Pes na delovnem mestu

alesh666 · 6670

alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
: 20 Januar 2009, 18:54:16
V soboto 17.01.2009 se je odvijal prvi Barcamp v Sloveniji. Kaj je barcamp, itd. je na voljo na stran http://www.barcamp.si

Pripravil sem 20 minutno predavanje (omejen čas) z naslovom Pes na delovnem mestu.

Če koga zanima, so na voljo slide-i na naslovu:
http://www.slideshare.net/guestce07b/barcamp-2009-pes-na-delovnem-mestu-presentation

Na predavanju sta me spremljali LeeLoo in Ayya, zahvala gre vodstvu IJS, da so mi dovolili pripeljati "live demo" na predavanje.

Še nekaj slik iz samega dogodka:
http://www.flickr.com/photos/34495663@N05/sets/72157612691080679/

Lp.,
Aleš




skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #1 : 20 Januar 2009, 20:40:10
Kak kul :o bi bilo prav fajn v živo bit na predavanju :)
Zelo lepa ideja, sploh ker sem tudi jaz med tistimi, ki ima psa v službi  ;)


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 20 Januar 2009, 20:51:18
Jaaaaaaaaaa  :o :o :o jest bi tudi en tak sikt (ko bo cajt za to  ::)), ker moja Pippa res sovraži biti sama doma  :'( :'( :'(

Tako da, čim več takih predavanj, da se delodajalci zavejo ko je to kuuuuuuuuuul  ;) imeti pesota zraven..



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #3 : 20 Januar 2009, 20:56:03
Ej Hunda, zadnjič enkrat ko sem bila v Stuttgartu sem opazila eno na novo odprto butiko in sem šla seveda pofirbcat... sploh ti ne morem opisati veselja, ko sem v izložbi zagledala pasje ležišče, na njem je pa počival mlad dalmatinec :o Mislim krasno, res! Lastnik je tudi prava faca. Najlepša možna izložba sploh in ga hodim prav vsakič počohat, ko grem mimo. Zdaj je seveda že lep in postaven fant :-*


Hunda

  • *
    • Prispevkov: 152
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Januar 2009, 21:02:53
Haha, jest bi se tudi dalmija razveselila  :D :D

Zadnjič, ko sva šla s fantom po nove tekaške smučke, so imeli v prodajalni enga dogija, mi je bilo res všeč, pa še takoj sem ga trikec "prosi" naučila  :o :o



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #5 : 20 Januar 2009, 21:05:57
No a ni kul to :) Osebno vidim samo pozitivne lastnosti imeti psa v službi in tudi od strank ni bilo še nobenih pritožb slišati :)


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Januar 2009, 21:35:04
Ker sem v obeh vlogah, torej sem delodajalec in obenem zaposlen, sem poizkušal predstaviti pogled z obeh zornih kotov.
Na koncu se je razvila zelo zanimiva debata.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 21 Januar 2009, 08:14:54
Poznam starejšega gospoda, ki je lastnik tovarne na jesenicah. v njegovi pisarni ga vedno spremlja njegov zlati prinašalec. Meni se zdi pozitivno, hkrati se je pa treba zavedati, da če bi vsi pripeljali svoje pse v službo, bi najbrž bilo malo drugače. Žev moji pisarni, kjer sva dve, bi bili 2 psički.

Ima pa pri nas ena zaposlena občasno psa manjše rasti s sabo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 21 Januar 2009, 08:28:32
Upam, da ta starejši gospod nisem jaz, ker me tudi spremlja prinašalka :-))

A.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 21 Januar 2009, 08:59:42
jaz sem imela  v zgodovini kar cca 10 let pri treh različnih delodajalcih psa na delovnem mestu. In na četrtem s seboj, čeprav ne na delovnem mestu.
Večinoma pa smo v Slo še prav trdi kar se tega tiče. Moj trenutni delodajalec npr niti v sindikalnih počitničkih objektih ne dovoli domačih živali, torej za delovno mesto nima smisla niti vprašat  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #10 : 21 Januar 2009, 09:04:28
ales pod starejši gospod sem mislila gospod v starosti okolo 65 let ;). Mislim, da glede na tvoj profil ne spadaš še med seniorje :).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 21 Januar 2009, 09:10:01
Misliš med mladince? :-) 29... še 19 dni... lepo prosim :-) let me enjoy it.

Drugače delam na Jesenicah... zato sem spisal tisto, seveda v šali, nimam tovarne (še) :-)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 21 Januar 2009, 09:15:17
He he faca ;D
3x hura za take  :)

Imam srečo, da lahko pripeljem psa v službo in mi ni noben problem ostati uro ali dve dlje v službi. Ko ju nisem mogla, pa sem vedno šla domov takoj, ko sem lahko :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #13 : 21 Januar 2009, 09:16:21
To da se niti v počitniških hiškah od podjetja ne dovoli hišnih ljubljenčkov je žalostno. v končni fazi se itak počisti, ko odhajaš.

