ne ve kaj prosi pomeni, lahko brez problema preimenuješ.  ;) Aja, pa večkrat vmes delaj jackpot-bogate nagrade, več priboljškov naenkrat. Sem pa opazila, da včasih zelo paše pavza, takole po tedne in mesece in ta čas očitno možgančki delajo čudesa in naslednjič, ko samo rečeš pes takoj naredi- in potem seveda sledi bogata nagrada.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1217 : 16 September 2011, 13:06:51
Meni se tudi zdi glede te pavze... Z Dinotom nisva vseh trikcev (le kako tačko) vadila celo poletje in še prej. Včeraj pa sem jih ponavljala in nekatere (vrtenje, slalom, osmice) je malo pozabil, druge (križanje, zadnje tačke, vse drugo s tačkami, pospravljanje posodic...) pa je delal še boljše kot prej. Bova se zdaj posvetila novima trikcema in še učila slalome, vrtenje in osmice ter utrjevala ostalo. Zdaj ga učim da mi zadnjo tačko da v roko. Najprej (še pred kakim mesecem pa ni pozabil) sem ga naučila da je posamezno tačko dal na posodico, zdaj pa se ga le dotaknem za tačko in on jo dvigne. Že skoraj popolnoma razzume. Učima pa ga tudi da gre skozi kot nekakšen tunelček. Dam da isto vioka predmeta in čez pokrijem oddejo ki visi dol, da si jo more pes umakniti  :-\  ::) Kot zelo kratek ohlapni tunel ki  bi imel na obeh straneh tisto dol.  :-X In njemu je ta oddeja najljubša za grizenje zato sva imela in še imava velike težave. Še priboljški za katere naredi skoraj vse so ga komaj nekako premamili. Najprej sem delala da sem ga vabila spodaj tako da ni mogel gristi. Če je grizel sem ga prijela za gobček ter nekaj časa držala. Ko je to zanesljivo dela sem eno stranico najprej malo dala dol in ga vabila, potem vedno bolj dol dokler je ni mogel čisto sam odriniti in iti skozi.  ;D Počasi sva dodala še drugo stranico dol. A še vedno je treba utrdit saj gre večkrat spodaj in spodaj skače v zrak, grize in laja >:(. Pa tudi malo drugačne skoke čez nogo kot jih e bil navajen sva poskušala (da sem jaz na kolenu ali stojima ne pa čudno sedim. Pomagala pa sem si z tarčo (dotik s smrčkom).
Jaz naredim najprej nekaj trikcev ki jih zna, potem nekaj kar je povezano z učenjem novega (če je nov kak trikec s tačko vadim daj taco), potem novega, vmes igra in za konec nekaj kar obvlada in igra.  :)



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1218 : 13 Oktober 2011, 21:05:19
Živjo!! :)
Zanima me kako naj psičko naučim naj se plazi? :)
Kakšna ideja oz. kako ste vi to naučili psa?? :)

Lp, Monika in Taja ::)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1219 : 13 Oktober 2011, 21:09:57
Živjo!! :)
Zanima me kako naj psičko naučim naj se plazi? :)
Kakšna ideja oz. kako ste vi to naučili psa?? :)

Lp, Monika in Taja ::)

Sem videla da je odprta posebna tema :)

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1220 : 03 November 2011, 18:57:44
Kaka ideja za nov trik za jazbečarja? Triki ki jih zna (ali se jih uči) so v enem od prejšnjih postov, zdaj je še nekaj novih:
-dvigovanje zadnjih tačk (če dam roko mi da tudi v roko)
-mi da prve tačke na kolena - hop
-prepoznavanje 2 novih predmetov
-da dvigne prvo taco in jo nekaj časa drži v zraku
-pospravljanje predmetov v posodo... Je verjetno še kak pa sem ga pozabila. Zdaj bova delala še da nosi pismo od ene osebe do druge in da mu skoči na hrbet. Ampak za oboje rabim pomočnika in ne vem daj bo čas. Ves čas se po malem učiva še hojo nazaj ker bo potreboval kar nekaj časa in bi bilo dolgočasno samo to. Kasneje bova delala še dviganje diagonalnih tačk in šepanje. Ampak za to moramo še nekaj časa utrjevati da drži prvo in zadnjo taco več časa v zraku. Bi rada kaj takega da ni pretežko ampak tudi ne da se bo čisto takoj navadil. Pa da ni potrebno nevemkakih pripomočkov (pes živi zunaj tako da odpade kako pospravlajnje perila in taki triki) Kako pa psa naučiti naj da obe zadnji taci na posodico? To delava že kak mesec pa uspe mogoče dvakrat na učno uro ali še to ne.
Pa še nekaj malo OT: Dino je večkrat podobno kot da bi kihal, ampak kot bi mu šlo nekaj v nos, ne znam povdati. In ponavadi se je nehalo ko sem mu dala briketo. In zdaj se mi zdi da kadar nima pozornosti začne to delat,, je pogruntal da to pomeni nagrado.
Z Dixem pa sva naredila enostaven pasji ples, bolj za popestritev. Se bolj ponavlja, pa ponavadi vadiva samo po delčkih da se ne naveliča.
lp. Rebeka



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1221 : 04 November 2011, 13:01:24
Heeej!
Mene pa zanima kako naj mojo kavalirko naučim papa(da večkrat zamahne s tačko)  :)

Lp, Monika in Taja  :P

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #1222 : 04 November 2011, 18:59:19
Heeej!
Mene pa zanima kako naj mojo kavalirko naučim papa(da večkrat zamahne s tačko)  :)

Lp, Monika in Taja  :P

Jaz sem mojo naučila tako, da sem dala roko tako kot jo dam za ukaz 'give me 5' (brez ukaza) in je ona avtomatsko dvignila tačko in potem se malo umaknila pa spet dala nazaj tako, da je ona poskušala 'zadet' mojo roko s tačko. Potem sem ji to naklikala in dala ukaz :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


Chien

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1223 : 11 December 2011, 14:57:46
Bi mi kdo prosim razlozil kako nauciti trikec pokrij se z odejico? Ce je ze bilo na kaksni strani objavljeni,pa mi lahko tudi stran kdo napise pa bom pogledala  ;D  HVALA!!

