Nujno iščem stanovanje ali hišo - najem

Yo · 19068

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #30 : 29 Januar 2009, 21:37:58
Ma, cene so res grozne.  :( Potem pa recimo za 70 kvadratov zahtevajo 800€, potem pa še nekadilci pa brez otrok pa brez živali pa obiskov ne sme bit pa... Zmešani...
Ampak se vseeno najde tudi kaj po dokaj normalni ceni in z normalnimi lastniki. Tako da Yo, glavo gor. Sigurno boš kaj našla.


Nnenna

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 29 Januar 2009, 21:49:03
Yo, nikjer nisem zasledila koliko živalic imaš?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 29 Januar 2009, 21:53:59
Divji so res :-X s temi cenami. Kar malo nenormalni.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #33 : 29 Januar 2009, 21:57:08
Ma, cene so res grozne.  :( Potem pa recimo za 70 kvadratov zahtevajo 800€, potem pa še nekadilci pa brez otrok pa brez živali pa obiskov ne sme bit pa... Zmešani...
Ampak se vseeno najde tudi kaj po dokaj normalni ceni in z normalnimi lastniki. Tako da Yo, glavo gor. Sigurno boš kaj našla.

A dihaš lahko??  >:D



varja

  • *
    • Prispevkov: 811
    • Točke: 2
Odgovori #34 : 29 Januar 2009, 22:00:10
Joj, jaz sem bila spomladi v taki situaciji. Najemodajalka se je odločila, da bo prodala stanovanje (ki ga btw še vedno ni prodala) in sem morala hop hop ven... že če sem samo mačko omenila, je bila katastrofa.. da živim sama, večini tudi ni šlo v glavo.. po 4 mesecih se mi je sreča nasmehnila... ampak še to po vezah.  kako pa je v LJ, pa tudi vem.. sem tudi tam iskala... zmešanci... potem pa naj človek preživi z najnižjo plačo...

Držim pesti, če pa kaj izvem, pa takoj ZSjam..


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 29 Januar 2009, 22:03:32
Yo, nikjer nisem zasledila koliko živalic imaš?
3psi,1 ali 2 mač(e)k(a),1nestrupena kačica,gekon. A sem kaj spustila ali preveč dodala?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 29 Januar 2009, 22:40:45
Jaz imam pa drugacno metodo, tisto kar oddajamo z veseljem vzamem tudi kuzka noter, zal pa so otroci nezazeljeni  8)

Hvala, meni moj otrok pomeni malo več kot pes. Sploh ne vem, zakaj si se javila, če se bojiš otrok. Hvala, res, za vzpodpudo. Itak pa k tebi ne bi šla - menda obe veva, zakaj! Bodi v takih temah raje tiho, bom jaz spala mirneje, ti se pa spravi na koga drugega. Da te ni sram!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 29 Januar 2009, 22:42:23
3psi,1 ali 2 mač(e)k(a),1nestrupena kačica,gekon. A sem kaj spustila ali preveč dodala?

3 psi, 3 mački, 1 začasnen maček, 2 kači, 1 otrok.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 29 Januar 2009, 23:25:29
Mogoče pa eni ne sprejemajo otrok iz preventivnih razlogov - take zašpehane luknje oddajajo da lahko otrok stakne kakšnega hudiča in mu pusti trajne zdravstvene posledice  >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Nnenna

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 29 Januar 2009, 23:47:27
3 psi, 3 mački, 1 začasnen maček, 2 kači, 1 otrok.
To pa je druščina :D
Yo, mi se selimo 1.5. v novo večje stanovanje, tako da bo tole najino na voljo. Stanovanje je 1 sobno,cca. 37m2 z balkonom. Je za Bežigradom. Lastnik je ljubitelj živali, celo on nas je kontaktiral ko smo iskali stanovanje. Tudi otroci mu verjetno ne bi bili problem, jih ima tudi sam ;D, tako da ce se ti zdi kolikor toliko ustrezno, lahko vprašam ce je ok da je pač malo več živali ;D
Nas je bilo v največji izvedbi do sedaj 2psa+1mačka+3 osebe, pa ni bil problem ;D



