nakup belega višavskega terierja

roomeo · 37496

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 04 Januar 2009, 17:29:16
A bi se tale tema zaklenila?



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #31 : 04 Januar 2009, 17:29:47
Vi kao neki pametni, 3/4 psov je nerodovniških pa so čist v redu, pa sploh niso šli v pasjo šolo, pa se jih marsikaj nauči
Ja MI smo pametni.

Sicer pa lej:
NI fora, da gre pes v malo šolo, da bi znal trikce ali kaj takega.Trikce jih naučiš doma itd.
Fora je v tem, da psa socializiraš in še mnogooooooooooooo potrebnih reči.
Socializiraš pa lahko tudi, če se pogosto srečuješ z drugimi psi (tvoj pes in ti),drugimi živali in ljudi.

ok roomeo, če hočeš bit pameten oz. pridobit znanje o psih in višavcih posebej si kup kakšno knjigo o psih....aja, ti nimaš dnar...
Haha!  :D
Tole me je nasmejalo....  :D

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


potica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 04 Januar 2009, 17:31:29
joj joj kako se vam sploh da odgovarjat na take provokacije, več kot mu odgovarjate večje veselje ima.... in to je počel že na sosednjem forumu, ..... pa kok boste še rabil da vam kapne da se dela norca iz vseh vas ki mu lepo odgovarjate.................. ........................... no coment :o



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 04 Januar 2009, 17:32:08
Kdo je pa reku, da se ne bo srečeval z drugimi psi :-\



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #34 : 04 Januar 2009, 17:36:13
dete, pejt gejmat, ker očitno nimaš drugega življenja...kje so ti prijatli...obup...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 04 Januar 2009, 18:24:30
Tisti, ki se vam ne da odgovarjat pač ne odgovarjajte pa je problem rešen. Tule imamo že nekaj članov, ki so na forum piršli ravno na tak način kot roomeo, pa smo/ste nekateri odreagirali precej podobno. Dokler bomo napadali in se nam ne bo dalo razlagati ne bomo nikamor prišli.

Roomeo poglej, nerodovniški kužki so ponavadi sumljivega porekla, kupljeni v taki imenovanih puppy millih - farmah psov, kjer psice trpijo v (pre)majhnih kletkah in kotijo leglo za leglom (potem se jih pripelje v slo. in se jih proda za mastne denarje!). Ti mladički niso zdravstveno pregledani, razgsliteni, cepljeni (kljub temu, da ti prodajalec zagotavlja da to so!!, mu ne nasedaj!) - in so potencialno bolni lahko imajo pasjo kugo, itd. itd.  ne veš ali je oče res višavski terier ali je mogoče maltežan ali samo nek majhen bel kužek. Torej je tvoj mladiček mešanček in za tega mešančka boš plačal 300€ kljub temu, da bi če bi malo počakal in spremljal zavetišča tam Zastonj! dobil belega majhnega mešančka. Če bo ta pes, ki si ga kupil res zrasel v višavskega terierja ne veš, če bo imel zaradi pogojev v katerih se je skotil in jih doživel do tvojega nakupa kakšne psihične težave tudi ne veš. Če boš pa kupil psa z rodovnikom boš 100% vedel kakšna sta mama in oče, ju morda tudi v živo videl (oz. vsaj mamo), se pogovoril z vzrediteljem, ki od tebe ne bo samo pobral denarja ampak ti bo tudi svetoval in pomagal pri vzgoji (mimo grede so višavcki zelo lušni za pogledat, ampak so vseeno TERRIERJI!). Nihče od nas nima nič od tega, da ti kupiš rodovniškega psa, samo ti lahko pridobiš. In če je tvoja želja imeti višavca potem ti polagam na srce kupi rodovniškega. Če pa si samo želiš majhnega luštnega psa s katerim boš preživljal dneve pa je lahko to tudi kakšen drug kužek majhne rasti, ki išče dom - je zastonj oz. boš plačal samo ceno cepljenja. Velikokrat precej boljša izbira. In ja, kužki iz moje zgodbe kupljeni na hitro necepljeni, nerazglisteni itd. res lahko umrejo po 3-eh dneh s tem da v teh 3-eh dneh pri veterinarju pustimo še denarja za enega rodovniškega psa, pa ga ne uspejo rešit.
Ker si ravno take starosti mogoče v razmislek... ko kupuješ  recimo računalnik ali nek računalniški del recimo procesor se tudi prej pozanimaš, da boš kupil kvalitetno zadevo ne nekaj na hitro, kar bo crknilo po 2-eh dneh ali nekaj česar tvoja matična plošča ne podpira. Pri nakupu psa je enako. Bolje počakat še pol leta, stopit v kontakt z vzreditelji, si it vse pogledat v živo, našparat še 300€ in kupit rodovniškega, z pravim karakterjem, cepljenega, razglistenega, zdravega takega da vam bo res v veselje in ponos in boste vsi doma z njim uživali.





roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 04 Januar 2009, 18:54:16
Ninnci,hvala za dober odgovor.
Veš kaj bi me še zanimalo. Če jaz lahko grem po nerodovniškega in se z lastniki zmenimo, da ga peljemo veterinarju, če je z njim vse v redu, in v koliko ni v redu, plačajo pregled (če se to sploh plača) oni, če je pa v redu pa plačam jaz in ga kupim.
Ali je to možna varianta?
Drugače pa,še enkrat lepa hvala!



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #37 : 04 Januar 2009, 19:10:02
Mogoče sem pa jaz star 14 let in nimam dosti financ na voljo, a ne bi na to pomislila? ???

Jaz bi samo nekaj komentirala. Pa da ne bo kdo to vzel tako, kakor da se zdaj važim kle, ker sem sama kupla Bonie.
Sama sem stara 13 let(ok če par dni bom), in sva s sestro tri leta varčevali za psa. Vedeli sva da nimava pogojev, in tudi ne dovolj denarja. Tako sva skoraj ves denar shranili, in v sredini prejšnega leta kupili psičko, ki ni bila 800€ vendar še malo več. Sami ji kupujeva hrano (63€ na mescec) in ostalo kar potrebuje 8pa še kaj več :D ;D). Veterinarja pa plačuje ati. Ker sva si želeli psa, nama ni bilo težko, in tudi zdaj nama ni.
Tako da je moj nasvet, da lahko varčuješ za psa, in si kupiš rodovniškega psa- se pravi višavca. Do takrat pa še malo počakaš, in se malo bolj izobraziš. Na forumu je veliko napisanega na temo vzgoje, in rodovniške/nerodovniške vzreje.

pa lp

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 Januar 2009, 19:16:42
Jaz bi samo nekaj komentirala. Pa da ne bo kdo to vzel tako, kakor da se zdaj važim kle, ker sem sama kupla Bonie.
Sama sem stara 13 let(ok če par dni bom), in sva s sestro tri leta varčevali za psa. Vedeli sva da nimava pogojev, in tudi ne dovolj denarja. Tako sva skoraj ves denar shranili, in v sredini prejšnega leta kupili psičko, ki ni bila 800€ vendar še malo več. Sami ji kupujeva hrano (63€ na mescec) in ostalo kar potrebuje 8pa še kaj več :D ;D). Veterinarja pa plačuje ati. Ker sva si želeli psa, nama ni bilo težko, in tudi zdaj nama ni.
Tako da je moj nasvet, da lahko varčuješ za psa, in si kupiš rodovniškega psa- se pravi višavca. Do takrat pa še malo počakaš, in se malo bolj izobraziš. Na forumu je veliko napisanega na temo vzgoje, in rodovniške/nerodovniške vzreje.

pa lp

Najprej: bravo! Če ni skirvnost, kakšne pasme psa si kupila?
Kako to, da te pride hrana čez 60 evrov?



ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #39 : 04 Januar 2009, 19:19:55
Ni skrivnost. :D Kupila sem bernsko planšarko. In ker je to velika pasma, na mesec poje 15kg hrane, je pa Nutra Gold, ki stane malo čez 60€ :)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #40 : 04 Januar 2009, 19:20:06
Najprej: bravo! Če ni skirvnost, kakšne pasme psa si kupila?
Kako to, da te pride hrana čez 60 evrov?
Upam, da ne bo jezna, če bom jaz odgovorila.

Ona ima bernskega planšarskega psa.
Hrana je pa po mojem mnenju tako ''draga'' zato, ker je to velik pes.

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #41 : 04 Januar 2009, 19:43:36
roomeo, tudi če pelješ psa k veterinarju, kot si rekel, bo to splošni pregled. Kar ti nebo odkrilo potencialnih alergij, tono dednih bolezni, težav s kostmi, očmi, ušesi itd. In še glede šolanja...zelo velikokrat delajo težave prav majhni psi (lastniki majhnih psov, niti podrazno ni letelo na vas), ki jih ljudje ne šolajo, ker so majčkeni, pa luštkani, pa kaj bo tak kužek naredil...če drugega sprovociral kakšnega večjega psa.
In kot ti je ninci rekla...če ne moreš drugače, glej na to kot kupovanje računalnika...če boš malo prišparal boš imel 4 jedrni procesor, če ne bo samo 2...in ga boš lahko po enem mesecu menjal, ker igrice ne bodo več delale.
Resnično, premisli!

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 04 Januar 2009, 19:46:12
Sem že odločen za psa z rodovnikom. V to me je prepričala ena prijazna ppunca/gospa/gospodična, niti ne vem kaj je :D ,zato, zdej moram prepričati mamo, da mi da enih par sto evrov pa bo! :D



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 04 Januar 2009, 19:48:43
Kako to, da te pride hrana čez 60 evrov?

Kot prvo, bi bilo zelo dobro pridobiti tudi nekaj znanja na področju kvalitetne in predvsem uravnotežene prehrane.
To pa pomeni, da ne glede na to, ali se boste doma odločili za mešančka ali za rodovniškega psa, glejte na to, da mu boste mesečno zagotovili najkvalitetnejšo hrano.
To pa ne pomeni, da boste kupili 3 kg žakelj briketirane hrane za 10 eurov, ampak se zavedaj da lahko ista količina kvalitetne briketirane hrane stane tudi 25 eurov. Poleg tega so tukaj še stroški z raznimi prehranskimi dodatki in seveda tudi z nakupom svežega mesa (I. kvalitete), zelenjave, ki mu jih občasno posebej zanj skuhate.

To vse govorim iz razloga, da je te konstantne stroške za psa potrebno vkalkulirati in račuati na njih celih 15 ali več let, kolikor bo kuža z vami. Ker le kvalitetna prehrana pomeni posledično tudi manj težav z zdravjem, manj potrebnih obiskov pri veterinarjih, katerih storitve so vse prej kot nizke. Denar, ki ga imate pri vas namen porabiti za nakup psa je zanemarljivo majhen v primerjavi s tem kakšni bodo stroški v celi njegovi življenski dobi (se zna zgoditi, da bo treba naekrat pri veterinarju plačati tudi 200 in več eurov) ...Pa bo to šlo, če boste že za tisto osnovo, ki mu jo boste  zagotovil z dnem, ko bo prišel k vam, morali porabiti vse prihranke?

Odločiti se za nakup ali posvojitev psa ni samo muha enodevnica, sploh če hočemo temu novemu družinskemu članu zagotoviti predvsem dolgo življenje z vami (dolgo in srečno pa bo njegovo življenje le, če bo kvalitetno -...pa smo spet pri denarju-žal). Imeti doma psaje po malem v današnjih dneh že "luksuz", ki si ga žal danes vsi ne morejo več privoščiti. In to ravno iz razlogov, ki sem jih naštela in katere so našteli že moji predhodniki ...predvsem pa stroški za kvalitetno prehrano in veterinarsko oskrbo niso majhni in samo iz prihrankov se to ne bo dalo in ne bo šlo skozi ...žal, tako je ...
Pes je družinski član, ki prinese ravno toliko ali pa včasih še več mesečnih strokov kot dvonožni družinski član.

