Ko pes ubije žival...

BlackWolfGirl · 13137

BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
: 19 Oktober 2008, 10:35:19
Če je ta tema že kje, se opravičujem, sicer pa imam problem...

...danes mi je moj pes pokazal da zna biti lovec in ubijalec. In sicer tako, da se je zapodil in zaklal kokoš. :'( :'( :'(
Dovolj je bil sam en trenutek nepazljivosti in je zagledal kokoš, ki je bila preveč blizu gozda in jo ujel, jst pa nisem več obstajala za njega. Priznam, nisem mislila, da bi ubil kakšno tako veliko žival, toda očitno se je v njem prebudil nagon. (mama je sibirski husky)
Tak sem se zadrla, da jo je od presneečnja spustil in sem hitr stopila pred njo, ampak je bla že mrtva. :'( :'( :'(

Do zdaj je  bil doma spuščen in je vedno ostal doma, razen ko je zagledal kako mačko(zelooo redko) je zbežal za njo in pol se pod drevesom drl na njo. V gozdu pa če je zagledal srno mal stekel za njo, ampak se ob mojem klicanju hitro vrnil, tko da je bil današnji napad čisto nepričakovan. :-\ :(

Zdej si ga pa ne upam spustiti niti za trenutek več, in to ne doma, ne v gozdu, new kjerkoli drugje :'( :(
Zanima me, kako bi to rešila? Je edini način, da to preprečiš, da ga imaš na vrvici?
Bi se dalo to preprečit z nagobčnikom? 

Aja moj pes je sedaj star devet mesecev in je do drugih psov čisto prijateljsko razpoložen, pa tut vse ljudi ful obožuje, sam lovski nagon pa očitno ima... Kaj naj naredim???? ??? Je edina rešitev povodec??? ???

Aja pa povejte še svoje izkušnje...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 19 Oktober 2008, 10:54:15
Imeli smo šnavcerja, ki je bil izgubljn primer glede kur. Naše je pri miru pustil, sosedu pa smo skoraj tedensko kupovali nove zaloge kokoši. Nagobčnik ni pomagal, ker si je kuro prigural do potoka in se ulegel nanjo. Edino električna ovratnica je pomagala za približno 6 mesecev, a naprej je bil isti. Tako da edina rešitev bo verjetno res povodec



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #2 : 19 Oktober 2008, 13:18:50
Naše je pri miru pustil, sosedu pa smo skoraj tedensko kupovali nove zaloge kokoši.

Zakaj pa vaših niste dali sosedu, pa bi bil problem rešen ?   :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3 : 19 Oktober 2008, 14:10:32
Blackwolfgirl, na žalost se psa težko nauči, da nekaj ne sme, če ima to v nagonu. Alba je do sedaj poklal 2 mački, 6 zajcev, 1 ježka. Morda pri prejšnjih lastnikih še kaj, pa jaz ne vem. Rešitev je povodec in okoli hiše ograja, da pes ne more iz svojega teritorija. Po navadi se domačih živali ne dotikajo, tuje pa veselo preganjajo in če je možno tudi ubijejo.

Psa lahko spustiš na kakem travniku, če veš, da ni divjadi in podobnih živali. Vedno boš morala biti pozorna, da ti vidiš žival prej kot on in ga daš na špoleg in prostor. Druge rešitve jaz na žalost ne vidim.
Očitno je po mami podedoval killer instinct. Morda poskušajta ogromno delati na odpoklicu, ampak ko ti enkrat takole zagode, morata začeti od začetka.

Jaz moji huskyci niti slučajno ne zaupam. Ima premočan nagon. Še na sprehodu, pa je vedno na fleksiju, jo matrajo vsi mimoidoči mački in podobne živali. Pri mucah, če prej rečem poleg in fuj, nekako prideva mirno mimo. Če tega ne bi naredila, bi jo morala zvleči od tam.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 20 Oktober 2008, 12:56:27
Pri mladičih se da narediti veliko. Če imajo nagon ga pač imajo, ampak lahko se naučijo, kaj je plen in kaj ne. Kure so za čisto majhnega mladička same po sebi čisto dovolj strašljive živali, tudi grdo kljuniti znajo, če jim pride preblizu in če je nesramen. Taki psi čutijo do kur spoštovanje tudi ko odrastejo. In jih raje puste lepo pri miru. Samo srečati morajo zelo veliko različnih kur. Kadar bi mi to radi videli, namreč zelo slabo posplošujejo: naše kure se pusti pri miru, sosedove tudi še mogoče, od onega na koncu vasi se jih pa lahko lovi.

