Nujno iščem stanovanje ali hišo - najem

Yo · 19070

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 21 Januar 2009, 18:10:45
Trenutno sem šokirana, zaskrbljena in žalostna, pa vas, pesjanarji, prosim za pomoč.
Iščem stanovanje v Ljubljani ali okolici (Borovnica bi bila super naprimer), ali pa morda manjšo hišo za najem. Stanovanje, v katerem trenutno prebivamo, se bo namreč prodajalo...
Še ena opcija, ki bi bila morda izvedljiva, je najem 2-stanovanjske hiše s kom od pesjanarjev, ki je v istih težavah, ali pač kaj podobnega.
Lepo prosim vse vas za pomoč ali kakršnokoli informacijo.
Stanovanje je lahko samo delno opremljeno (kuhinja in kopalnica/wc), ker imam svojo opremo.
Pa javni prevoz mora biti in dovoljenje za živali...


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #1 : 21 Januar 2009, 19:14:59
Ojoj...to pa je kriza... :-\
Jaz rade volje pomagam, sem v nepremičninah nekaj časa že, vsaj v iskanju in prodajanju. Lahko se pozanimam, ti kakšne podatke rade volje posredujem, le kakšno stanovanje bi morala vedeti...Vsaj koliko sobno, kakšna kvadratura, rabljeno, novo??Danes je vse odvisno pretežno od financ, tako da bom gledala variante, ki niso ravno oderuško ponujene...
Pa ne se preveč sekirat, stanovanj, ki se oddajajo je res ogromno, le pravega je potrebno najti.
Koliko časa pa imaš, če smem vprašati?3 mesece?

Lp


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Januar 2009, 19:51:53
Rabim stanovanje, ki ima ločena vsaj 2 bivalna dela (sobi), ker je hčerka že tako velika, da rabi svoj prostor. Trenutno npr. sem v enosobnem stanovanju, ki je predelano tako, da ima hčerka svojo sobo, jaz pa sem z živalmi v 1 sobi (ki je hkrati moja spalnica, dnevni prostor + kuhinja). Ni treba, da je novo, pohištva imam kar nekaj tudi sama (tudi postelje, kavče ipd.). Nimam edino kuhinje in kopalniške ter wc opreme).
Časa imam... Ja, tam nekje 3 mesece, mogoče manj ali več, samo sem kar začela iskat. Je bil lastnik do mene fer vsa ta leta, pa bom tudi jaz do njega, če najde kupca.
Ti bom zelo hvaležna, če mi boš lahko kako pomagala.
Drugače pa grem (če ne bo prej oddano) v soboto pogledat eno hiško v Borovnico. Držite pesti, kaj naj rečem  :) Če mi tole rata, bom imela celo vrtiček  :o
Eh, malo se v dobro voljo spravljam...


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #3 : 22 Januar 2009, 08:56:09
Yo držim pesti, da najdeš kaj ugodnega, po možnosti z vrtičkom.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 27 Januar 2009, 00:13:37
Eh, še vedno ni nič...
Hvala pesjanarjem za pomoč, ampak očitno odpadem takoj, ko omenijo familijo. Sem samohranilka in iščem 1,5 ali 2- sobno stanovanje.
Samohranilke odpademo kot knof od gat sem ugotovila...
No, nekam bomo menda že šli...


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 27 Januar 2009, 18:22:01
Ja a ni "tvoj partner ali mož, kakorkoli že na mirovni misiji v ???!!!"
Saj ni treba menda vse...povedat   ::) 8)



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #6 : 27 Januar 2009, 18:54:59
jaz, ko sem iskala stanovanje na obali, so me vsi odpikali, ko so zvedeli za psa. Tako, da sem bom konec avgusta še enkrat podala v lov in upam, da mi tokrat uspe dobiti dol kakšno stanovanje...
je pa tudi res, da sedaj vsi prodajajo stanovanje ali pa so najemnine astronomske...
ti pa želim, da čimprej najdeš kaj in bom vstrajno prisluškovala kakšnim pogovorom in če ujamem kaj, te obvestim. Ti pa kar glavo gor!
lp

ZgaGa


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #7 : 27 Januar 2009, 18:59:42
Drzim pesti za obe!

nezkaaa se da tudi na obali... priporocam pa da zacnes pred avgustom in da si vztrajna ;)

battito animale


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Januar 2009, 19:21:32
Ja a ni "tvoj partner ali mož, kakorkoli že na mirovni misiji v ???!!!"
Saj ni treba menda vse...povedat   ::) 8)

Tega sicer ne razumem, ampak OK...
No, mene odpikajo, ko povem, da sem sama s hčerko. Do psov niti prišla še nisem.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 27 Januar 2009, 19:24:38
Tega sicer ne razumem, ampak OK...
No, mene odpikajo, ko povem, da sem sama s hčerko. Do psov niti prišla še nisem.

