Bernardinec [St.Bernhardshund,Saint Bernard Dog]

*nastja* · 53759

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Izbrisano besedilo, ninci



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #1 : 04 Maj 2006, 15:41:56
Mogoče bi pa kdo rešil tega reveža in mu ponudil nov dom. Star je 4 leta, samec po izgledu sodeč bernardinec, najden v Zrečah, št. 2940.

Nahaja se v Zonzaniju. Tel: 03-7490602 ; e-mail: [email protected], ogledi živali pa so ponedeljek - petek med 12 in 16 uro.



Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2 : 17 Maj 2006, 16:32:12
Bolha kaj veš je tale bernardinec (po videzu) že našel nov dom?



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 17 Maj 2006, 16:43:42
Bolha kaj veš je tale bernardinec (po videzu) že našel nov dom?
ni še... še vedno je na spletni strani zonzanija...



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #4 : 06 Avgust 2006, 09:35:26
Zanima me če je na tem forumu kakšen ljubitelj ali lastnik bernardinca??


**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 06 Avgust 2006, 10:15:10
Ljubitelj  :P

Mi smo se odločali med večimi pasmami (bernardinec, bernski planšar ali njufi)  8) Pa smo potem vzeli njufija  ;D

Imamo pa v bližini enega bernardinca. Tak ful masiven, dolga dlaka, veliiiiik .. ko laja se vse trese  :o (ne dobesedno)  ;D Je res lep, ampak na žalost skoz na ketni  :'( Niti ne vem ali je agresiven. Nikoli ni nikogar pred hišo da bi vprašala  >:(


Lp



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 13 Avgust 2006, 02:13:35
Citiraj
Imamo pa v bližini enega bernardinca. Tak ful masiven, dolga dlaka, veliiiiik .. ko laja se vse trese   (ne dobesedno)   Je res lep, ampak na žalost skoz na ketni   Niti ne vem ali je agresiven. Nikoli ni nikogar pred hišo da bi vprašala 

Pa še ena fora-temu bernardincu je ime DINGO!  :D

Ma ej,res mu ne paše!


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #7 : 13 Avgust 2006, 08:31:50
Ojej .. jaz bi si pod takim imenom predstavljala enga ptičarja  ::) Uaua ..  ;D Sam lep je pa, ni kej.



danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #8 : 26 Avgust 2006, 10:50:53
Živjo Piki_ca (upam, da sem prav napisala)!

Ja sva se že srečali na drugem forumu, tam pod drugim imenom - saj se spomniš Danteja?
lp ;)

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #9 : 26 Avgust 2006, 13:36:52
danaja: se se vaju spomnem ;) pridete juter mogoče na raztavo v trbovlje?

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #10 : 27 Avgust 2006, 18:52:18
Malo pozno sem sicer videla tvoj odgovor, pa vseeno: ne, z Dantejem ne morem hodit na razstave, ker kot prvo - nima rodovnika, kot drugo - če bi že šla pogledat, bi šla kam bližje in kot tretje - tudi če bi imel rodovnik, je vprašanje, če bi ga razstavljala, ker imam psa bolj zase. Dobro, priznam, da bi v tem zadnjem primeru šla na par razstav, samo zato, da bi bili njegovi mladiči potem bolj iskani, drugače pa zdaj tako ali tako ne mislim vzrejat (škoda pokvarit kakšno leglo, če bi se kasneje slučajno izkazalo, da Dante ne ustreza standardom pasme). Malo sem sicer razmišljala, da bi čez kako leto ali dve kupila bernardinca z rodovnikom in potem kaj bolj delala na tem področju razstav in vzreje, zaenkrat pa je Dante samo moj družabnik.
Bi se pa z veseljem udeležila kakšniega piknika forumovcev še raje pa kakšnega srečanja ljubiteljev bernardincev, če bi do takega dogodka prišlo...
Si ti razstavljala?

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #11 : 27 Avgust 2006, 20:33:17
ne nisem raztavljala ker tudi ni rodovniška(pol pa še na raztavo nisem mogla  :'()
drugače pa tudi jst si mislem čez kake 2 -3 leta umisliti rodovniško psičko  8) in začeti z vzrejo in raztavami! :)

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #12 : 29 Avgust 2006, 06:36:47
KSENJA, IMAŠ ZS!

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #13 : 29 Avgust 2006, 21:20:47
Bernardinec-stenski koledar 2007

Prvi koledar v Sloveniji, ki je posvečen samo bernardincem!!

Prikazuje 13 različnih bernardincev iz 5-tih držav (Slovenija, Francija, Češka, Slovaška in Nizozemska)!