To si le vzami v premislek in dobro premislite pred nakupom katerekoli živali ...

Pa srečno!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #44 : 04 Januar 2009, 19:51:31
Ninnci,hvala za dober odgovor.
Veš kaj bi me še zanimalo. Če jaz lahko grem po nerodovniškega in se z lastniki zmenimo, da ga peljemo veterinarju, če je z njim vse v redu, in v koliko ni v redu, plačajo pregled (če se to sploh plača) oni, če je pa v redu pa plačam jaz in ga kupim.
Ali je to možna varianta?
Drugače pa,še enkrat lepa hvala!

Stvar je taka pri nakupu nerodovniškega psa ti večina prodajalcev le-teh "garantira, da je mladiček zdrav, pa v oglasu piše, da imajo evropski potni list, so cepljeni in bla bla bla. Povečini ni tako in gre za "ponarejena" cepljenja, ko plačajo samo štempiljko ne pa dejansko cepljenja, pa psi prej niso razglisteni itd.  Tukaj ti garantiram, da te bo prodajalec okoli prinesel, da še vedel ne boš kdaj. In kakšna morebitna bolezen se mogoče v prvih dneh pri tebi sploh ne bo videla, lahko gre za kakšno dedno bolezen, ker starši nimajo narejenih nobenih pregledov ne veš za katero boleznijo lahko tvoj psiček morebiti zboli kasneje v življenju.
Pa ne govorim tega, ker ti ne privoščim psa ampak ker je takih primerov bilo že veliko, tudi po televiziji in so bili ljudje potem razočarani in so jokali, da so plačali za mladičke recimo 500€ potem pa še 500€ za veterinarja, ker je psiček po 2-eh dneh zbolel (prodajalec je seveda rekel, da so oni krivi) in nato je psiček poginil. Obstajajo dobri vzreditelji rodovniških!! psov, ki ti omogočajo tudi nakup na obroke ali solastništvo, če bi se izkazal kot resen in dober lastnik za višavčka. Glede na to, da se zavedaš da je začetni strošek potem še 50€ - za nakup ovratnice, povodca itd. ti predlagam, da ga daš na stran in vsak mesec 50€ tako si k tvojim 300€, ki si jih pripravljen dat za nerodovniškega kužka dodaš v pol leta še 300€ in ker boš pokazal neko odgovornost  pri varčevanju, ti bo kaj primaknila še mama pa babica  (za rojstni dan, ...) pa imaš že vsoto za rodovniškega kužka. V tem času ko varčuješ denar, kontaktiraš vzreditelje, greš na kakšno razstavo, da spoznaš lastnike in jih malo povprašaš o pasmi (še vedno tam dobiš najbolj realne informacije, ker je v večini knjig samo nakladanje), da boš videl če je res ta pasma zate, mogoče vmes najdeš še kakšno drugo pasmo,  ki bo prišla v poštev.
Pa tudi mama bo bolj vesela, če bo ona plačevala veterinarja če ji predstaviš to možnost, da vsak mesec malo dasta na stran kot da bo potem za vet. oskrbo psička morala plačati velike vsote denarja.
In rodovnik je enako kot neka garancija - potrdilo, da je pes res pripadnik določene pasme in da imata starša opravljenedoločene zdravstvene preglede, da se zmanjša možnost obolenja pri potomcih Tako kot dobiš garancijski list pri nakupu procesorja ti tudi tukaj pravi vzredielji stojijo ob strani ti nudijo vso pomoč in tudi v primeru morebitnih težav so pripravljeni pomagat

Vem da se boš odločil sam, pa da je zate to morda samo nakladanje. Je pa predlog, da je bolje malo počakat in našparat, se še malo pozanimat in kupit nekaj z "garancijskim listom", kot se zaletet in kupit na hitro pa potem obžalovat.