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 30 Januar 2009, 00:15:55
To pa je druščina :D
Yo, mi se selimo 1.5. v novo večje stanovanje, tako da bo tole najino na voljo. Stanovanje je 1 sobno,cca. 37m2 z balkonom. Je za Bežigradom. Lastnik je ljubitelj živali, celo on nas je kontaktiral ko smo iskali stanovanje. Tudi otroci mu verjetno ne bi bili problem, jih ima tudi sam ;D, tako da ce se ti zdi kolikor toliko ustrezno, lahko vprašam ce je ok da je pač malo več živali ;D
Nas je bilo v največji izvedbi do sedaj 2psa+1mačka+3 osebe, pa ni bil problem ;D

Dej, vprašaj, prosim.
Če vzame naše brez in štirinožce, mu najbrž tudi en froc od 11 let ne bo problem? Sej večino časa preživi na forumih ali pa češe štirinožce oz. futra breznožce. Zagotovim lahko, da ne leta naokoli, ni hrupna, je krasna punca, res.
Mački so samo notri, sobno čisti. Pse vodim ven redno na povodcih, pobiram za njimi.


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #41 : 30 Januar 2009, 06:41:12
To z otroki je res bolano.  ::) ::) Kaj potem, če zanosiš v podnajemniškem stanovanju, se čisto lahko naredi, da te ven vržejo.  ::) ::) ::) Pa saj poberejo varščino ponavadi za primer, ko se kaj uniči. Jaz bi raje imela mlado družino s psi/mačkami/kačami kot pa 4 podivjane študente.  :-\ :-\


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #42 : 30 Januar 2009, 08:06:53
Jaz bi raje imela mlado družino s psi/mačkami/kačami kot pa 4 podivjane študente.  :-\ :-\


Podpišem! kot sem že enkrat napisala saj se parket lahko pobrusi predno greš ven. Ampak tole z otroki pa meni tudi ne gre v glavo. Res ne.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #43 : 30 Januar 2009, 08:44:37
Đizus, ljudje! Kaj je z vami ??? Se nikoli niste slisali za pogodbo med stanovalci, lastniki vecstanovanjskih his, blokov....V Ljubljani je vedno vec takih pogodb o medsebojnih lastniskih odnosih, kjer se sprejmejo doloceni pogoji bivanja ali celo kupovanja stanovanja v doloceni enoti? V vec kot 50% enot je v Ljubljani s pogodbo doloceno kaksne najemnike se lahko oz. nekateri sploh ne dovolijo v svojih hisah, prepovedano oddajanje v podnajem, nezazeljeni otroci, zivali ( katerekoli ), prepovedano spreminjati zunanji izgled terase, balkona, atrija, ne smes montirati tende, klime...Hisna politika pac! Celo obcina naj  ne sme kupiti stanovanja v bloku kjer so se enote prodajale kot nadstandardne ker ljudje nocejo imeti za sosede socialno ogrozene...in se mali milijon stvari, ki se jih spomnijo lasniki stanovanj.  Sedaj je to izi, ker imamo upravnike, ki ti hisni red skupaj sklanfajo na enem samem hisnem sestanku! V nasi hisi je med drugim klavzula, ki prepoveduje jemanje  kredita ali hipoteke na lastno stanovanje, ce se s tem ne strinjajo vsi stanovalci. ( hocete slisati se kaj bolj neumnega?)
Yo, nicesar ti nisem nudila, niti nicesar ne ponujam. Hotela sem samo opozoriti na dejstvo, zakaj se ljudje branijo otrok in zivali.
In tega bo vedno vec!
In zakaj bi bilo mene sram? Jaz ne iscem stanovanja!
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #44 : 30 Januar 2009, 09:27:17
baje ustava narekuje , da smo pred zakonom vsi enaki.( določenih zahtev se sploh ne bi smelo postavljati)
Očitno se določeni lastniki  počutijo nadstandardni. Me pa zanima kako si socialno ogroženi sploh lahko privoščijo najem stanovanja glede na cene . hmmm