Ja Irzi če bi se tega zavedali delodajalci....

Ales imava enak problem - še natanko 1 mesec  ;).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 21 Januar 2009, 09:20:52
@alba: i feel your pain :-))

no, mi potihem upamo, da gremo za mojo 30etko na morje, Krk, pogoj je, če dobimo nov avto oz. po novem avtobus.
Plan za to leto je obiskat kar nekaj Evrope, ker bo precej lažje potovati kot sedaj.
Menjam namreč iz Peugeota 407SW (karavan) na 807 (enoprostorec) in je idealen za 2 psa, prtljažnik je ogromen, mrežo + korito (gumijasto, da ne drsi) je že naročeno, samo avto pride šele okoli 05.02.2009.



thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 21 Januar 2009, 11:47:31
Oh, kakšen mir bi imela v preteklosti, če bi lahko mojega tečnega Thora imela v službi ob mizi - nihče nama ne bi hodil blizu :D No, on definitivno spada med tiste domače ljubljenčke, ki se bolje počutijo doma, pa četudi so sami. Sem pa včasih ob nadurah vzela Anito zraven in niti nisem vprašala za dovoljenje, ker so bile nadure itak neplačane. :P Sicer pa imam zdaj pse tudi sama v službi, ker delam doma :) in če bom kdaj širila in zaposlovala, bodo domači ljubljenčki zaposlenih dobrodošli. 



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 21 Januar 2009, 14:16:56
jaz sem imela  v zgodovini kar cca 10 let pri treh različnih delodajalcih psa na delovnem mestu. In na četrtem s seboj, čeprav ne na delovnem mestu.
Večinoma pa smo v Slo še prav trdi kar se tega tiče. Moj trenutni delodajalec npr niti v sindikalnih počitničkih objektih ne dovoli domačih živali, torej za delovno mesto nima smisla niti vprašat  >:(

Gandi je rekel, da se civilizacijski nivo - kultura nekega naroda vidi po odnosu do živali.
Dodajam : in ker narod sestavljajo posamezniki - velja enako za posameznika.

Lani sem bila s kužkoma deset dni v Amsterdamu in nisem mogla verjeti, kar sem doživljala. Smela sem ju peljati na avtobus, metro, vlak...
v vsako trgovino, restavracijo... to je za njih samoumevno. Najbolj mi je pa všeč, da ima tam skoraj vsak lokalček, trgovina svojega hišnega kužka ali mucko, ki se prosto sprehajajo med gosti.
In potem poslušam (zame sterilno po videzu, govoru in razmišljanju) načelnico (ali nekaj takega) veterinarske uprave slo in mi je ob njenih izjavah do kod smejo kužki kar slabo.
 Pa smo spet pri Gandijevi izjavi  :-\ 



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 21 Januar 2009, 17:10:11
Jaz kadar grem kaj pomagat k ocetu v pisarno gre Cosmo brez problema z mano.. Drugace pa ko delam pri njemu v delavnici bi me verjetno tudi lahko brez problema spremljal, samo ga pa nocem, ker kot prvo bi bil ves svinjski (mehanicna/kleparska/licarska delavnica), kot drugo bi se pa ves cas morala ozirat za njim komu je sel tezit  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #18 : 06 Avgust 2012, 09:44:44
Z dr. Evo Boštjančič piševa članek o hišnih ljubljencih na delovnem mestu. Iščeva podjetja, organizacije, ki dovoljujejo, da zaposleni na delovno mesto s seboj pripeljejo hišnega ljubljenca in posameznike, ki to ugodnost koristijo. Če morda koga poznate (ali katero organizacijo) ali če ste to vi in ste pripravljeni pisno odgovoriti na nekaj kratkih vprašanj, se mi prosim javite. V zasebnem sporočilu ali na [email protected]

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 06 Avgust 2012, 14:40:46
Jaz sem tudi mojo pokojno Berry jemala s seboj v službo polne dve leti.Veliko večino delovnika je zaprta prespala v svojem boksu.Občasno tudi katera od naših punc še pride z mano v službo,nečeloma pa tega več ne prakticiram.Delo na veterinarski postaji pa še svojega psa imeti zraven-se mi ne obnese.Je preveč različnih pacientov,preveč različnih ljudi.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #20 : 06 Avgust 2012, 16:23:49
Seveda, vedno je z mano vsaj eden (oz. ponavadi mlajši, ker starejši raje doma spi).
Vpliva pozitivno name in na vsakega , ki stopi v pisarno :)

lp ž & l & h


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #21 : 06 Avgust 2012, 17:50:50
Delam od doma, tako da ni problem. ;) Imam od 1-3 pse s sabo na delovnem mestu. Enega vzamem s seboj tudi v učilnico, kadar imam pouk angleščine, razen če tečajniki niso za. Ampak do zdaj se mi ni zgodilo, da pes ne bi bil dobrodošel v učilnici.