Trikci

T.M.T · 485238

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 29 Junij 2005, 11:56:34
Katere trikce pa zna vaš pesjanček?Naš ron zna:
sedi,lezi,prostor,hop,gremo,prinesi,ulovi,odpoklic (80-90 %),nosi...
lepa tačka,tačka,givme 5,slalomiranje,mrtev,na hrbet,prosi,okrog,ham...
Se pa vsak dan naučiva še kaj novega in malce ternirava.

Kako pa ste vi učili trikce vašega?


ocenjeno - dobra tema

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 29 Junij 2005, 15:46:38
Rumbo učimo trikcev z klikerjem, nekaj pa se jih je naučila tudi drugače. Recimo daj tačko se je naučila od četrtka do danes, ker stalno ponuja svojo obvezano tačko in vsakemu kaže kako lep povojček ima ::) Pa smo to povezali z daj tačko.
Zna pa Krog, nesi, prinesi, prostor, poleg, sem, hop gor, čakaj, sedi, ... glede na to kako je ona zainteresirana za delo pa bo kmalu znala še kaj ;)

Smart zna pa Prosi, Nesi (povem kateri osebi in potem nese tistemu pošto recimo), prostor, sedi, glas, tačko, kdo je volk, pridi sem (odvisno od njegovega razpoloženja ::)), poleg, kje so ušesa, daj lupčka, hop, ...
Njega smo to naučili sproti brez klikerja, ker smo nad njim z klikerjem obupali, se ga ne da motivirati ne za hrano, ne za igračo, ne za čohanje, on je pač samosvoj.




Lola

  • Gost
Odgovori #2 : 09 Julij 2005, 00:06:24
Jaz imam s svojima dvema različne izkušnje. Lola je precej manj učljiva, in ne reagira na hrano. A vendar sem jo nekako naučila odpoklic ( beseda pridi sem ), sedi, in glas. Willy pa je zelo učljiv se mi zdi za bullterrierja kar zelo učljiv. Večinoma sem ga trike naučila v cca 10 min. Zna odpoklic ( vendar ne sliši vedno,torej ni 100% ), sedi, taca, gimme 5, prosi ( se postavi na zadnje tace ), prostor, preval, puzaj ( da zadnje noge nazaj in se vleče ( no to se še malo učimo, ampak BT ponavadi to že iz narave delajo zato ni tako težko ), cik cak nama ne uspeva :(. če pozna kdo še kak trik naj mi zaupa, da sprobam.

Ana



chayka

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Julij 2005, 13:22:47
pri nas tudi fido ne ''trza'' na hrano, tako da zna on samo sedi prostor, koča, pa če se mu ''zljubi'' odpoklic
chaya pa je zelo učljiva, pa zna: sedi, prostor, glas, vala-vala(da se zakotali), tačko(desna tačka), lepa tačka(leva), prosi(da hodi po zadnjih nogah), odpoklic, krog(da naredi krkog).
Lp,Ana



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 21 Julij 2005, 13:32:55
Rondo je tko tko, vcasih uboga vcasih ne. od trikcev zna ... sedi, tacko, drugo tacko, prosi(da obe tacke), prostor, mrtev, pa zdaj se ucimo slalom....drugace pa zna poleg, odpoklic...pa tko tko...ampak je vedno spuscen, in ce pride vedno dobi nagrado tako, da mu gre vedno bolje.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #5 : 03 Avgust 2005, 16:07:08
Lana je hodila v začetni tečaj nato v nadaljnega zdaj pa gre verjetno še agiliti. naučila se je veliko vsega, zna: sedi, tačko, prostor, glas, ostani, pridi, teči hitro, teči počasi, tečti brez povodca poleg kolesa, prinesi spusti, mrtva, pred cesto se ustavi, zna tudi preskakovati ovire,hoditi skozi tunele, slalom malo slabše, dobro premaguje vse ovire :-* ;D. njena najljubši ukaz je jedla, ko to povem že ve da je čas za hrano ali pa preden greva teč ali na sprehod ji povem"pridi lana gremo" in že začne mahati z repom od veselja. Z njo nimam nikoli nobenih težav hitro se uči in je zelo poslušna in ubogljiva.Stara pa je 1 leto.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #6 : 24 Avgust 2005, 09:53:05
wii ...  :) waši že pa precej znajo ... sicer je moj star komaj 3 mesce ... ampak nse bo že naučil ... zna sedi pa tačko zna dat ... uboga pa na te besede: ne grizi, fuj, ne sme ... to je pa use ... pa se še trudim da bi ga še več naučila ... sicer pa gre septembra v šolo! ;) :D



M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #7 : 24 Avgust 2005, 10:13:53
tako da se uleže na bok (mrtev si)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 24 Avgust 2005, 10:23:49
Ok hvala za nasvete.

M|my Ambra ima pa zvonček po Maju ;D...je tako?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #9 : 24 Avgust 2005, 10:25:40
emmm... ne nima zvončka po maju, predlagala mi ga je Tina, ki mi tudi pomaga pri učenju s klikerjem, je pa prijateljica od Manje ja ;) ma to so sami strokovnjaki ;D


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #10 : 24 Avgust 2005, 10:29:00
Kako pa zgleda zvonček? ???

