Trikci

T.M.T · 486856

kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #300 : 21 Maj 2007, 13:44:08
nama tale prosi nikakor ne gre  :-\  je sploh ne zanima koliko salamic bi ji dala, še vedno ne pokapira...če bi bla seveda žogica zraven bi pokaperala u treh poskusih!  :o mahnjenec... ;D


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #301 : 21 Maj 2007, 13:59:51
Gulu, kar vztrajaj, saj bo. Sambotu je pribliiiižno jasno (imela sva do zdaj eno učno lekcijo tega, dobrih 5 min šele). Ve, da mora nekaj počet s taco, ampak mu še ni čisto jasno, kaj - potem me gleda z enim učem in z drugim škili mimo obliža, pa tuhta in tuhta, ko mu rečem Daj no, pa začne (leže) tace prestavljat pa dvigovat  ::) :D. Bo kmalu pogruntal, kam taca paše.

Kaja, jaz sem vse 'erektilne' vaje najprej učila z naslonom name, torej to, da sedi na zadnjih tacah in ima prve v luftu, sem najprej učila tako, da sem ga dala na sedi, se postavila za njim in futer postavila nad glavo, da je najprej dvignil glavo, kmalu pa še odlepil tace od tal. Tako je dobil samozavest, si okrepil hrbtne mišice in dobil ravnotežje, da je potem mnogo lažje in hitreje uspel samostojno obstat. Zdaj ga lahko tako pustim, grem na kavo in pridem nazaj, pa bo še vedno totemiziral  ;). (sta pa dve ločeni vaji in dve ločeni povelji to, ampak je psu lažje, če najprej učiš tako, da ima naslon; tudi stanje na zadnjih nogah je pomoje bolje na ta način izpeljat kot pa že na začetku zahtevat samostojno delo)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #302 : 21 Maj 2007, 15:49:30
o hvala....jaz sem sicer delala najprej da se jo naslonila na omaro in ji dopovedovala zakaj to dela  ;D ...ampak me je sam prismuknjeno gledala in nič ji ni boli jasno...  :-\  zato znava več podivjanih vaj kot so, osem med nogam, pa cik-cak, pa moja moja....se nauči 3x hitreje... :o :o morem se zmigat bom kej tut posnela  :-[ ;D

aja, a ima kdo dobro idejo, za trikec hoja med nogami, nevem kako bi ji rekla :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #303 : 21 Maj 2007, 15:53:08
Jaz imam kar "med nogam" ampak ponavadi se itak postavim z eno nogo naprej pa še z roko ji pokažem :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #304 : 21 Maj 2007, 16:45:55
Jaz recem pa skozi (samo imam za tunel pri agiju "tunel") :) Lahko pa reces tudi vmes, jaz imam to za drugo vajo.

battito animale


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #305 : 22 Maj 2007, 10:23:01
oo hvala, bom videla kaj mi bolj ustreza  ::)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #306 : 22 Maj 2007, 11:07:04
aja, a ima kdo dobro idejo, za trikec hoja med nogami, nevem kako bi ji rekla :)

Midva imava "skupaj". Jaz tudi nisem vedela, kaj izbrati in nisem imela dosti domišljiije takrat, pa sem dala pač to, ker 'greva' skupaj.  :P

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #307 : 22 Maj 2007, 11:39:58
Eh, nimate za burek.  :P

Jaz rečem Sambotu - jahat  ::) :-[ :D. (meni res že manjka idej za nova povelja  :-[ )



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #308 : 22 Maj 2007, 12:10:56
karo se pa angleško uči, please, five..pa rusko njet. Sej lahk rečete tud "luna"