Naročila na e-mail: [email protected] ali na tlf: 04/530-90-70 (Jana).

Cena: 1.200 sit (+ poštnina); možen tudi prevzem po dogovoru.

Slike celotnega koledarja:KLIK

Prva (naslovna) stran:


mesec april:
 

lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #14 : 19 November 2006, 16:03:16
Sem videla bernardince v Poznanu na razstavi in so bili najbolj skulirani psi, kar sem jih videla. Vsak je ležal na svoji dekici in spal kot ubit, obiskovalci in psi so se pa mimo šetali, oni pa tudi uča niso odprli. :D Pa lastniki so jim tako zaupali, da jih tudi privezali niso. Zakon!!



Lp


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #15 : 21 November 2006, 20:27:02
 ;D
to se pa sliši kot da bi o mojem govorili........

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #16 : 11 Januar 2007, 09:46:15
A res ni več nobenga tukaj?  :'(
Kje ste lastniki bernardincev???

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #17 : 11 Januar 2007, 15:23:16
tuki smo pa noben nič ne piše pa smo tiho :P hehe danaja prides v lj na raztavo?? ;)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #18 : 31 Januar 2007, 22:29:02

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #19 : 01 Februar 2007, 15:36:18
ooo danaja kako je Dante zrastu :D je zelooo lep... ;)

am mal kasno ampak neki slikic iz raztave v Ljubljani:

psička mislim da je bila iz Madžarske:

samček tudi iz Madžarske:

Otok iz Česke:



ostale slikice lahko vidite http://bernardinka.moj-album.com/album/6480602/

evo pa se ena slikice od pike:
http://bernardinka.moj-album.com/slike/1207108/gEZNiW7m5NR_2sqU.v.jpg
ostale pa v albumu: http://bernardinka.moj-album.com/

lp ksenja&pika

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #20 : 08 Februar 2007, 09:36:10
Joooooooj, kolk so lepi!!!!!
Sem šla tud tvoje fotke in predstavitev gledat, no saj je Pika tud zrasla. Kolk pa je Luka zdaj star že?
Ja, Dante pa raste. Album še ni dokončan, k mam še ful fotk gor za dat, upam da mi bo kmal uspel, sam delam kakor mam čas.

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #21 : 08 Februar 2007, 09:42:42
Saj res - a Pika ma pa 23. aprila rojstni dan? Takrat kot jaz (Dante naju pa za tri dni prehiti) ;D

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #22 : 08 Februar 2007, 10:32:12
luka je 5 let star :)
a res imaš tudi ti 23 aprila rojstni dan ;D ima tudi Bina psička od Jane 23 aprila če sem si prav zapomnila :)
dante ima pa 20 :D lepo lepo ;)

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #23 : 09 Februar 2007, 22:24:12
ja saj res,pabina tud ;D ;D ;D
Bomo lahko kar skupaj praznovlali, a pridete?

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #24 : 12 Februar 2007, 14:14:30
am ja no mal do Kranja je deleč(iz novega mesta)lahko pa vi pridete k nam k bomo mel praznovanje :P ;)

lp ksenja&pika

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 10 Avgust 2007, 16:38:43
Da malo osvežim tole temo - dve fotki simpatičnega bernardinca iz našega lanskoletnega potepanja po Švici:




Lep dan še naprej  :)



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #26 : 06 September 2008, 22:11:48
Danes je bila v Domžalah na vzrejnem pregledu samo ena psička te pasme in pregled tudi uspešno opravila.

Tisa - (Havasi Hovirak Boroka)






Lp.
Tea


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #27 : 04 December 2008, 18:53:46
Ojla,
ta tema je pa čisto zamrla :(
meni so ful všeč bernardinci, bi takoj imela enega...pa me zanima nekaj...sama imam rajši dolgodlako verzijo...a mi lahko kdo pove, ali so kratkodlaki manjši od dolgodlakih? Kako je pa kaj z višino in težo?
meni so res  :o

ZgaGa


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #28 : 06 December 2008, 13:33:08
Zaprašena tema.  ::)

Je kaj slik?
Novic?
itd.?
 ;D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 06 December 2008, 14:44:46
nezkaa, razlika med kratkodlakim  in dolgodlakim bernardincem je samo v dolžini dlake, standard glede velikosti, teže itd je za oba enak. Isto se lahko v enem leglu pojavijo dolgodlaki in kratkodlaki.

Za točno višino in težo poglej v standard, imam pa nekje v glavi, naj me kdo popravi če se motim, da je najnižja predpisana višina za samce 70 cm, za samice 65.. teža se pa giblje od 80kg + pri samcih in ca 65 kg pri samicah. Večji so tudi težji...