Lp, Marusa


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #11 : 24 Avgust 2005, 10:31:35
tako, da se pes s smrčkom dotakne zvončka ta pa zazvoni ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #12 : 24 Avgust 2005, 10:39:18
No Maj pozna tudi ta trikec ;D...

Mary,če greš na Flufijino stran boš pod trikci zasledila tudi zvonček in filmček ;).

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #13 : 24 Avgust 2005, 10:56:11
Aha, hvala. Bi pa prosila samo še link od strani ::)

Sem zdajle malo nazaj gledala in ugotovila, da še nisem napisala katere trikce zna Zara :P
Torej zna: Sedi, prostor, poleg, sem (odpoklic), čakat, aport (prinese stvar), fuj (spusti kar ima v gobcu, čeprav ji to dela težave, če je kaj za pojesti ::)) tačko, drugo tačko, stoj (razstavna poza), učke (da me gleda v oči - pozornost), okrog (obrat za 360°), okrog v drugo stran, preval, glas, hop (čez roko, čez nogo, čez oviro, na klopco,...), slalom med nogami, osmica med nogami, moja-moja (s sprednimi tacami skoči name), nekaj časa sva prakticirali tudi to, da mi skoči v naročje, a je za to postala pretežka :o ;D
Mislim, da je to vse, če se bom pa še kaj spomnila, če sem pozabila pa še povem ;D

Drugače se pa sedaj učiva trikec 'plazi se'. :)

Lp, Marusa


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 24 Avgust 2005, 11:51:30
t.m.t. kako pa zgleda trikec ham?


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #15 : 24 Avgust 2005, 12:10:18
Sem opazila ja,da niso vsi pri novofundlandcih...Mary se opravičujem.Tuki je link:
 http://www.freewebs.com/manjamaj/ucenjesklikerjem.htm

Pod zvonček ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #16 : 24 Avgust 2005, 12:52:12
 :) hmm ... a mi lahko mal predlagate kak nej Indija naučim vseh teh trikov?? :)


Hvala!



Lanyca

  • Gost
Odgovori #17 : 24 Avgust 2005, 13:37:01
Ja nastya jaz mislim, da moraš za psa najt kako motivacijo. Npr.:hrano,igračo... Lana rada naredi vse, ker ve da jo čaka nagrada. Hrana. Ja poskušaj ga učiti tudi z gibi rok, tako sem jaz vedno delala in je vžgalo. ;) Npr.: Ko ji povem sedi z roko naredim po zraku ravno črto, za prostor roko povlečem od zgoraj dol, za pridi jo vabim s prstom kot da bi jo klicala. Za glas pa skazalcem pokažem naprej. Velikokrat vadiva brez, da bi ji govorila pogovarjava se z govorico telesa.
Lp Lanyca

P.S.: želim vama veliko uspeha v šoli. ;)



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #18 : 24 Avgust 2005, 13:50:00
Priboljški,priboljški,priboljški,igrača...Ron za hrano naredi skoraj vse.Slalomiranje gre zdaj samo za pestjo,ker misli,da imam priboljšek.Hihihi.Kateri trik te pa posebej zanima?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 24 Avgust 2005, 14:00:32
aro zna: sedi, lezi, poleg, taco, rolca.

pajo pa samo sedi in hop pa se to bilj neoslusno :(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #20 : 24 Avgust 2005, 14:28:51
Lana rada naredi vse, ker ve da jo čaka nagrada.



isti je moj Aro ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #21 : 24 Avgust 2005, 14:48:36
M|my jaz sme pri krogu malce "zaj#!cije" imela.Ta falot je vrtel samo glavo in ko glava ni šla več jo je zasukal v drugo smer >:(.No samo potem je zakapiral...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 24 Avgust 2005, 16:01:01
Ham...da nežno vzame priboljšek ali kaj drugega ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #23 : 24 Avgust 2005, 17:06:03
ej res vam hwala ...  :) moj pa zdej že zna prooosiiiiiit ;) zdey pa bova probala da se bo zavrteel :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #24 : 24 Avgust 2005, 17:06:49
aya ... pozabla powedat, da bi ham dobr pršu pr Indiju k mau prewč haudrasto (štorasto) vzame ...  :D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #25 : 10 Oktober 2005, 07:42:16
zdej ari zna še hop na grbet (da tačke na moj hrbet) in slalom med nogami

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #26 : 10 Oktober 2005, 11:00:45
zdaj smo se naučili še  ˝zavrti se˝in ˝pejt okol˝ ...

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 10 Oktober 2005, 14:48:12
a je kdo gledal včeraj Spet doma?Pri "bitki s časom" so morali poiskati psa,ki naj bi znal:
*sedi
*lezi
*tačko
*daj glas

Pa ga niso :P

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #28 : 10 Oktober 2005, 15:29:53
Ja moral bi priti k nam. ;)



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #29 : 10 Oktober 2005, 15:33:43
a je kdo gledal včeraj Spet doma?Pri "bitki s časom" so morali poiskati psa,ki naj bi znal:
*sedi
*lezi
*tačko
*daj glas

Pa ga niso :P

Hihi, pa kakšne nevzgojene pse imajo to? Naša bučmana sta že pri nekaj mesecih znala vse to! ;D ;D ::) ;)