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pika*

  • Gost
Odgovori #309 : 22 Maj 2007, 12:20:03
jaz tudi uporabljam angleške izraze če se le da, give me 5, left (krog v levo), right (krog v desno) in na ta način mislim tudi delat, če bom le vedela izraz po angleško bom uporabljala angleško besedo. Za med nogami (med hojo) pa jaz pri našem Spiku uporabljam cik-cak. Mogoče bi lahko uporabila besedo kača ali kačiaa ali pa ks-ks(tko kot dela kača)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #310 : 22 Maj 2007, 12:45:15
Jaz rečem Sambotu - jahat  ::) :-[ :D. (meni res že manjka idej za nova povelja  :-[ )

hahahahah  :D :D :D

zdej mam pa velik povelj  :o gremo na delo!  :P ;D


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #311 : 22 Maj 2007, 20:28:56
Moja Wi dela pa za vse, kar ji ponudim. Sajde, zelenjavo (korenje, solata in beluši so zakon!), surovo meso, hrenovke, sir, briketi, igrača...

Jaz pa uporabljam malo bolj "čudna" povelja. ::) Tor (prostor), Edi (sedi), Liok (stoji na škatli in gre okoli nje z zadnjimi nogami), Zaj (hoja nazaj) itd.
Si jih moram obvezno zapisovati, drugače jih kar malo pozabim. :-[

Ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj vse lahko izpeljem iz tega, da mi pes stoji na pokrčenih nogah z vsemi 4 tacami? Izgleda nekako takole, da imam jaz (za zdaj) naslonjene noga na posteljo, ona skoči na posteljo in potem z vsemi 4 stopi na moje noge in gor stoji.


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #312 : 22 Maj 2007, 21:52:40
Lahko bi izpeljala da sprednje tace nasloni nate, nato pa še glavo na rame-če je dovolj velika. Jaz bi tako vedenje poimanovala "molitev"

ninci saj karo bi zmelel brikete-res ni zbirčen, še skrivat moremo pred njim! Ampak meni preprosto niso všeč kot nagrada zaradi trdega stanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


monti

  • Gost
Odgovori #313 : 24 Maj 2007, 10:32:46
Ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj vse lahko izpeljem iz tega, da mi pes stoji na pokrčenih nogah z vsemi 4 tacami?
Da ti stoji namesto na nogi na hrbtu - ti pa se premikaš/plaziš?  ::)

recimo da pes kotali žogo s smrčkom ali sprednjimi tačkami je tudi fajn trik, a ni



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #314 : 30 Maj 2007, 15:50:27
no midve sva pred parimi minutami, prišle iz sprehoda, kjer sva tudi vadili, skupaj..prav hitro je poštekala, sicer se še kar loviva, ampak je navdušena!  :o  (valda, če je pa za žogo delala  :-[  ::) )


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #315 : 02 Julij 2007, 17:22:29
Jaz si ne izmislim nobenga trika več!Znava sedi,prostor,taca,drugo taco,poči,sem,poleg,stoj,krog,glas,...aja,učiva se okoli.
Manjka mi trikcev! ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #316 : 02 Julij 2007, 17:25:52
Hoja po zadnjih tačkah, preval, slalom med nogami, osmica med nogami...

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 02 Julij 2007, 18:17:58
Azu sem na enem filmčku videl da wi nosi papirčke v koš. Kakšen ukaz pa imaš za to?



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #318 : 02 Julij 2007, 18:36:49
"Pospravi"
Isti ukaz imam tudi za pospravljanje igračk v škatlo in zlaganje posodic.

Jaz pa Wi trenutno učim, da mi skoči v naročje, samo sem ugotovila, da se jo moram najprej jaz naučiti lovit. Ona že lepo skoči meni v naročje z vsemi 4 v luft, samo jaz sem pa pri tem še malo štorasta in jo potem malo lovim po zraku. :-[

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #319 : 02 Julij 2007, 19:05:19
Aha, hvala!



