Neješč mladič

bamci2 · 31227

WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #30 : 12 April 2010, 09:20:01
Pri hrani sem v ožji izbor dala naslednje brikete:

HEALTHY PAWS puppy (zajec in rjavi riž)
NUTRO CHOICE puppy (jagnjetina in riž)
ARDEN GRANGE puppy (piščanec in riž)

Se bom na podlagi testerjev in nasvetov odločila, kaj bo najbolje zanjo.

Sem ji pa za vic probala dati briketke Proper Form & Temper puppy s piščancem in rižem (sem dobila testerček) pa jih je kar veselo hrustala. Za te briketke prej še nisem slišala in so sicer bolj primerni za manjše pasme (Yorki, Cavalier king charles spaniel, višavski terier...), zato je bil to bolj test kot da bi ji to dolgoročno dajala.



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #31 : 12 April 2010, 10:07:07
Kaj pa menite o briketih CIBAU puppy z ribo ali CANIDAE z ribo ali jagnjetino? Ima kdo izkušnje pri whippetih?



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 12 April 2010, 11:05:15
Te zanima tester od ZiwiPeak hrane? To jenamreč od vse kar imamo od testerjev na zalogi.


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #33 : 12 April 2010, 14:13:17
Ja, glede na to, da je hrana kakovostna in brez žitaric, bi prosila za testerček z jagnjetino, primerno mladičkom. Kako ga dobim? Kje pustim naslov, da se mi pošlje?



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 12 April 2010, 15:00:36
S testerčki je mal problem... ne veš a to psu res ustreza, ker je ponavad zapakirano za en obrok (razen, če jih dobiš več ;D). Ne veš pa kako bi bilo po recimo 2eh tednih... Tako, da je mogoče boljše da nabaviš najmanjše pakiranje neke hrane ali pa si pri nekomi 'spododiš' in se potem odločaš naprej. Pri moji je bilo še tako, da je zmeraj ene 2 dni rada jedla nove brikete, potem pa nič več (razen HP ::))



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #35 : 12 April 2010, 15:11:58
Sem se pa danes posvetovala pri vetu in so mi rekli, naj ji med brikete vmešam riž, makarone, hrenovko, ribe ali konzervo, da ne bo tako dolgočasno samo briketke jest. Sem ji za kosilo primešala pol vrečke piščančka v aspiku za mladičke in je skledico polizala! Jutri bo na vrsti hrenovka ali riž pa bodo šli briketki lažje dol. Bom pa poskusila še druge briketke pa če ji bodo ustrezali, se bom držala tega. Se še najbolj nagibam h Healthy paws ali Nutro choice.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #36 : 12 April 2010, 15:16:01
Hm.. kaj pa veterinar sploh pravi na njeno stanje?

Testerčki ti res ne bodo velik nucali, ker organizem rabi nekaj časa da se normalizira.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 12 April 2010, 21:26:13
Načeloma so najkakovostnejši briketi, ki se jih dobi pri nas: orijen, Taste of the wild in Canidae. Poglej deklaracije. Kaj pomeni če je na prvem mestu ponosno napisan riž? Da ga je noter največji delež. To še zdaleč ni primerna hrana za mladička ali katerega koli psa (ne gledfe na to, koliko modna je).

Če pravi veterinar, da je kužek čisto zdrav, je živahen in načeloma nima težav s prebavo, je pač le neješč. Daš obrok, počakaš 15minut in odneseš skledo, če se ne pritakne. Ponudiš čez uro ali dve. Tak mladiček še vedno mora jesti vsaj 3x dnevno, torej je kar treba hrano noter dobiti. Če boš začela hoditi v malo šolo, boš tam verjetno nagrajevala s klikerjem in hrano. Kar nekaj neješčih psov je na klikor postalo požrešnih, da je le kaj.

Da se pa briketom dodajajo makaroni, riž in hrenovke, ojoj. To RES ni hrana za mladička, sploh riži in stvari iz žit... Vsekakor zaradi tega briketov ne bo jedla nič bolje.



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #38 : 13 April 2010, 08:35:58
Moja lumpa je sicer zelo živahna (včasih prav whippetovsko podivjana  ;D) in njena prebava je OK (kakec čvrst, barva normalna). Pomoje je samo zbirčna, ker bi mokre hrane in priboljškov pojedla neomejeno ali pa jo nekaj v teh briketih moti.  Definitivno bom poskusila z novimi, samo ta poplava raznoraznih briketov me totalno bega in ker mi je rejec za to pasmo priporočal jagnjetino namesto piščanca, ji ne bi rada ponudila nekaj, kar ne bi bilo dobro zanjo. Bom videla, kako bo s testerčki pa se bom upam potem lažje odločila. Izbiram pa med Healthy paws, AG, Orijen in Canidae. Nutro choice mi zaenkrat še nobeden ni pohvalil.  ???

Je kdo imel Biomill junior sensible? Zgleda kar dobra zadeva za občutljive mladičke.

