nakup belega višavskega terierja

roomeo · 37634

roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
: 04 Januar 2009, 11:58:00
Ojla, sem štirinajstletnik, ki si želi psa za v stanovanje.
Zanima me vse o teh psih, cepljenja, ali so primerni za stanovanje v včstanovanjski hiši ipd.
Hvala vnaprej, lp :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 04 Januar 2009, 12:00:13
Več boš vrjetno zvedel v temi višavskih terierčkov. So pa tile psi definitivno za stanovanje. Cepi pa se jih enako kot vse druge pse. ;) Sicer pa če malo pobrskaš po forumu boš našel odgovore na tvoja vprašanja.  ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #2 : 04 Januar 2009, 12:01:10
če te to tok zanima,bi lahko tudi malo pobrskal po netu...

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 04 Januar 2009, 12:04:33
Če te zanimajo ista vprašanja kot prej, mislim, da so ti na mojpes.net lepo odgovorili na vsa...



Tadeja

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Januar 2009, 12:06:55
Roomeo, že na forumu Moj pes si spraševal o višavcu. Žal tudi na tem forumu nomen ne bo dajal napotkov za nerodovniškega psa. Imamo radi mešančke (tudi sama imam enega), ki pa se jih dobi zastonj. Če želiš višavca, boš dal zanj 800 evrov, ne pa da boš dal 500 za mešanca (kot si napisal na že omenjenem forumu).

"Odgovoren si za tisto, kar si udomačil..." (A. de Saint-Exupery)


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 Januar 2009, 12:16:51
Roomeo, že na forumu Moj pes si spraševal o višavcu. Žal tudi na tem forumu nomen ne bo dajal napotkov za nerodovniškega psa. Imamo radi mešančke (tudi sama imam enega), ki pa se jih dobi zastonj. Če želiš višavca, boš dal zanj 800 evrov, ne pa da boš dal 500 za mešanca (kot si napisal na že omenjenem forumu).

Oprosti, ampak nisem jaz kriv, če pač nočem dati tako veliko za psa. Bom kupil mešančka za 300, pa je!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 04 Januar 2009, 12:21:21
Oprosti, ampak nisem jaz kriv, če pač nočem dati tako veliko za psa. Bom kupil mešančka za 300, pa je!

Mešančke se dobi zastonj in jih je za vsakim vogalom kolikor hočeš. Mogoče res na prvi pogled ne izgledajo kot višavci ampak vsake toliko časa se najde kakšen, ki je bolj ali manj podoben željeni pasmi. Tako da počakaj na kakšnega takega, da se pojavi v zavetišču pa boš enemu polepšal življenje, 300€ pa zapravil za nakup opreme, plačilo cepljenj, šolanje itd.  ;) Veliko bolj pametna naložba 300€ ;)




Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #7 : 04 Januar 2009, 14:05:39
Se samo podpišem pod ostale komentarje.

Sicer pa....
Raje daj malo več € za rodovniškega psa kot pa 300 ali 500€  za mešančka, ki ti bo lahko umrl čez 3 dni.
Mešancev je več kot dovolj, tudi v zavetiščih jih kar mrogli in mešanca se dobi zastonj in ne za 300 ali 500€.Taka vsota je brez dvoma prevelika za mešanca.Dobi se jih zastonj.Če ti je pa vsota kot je 800€ za rodovniškega psa prevelika....potem pa ne vem kaj pomeni kaj je malo.


Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 04 Januar 2009, 14:22:33
Se samo podpišem pod ostale komentarje.

Sicer pa....
Raje daj malo več € za rodovniškega psa kot pa 300 ali 500€  za mešančka, ki ti bo lahko umrl čez 3 dni.
Mešancev je več kot dovolj, tudi v zavetiščih jih kar mrogli in mešanca se dobi zastonj in ne za 300 ali 500€.Taka vsota je brez dvoma prevelika za mešanca.Dobi se jih zastonj.Če ti je pa vsota kot je 800€ za rodovniškega psa prevelika....potem pa ne vem kaj pomeni kaj je malo.


Lp,Nika


Mogoče sem pa jaz star 14 let in nimam dosti financ na voljo, a ne bi na to pomislila? ???

Sori, ampak to je logično. KUpil bom kar bom kupil,in vedite,da mi ne bo umrl čez tri dni :D



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #9 : 04 Januar 2009, 14:27:51
Mogoče sem pa jaz star 14 let in nimam dosti financ na voljo, a ne bi na to pomislila? ???
Kaj pa če bo kuža potreboval veterinarsko oskrbo? Kdo bo pa to plačal?