Rečeš, da si trenutno sama, ker je partner na mirovni misiji, kjerkoli že pač ;) Kaj pa koga briga :P

Veliko sreče pri iskanju stanovanja in še dodatno - vrtička ;)

Lp, nina



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 27 Januar 2009, 19:27:39
Malo offtopic

Jaz nevem kaj jih briga če je en starš ali sta pa dva  ??? Za moje pojme je bolje da je eden odgovoren, kot pa dva, ki še za enega nista. Plus vsega tega niti ne poznajo spleta okoliščim, zakaj samo en starš, in zato nimajo kaj za dlakocepit.

Yo, želim ti veliko uspeha pri iskanju stanovanja, še posebej da bi imela tudi vrtiček  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #11 : 27 Januar 2009, 19:34:41
Sem sama mati samohranilka, imam rada pse in druge živali, in vem iz lastne izkušnje, kako težko je dobiti stanovanje v najem v Sloveniji (pa takrat ko sem iskala sem bila brez živali). Zato imam veliko sočutje.

Ne morem nuditi stanovanja v okolici Ljubljane ali na Obali, lahko pa eventualno eno hiško na Krasu. Je trenutno v zelo slabem (nebivalnem) stanju ampak upam da do poletja jo bom uredila. Živali niso prepovedani (kadilci pa so).




Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #12 : 27 Januar 2009, 19:47:24
Samohranilke so za najemodajalce problem, ker je samo ena oseba, ki plačuje najemnino. Ko sta dva, bi naj bila večja možnost, da je vse plačano po roku, kar niti slučajno ni nujno, ampak ok... ::)
Jaz sem probala vsepovsod, kjer koga poznam...Sicer mi samohranilstva ni nihče vrgel v obraz, živali so težava...Yo, jaz bom še poskušala, mogoče bom imela srečo, upam da jo bo vsaj kdo od nas imel...Najemnine pa so tako visoke, da je to nenormalno. Jaz sem pred kakšnim letom oddajala stanovanje, kjer živimo zdaj. 50 kvadratov, pa sem dala najemnino 150€  :) Sicer smo v Mariboru, ampak ravno tako skoraj v centru mesta...Ko gledam KARKOLI v Ljubljani..ojoj, jaz pod 500€ nisem našla nič kamor bi sploh stopila not. :-[


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #13 : 27 Januar 2009, 19:48:16
Lilit, verjamem da se da...ampak prej sem bila dejansko vezana na vlak, kar pomeni izključno Koper oz okolica faksa, ker nisem imela avta.
Do sedaj sem bila v najemu v dveh stanovanjih dol na obali, letos sem pa ostala kar v Ljubljani in se pač vozim na predavanja...No prvi lastniki so imeli tudi živali in so po svojih, ki so nevzgojeni (njihovo jamranje meni) sodili, da so vse živali enake.
Se strinjam, da v pogodbi podpišeš, da boš kril stroške, za tisto kar žival uniči.
Vem pa, da smo mi nekaj let nazaj oddajali stanovanje v Savskem naselju, poceni pa še živali si lahko imel notri. Potem pa se je oči nekega lepega dne odločil, da bo vse prodal.
s kajenjem je pa tako....tudi sama kadim in sem proti kajenju v zaprtih prostorih, ker vseeno preveč smrdi (-m,-š,..) in tudi doma hodim na balkon, teraso, ven...
ampak včasih so lastnikove zahteve takšne, da se ti kar okoli obrne...že čisto nenormalne...

ZgaGa


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #14 : 27 Januar 2009, 20:44:04
Yo,nekje sem zasledila,da si iz Savske. ;)
Na endliharjevi je lastnica stanovanja nažalost umrla,zdaj njena žlahta to prodaja.
Moja babica je iz tam,pa je rekla,da se bo potrudila dobit številko,ker so drugače oni iz Medvod.
To bi bilo fajn,pa še v svojem okolju ostaneš,v bloku pa ni težav z živalmi,ker vem,da jih imajo tudi drugi,
žal pa nimaš svojega vrta. :-\



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Januar 2009, 21:27:10
Yo,nekje sem zasledila,da si iz Savske. ;)
Na endliharjevi je lastnica stanovanja nažalost umrla,zdaj njena žlahta to prodaja.
Moja babica je iz tam,pa je rekla,da se bo potrudila dobit številko,ker so drugače oni iz Medvod.
To bi bilo fajn,pa še v svojem okolju ostaneš,v bloku pa ni težav z živalmi,ker vem,da jih imajo tudi drugi,
žal pa nimaš svojega vrta. :-\

Ti bi bila zelo hvaležna.
Za vse ostale, stanovanje je lahko neopremljeno (razen kopalnice in wc-ja ter kuhinje), ostalo opremo imam.
Ok, kuhinjo lahko za silo opremim tudi sama...


