težave z očmi

saša · 15418

saša

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
: 11 Januar 2009, 10:46:27
Moja kužika je stara 5 mesecev in se ji je včeraj na levem očku do polovice očka naredila nekakšna mrena in oko je rdeče.Sprala sem ji oko danes pa se je isto naredilo še na desnem.Ker nisem zega še nikoli videla vas prosim če mi lahko nekdo odgovori, kaj je to ali je vnetje ali kaj drugega. Nima nobenega izcedka iz oči očke pa komaj drži odprte.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 11 Januar 2009, 10:49:27
Naročite se na pregled pri Dr. Zlati Čop v Lescah, ki obvlada težave z očmi. Preko foruma je nemogoče postavit diagnozo in povedat za kaj točno gre. Je pa čudno, da bi se "mrena" delala pri tako mladem psu.




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 11 Januar 2009, 10:58:08
jaz bi rekla, da gre za vnetje, zato bi bilo dobro obiskati veterinarja.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #3 : 11 Januar 2009, 11:24:20
Ne vem iz kje ste doma. Ce ste iz Ljubljane ali bliznje okolice vam toplo priporocam enega redkih strokovnjakov na podrocju veterinarske oftalmologije v Sloveniji, dr. Zemljic Tadeja. Osebno imam z njim zelo dobre izkusnje. Odlikujeta ga strokovna podkovanost ( kljub mladosti ) in prijaznost tako do lastnika kot do pacienta.
Upam, da boste cimprej resili vase tezave. Da boste lazje pocakali do jutri, vam svetujem, da izpirate ucke z mlacnimi kamelicami. Ne priporocam pa, da jo zdravite sami brez veterinarskega pregleda. Ce bi se danes tokom dneva stanje poslabsalo pa boste zal morali obiskati dezurnega veterinarja. Zaradi nestrokovnosti v zdravljenju so lahko resne dolgorocne posledice.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 12 Januar 2009, 11:26:35
No,mogoče gre za izpad žmurke(tretje veke).V vsakem primeru k dobremu oftalmologu,ker se zna zgoditi,da bo potrbna operacija.
Ne odlašat.
LP Tjaša



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 25 Januar 2011, 10:18:25
no mene pa zanima tole - moj je imel že 2x zjutraj gnojen uček. ( ali pa je le fuuuul ogromen bolj sluzast zaspanc)? Sem mu sprala z fiziološko - ampak potem čez dan mu nič ne  teče iz učk. Samo zjutraj ko se zbudi ma učko čist zapacano?




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 25 Januar 2011, 11:33:34
no mene pa zanima tole - moj je imel že 2x zjutraj gnojen uček. ( ali pa je le fuuuul ogromen bolj sluzast zaspanc)? Sem mu sprala z fiziološko - ampak potem čez dan mu nič ne  teče iz učk. Samo zjutraj ko se zbudi ma učko čist zapacano?

Mi smo ponavadi spirali s blagim kamiličnim čajem pa nam je bolj pomagal kot fiziološka. Probajte. Mogoče tam kjer leži je prepih pa mu po očeh piha?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 25 Januar 2011, 11:37:53
veterinar mi je rekel da lahko s kamilicami naredimo več škode kot koristi. Tako da s kamilicami ne bi spirala. Bom pa nocoj zaprla okno, morda mu res kaj piha.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 25 Januar 2011, 11:41:34
Ma to s kamilicami sem tudi jaz ze veckrat slisala, pa mi ni prav najbolj jasno, v cem je fora... da niso sterilne in da lahko zaradi delckov se bolj razdrazijo oko lahko sicer razumem, ampak jih vedno uporabljam tako na sebi kot na psih in VEDNO ful pomagajo, tako da ne vem...

Je pa res, da jih ne kapam v oko ampak samo obrisem veke in okolico.

aja - ce je ucek gnojen, je zaspancek zelen, ce pa je zaspancek bolj bele barve, je samo neko drazenje, mozno, da od prepiha.

battito animale


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 25 Januar 2011, 13:27:51
Ma to s kamilicami sem tudi jaz ze veckrat slisala, pa mi ni prav najbolj jasno, v cem je fora... da niso sterilne in da lahko zaradi delckov se bolj razdrazijo oko lahko sicer razumem, ampak jih vedno uporabljam tako na sebi kot na psih in VEDNO ful pomagajo, tako da ne vem...

Je pa res, da jih ne kapam v oko ampak samo obrisem veke in okolico.

aja - ce je ucek gnojen, je zaspancek zelen, ce pa je zaspancek bolj bele barve, je samo neko drazenje, mozno, da od prepiha.

Tudi jaz rajši probam takšne stvari pozdraviti s kamilicami kot s čim drugim. Uporabljam pa čaj, ki je zapakiran v filtrirne vrečke, tako da ni delčkov noter, je samo čisti čaj.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 25 Januar 2011, 16:18:45
Se strinjam, uporabljam že par let kamilico na psih in celo življenje na sebi in zelo zelo pomaga. Recimo poleti ima ena psčka rada ko ji veter piha v obraz v avtu in je dobila malo vnete oči pa takoj z kamilico spirati, 3x na dan vsaj in je po parih dneh ok. Huje je če za vskao malenkost človek daje antibiotike - kapljice za oči običajno imajo antibiotike, ker pretirana uporaba tega lahko privede do resnih težav.

običajno naredim kamilico iz filter vrečke, ohladim do mlačnega in nato pomočim vatko, ne preveč, da ne teče vsepovsod in s tem pobrišem oko - od notranjega kotička proti ven in nikoli kontra, da ne vnašaš bakterij v tisti notranji kotiček očesa ampak jih proti ven pobrišeš.