da bi mi pa nekdo prepovedal,da v svojo lastnino namontiram klimo,ga pa pošljem tja kamor sonce ne posije... kaj pa če je lastnik srčni bolnik.... klime ne sme montirat- kaj naj crkne v tisti luknji  poleti al kaj :-X a to pa sme?
 misim kam smo prišli ::)...... da ti sosedja narekujejo zapovedi kaj lahko v svoji lastnini..... ???

Na splošno se mi pa zdi dat 400 ali 500 eur na mesec za eno usrano 60 kvadratno luknjo v enem bloku too much precenjeno- lahko bi rekla da  kar oderuško.  In da ti za tak denar potem še postavlja pogoje ???




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #45 : 30 Januar 2009, 09:30:15
400€ za 60 kvadratov je, glede na cene, "poceni" ;)

battito animale


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #46 : 30 Januar 2009, 09:34:26
Bolano, če jaz kupim stanovanje bom pa ja lahko naredila notri kar bo meni srce velelo. Sicer pa glede na trnutno finančno krizo bodo taki in podobni čudaki s še bolj čudnimi in bizarnimi zahtevami še klečeplazili za kupci.

Pa kaj sosede briga a imam jaz psa, otroka,... Si pa predstavljam še kake wannabe fenci modele, ki bi prepovedali bivanje istospolnih partnerjev v bližini. Kam gre ta svet....

Ja blazno ugodno Lilit.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 30 Januar 2009, 09:36:17
400€ za 60 kvadratov je, glede na cene, "poceni" ;)

Za 400 eur še 30 kvadratov težko dobiš. No ja, morda neopremljenih, pa varščino zraven, pa tako...


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 30 Januar 2009, 09:38:13
Imajo bolane fore ja  :-X Tole z otroki mi je še najmanj jasno.

Ampak cene stanovanj so najvišje v mestih, pri nas v Šmarju naprimer, je enosobno stanovanje v novo zgrajenih blokih 150€ + stroški. Ampak kvadratov pa ostalih zahtev res nevem  :-[

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 30 Januar 2009, 09:45:58
Meni tudi ni ugodno ??? jaz imam samo dnevno veliko 60 kvadratov ???... vem pa, da se tukaj v moji okolici oddaja cela hiša za tak denar, pa da lastniku verjetno tudi na pamet ne pade da bi kakšne bizarne pogoje postavljal.Pa tudi folk iz moje okolice- vsak drugi se vozi v Lj v službo ali Kranj...... pa čisto iskreno jaz imam do Lj 50 km
Stroški goriva + amortizacija avtomobila- suma sumarum... če vedno ceneje kot najeta luknja v LJ.
hvala ... ampak ne hvala za Ljubljano.... kljub temu da smo na kmetih je kvaliteta življenja še vedno boljša kot v LJ.
Čisto iskreno... kdar koli imam po sili razmer pot v Ljubljano mam  zvečer glavobol....

Zoprne so edino povezave z javnim prevozom.... v kolikor ima pa nekdo svoje prevozno sredstvo, pa ni nobenih problemov.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #50 : 30 Januar 2009, 09:50:53
Mi smo slabih 100 km od Ljubljane, ampak po avtocesti si v 45 minut do ene ure že tam. Je pa edin problem, kot si damayanti rekla, z javnim prevozom, čeprav je tudi kar vredu porihtan no.
Ampak cene stanovanj, hiš in parcel se pa kar pozna, da so ceneje.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 30 Januar 2009, 09:57:59
jaz porabim 45 min če grem zjutraj v predel severne Lj...  če se v Mednem drastično ne zabaše. če grem pa na Vič grem pa čez hrib in na Horjul ali na Polhov gradec sem pa v dobre pol ure v Lj.... res da mi malo črevesje preruka na ovinkih :D ampak še vedno ni panike :).