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #10 : 04 Januar 2009, 14:28:33
Citat:  
Sori, ampak to je logično. KUpil bom kar bom kupil,in vedite,da mi ne bo umrl čez tri dni :D
Da ti lahko umre čez 3 dni je bilo mišljeno, ker bo pes bolan, ker bi ga kupil pri preprodajalcu.

Bodi star 1 leto ali 14 let, imaš starše, ki bi lahko prispevali k nakupu rodovniškega mladiča.Če imaš 300€ ali 500€ rabiš le 300€ ali 500€.

Če pa te res ne moremo prepričati za rodovniškega psa pa reši enega iz zavetišča, ki mu boš polepšal življenje in prav tako on tebi.

Malo si preberi naokoli,izvedel boš ogromno novega (100%) in predlagam, da malo premisliš pred nakupom (ne)rodovniškega mladiča.

Lp

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 04 Januar 2009, 14:31:38
Citiraj
Oprosti, ampak nisem jaz kriv, če pač nočem dati tako veliko za psa.

Hm, ja, si ti "kriv", ker TI nočeš dat več.  :)  In zakaj sprašuješ na forumu, če pa se ne strinjaš z nobenim odgovorom. Če kaj vprašaš pač moraš računat s vsemi odgovori, ne le tistimi, ki tebi ustrezajo.  ;)

Najbolje, da se dogovoriš s starši, kaj si želite in koliko ste pripravljeni dati za psa.

Citiraj
Mešančke se dobi zastonj in jih je za vsakim vogalom kolikor hočeš. Mogoče res na prvi pogled ne izgledajo kot višavci ampak vsake toliko časa se najde kakšen, ki je bolj ali manj podoben željeni pasmi. Tako da počakaj na kakšnega takega, da se pojavi v zavetišču pa boš enemu polepšal življenje, 300€ pa zapravil za nakup opreme, plačilo cepljenj, šolanje itd.

S tem se strinjam, in vsi ti hočejo pomagati, četudi morda ni to, kar bi si želel slišati.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 04 Januar 2009, 14:32:36
Ali si mogoče pomislil koliko stane oskrba psa, pa čeprav je majhen? Res da poje veliko manj briketov kot en velik pes, vseeno pa mora jesti. Pa koliko stanejo igrače pa vsa oprema. Bog ne daj da pa še zboli, kar imaš pri nerodovniškem psu še veliko večje tveganje. Nakup psa je še najmanji strošek. Pamet v roke fant  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


LUCY

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • love_U_bill <3
Odgovori #13 : 04 Januar 2009, 14:55:49
a ti ga mislš vzdrževati sam...ker če ga,ti zagotovim,da ti ne bo ratal,razen če imaš ooogggrroooommmnnnoooo denarja,ker to JE velik strošek(striženje,igračke,VETERINAR,pripomočki za nego,ovratnica,povodec...)nas je 1. nakup prišel 100€ "po tamalem",tako da resno premisli..

LOVE TOKIO HOTEL!!!!
spletna stran: http://droptince.mojforum.si/droptince.html


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 04 Januar 2009, 15:10:01
Verjetno imate prav, glede (ne)rodovniških psov, ampak zakaj potem ne umre vsaj polovica nerodovniških? Zakaj toliko mojih znancev nimajo težav z nerodovniškimi psi? ???
Vidite, nekaj le je na tem.
Nekdo je vprašal, zakaj sploh tukaj sprašujem, če se z nekaterimi mnenji ne strinjam. Mar niso forumi za napisati svoje mnenje/sodbo? ::)
In nevem ... morda bom pogledal za kakšnim v zavetišču, ampak je veliko faktorjev, zaradi katerih bom kupil nerodovniškega.
Aja,psa ne bom sam vzdrževal. Mama mi bo poagala, seveda bom tudi jaz kaj prispeval, za kakšno hrano pa to.
Vem, da bo v začetku treba dati minimalno 50 evrov za hrano ipd.
3 kile hrane naprimer okoli 15 evrov (seveda malo bolj kvalitetna), povodec in "vrvica" okoli 20 evrov (pomoje), žogic mu ne bom kupoval, jih mam ogromno ... in evo ... skoraj že 50 evrov. Mimogrede še kakšno stvar, kajne! ::)
LP in zaželjene še informacije! 8)



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 Januar 2009, 15:36:50
Zdravo, sem prišel še nekaj vprašat ;D
Zanima me, če je lahko pes od 8. zjutraj do 1-3h popoldne sam?
Ali je to preveč časa, da je sam ali bi to bilo o.k.? :-[



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #16 : 04 Januar 2009, 15:47:02
Kok mi grejo taki na jetra.. Sedaj ko so ga vrgli s sosednjega foruma je prisel pa sem tezit? Ceprav so mu tam jasno in glasno povedali kako je glede rodovnikov in vsega, in on misli da bo sedaj se tukaj folk nategoval?  >:(

Najboljsa resitev je, da nic vec ne odgovarjate na njegova vprasanja/provokacije, ker na koncu boste (citiram njega) idioti.