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #320 : 02 Julij 2007, 19:43:48
Jaz si ne izmislim nobenga trika več!Znava sedi,prostor,taca,drugo taco,poči,sem,poleg,stoj,krog,glas,...aja,učiva se okoli.
Manjka mi trikcev! ;D

hehe kaj pa da se pes naredi mrtvega?  To znama s teryjem in morm povedat da so vsi vedno navdušeni nad tem trikom ko se pes uleže na bok (lahko tudi na hrbet) in je 'mrtev' čist pr miru  :D
potem je tud zanimiv trik da ti počepneš (ker maš majhnega psa, tako kot js  8) ) in potem ti pes skoči na hrbet :)    lahko tudi v naročje, skozi roke..
pa potem je tudi obrat (levo ali desno)
pa priklon - ko da rit v zrak hihi prednje tačke pa stegne naprej (tk ko takrat ko se preteguje  8) )
zanimivo je tud če si izmisliš nove ukaze npr. za 'daj glas' da mu rečeš 'pozdrav' ali pa 'a si moj?'  8) to tazadnje se ljudje vedno smejijo hehe men je všeč  ;)
aja skor bi pozabla - da se pes plazi je tud zanimiva vaja

veliko uspeha pri učenju novih trikov :D

lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #321 : 02 Julij 2007, 20:12:25
alya pa mogoče hoja nazaj(iz te vaje se da narediti še veliiko drugih  ;) ), hop čez nogo-roko, skupaj-skupaj hodita-on je med tvojimi nogami, tap(dotik s tačko), buc(dotik s smrčkom)...


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #322 : 02 Julij 2007, 21:57:40
A, še nekaj, kako naj psičko pripravim do kihanja?


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #323 : 03 Julij 2007, 06:24:54
Midve se zdaj trudiva učiti hojo po sprednjih tačkah. Pa je bila Veni tako hecna na začetku. Pred kakšne pol leta sva se močno trudili z učenjem con za agility. In tam je morala s sprednjim tačkam biti na kartonu. In ji dam jaz na tla karton in je bila v trenutku s sprednjima tačkama gor (pa nisva tega res že kake pol leta delali).  :D :D Samo je hitro ugotovila, da so zdaj zadnje tačke na vrsti.  :D :D



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #324 : 03 Julij 2007, 09:58:39
Kako pa jo učiš 5rca?



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #325 : 03 Julij 2007, 10:05:15
Hoja po zadnjih tačkah, preval, slalom med nogami, osmica med nogami...
Že skoraj obvlada. :) ;D



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #326 : 03 Julij 2007, 10:05:56
A, še nekaj, kako naj psičko pripravim do kihanja?
Zakaj pa do kihanja? ???



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #327 : 03 Julij 2007, 10:07:13
hehe kaj pa da se pes naredi mrtvega?  To znama s teryjem in morm povedat da so vsi vedno navdušeni nad tem trikom ko se pes uleže na bok (lahko tudi na hrbet) in je 'mrtev' čist pr miru  :D
potem je tud zanimiv trik da ti počepneš (ker maš majhnega psa, tako kot js  8) ) in potem ti pes skoči na hrbet :)    lahko tudi v naročje, skozi roke..
pa potem je tudi obrat (levo ali desno)
pa priklon - ko da rit v zrak hihi prednje tačke pa stegne naprej (tk ko takrat ko se preteguje  8) )
zanimivo je tud če si izmisliš nove ukaze npr. za 'daj glas' da mu rečeš 'pozdrav' ali pa 'a si moj?'  8) to tazadnje se ljudje vedno smejijo hehe men je všeč  ;)
aja skor bi pozabla - da se pes plazi je tud zanimiva vaja

veliko uspeha pri učenju novih trikov :D

lp, Jana
Kako pa ga to naučim?(mrtev,priklon,...)obrat pa ž skoraj znava. :) (levo,desno)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #328 : 03 Julij 2007, 10:52:00
Kako pa ga to naučim?(mrtev)

poleži ga na bok, pa mu govori mrtev, na začetku ga takoj pohvali, potem pa podaljšuj čas, ko on leži na boku in se dela mrtvega.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #329 : 03 Julij 2007, 11:15:42
Hvala!!!!!!!!! :)