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #52 : 30 Januar 2009, 09:58:38
Damayanti če bi v Lj dobil 60 kvadartov za 400€ bi bilo to ugodno.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 30 Januar 2009, 10:03:49
Damayanti če bi v Lj dobil 60 kvadartov za 400€ bi bilo to ugodno.


ja :-X.... pa še vedno si v enem " čebeljnjaku" kjer ti ropotajo iz vseh štirih strani..... ???

pa že raje  na vsake kvatre gnojnico voham

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #54 : 30 Januar 2009, 10:05:42
Pa ce mas sluzbo v Ljubljani... no al pa v mestu nekje... zivis 50 km stran in ti sluzba noce placat toliko potnih stroskov ??? pol ni ugodno vsak dan se vozit...
Prakticno pa itak sploh ni, vsak dan bit dve uri na cesti :-\

Pogoje pa lahko stanodajalci postavljajo cisto take kakrsne si zmislijo, ker je se vedno (ocitno) povprasevanje vecje od ponudbe...

battito animale


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #55 : 30 Januar 2009, 10:08:01
Vem, ker tud sama gnojinico vsake tolk voham. Meni se na primer živeti 1 uro vožnje od LJ ne bi splačalo. Ne bi mi ostalo nič od dneva.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 30 Januar 2009, 10:10:27
Pa ce mas sluzbo v Ljubljani... no al pa v mestu nekje... zivis 50 km stran in ti sluzba noce placat toliko potnih stroskov ??? pol ni ugodno vsak dan se vozit...
Prakticno pa itak sploh ni, vsak dan bit dve uri na cesti :-\

Hja, meni se računica nekako ne izide, ker bi se morala vozit tudi tamala, to pa je potem dvojni strošek. Povrhu vsega delam jaz 3 različne urnike, kar spet pomeni dodaten problem, saj je vprašanje, kako je npr. s prevozom pozno popoldan in kdaj. Da bi pa hodila potem nekam samo spat, otrok bi bil pa cele dneve sam doma... Hm.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 30 Januar 2009, 10:31:39
To z časom je tudi meni včasih odveč...čisto iskreno. Sem si mogla tempo prilagodit tako , da se mi med delavnikom  dan začne bolj zgodaj in zaključi bolj pozno.

Če sta dva vezana na javni prevoz je tudi kruto s stroški. Tako, da iz tega vidika se ne izplača.
 samo še vedno..... v Lj res ne bi stanovala... imam raje kakšno uro manj razpoložljivega časa.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #58 : 30 Januar 2009, 11:03:04
Jaz ne morem verjet, da so lahko nekateri pripadniki naše rase tako nečloveški. Ja najbolje, da oddajo stanovanje nekomu, ki ga itak nikoli ne bo tam, ampak bo samo nakazoval denar.
Izgovarjanje na sosede, se mi zdi pa tudi butasto. Nikoli ne bi dovolila, da bi mi sosed delegiral, komu lahko dam stanovanje, kdo lahko v njem živi ...
Da smo pred zakonom vsi enaki, je pa itak samo na papirju. Saj tudi iz službe te uradno ne vržejo zaradi "nosečnosti", ampak slučajno ravno za tvoje delovno mesto zmanjka dela.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #59 : 30 Januar 2009, 11:26:29
Kar se tiče klime imajo v enih blokih določeno, kje mora klima biti. Nekako v smislu, da imajo vsi potem podobno postavljene. Kar se pa tiče tega, kdo živi v stanovanju, pa sosede čisto nič ne briga. Je pa res, da imajo bloki različna hišna pravila. Ponavadi pa je čisto vseeno, samo da ne motiš sosedov.

Drugače pa dokler sem v najemu sem raje v LJ, ker so cene najema tudi v okolici LJ precej navite. Potem pa računaj še čas pa potne stroške pa živce... Ko bomo pa zadeli na lotu pa si kupili hiško, bo pa sigurno izven LJ, čeprav še vedno nekje v okolici  :D