Kok majo otroc res prevec cajta...  ::) ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #17 : 04 Januar 2009, 15:47:29
Citat:
[b
ampak je veliko faktorjev, zaradi katerih bom kupil nerodovniškega.[/b]
Slabo je tole...  :-\
Citat:  
Aja,psa ne bom sam vzdrževal. Mama mi bo poagala, seveda bom tudi jaz kaj prispeval, za kakšno hrano pa to.
Važni so vsi stroški in ne samo hrana.Če bo pes tvoj boš moral dati več denarja kot pa samo za hrano in ''nekaj malega''.
-Če bo pes rodovniški - odšteješ denar, ki ga boš dal za nakup psa
-Vse potrebno za nego (krtača,čiščenje zob,pasji šamponi in to kar zahteva pasma............)
-Vse potrebno za hrano (posodice za hrano,KVALITETNA hrana,in to kar zahteva pasma)
-Igrače (žogice [tudi, če jih imaš bi bilo lepo, če bi mu še kakšno kupil],frisbee in vse za igranje)
-Veterinarska oskrba (lahko tudi zeloo draga)
-Povodci,ovratnice in še in še
-Šolanje (izpiti,malo šola.....)
-Pasji športi (agility,frisbee....)
-Trikci pa zahtevajo poterpežljivost s psom in čas.

Če bo pes TVOJ je vse našteto v tvojih rokah + če ti pomaga kdo pomaga, se razume, ker če si star 14 let tega ne boš mogel vse sam kaj?  ;)

Sicer pa tole res ne bo prišlo malo denarja ne? ;)

Citat:  
3 kile hrane naprimer okoli 15 evrov (seveda malo bolj kvalitetna), povodec in "vrvica" okoli 20 evrov (pomoje)
Malo kvalitetna?Povej mi.....katero hrano boš dajal psu?  ;)
Predvidevam : ''Pedigree'' .  ::)

Resno: Pamet v roke fant in res, pošteno premisli, če bi bil sposoben to.
Želimo ti dobro + tvojemu psu, ki ga boš dobil in samo pomagati želimo.

Lep pozdrav,
Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #18 : 04 Januar 2009, 15:49:35
Citat:  
Zanima me, če je lahko pes od 8. zjutraj do 1-3h popoldne sam?
Tole bi pa že mogel vedeti ne?  :-\

Mi lahko da prosim kdo link do te teme, ko je spraševal?
Prosim....

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #19 : 04 Januar 2009, 15:50:19
nevem, roomeo, ti kot da bi prav zbadal s temi vprašanji!!!

če nisi sposoben dat za psa toliko denarja, pol ga tud nisi sposoben vzdrževat, ker ni poceni, seveda če ti je za žival vseeno in jo boš mantral in mučil  :-\ MOGOČE ČISTO NEZAVEDNO če ti pa starši niso sposobni dat za psa denar, pol si ga raje ne vzemi, ker če ti bo mama pomagala, pol ti naj pomaga v celoti, edino če ti nočeš rodovniškega psa iz tega razloga, ker ti je žal dat 800 € pol pa zanj "metat" dnar za kvalitetno hrano in za "vzdrževanje", ker ti očitno misliš da če boš mel nerodovniškega, da ga nebo škoda fotrat z bili čim...

resnično razmisli o nakupu bilo katerega psa...ker mislim da se ti ne splača vlagat, pol pa obupat veš, ker šolanje psa tudi stane, časa, volje in denarja...




roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 Januar 2009, 16:13:39
Ne, prihranke imamo ::) , ampak fora je v tem, da mi je žal dati nevem koliko za nekega psa, če lahko istega brez rodovnika dobim za neoliko manj. Pa ne bom ga dajal vnobeno pasjo šolo, hvala. ::)
Pa tudi igračke še dodatne je brez veze kupovat, ker se jih da tudi doma narediti, veste?? ???
Tako da ...
Glej, jaz bom kupil psu vse potrebno, posteljico, hrano bo imel kakovostno (in ne, nekdo me je vprašal če pedigree), ampak obstajajo tudi posebne hrane prav za določeno pasmo, ne bom kupoval to v šparu al v merkatorju, to je treba v trgovini za male živali. ::)
Vem,da se vam vsem zdim budala s temi vprašanji, ampak več kot vem, bolje bo za psa. ::)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #21 : 04 Januar 2009, 16:18:28
Citat:  
Ne, prihranke imamo ::) , ampak fora je v tem, da mi je žal dati nevem koliko za nekega psa, če lahko istega brez rodovnika dobim za neoliko manj. Pa ne bom ga dajal vnobeno pasjo šolo, hvala. ::)
Kaj se ti zajebavaš z nami?  ???

Administrator se opravičujem za izraz ampak se ne morem več brzdati.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 04 Januar 2009, 16:19:30
Kaj se ti zajebavaš z nami?  ???

Wtf,zakaj bi se? :'(



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #23 : 04 Januar 2009, 16:22:22
Wtf,zakaj bi se? :'(
Psa je treba dati v pasjo šolo !!!>:(

In res preberi si članek, ki ga je dala Jana na mojpes.net forumu:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Evo link(sem našla):
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27273.0.html

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 04 Januar 2009, 16:44:26
Psa je treba dati v pasjo šolo !!!>:(

In res preberi si članek, ki ga je dala Jana na mojpes.net forumu:
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Evo link(sem našla):
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27273.0.html
;D ;D ;DMogoče kje piše, da je psa obvezno treba dati v pasjo šolo? >:( >:( >:(



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #25 : 04 Januar 2009, 16:54:34
Ne, prihranke imamo ::) , ampak fora je v tem, da mi je žal dati nevem koliko za nekega psa, če lahko istega brez rodovnika dobim za neoliko manj. Pa ne bom ga dajal vnobeno pasjo šolo, hvala. ::)
istega za nekoliko manj? rodovniški pes je čistokrven, nerodovniški mešanec. to ni isto. s tem da je pri kao' čistokrvnemu psu brez rodovnika' (btw, taki ne obstajajo) veliko večje tveganje da je pes bolan.
Zakaj pa ga nebi dal v pasjo šolo? V pasji šoli se pes socializira, spozna nove pse in ljudi, se nauči osnovnih ukazov...
k nikinemu seznamu bi dodala še razne priboljške in 'kostke' ki jih boste psu morali nabaviti, sicer se bo spravil na pohištvo itd.. pa še kakšen povodec več, če vam ga bo zgrizel (sošolkina višavka je zgrizla že 3), potem še striženje in napravica za trimanje kar je pri višavskih terierjih potrebno.

Aja pa še nekaj. Upam da si se dobro pozanimal o pasmi. Westiji imajo ogromno energije in nisto tisti luškani mali kužiji za na kavč, ki bi se nonstop ckrljali in bi jim zadoščal 5minutni sprehodek. Lahko so zelo trmasti, in če se učenja že v njegovih mladičkastih letih neboš lotil na pravi način si izgubljen.

edit: ne nikjer ne piše da ga moraš dati v pasjo šolo. je pa vsekakor priporočljivo, sploh pri tvojem znanju o psih in višavčku o katerih očitno nimaš pojma.. ::)



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #26 : 04 Januar 2009, 17:17:44
;D ;D ;DMogoče kje piše, da je psa obvezno treba dati v pasjo šolo? >:( >:( >:(
Če bi imel vsaj malo pameti in znanja o psih bi že vedel.

Žal mi je edino za psa.... :'( :-\
Kaj bo z njim....

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 04 Januar 2009, 17:18:28
Kaj je naprava za trimanje?



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 04 Januar 2009, 17:22:51
Vi kao neki pametni, 3/4 psov je nerodovniških pa so čist v redu, pa sploh niso šli v pasjo šolo, pa se jih marsikaj nauči



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #29 : 04 Januar 2009, 17:23:33
edit: ne nikjer ne piše da ga moraš dati v pasjo šolo. je pa vsekakor priporočljivo, sploh pri tvojem znanju o psih in višavčku o katerih očitno nimaš pojma.. ::)



se popolnoma strinjam!!!  

ok roomeo, če hočeš bit pameten oz. pridobit znanje o psih in višavcih posebej si kup kakšno knjigo o psih....aja, ti nimaš dnar...