Tako da prvič slišim da bi vet rekel da kamilica ni ok.... kar nekaj res.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 25 Januar 2011, 16:20:59
Ma veckrat to recejo. Oz. bolj priporocajo toplo fiziolosko kot kamilice (na sreco ne silijo takoj vsi antibiotikov ;))

Ampak kot receno, po mojih izkusnjah vse prej kot skodi.

battito animale


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 25 Januar 2011, 16:36:25
ja enkrat je mel zapacano očko in smo rekli da smo s kamilico spirali in je rekel da se lahko nečistoče prinesejo v oko in da ni najboljše + v temi sem brala in je ninci tudi napisala da kamilice naj ne bi bile ok.

zdj sm pa res zmedena!



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 25 Januar 2011, 16:37:42
1. ne spiraj z kamilicami, v tem primeru se tako pri ljudeh kot pri živalih lahko zanese v oči še večjo okužbo, ker kamilice niso sterilne. Lahko bi spiral z fiziološko raztopino, ki jo dobiš v lekarni zraven pa kupiš STERiLNE gazice.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 25 Januar 2011, 16:46:25
No kamilica susi veznico-ocesno zato se jih ne priporoca ker je lahko vec skode kot koristi..pri vnetih ockah se uporablja zajbelj..ta deluje protivnetno..das pa par listicev in prelijes z vroco vodo ter pustis da se ohladi in s tem potem brises ocke..doma vecinoma uporabljamo naravne stvari tako da je preverjeno tako na zivalih kot ljudeh ;)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 25 Januar 2011, 17:53:39
ja žajbelj sem tudi že slišala, samo pri nas recimo ko imam mama večkrat težave z očmi že 30 let si vedno kamilico naredi za izpiranje.

Sicer pa tole glede nečistoč in vnašajne tega v oči pa je blago rečeno za lse privlečeno, ker sori ampak oči so vedno izpostavljene zraku in nečistočam, ko se dotikaš ti z roko oči vnašaš stvari, ko psu dlaka v oči štrli ali po pesku laufa ...skratka vedno se delci umazanije prisotni. kamilica se pa prelije z vrelo vodo, namožiš not čisto vatko in potem ko enkrat pobrišeš to vatko vržeš in svežo vzameš...



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 25 Januar 2011, 19:11:44
no mi smo tudi kamilico najprej..kao staro zdravilo babic..ko pa so me zacele zdravilne rastline malo bolj zanimat pa sem se malo poucila pa sem ugotovila da niso najboljsa izbira..in da zajbelj je prava stvar za vnetja..tako notranja kot zunanja :)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Januar 2011, 08:09:15
no okno je blo zaprto = oko perfektno ;D



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #18 : 11 Avgust 2011, 12:29:00
hej hoj :) Imam skoraj 9 tednov starega kokerčka,ki pa ima zjutraj vedno take rjavkaste zaspančke v očeh....sicer se ne zdi,da ga kaj moti ali srbi,tako da nisem prepričana,ali so ponavadi taki. Pogledala sem mu oči, beločnice so lepo bele, sem pa pod spodnjo veko videla tak rjav in rdeč predel-pri nas (ljudeh) je svetlo roza barve....Imajo kužki tam vedno tako barvo? Mogoče prismuknjeno vprašanje, ampak tokrat sem prvič pasja mamica in mi manjka še precej izkušenj (čeprav,bogpomagaj,visim na teh forumih in berem knjige kot zmešana ;) )



Zumzum

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 11 Avgust 2011, 16:42:59
Moja psica je ze od malega imela pogosto vnete oci - je na videz nic ni motilo. Ene 3 do 4x na dan sem ji iz oces potegnila take zelene pocaste zaspancke. Potem ko sem jo dala sterilizirat pri 6 mesecih pa jo je se veterinar pogledal in pregledal in dal mazilo za oči. Od takrat naprej je full boljse, ceprav ima menda spet eno oko malo vneto (posledica kopanja, odprtega okna v avtu, klime, smeti itd.). Je pa tudi meni rekel veterinar, da kamilice ne.
Ampak jaz ob taksni mreni ne bi nic cakala, bi sla takoj k veterinarju.
lp T

htttp://www.sky-lab.si


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #20 : 23 Avgust 2011, 16:56:45
ojoj....sočustvujem! Ampak mogoče sme se narobe izrazila. Mrena je namreč opno, kis e naredi preko očesa..no,neke vrste "opno". jaz pa govorim o barvi notranje veke... ne vem,kako naj bolje to opišem ???
Sem malo brala odgovore,gledala pasjo anatomijo očes  ::) Tako da sem odkrila, da učke kokerčkov baje vedno tako izgledajo. Se mi pa zdi, da ima levo oko malce roza...Tako,da greva v četrtek k veterinarju. Vseeno hvala za odgovore! :)



Maja88

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 26 Marec 2013, 15:50:18
Pozdravljeni!

Imam psičko sibirski husky staro 8 mesecev. Opazili smo, da ima na desnem očesu zenico razširjeno na levem očesu pa zelo zoožano. To traja približno 2 uri potem je vredu. Mogoče veste zakaj? To se je naredilo ze 2x v razponu 6 mesecev.