(zlo)raba živali v industriji

*sara* · 8969

*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
: 09 Januar 2009, 19:00:29
Ojla

Za maturitetno seminarsko nalogo pri predmetu sociologija imam temo (zlo)raba živali v industriji. Kakršnekoli ideje, teze, anketna vprašanja na to temo pa seveda vaša mnenja bi mi prišla presneto prav :). V kratkem bo dodana še anketa, zaenkrat pa prosim za mnenja, kje in kako se po vašem mnenju kaže raba, in kje zloraba živali v industriji

Hvala
Sara

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #1 : 10 Januar 2009, 10:07:57
Zanimiv naslov...ni tako dolgo nazaj od kar sem sama pisala nalogo ravno za sociologijo :)
Za anketo se mi zdi super, boš tukaj res dobila veliko mnenj...Po mojem mnenju, se raba in zloraba živali v industriji pojavlja kar povsod...V tekstilni industriji, prehrambeni, v sami veji industrije kot "delavci"...Veliko tega je tudi v kozmetični industriji, testiranje na živalih...
Sama raba živali se kaže že v jemanju jajc kokoši, potem prodaja dalje...Imaš zelo fajn naslov, bom še razmislila in še kaj napisala.

Lp


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 Januar 2009, 21:23:50
To je pa res zanimiva tema za seminarsko. Se pa nikakor ne morem spomniti, kako bi žival rabil v industriji, ne da bi jo izrabljal...mogoče živalske farme (pujsi, govedo, perutnina...), kjer lahko opredeliš v kakšnih življenskih razmerah živijo in kako jih usmrtijo (elektrika, pištola).
Kar pa se tiče farmacije, bo pa najbolje, da pošlješ kakšen mail na Lek in Krko in prosiš, da ti povejo kdo je pri njih odgovoren za testiranje. Kolikor je meni znano so tam zelo prijazni in bodo povedali, kakšne so njihove dejavnosti kar se tiče testiranja na živalih...

Mogoče sicer ne spada ravno pod to temo seminarske, ampak, kaj pa uporaba živali (konji, psi) v terapevtske namene v procesu zdravljenja ljudi (kot del zdravstvene industrije) ali pa uporaba živali v oglaševalski industriji (psov in mačk je polno po reklamah) in v filmski industriji (koliko psov je že bilo glavnih junakov)...?



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3 : 11 Januar 2009, 09:45:25
Hvala punce  :-*
Sej največji problem je prav potegnit črto med rabo in zlorabo. Zlorab najdem kar nekej, pri rabi se mi ap zatakne  ::)  :-\...edino kar mi je prišlo na misel je res oglaševalska industrija, pa mogoče še filmska ja, sploh nism pomislila  :).
Bom še naprej vesela vaših idej, pa poročam kako z napredkom :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...