Za pesjanarje > Okostje in kremplji

Bolečine ob premikih-ledveni del

<< < (6/6)

čara:
Recimo, da so bradavice. Nekako tako.

metica:
Čaoo, mi lahko kdo pove kako izgleda zaraščanje vretenc v napredujoči fazi? Pri moji Piki sem očitne teźave začela opaźati lansko jese ko je bila stara 6 let in pol. Tudi pri njej je tako bilo in je še vedno da včasih niti ne veš da je kaj narobe zato sem dolgo odlašala s pregledom pri ortopedu. No letos se ji je stanje precej poslabšalo in tudi polagoma se poslabšuje iz mesrca v mesec. Teźave so: močno miganje zadnjega dela (rit in rep v levo in v drsno), miganje z hrbtom gor in dol će predolgo hodi, včasih jo potegne na rit, se slini težko vstane ali leže na svoje ležišče, počepetajoče teče. Vetko ortoped mi je pred 3 meseci povedal da se ji zaraščajo kriźna vretenca. On pravi, da je to sicer napredujoča bolezen , da pa pes vseeno lahko źivi. A ima kdo izkušnje z napredovanjem bolezni? Kaj to pomeni? Kaj to pomeni za psa in zame kot njeno skrbnico? Če je Piki zelo hudo ji damo 10 dni tablet Reumocamp. Sicer pa ji teźave lajšam z šipkom in glukozamini. Čeprav je źivahna, večjih obremenitev ne prenese npr spremstvo mene v mesto in na bus na kratkem povodcu (slepa sem) tekanje za źogico ali daljši sprehod oz hoja več kot eno uro.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[*] Prejšnja stran

Pojdi na polno verzijo