Preležanine

nyssa · 36702

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #60 : 09 Januar 2009, 11:42:30
Miša... hvala za razlago. mogoče veš za katero vrsto malassezije je šlo? Zato ker to ni samo po sebi bolezen, ampak pač te kvasovke rodu Malassezia povzročajo lahko težave. Je pa več vrst, zato me zanima ali ste ugotovili katera vrsta se je pojavila pri vas.

Kolikor sem na netu zasledila, so določene pasme veliko bolj nagnjene k težavam z malassezijo. Hočem samo povedati, da nebo kdo narobe razumel, malassezia ni genetsko prirojena, genetska je lahko samo nagnjenost k okužbi z kvasovkami.

Ok nazaj k preležaninam... :)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #61 : 10 Januar 2009, 15:28:27
Miša... hvala za razlago.

Dobrodosla!

Zal se je v tem tednu izkazalo, da je nas Zoki hud alergik in po vsej verjetnosti ima njegova bolezan korenine v tem. Najprej moramo odpraviti ta vzrocnik, potem bomo pa videli rezultate. Dobil je kortizonsko injekcijo, sampon, otonazol za mazanje ran, ki so se mu zopet naredile po nogah in strogo prepoved uzivanja katerekoli briketirane hrane.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #62 : 10 Januar 2009, 19:49:27
O kriza. Ampak vseeno bi bilo fino, če bi bila za te simptome kriva alergija, ali se motim? Potem še vedno obstaja upanje, da ne bo potrebna doživljenjska terapija?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #63 : 10 Januar 2009, 20:25:59
MIŠA... potem to razjasni takšen razmah kvasovk. Vsekakor upam da kmalu odkrijete razlog alergije.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #64 : 11 Januar 2009, 12:20:31
Glede na to, da se je malasezija v teh desetih dnevih, ko nismo vec jemali tablet zopet malo pojacala ( vonj in barva) sem obupala nad vajino dobro zeljo, da ne bo potrebna dozivljenska terapija. Tudi za alergijo na brikete sem bolj skepticna, ker Zoro do sedaj ni imel teh tezav. Brez problema je jedel vse vrste briketov brez posledic, ceprav ima najraje tiste, ki jih vzamem pri Valvazorki, ker so take velike in se jih fajn da grist. Edino na svinjino pa je res bil alergik. Ampak tole sedaj... :( OBUP!!! Zelim si, da bi to bila posledica padca imunskega sistema zaradi zdravil, ki jih je tri mesece jemal.
Vseeno, hvala vama za lepe mislim.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #65 : 11 Januar 2009, 18:36:36
Ampak alergija se lahko pojavi v kateremkoli življenjskem obobju. Tako, da ne čisto obupat.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #66 : 12 Januar 2009, 07:03:00
MIŠA,do sedaj je skoraj 85% psov,ki je k nam prišla zaradi problemov z kožo le te imela zaradi uživanja svinjine.Tako da jaz že vsa leta "Tumbam",da svinjina ni za pse.Pa še vsakemu svetujem,da tiste "slastne"kosti od kremenatelčkov rajši vržejo v kanto za smeti,ker bodo drugače pri nas pustili preveč dinarčkov.
Če misliš,da je kriv padec imunskega sistema pa probaj dodajati Imunologic od Vetnila.
LP Tjaša



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #67 : 14 Januar 2009, 12:25:04
Hej, Lojze  :-*, pozdravljena! Ja, prva imas, najvecji procent alergij je na svinjino. S to zadevo so povezane se druge neprijetne kozne zadeve.
Nimamo pojma glede tega Zokijevega imunskega sistema. Je pa vsekakor dobrodosel vsak nasvet in dobra misel. Bom probala se z Imunologicom.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #68 : 14 Januar 2009, 13:47:16
Miša,?e je pes po jemanju tbl imel tako velike težave z prebavo ima po vsej verjetnosti uni?eno ?revesno mikrofloro.Probaj mu dati še probioti?ni jogurt.Znano je namre?,da antibiotiki uni?ujejo le-to.Jaz mojim po kakršnikoli terapiji z antibiotiki vedno dam probioti?ni jogurt,da se mikroflora opomore.
LP Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #69 : 14 Januar 2009, 15:06:27
Ja ampak ?e pa pes ni alergi?en na svinjino pa niti ni slaba - ?e ni premastna in ?e nima kakšnih nagnusnih kosti kot kremenatlji.  Bi pa vsekakor bila prva stvar, ki bi jo ob pojavu alergije na hrano izklju?ila iz jedilnika.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 14 Januar 2009, 19:20:08
Glede alergije na svinjino pa bi jaz imela res veliko za povedati. Žal mi je, da nisem našega Jona slikala z digitalcem, ko sem ga posvojila v zavetiš?u, da vidite, kaj je PRAVA alergija na svinjino  :'( (groza: ena sama krvava gnojna rana ?ez eno celo stran glave in podaljšana preko celega uhlja). Zanimiva je bila izjava veterinarja, da se je pa? stepel  ???. Od takrat je dobil takšne rane še nekajkrat, ko nam je ušel do bližnje gostilne, kjer se je postregel sam, ampak takrat je dobil na desni strani vratu. Enkrat pa se je zgodila "nesre?a" pri mesarju, ko mi je dal med govejimi kostmi eno svinjsko. Zopet smo leteli k veterinarju.



