Koliko hrane

Ronald · 21894

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #30 : 24 Januar 2011, 17:26:24
Spet sem v dilemi. Žvad je navajena 1 obrok dnevno+ priboljški (zajtrk, večerja od mame) jaz vmes z nagrjevanjem (klikanje etc).
Pa študiram, da bi šla na 2 obroka iz enega preprostega razloga. Da se ne redi zaradi bogatega nagrajevanja (kakšni dnevi so taki, da imam veliko časa in kakšni so taki, da Bina ponuja ogromno vedenj) in vsak dan pri mami izprosi keks, kos kruha, priboljške (je sigurno 1kg dobila gor od kar so se dnevi skrajšali)...etc

Zdaj pa mi psina tuli na vsake tolk cajta, ker je lačna, ker je zjutraj dobila 1/2 obroka in bo ob 18h dobila še drugo 1/2. Naj vztrajam in se ji bo ta rutina in želodec prilagodil kmalu? Al naj grem kar nazaj na 1 obrok.  ???

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 24 Januar 2011, 17:43:03
Kaj pa če probaš tako kot pri menjavi hrane-da počasi manjšaš obrok, pa magar da ji prvi dan daš zjutraj čisto malo manj npr 9/10, naslednji 8/10, pa kakšen tretji in četrti daš 7/10, potem počasi naprej? Da jo v roku tedna pa pol, dveh počasi navajaš na večerjo?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #32 : 24 Januar 2011, 18:33:42
Pa sej drugace tega pol obroka kolicinsko ni tako malo?  ??? To je pomoje samo razvada, ker je bila navajena na kopico hrane zjutraj, zdaj pa te kopice ni, ampak je pol manj. Pomoje ne tuli od lakote, ampak iz trme..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 24 Januar 2011, 19:26:29
oh jst vrjamem da tuli od lakote, naš ni smeu jest 1 dan zaradi narkoze ( je ravno tako prišlo) in je cel dan jokal in tuliu. Meni se zdi smiselna rešitev. ki ti jo je ponudil dob.



Rock_star

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 26 Januar 2011, 16:37:52
Mene pa zanima kako razdelite dnevno količino hrane..pol zjutraj pol zvečer ali zjutraj več, pa zvečer manj?! :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 26 Januar 2011, 19:31:19
pol/pol

od večernega obroka odštejem vse priboljške etc

Me pa neki zanima. Naša žvad je 8h sama doma in če dobi zjutraj obrok najbrž ni fajn če mora 8h držat rit skup. Po domače povedano. Zdaj je narejena tako, da približno uro po obroku mora it na potrebo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 26 Januar 2011, 19:33:07
pol/pol

od večernega obroka odštejem vse priboljške etc

Me pa neki zanima. Naša žvad je 8h sama doma in če dobi zjutraj obrok najbrž ni fajn če mora 8h držat rit skup. Po domače povedano. Zdaj je narejena tako, da približno uro po obroku mora it na potrebo.

 ??? Jaz jim nikoli ne dam jest pred sprehodom, tako da ko dobijo recimo večerni obrok več kot 8 ur držijo rit skup :P Noben nima problemov s tem, pomoje samo preveč kompliciraš ;)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #37 : 26 Januar 2011, 19:34:26
Kaj pa da jo pelješ na potrebo pred zajtrkom? Moj je 2x na dan, pa kaka zjutraj pred zajtrkom (7h do 7,30h), pa potem ob ene 4h do 4,30h popoldan. Tako da tudi če ni nobenega doma da je z njim zunaj sredi dneva, komot zdrži do popoldneva.

Me je ninci prehitela  ;)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 26 Januar 2011, 23:02:25
To moja mama komplicira. Ker zdej je 1h po obroku mela vedno wc sprehod, ker je tut zelo nazorno pokazala da jo tišči.
Sej zjutraj ma pa itak wc sprehod....Mah mojim gre verjetno samo v nos, da sem se spomnila dajat dveh obrokov. :-[ Pomojem bo ostalo na tem 1x ob 7h zjutrej in potem ko se pride domov pač najprej na wc sprehod, namesto najprej jesti dat...in pol še ob 18h en obrok. T'k je zdej 2 dni in bo po vsej verjetnosti tud ostalo-če mam js kaj besede pri tem.

Ker je za želodec bistveno bolš, da dobi 2 obroka dnevno.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!