Nemski ovcar povozen na trzaski cesti - zahvala in sporocilce

blumina · 8139

blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Danes zjutraj, nekaj cez 7 uro sem med voznjo nenadoma na cesti zagledala psa podobnega nemskemu ovcarju, ki je nemocno lezal sredi glavne Trzaske ceste - Kozarje. Seveda smo punce ustavile in mu odhitele na pomoc. Vidno v soku, a prijazen do konca, tudi ko smo ga nalagale v avto, je tam cakal in z ocmi prosil za pomoc... in seveda je vecila ljudi vozila mimo :'(. A poleg nas je ustavil se en avto, se mlajsi zenski, ki sta pomagali. Med vsemi ljudmi, ki raje stran pogledajo se k sreci se vedno najdejo nepokvarjene duse... :)
 
Seveda smo preklicale vse cifre, ki jih imamo v telefonih, a nic. Ura je bila se prezgodaj... Zato smo psa prenesle v moj avto in jaz naivnica, prepricana, da mi bodo ze na nasi kliniki pomagali, sem odpeljala na Vic. Med tem sem telefonarila in koncno so se mi oglasili na recepciji. "Ja, to je pa samo problem, ce ste ga pobrali!" se je oglasil glas na drugi strani. Razen, ce ste placnica, potem ga pa pripeljite. In nic navodil kam naj ga pa peljem, ce ne k njim... GRRRRRR >:(
No, pa poklicem se na eno kliniko in... no, ti so vedeli kako in kaj. Dali telefonsko in v Gmajnicah se je oglasil prijazen glas po telefonu, z vsemi navodili, ki pasejo zraven. Super, sem se zahvalila ze po telefonu za njihove besede:" Hvala, kar k nam ga pripeljite, A res ga boste lahko kar samo pripeljali, Hvala..." In ze sva se peljala ( s tezko poskodovanim kuzatom nazaj tja od koder sva prisla) v zavetisce Gmajnice. In tam so ga sprejeli v oskrbo. Zagotovo ima grd zlom zadnje noge, pa se kaj drugega, zagotovo... Cip je kuza imel, tako, da lastnistvo ni bilo vprasanje, pa itak je bilo jasno, da je kuza navajen ljudi, na deko s katero smo ga prenesli v avto je pa hotel revez kar sam, pa seveda ni mogel... skratka, narocili so mi se, da jih lahko poklicem, ce zelim izvedeti nadaljevanje zgodbe... skratka glede njih danes zjutraj sama pohvala :), o tistih prvih pa reje ne bom zgubljala besed...

Zakaj pisem vse to? Ker sem naredila eno grozno neumnost! Punacama, ki sta pomagali bi rada sporocila kako se je koncalo... Pa ne morem, ker sem njuno telefonsko z pozeblimi rokami tako vtipkala, da je v spominu ostalo le ime ene od njiju, telefonske pa ne. Skratka Anca, ce beres ta forum, tole sporocilo je zate... Morda pa kdo od vas pozna Anco, ki se je zjutraj nekaj cez sedem vozila v avtu s se eno sopotnico in pomagala danes poskodovanemu psu... Ce jo, potem sporocite jima tole prosim. Res LEPA HVALA za pomoc  :-*. S skupnimi mocmi smo lazje poskrbele za reveza.  :)

Sporocim se nadaljevanje, ko izvem kaj novega :)

Pozdravcek

Blumina








blumina

  • *
    • Prispevkov: 1.413
    • Točke: 11
Odgovori #1 : 12 Januar 2009, 11:53:35
Uspeli priklicat lastnico kuzata, ki ga je nato peljala naprej v oskrbo :)

Drzim pesti zanj  :-* in upam, da ima dobre in ljubece skrbnike.

LP

Blumina



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #2 : 12 Januar 2009, 12:37:23
pes je imel srečo v nesreči, kaj bi bilo če ga nebi vi pobrali...

groza, nevem kako se ljudje lahko sam mimo peljejo :-[

blumina, upam da ti bo povrnjeno za tvoje dobro delo  :)  psu pa želim da čim prej okreva  ;)