Pri odraslih je pa težko. Meni je sicer uspelo odvaditi eno starejšo psico, ki je kure lovila zato, da je imela kaj za jesti. samo sem imela takrat kure doma, tako da je bilo lažje. Nekako sem ji dopovedala, da so kure MOJE in da jih mora zato pustiti čisto pri miru. vzela sem jo s seboj v kurnik, ko sem šla pobirat jajca in če je bila pridna, je dobila za nagrado jajce. Enkrat sem jo zalotila, ko se je zvečer splazila v kurnik in si vzela kuro z grede (ni ji sicer še nič naredila). takrat sem jo našeškala s tistim, kar sem imela ravno pri roki - s steblom od ohrovta. Posebno bolelo je ni, prestrašila se je pa ravno dovolj. potem je bil pri domačih kurah mir. Sledila je lekcija, da so MOJE tudi vse ostale kure, ki jih je imela čast srečati. Rezultat je bil, da  je, če je videla vabljivo kokoško, raje zamižala in se obrnila stran. da je ne bi premagalo.

No, zgodba ima tudi poučen konec: navadne kure je resda pustila pri miru. Ampak ko se ji je ponudila prilika, ja brez vsakega pomisleka zadavila in pojedla sosedovo pritlikavo kokoško: zanjo to preprosto ni bila prepovedana KURA.

tako da...brez povodca verjetno ne bo šlo. Ali pa moraš imeti vedno s seboj mošnjiček in v njem toliko evrčkov, da boš z njimi potolažila lastnika kure (ponavadi je to 2 - 3x vrednost mrtve kure). Pod pogojem, da gre za nesnico in ne za kakšno hišno ljubljenko.


marya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 December 2008, 19:41:01
oi imam rotwailerja in danes je sosedi ubil 5 kokoši groza<ne vem kaj naj naredim z njim imam ga zelo rada nebi ga rada dala proč bojim se pa da bi komu kaj naredil saj so sosedi tudi v strahu prosim za kak pameten nasvet.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 18 December 2008, 19:42:06
Psa imaš strogo pod kontrolo - beri na povodcu. Sosedu pa plačaš kokoši kot opravičilo za nastalo škodo.



marya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 December 2008, 19:45:51
ja saj to je najmanj samo oni mislijo da ga bom kar dala proč verjetno ampak jaz tega ne morem preveč ga imam rada čisto sem obupana sploh ga nočem it gledat



gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #8 : 18 December 2008, 19:50:49
če je pes ubil par kokoši še ne rabi it pod inekcijo tako da kar brez skrbi ;)
sosedom se opraviči in poravnaj škodo tako kot je rekla ninci
zdaj pa le k svojemu kosmatincu in ga hitro pobožat ;)
pa seveda povodec v bodoče in veliko vaje
pa srečno

lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 18 December 2008, 19:58:03
Moje mnenje: definitivno na povodec in naj se kaj takega ne zgodi nikoli več  >:(!
Nobeden od mojih psov (niti prejšnjih), ni nikoli storil kaj takega, zato s tem nimam izkušenj. Poznam pa veliko lastnikov, ki so njihovi psi to počeli in ko so to storili prvič, so to delali vselej. večina teh psov je končala tako ali drugače slabo  :'(.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #10 : 19 December 2008, 08:09:06
No ni nujno, da večina teh psov konča slabo. Če imajo odgovornega lastnika, bo naredil vse kar je v moči, da se to ne zgodi več. Tako, da povodec in konstanten nadzor. druge tu na žalost ni. Ni pa to nekaj tako neobičajnega. Psi imajo nagon.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #11 : 19 December 2008, 08:32:32
Moj zdaj že pokojni sosed je imel eno zelo učinkovito metodo, kako odvadit psa, da nebi klal kure. Po samo eni takšni "terapiji", se pes ni nikoli več nobene pritaknil  ::)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #12 : 19 December 2008, 12:10:32
Psa na povodec, najbolj učinkovita pa je seveda ograja med vami in sosedom, psa pa pelji na sprehod nekam, kjer ni kokoši.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #13 : 19 December 2008, 15:40:41
Moj zdaj že pokojni sosed je imel eno zelo učinkovito metodo, kako odvadit psa, da nebi klal kure. Po samo eni takšni "terapiji", se pes ni nikoli več nobene pritaknil  ::)

Na bodečko kuro privezat in obesit okrog vratu..? Kruto, vem. Pri psici je pomagalo in ni več klala, pes je pa kuro preprosto požrl.  Na srečo sta bila to naša edina dva primera mesarjev, drugim se je dalo na lep način dopovedati, da surove putke niso za jest.