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 13 November 2012, 10:19:40
Kakšni pa so prvi znaki preležanin? Nisem zasledila, se opravičujem, če kje piše...
Mi smo namreč včeraj (po operaciji) odstranili drenažo, šivi pa ostanejo še cca. 10 dni, zato ga seveda ne "laufam", ampak hodiva na krajše sprehode s fleksijem, doma se igrava, hodi gor in dol po stanovanju, pa zadnje čase je veliko obiskov in se še z njimi igra... Čez dan tudi sicer ne poležava, je pa res, da spi več kot sicer. Ponoči je zdaj na mehkem kavču, veterinar pa je rekel, naj mu dam spodaj še vatiranec, ampak je ranica na takem mestu, da slej ko prej odpade, ker se premika in vrti in "tuck in" v blazine ;D pa še liže se precej (ampak ne po rani)... Zvečer in ponoči in zjutraj bi pa kar spal - naj ga zbujam in sprehajam, da se ne bi kaj razvilo, vsaj ob večerih in dopoldnevih?

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #72 : 13 November 2012, 13:23:42
Mislim, da ti ni treba skrbet. Preležanine nastanejo pri psih, ki so hromi oziroma tako ali drugače nepokretni. Te je treba obračat, masirat, razgibavat. Če se tvoj pes lahko giba, ni nevarnosti za preležanine.



tanc84

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 23 Junij 2013, 12:05:54


Bilo je tako:
Naša stara psica je spomladi iz nezananega vzroka obležala. Točni vzrok ni bil odkrit, sumili smo na možnost poškodbe, lahko je bilo tudi kaj drugega - kap, išijas - v glavnem bila je skoraj hroma  v levi del prednji telesa.

Pozdravila sem jo potem s svojimi kmečkimi metodami:
Psici sem namestila oprsnico z našito bodečo ovratnico na desni strani- da ji je bilo kar se da neudobno lažat na desni in se je večina ležanja preselila na levo stran. Področje sem dnevno brila in uporabljala medicinski gel in posebne obliže za preležanine (http://www.vsm.si/oskrba_ran/hidrokoloidne_obloge/granuflex.html).


Pozdravljeni.
Mi se borimo s podobno težavo. Moj kuža je zaradi ukleščenega živca nestabilen na levo stran. Zdravimo ga s močnimi dozami kortikosteroidov, ki mu sicer zelo pomagajo, povzročajo pa nam kup drugih težav. Ker mu, kot stranski učinek, urin KONSTANTNO uhaja, ne morem preprečiti, da ne bi bil moker. Ga umivamo, brišemo, skrbimo za suho podlogo, vendar je praktično nemogoče, da ne bi bil moker. Moj kuža se sicer giba po dvorišču, vendar se mu zaradi urina pojavljajo preležanine na stegnu in stopalu. Na žalost prve faze nismo opazili, čeprav smo bili pozorni na to. Sedaj je vse skupaj že malce napredovalo, na površini se mu nabira gnoj. Rano mu sprva sperem s fiziološko, nato očistim s tekočino za dezinfekcijo in namažem trenutno s bepantenom (jutri grem k veterinarju po kaj primernejšega). Zanima me, če je rana odprta ali jo je potrebno obvezati in ali se sploh sme mazati s kakimi mazili. Ali mu lahko dovolim, da si rano liže ali ne?
Medicinski gel in obliže ste kupili v lekarni ali se dobijo posebne za pse? Hvala za vaše odgovore in pomoč.




kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #74 : 23 Junij 2013, 12:59:00
Rane si ne sme lizati. Potem, ko rano očistite, bi jo jaz pošpricala z jodom in ne mazala z bepantenom. Ko boste odpravili vnetje, lahko suhost kože vzdržujete z baby pudrom.