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #16 : 27 Januar 2009, 21:28:44
1x2xx3xxx , ce jaz dobro razumem, Yo isce v najem, ga ne kupuje  ;)
Jaz imam pa drugacno metodo, tisto kar oddajamo z veseljem vzamem tudi kuzka noter, zal pa so otroci nezazeljeni  8)
Yo, vem, da je malo drazje a vseeno, preko agencije dobis hitreje in veliko varneje, ce se ti ornk mudi.
Zeli ti, da najdes tisto, kar si zelis in to po ugodni ceni ;)
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 27 Januar 2009, 21:43:45
Ufff, ja, to sem opazila, da je večja ovira otrok kot pes, in to je žalostno.
No, jaz iščem stanovanje, najraje neopremljeno... Živali so, ko me ni, so po boksih.
In ja, imam hčerko, 11 let staro. Ni hrupna, ne dela p!"%arij, ko pride domov, poskrbi za svoje živali, sr gre učit, pa malo pregleda forume.
To je to.


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 28 Januar 2009, 14:29:00
Tega sicer ne razumem, ampak OK...
No, mene odpikajo, ko povem, da sem sama s hčerko. Do psov niti prišla še nisem.

 :-[Mislila sem, da je resnico včasih pač  treba malo prirediti... :-[

da ne rečem ravno, da je včasih dobronamerna laž nujna, saj gre vendar tudi za hčerino dobro  :-[ :-\ v takih primerih je meni laž sprejemljiva, sploh pa glede na čudno gledanje ljudi, da smo ženske, ki same živimo z otrokom kaj manj vredne.  :(

Madonca me to jezi, saj že vse življenje to doživljem in to ne samo od moških, kar je najhuje tudi ženske tako razmišljajo!

Želim ti, da najdeš čimprej, gotovo ti bo uspelo!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #19 : 28 Januar 2009, 14:39:27
Malo za šalo, ne mislim resno: reci, da si vdova!
Kar se pa otrok tiče je tako, da zaradi slabih izkušenj stanodajalci ne marajo otrok, ker: jim je lahko več dopuščeno kot živalim (ko so majhni lahko naredijo več škode, kot pes), poleg tega mater samohranilko ne moreš izseliti kar tako, na cesto, če ne plačuje najemnine ali računov  :-[.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #20 : 28 Januar 2009, 15:22:34
Jaz ne razumem ne prepovedi enega in drugega. Karkoli uniči otrok ali žival, se itak da predno greš ven iz stanovanja popraviti - parket prebrusiti, stene pobeliti. Sploh pa če je oprema notri skoraj cela tvoja.
Glede kajenja se strinjam, da se to dela zunaj, itak pa mislim, da jih danes bolj malo kadi notri.

Yo glede partnerja nisi dolžna povedati čiste resnice, saj konec koncev partnerja imaš in sklepam, da bo tudi on dosti prisoten v stanovanju.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 28 Januar 2009, 15:26:42
Jaz tudi ne razumem... ma, mislim, da imajo predvsem predsodke :-X

battito animale


1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #22 : 28 Januar 2009, 18:42:20
Yo,moja babica je bila danes že v akciji,pa jih cel dan na žalost ni nič videla.  :(
Pa še skozi okno gleda na njihov balkon in res ni bilo nikogar,žal.
Ima pa idejo.
Lahko ti na ZS pošljem(da ne bi koga premamilo :P) točno kateri blok in priimek je,pa ti pustiš na vratih številko.
Kaj praviš?
Aja,pa sem še zvedela,da je notri bolj neopremljeno.



mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 28 Januar 2009, 20:02:15
Malo za šalo, ne mislim resno: reci, da si vdova!


Ta mi je pa res všeč :o



LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #24 : 28 Januar 2009, 22:54:27
Yo, ce kaj pomaga...
V Ljubljani so eni izmed mojih pasjih prijateljev oddajali 3 ali 4-sobno stanovanje. Zivali dovoljene-imajo tudi sami kuzka. Zal vrta ni, kolikor vem je stanovanje delno opremljeno in s parkirnim prostorom. Ce se ne motim je v vec stanovanjski hisi. Ce zelis, jih jutri poklicem, ali se oddajajo?


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 29 Januar 2009, 00:43:22
Prosim, ja, čeprav mislim, da bo tole kar drago...?


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 29 Januar 2009, 17:20:21

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 29 Januar 2009, 18:39:27
Bo žal premajhno. Je hčerka že tako velika (11,5 let), da rabi svoj prostor...  :(
Vseeno najlepša hvala vsem, ki mislite na nas.  :)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 29 Januar 2009, 21:21:13
sem šla malo brskat..iz golega firbca....so me pa cene kar na rit ubrisale.... folk ni normalen  ???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 29 Januar 2009, 21:29:58
sem šla malo brskat..iz golega firbca....so me pa cene kar na rit ubrisale.... folk ni normalen  ???


Anede?
V bistvu so najemnine za najmanjše stanovanjske enote višje, kot naj bi bila najnižja slo plača...