Help ;)

Sania.* · 5191

Sania.*

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 06 Januar 2009, 14:52:09
Am..a ma kdo od tuki kakšno idejo kko bi mi uspelo dobit mačko/a..
ni problem, da je ne bi mogla dobit, a mi naši (nimam pojma zakj) ne pustijo imet muceka.. >:( :'(
Torej..če ma kdo kakšno idejo kko jih naj prepričam..kar na plan :D ;)
Lp..San.*

P.S..
Upam da ta tema še ne obstaja, če sem pa odprla še eno.. :-[ :-[
se pa opravičujem.. :)

Only true friends & real love can make felicity...
Bon Jovi..<3


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #1 : 06 Januar 2009, 15:31:33
najprej jih vprašaj zakaj so proti temu, da bi imela mačka, to je prvo kaj moraš rešiti.


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 Januar 2009, 14:46:06
Js sem si celo življenje želela mucka in so to tudi vsi vedeli. Vendar je bil moj stari vedno zelo proti, da mačke pa že ne bomo imeli v stanovanju. Potem pa sem ga dobila od nekega sorodnika za rojstnodnevno darilo in je rekel, da če se ne bomo mogli navadit ga damo pa nazaj k njemu.
Sedaj (po skoraj 3 letih) lahko rečem le, da moj stari obožuje mačka; cel dan gleda kaj dela, kje spi, se igrata in vse.
To je moja izkušnja!  :)
Drugače je pa res fajn, da so vsi pri hiši pripravljeni na novega člana (ali psa ali mucko) in da si ga vsi želijo. Pač mi smo za našega fotra vedeli, da ima rad živali (razloga zakaj je bil toliko let proti niti ne vemo) in zato tudi upali, da se bo navadil na mačkona.



Sania.*

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 Januar 2009, 15:56:05
Aam..
saj..mi smo že imeli 2 mačka..pa sta oba izginila v roku 2 tednov :'( :'(..najbrž ju je nekdo ''pospravil''.. >:( :'( :(
zdaj je pa problem, ker nevem zakaj mat pa fotr ne pustita še enega..

Lp..
San.*

Only true friends & real love can make felicity...
Bon Jovi..<3


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Januar 2009, 16:47:01
Če ne znate ali nočete poskrbeti za varnost živali, potem je res bolje oz. edino pravilno, da jih nimate.
Dam tvojim staršem prav.


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 Januar 2009, 19:45:17
Aam..
saj..mi smo že imeli 2 mačka..pa sta oba izginila v roku 2 tednov :'( :'(..najbrž ju je nekdo ''pospravil''.. >:( :'( :(
zdaj je pa problem, ker nevem zakaj mat pa fotr ne pustita še enega..

Lp..
San.*

No, to pa res ni normalno! Če je to res, tudi jaz predlagam, da se ne trudiš več in si raje brez mucke. Počakaj, da odrasteš in boš na svojem, potem se boš sama odločila, če si jih še želiš.



Sania.*

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 07 Januar 2009, 20:30:27
Če ne znate ali nočete poskrbeti za varnost živali, potem je res bolje oz. edino pravilno, da jih nimate.
Dam tvojim staršem prav.
Ne..ni blo to..Naša mačka sta bila ponavadi notri, če pa sta šla ven sta zvečer vedno prišla nazaj.Kar naenkrat pa jih ni bilo več.
Sicer nisem čisto prepričana, da je bil kakšen sosed, saj imajo skoraj vse hiše na naši ulici mačka.

Lp.
San.*

Only true friends & real love can make felicity...
Bon Jovi..<3


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 07 Januar 2009, 20:35:14
Ne..ni blo to..Naša mačka sta bila ponavadi notri, če pa sta šla ven sta zvečer vedno prišla nazaj.Kar naenkrat pa jih ni bilo več.
Sicer nisem čisto prepričana, da je bil kakšen sosed, saj imajo skoraj vse hiše na naši ulici mačka.

Lp.
San.*

Kaj ni bilo to?
Mačke ste spuščali ven brez nadzora in to je bilo to.
Ne glede na to, kakšen imate sicer odnos do živali, vas že sam obstoječi zakon zavezuje k temu, da žival sama, brez nadzora ne sme biti zunaj.
Kaj zdaj tu ni jasno?
In še nekaj. Mačko boste, če se boste za to odločili (upam, da ne), dobili samo od nekoga, ki mu je vseeno. Od mene ali od tistih, ki preverjamo posvojitelje in z njimi podpisujemo pogodbe, zagotovo ne.


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #8 : 08 Januar 2009, 02:07:31
Če ni bilo to, kaj je potem bilo? Za mačka niste dovolj dobro poskrbeli. Se popolnoma strinjam z vsem, kar je napisala Yo. Sania, raje počakaj, da boš enkrat živela na svojem in z ljudmi, ki bodo svoje življenje pripravljeni prilagoditi mački tako kot ti, do takrat si pa še malo preberi (lahko kar tu na forumu), kako se poskrbi, da mački zdravo, mirno in varno živijo toliko, kot je njihova pričakovana življenjska doba (20 let).

Mačji žur! :)


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 16 Januar 2011, 17:14:35
Sicer je tema že stara, ampak vseeno...meni se zdi izredno neodgovorno spuščati mačke prosto ven. Saj pse peljemo ven na povodcu (nekateri tudi brez ::)), konja jahamo, živina je v hlevu ali pašniku, ribe v akvariju, plazilci v terariju le mačke se prosto potikajo okrog. Če niso sterilizirane oz. kastrirane zaplodijo še veliko mladičev, ki v mukah umrejo :(,. Pa zgoi se tudi, da ljudi mačke zastrupljajo, ker jim opravljajo potrebo na vrtu...Večino jih povozi avto... :'( :'( :'( :'(
Jaz res ne razumem, zakaj ljudi še vedno mislijo, da mačka potrebuje svobodo. Se strinjam z yo in tinchko.
Zdaj pa še glede staršev. Iz lastnih izkušenj ti govorim, da če starši nočejo živali, jim jo ne vsiljuj, da čeprav rečejo lahko. Pri nas mama ni najbolj za živali, ampak je vseeno dovolila. Ampak zdaj je vedno zelo živčna, paziti moramo kaj naročimo, saj se kdaj zelo jezi, večkrat se jezi, da so nam mačke na prvem mestu... :-\ Tako da res raje še malo počakaj, čeprav razumem da ti je hudo. :)



Love Horse

  • Gost
Odgovori #10 : 04 Junij 2013, 18:13:41
ne meči se na kolena izmisli si ime povej staršem zakaj je tako in pol čez celo hišo piši to ime in riši mucke deluje previrjeno