I rather die than stay away from my big love- dogs !


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #1224 : 11 December 2011, 19:20:41
Lahko samo klikaš (oz. le nagrajuješ) ko si meče odejo čez glavo.
Če ne pa naj se uleže na odejo, jo prime, naredi preval z njo v gobcu, jo spusti. Tako piše tudi v knjigi 101 pasji trik. Jaz pa nisem še učila! :D



Kayya

  • Gost
Odgovori #1225 : 27 December 2011, 17:04:05
Shara zna osnove- tudi štet zajčke, krogec, hop, spravi ovce spat ipd., kar pač rabi.
Čopi pa:
1.sedi
2. tačko
3. drugo
4. prinesi nogavico, prinesi robček, prinesi ovratnico ali povodec
5.pomahaj
6. tački na mojo roko
7.tačike gor-skupaj hodiva da ima tačke na mojih nogah-,
8. prevalj
9. mrtev
10.hop
11. krogec
12. konjička-po zadnjih dveh nogah-,
13.glas
14.grizi-sem ga navadila za vsak slučaj ko grem z njim po kruh. Tam je doma
moj sošolec, ki je prisegel da bo Čopija ubil in sem ga pač navadila da
se bo znal branit-,
15.skoči čez mojo roko ali nogo
16.slalom
17.okrog
18. lezi
19.Kako je Čopija sram?
20.Priklon
21.dotik
22.kuku
23.glej
24- moli
25.njami
26.fuj-odvračanje hrane-
27.čez obroč
28.nazaj
29.išči
30.luknja
31.ljubčka
32.govori-renči-
33. pokaži New York
34. pusti,
35.cvilko
36. prosi
37. lej jo mačko!
38. lej jo Sharo
39. štej zajčke
40. lepi
41. ghraspi: si obriše tačke na predražniku



Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1226 : 27 Februar 2012, 12:51:56
Da še jaz javim kaj se je nama do sedaj uspelo naučiti ;D
-tačko
-drugo tačko
-gimme 5
-gimme five z drugo
-prostor
-sedi
-mrtva
-preval
-glas
-desno(krogec v desno)
-levo (krogec v levo)
-priklon
-prosi
-glas
-križ (v prostoru prekriža tačko)
-skoči (skok v naročje)
-hop gor (skok na hrbet)
-lupčka
-glej me
-nazaj
-osem (okoli nog)
-okrog (gre okrog nog)
-slalom med nogami
-počakej
-aja (glavo da na tla:) )
-skozi (v stoječem položaju držim nogi skupaj in eno koleno malo pokrčim, tako da med nogama nastane prostor skozi katerega potem skoči)
-cak ( v desno smer okrog palice)
To je vse kar mi je padlo na pamet  ;D
Lp, Monika & Tajči :-*

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Monchyka*

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #1227 : 04 Maj 2012, 15:17:01
Pozdravljeni!

Zanima me nekaj glede trikca SHY. Najprej me zanima, če lahko dam trikcu ime Ali te je kaj sram?(meni se zdi to ful predougo :) ) Potem pa me še zanima, če je normalno da to najprej naredi v leže in šele nato v sedečem položaju? :) Namreč midve sva se danes spravili učit ta trikec in nama je z elastiko okoli smrčka in klikanjem nevrjetno hitro uspel :o a vendar, ko ji rečem naj naredi ta trikec v sedečem položaju se avtomatično uleže  ??? res pa je da je to prvi dan izvajanja tega trikca  :)

Hvala za pomoč :-*

Je tvoj prijatelj, tvoj partner, zaščitnik, tvoj pes. Ti si njegovo življenje, njegova ljubezen, njegov vodnik. Vedno ti bo vdan in zvest, tvoj bo do zadnjega utripa svojega srca. Dokaži, da si vreden take predanosti.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #1228 : 05 Maj 2012, 00:38:08
Povelje ni nič predolgo, jaz imam mnooogo takih in drugačnih "fun" variant za ukaze :)
Glede ležanja/sedenja.. poskušaj čimveč trikcev izvajat v različnih položajih - v sede, stoje ali leže, da pes čimbolj generalizira nek trik. Sta ga pa oba moja dva najprej znala v sede (tole skrivanje), potem sem postopoma prenesla na različne situacije. Kar pridno vadit, pa bo hitro pokapirala da se tud v drugih položajih da. :) morda lahko greš tudi korak nazaj v učenju ko preideš na novo situacijo/spremembo položaja, da je za začetek majčkeno lažje.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1229 : 05 Maj 2012, 08:15:29
Jaz imam samo besedo "sram", pol ko recem "Te je kaj sram?" itak slisi sram in ve, kaj bi rada od njega :)

battito animale