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 04 Januar 2009, 19:56:46
vesel sem, da sta mi to napisala, ninci in Hrt. :)
Kot sem malo prej napisal, odločen sem v nakup rodovniškega psa. Upam le, da kasneje ne bo kakšnih problemov z njim.
Obljubim vam, da ko pride mladiček k meni, pripopam slikice na ta portal :)
Morda se kdaj še vidimo! :D



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 04 Januar 2009, 20:03:17
Upam le, da kasneje ne bo kakšnih problemov z njim.
Obljubim vam, da ko pride mladiček k meni, pripopam slikice na ta portal :)
Morda se kdaj še vidimo! :D

Zato sem ti prej napisala, da moraš računati na to, da lahko pride do problemov (pa naj bo mešanček ali rodovniški pes) ...in problem pri psu je vedno povezan z obiskom pri veterinarju in seveda, ponavadi ne s tako malimi stroški. Žal, to je življenje ...in ko se odločiš enkrat za psa, je to tvoj družinski član ...s težavami in brez njih.
To pride v paketu z nakupom ali posvojitvijo psa. In to je odločitev za 15 ali več let ...

Se veselim fotografij ....



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 04 Januar 2009, 20:07:55
Vem ja, pes je kot človek. Tudi mi moramo plačati (dodatno) zdravstveno zavarovanje ... le da je pri njih to drugače, da je dražje tudi! Ni kaj..
Drugače pa je, kot sm reku, ko bo terierček (ali slučajno če bo kaj drugega) pri meni, pridejo slike.   ;D
Danes zvečer se bom z mamo pogovoril glede tega, če bi mi vsaj nekaj denarja dala ona iz bančnega računa ali pač njen denar .. če ne bo šlo, bom pa sam šparal ... :-\
Skoraj prepričan sem pa, da bo moja mama neki prispevala :D



Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #48 : 04 Januar 2009, 20:11:22
Sem že odločen za psa z rodovnikom.
Bravo!  :)

Kdo te je prepričal in na katerem forumu?

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 04 Januar 2009, 20:17:03
Bravo!  :)

Kdo te je prepričal in na katerem forumu?

Na tem forumu; Ninnci in Hrt prek foruma ter Kanchy (upam, da sem pravilno napisal :-[ )!

 :) :D :) :D :D



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #50 : 04 Januar 2009, 20:22:15
Drugače sem pa prepričana, da če bi se z vzrediteljem lepo pogovoril, dalo zmeniti tudi za plačilo na dva ali več obrokov. Ampak to je odvisno od vzreditelja.
Lahko pa psička tudi zavaruješ  ;) Vem da ima zavarovalnica Triglav tudi zavarovanje hišnih ljubljenčkov, pa tudi druge zavarovalnice. Tako ti krijejo nek procent veterinarskih stroškov (ampak ne ceplenj).

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 04 Januar 2009, 20:25:08
Drugače sem pa prepričana, da če bi se z vzrediteljem lepo pogovoril, dalo zmeniti tudi za plačilo na dva ali več obrokov. Ampak to je odvisno od vzreditelja.
Lahko pa psička tudi zavaruješ  ;) Vem da ima zavarovalnica Triglav tudi zavarovanje hišnih ljubljenčkov, pa tudi druge zavarovalnice. Tako ti krijejo nek procent veterinarskih stroškov (ampak ne ceplenj).