Katja :)

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
  • sladki mali navihančki :D
Odgovori #14 : 19 December 2008, 20:45:32
jaz imam doma istrsko goničko-ta pasma je sicer poznana po tem da žival do onemoglosti zdivja (ponavadi do luknje, brloga oz kamorkoli se pač žival skrije če ima srečo) in nato, v primeru lova na divje živali, laja (oznanja da je žival "ujela") dokler lastnik oz lovec ne pride. no, ne da bi jo jaz učila lova ali podobnega mi je ničkolikokrat ušla, gonila žival (pogosto srne saj živimo ob gozdu) in se drla ko je slednja omagala ali se skrila. moje dretje ni pomagalo, kljub temu da je sicer prišla na poklic če kake divje živali ni bilo v bližini (na mačke pa nikoli ni ravno padala). ponavadi je trajalo 4 ure da je prišla domov, enkrat pa je ni bilo cel dan (naj omenim da je šlo za pol leta starega mladiča) in našli smo jo par km stran. počutila sem se izdano saj sem jo res vestno učila in kot pravim, razen v primeru divje živali v bližini, je pomagalo če sem jo poklicala potem ko sem jo spustila s povodca. no, po dogodku ko je ušla, smo se odločili za veliko ogrado za hišo. pa je pomagalo? ne! mala je skopala luknjo (veliko teh) in hop ven. na srečo nima nagona da bi nekaj zagrabila, ubila ali kakorkoli, vendar samo divja. pa vendar, lahko jo po "nesreči" ustreli lovec, jo zbije avto, nikoli ne veš... zdaj se že 7 let sprehajamo na povodcu pa ni hudega. se je navadila. ne rečem-parkrat mi je še pobegnila a na srečo se je pri teh letih toliko umirila da pride po 10-15 min nazaj... torej-v primeru, ko ima kuža tako močan nagon je res potrebna prisotnost lastnika in seveda povodec



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 27 December 2008, 14:58:14
Goniči so nahujši glede neuboganja odpoklica, ko imajo nekaj v nosu. Splačalo bi se delati z njo, sploh če je rodovniška. Tudi naš je bil obojen na 10M štrik (okej naš je lovil VSE kar se je premikalo....). Zdaj pri 13 letih, ga na travniku brez problema spustim, pride na klic, ša največkrat pa se me kar drži. Se ti na sprehodu zato več natekaš  ;D Če jo imaš stalno na štriku. 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Januar 2009, 09:43:31
Heh.Js mam višavko in najraj leti za racaam.Ponavadi jo pelemo gor nekam na kmetijo neko,ker se tam lahko zlavfa ne pa v mesto.Ampak problem je da se za vsaki živali zapodi in jo hoče razgnaat.Sej za njo je to igra sam kk naj jo naučim da če rečem NE nesme letet za njo.Na pribolške se niti mlao ne ozira pa četudi so ji najljubši,saj ji je takrat najljubša žival, ki teka pred njo.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 22 Januar 2009, 10:15:54
Imam enega takega doma. Mešanca s kakšnim od terierjev pač. Ubil je najboljšega prijatelja (kunca) - kar tako malo, za štos, ker se mu je tako zazdelo.
Rešitev? Stroga kontrola, povodec itn. Ni kaj debatirat. Mu ne zaupam več niti pod razno.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 22 Januar 2009, 13:15:22
Take nadobudneže se da ukrotiti, ko so zelo mladi. Kasneje pa ostane samo kontrola.
Fino je, če je lahko mladiček veliko v stiku z tistimi živalmi, ki bi mu kasneje lahko predstavljale plen. Kure so za sedemtedenskega mladička še mogočne živali, ki jih je treba spoštovati. Sploh kakšne take normalne kure, ki znajo preveč predrznega mladiča tudi kljuniti. Načeloma kužek živali, s katerimi skupaj odrašča, kasneje ne jemlje za plen. Mora pa biti v stiku z veliko živalmi iz različnih izvorov in v različnih okoliščinah, sicer se lahko zgodi, da domače pusti pri miru, tuje pa vseeno lovi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #19 : 22 Januar 2009, 13:41:56
Jap kot mladička. Če pa je pes odrasel ko ga dobiš in že ima na vesti kako žival-pa samo kontrola, če te pes uboga, je lahko v istem prostoru souščen, če je pod komando ali pa pravi čas prileti ukaz NE, DOL...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 22 Januar 2009, 13:56:52
Fino je, če je lahko mladiček veliko v stiku z tistimi živalmi, ki bi mu kasneje lahko predstavljale plen. Kure so za sedemtedenskega mladička še mogočne živali, ki jih je treba spoštovati. Sploh kakšne take normalne kure, ki znajo preveč predrznega mladiča tudi kljuniti. Načeloma kužek živali, s katerimi skupaj odrašča, kasneje ne jemlje za plen.

Moj je rasel gor s kuncem in bila sta res prijatelja - jedla, spala sta skupaj, se igrala... 6 mesecev, potem pa... Ja, potem se je pa zgodilo. Žal mu ne zaupam več niti pod razno.