AJA? Koliko pa bi stalo to? ::)



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 04 Januar 2009, 20:26:12
Morda še tole ... :)

Tukaj ti mi kot uporabniki in lastniki psov lahko damo okvirne informacije, ti podamo naše izkušnje, ampak na koncu ti predlagam, da naj bo odločitev za TVOJ oz. VAŠ nakup ali posvojitev psa (družinskega člana) vedno v okviru vaše družine.
Obvezno sedite skupaj za mizo, se temeljito pogovorite, pretuhtajte, preštudirajte vso zadevo, sploh, če bo finančno šlo skozi in šele potem se dokončno ODLOČITE.
Predvsem pa, ODLOČITE SE VSI IN ODLOČITE SE PAMETNO. ;)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 04 Januar 2009, 20:27:55
O zavarovanju si lahko prebereš TUKAJ, kaj več ti sama ne vem povedati  :-[

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Ahantu

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 04 Januar 2009, 20:28:37
Jaz imam pa malo drugacno vprasanje, ki se mi zdi bolj pomembno. Ali je tvoja mama pripravljena na psa, ki ji ga kupujes?
Star si 14 let, pes bo zivel najmanj 10 let. V tem casu pasjega zivljenja bos ti naredil srednjo solo, ki zna biti v drugem kraju, ce bo sreca mila, bos naredil tudi fakulteto, ki zna tudi biti v drugem kraju. V tem casu se bos odlepil iz domacega gnezda in zacel z druzbo hoditi naokoli, pojavila se bo ljubezen, ki te bo ravno tako vlekla iz doma in stran od psa. Vse nasteto so povsem normalne zadeve in spadajo v razvoj neke normalne osebe. Pri 24 letih se zna zgoditi, da bos celo imel druzino ali pa bos zivel skupaj z ljubljeno osebo.
Kje bo torej pes, ko se bos ti oblikoval v samostojno in odraslo osebnost?

Poznam precej primerov, ko so otroci tvoje starosti zeleli psa in ga seveda dobili. Sveto so zagotavljali, da bo pes vedno ob njih in da se zavedajo odgovornosti, ki jih bo zavezovala najmanj 10 let. Pa so vse svoje svete obljube pozrli, ker eden od njih zdaj zivi na Novi zelandiji s svojim partnerjem, drugi obiskuje fakulteto dalec od doma in psa, tretji ima partnerja, ki ne mara psov, cetrtemu je najbolj pomembno zuriranje. V skoraj vseh primerih je pes ostal pri starsih, ki sedaj skrbijo zanj.



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 04 Januar 2009, 20:40:32
Pomoje je, če ne, mi ga ne bi kupila. Sej sem jo moral kar nekaj časa prepričevat ... uhh, komaj čakam, dabo mladiček pri meni doma.
Aja, koliko okvirno bi prišla mala pasja šola? Za to bi sicer moral, ko ga dobim, še šparati, ampak, tudi če ga ne bom dal not ... ga bom imel :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #56 : 04 Januar 2009, 20:42:37
Mene je mala šola stala 100€  ;) So pa cene različne...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #57 : 04 Januar 2009, 20:49:56
Roomeo super, upam da se boš tega kar si sedaj rekel držal in se pravilno odločil za nakup. Na tem forumu sodeluje tudi vzrediteljica višavskih terierjev McKruster, ki ti bo v kolikor si resen sigurno pomagala vsaj z informacijo kje lahko dobiš kvalitetnega in zdravega mladička. Žal je tako, da tudi vsi vzreditelji, ki vzrejajo rodovniške pse niso pošteni za to je za nakup psa potreben čas, da najdemo primernega vzreditelja, da nismo potem razočarani.

Lp, nina



roomeo

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 04 Januar 2009, 20:50:08
Mene je mala šola stala 100€  ;) So pa cene različne...

Kaj se točno pes tam uči?Če bi dal kdo kakšen link ali sam napisal, bi bilo fajn! ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #59 : 04 Januar 2009, 20:50:36
Tudi, ko boš kupoval rodovniškega psa pazi. Niso vsi vzreditelji, ki vzrejajo rodovniške pse dobri. Ko se boš odločil za pasmo je najbolje, da se obrneš na poznavalce pasme na forumu, ki ti lahko svetujejo primernega vzreditelja :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"