Sicer pa sva včeraj prvič šli na pasje igralne urice pa je revčka najmlajša in najmanjša od vseh "tankcev" tam in se je ob prvem trku s strahom cviljajoče nehala igrati z njimi. Vsi so dvakrat večji od nje, saj je ona stara dobra 2 meseca, ostali pa 3,5 ali 4 mesece in še večjih pasem (zlati prinašalec, ovčar, doberman in nemška doga).  :( No, če ne drugega, se bom vsaj jaz naučila določenih stvari pri vzgoji in negi psa in bova delali doma.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #39 : 13 April 2010, 10:46:21
Če sta drek in prebava ok, psička pa se ne praska konstantno, po HP res ni take potrebe. Sem imela v glavi psa iz ene druge teme, ki ima probleme s premehkim drekcem. Zdej ti preostane preizkušanje kaj točno paše tvoji psički, saj ima velik psov različne odzive na isto hrano. Pa velik sreče  ;)



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #40 : 13 April 2010, 12:12:00
Danes sem dobila testerčka od Healthy paws puppy in AG puppy/junior. Ji ponudila oba briketka in veste kaj?! HP je povohala, obliznila in nazadnje po kakšni minuti le počasi pojedla, AG pa je dobesedno popadla, skakala v vrečko, hotela še!  :D Mislim, da tukaj ni več dileme, kljub temu, da je AG s piščancem. Je pa hipoalergenska hrana, tako da mislim, da tudi zaradi piščanca ne bi smelo biti problemov. Bom naročila mali žakelj pa bomo videli, kako se bomo futrali v bodoče in kako se bo to poznalo na njej.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 13 April 2010, 17:26:07
Samo tole glede igralnih uric: če se kužki MORAJO del uric spuščeni igrati med sabo, to ni v redu. Če je šlo za stik pred ali po uricah je okej, ampak da bi pa namenoma morali spustiti mladičke z vrvic, da lahko večji tolčejo po manjših.... meni je mojega 3-mesečnega kužka nemški ovčar samo po nesreči pohodil in je bil zvin. POleg tega so 4-mesečniki že dosti bolj koordinirani kot 2.mesečnik in mladička komot nehote povaljajo. MOja prva šeltijka ima iz take pasje male šole, kjer smo morali pse spustiti, da se ''razlaufajo'' za zmeraj slabe izkušnje in se igra le z redkmi psi zdaj. SEveda sem zdaj tudi jaz pametnejša in bi danes ob ukazu zdaj pa pse z vrvic zahtevala denar nazaj in se nikoli več vrnila. Nikakor ti ni treba prenašati, da starejši in večji psi tvojo kotalijo po tleh!

Glede hran: nima toliko veze, kaj tvoj kuža ob prvem stiku takoj poje, tile testerji so malo za lase privlečena zadeva. MOja tudi ko ji prvič pokažem nov briket ga pljune, ker še ne pozna. Tako da rajke izberi hrano glede na kakovost. Tukaj preveriš, kako so hrane rangirane:
http://www.dogfoodanalysis.com/
Npr. Orijen ima najvišjo oceno (6 zvezdic), Canidae 5 zvezdic, AG 3 zvezdice...

Glede jagnjetine v briketih pa je po mojem tako. Razen če je pes alergik in bi res potrebovala brikete iz enega samega proteina, je zelo malo pomembno, katero meso dejansko je v briketu. BOlj je pomembno, v kakšni obliki je bil noter protein dan. Npr. Orijen naj bi dejansko dajal noter meso, celo meso, ne neke mesne moke... V tem je razlika. Če pa želiš psu hraniti jagnjetino, pa jo lahko. Mojadva sta ravno včeraj za večerjo pojedla jagnječji srček. Jagnjetina ni samo v briketkih:)))



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #42 : 13 April 2010, 19:34:01
Danes sem ji v briketke dvakrat dodala malo riža in žličko konzerve pa je zvečer že trikrat kakala in to zelo mehko. Je to zaradi teh dodatkov ali ker sem ji dala nekaj novih briketov? Je bolje, da ji dajem samo suhe brikete?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #43 : 13 April 2010, 20:03:10
Dietni briketi ti nič ne rabijo, če ji zraven dodajaš malo tega in malo onega. Poleg tega je dobro delati prehod med dvema hranama, ker pasjim prebavilom ne paše hitra menjava hrane.

Psu daj v posodo samo njegove brikete, postavi posodo pred njega in počakaj 15min. Če ne poje, je to njegov problem.



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #44 : 14 April 2010, 14:00:38
Brikete ji mešam - malo Pro plana jagnjetine in malo AG piščančka. Vseeno pa za večerjo primešam malo riža, da je bolj nasitno. Danes je drekec bil ok. Bi ji pa probala čisto na drobno zrezati še kakšen košček sadja ali zelenjave, katere načeloma niti približno ne povoha.   :-\

Naj bi pa držalo, da hrtki ne prenašajo najbolje piščanca (dobijo premehek drekec), zato je bolj primerna jagnjetina. Bom malo povztrajala pri tem mešanju PP in AG pa bomo videli. Drugače mi še vedno ostane možnost, da presedlamo na CANIDAE.



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 14 April 2010, 15:21:39
Svoji suhici potem namesto sadja in zelenjave raje privošči kar jagnjetino:))



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #46 : 14 April 2010, 15:34:59
Tudi moj pes je zelo izbirčen. Vsaki novi briketi so super, potem pa se jih po dveh obrokih naveliča. Ko je bil še mlad, sem mu zjutraj med brikete mešala konzervo ali jogurt, da je normalno jedel. Občasno sem mu zmiksala jabolko s skuto ali mu dala surovo piščančje bedro itd. in to tudi še vedno počnem.
Kasneje sem pa konzervo ukinila. Ko sem doma ima vedno prost dostop do kuhinje in je, kadar mu paše. Ponavadi je to takrat, ko pridemo iz sprehoda. Ko hranim drugega psa (zjutraj in zvečer) pa še njemu dodam brikete. Meni se ta način obnese, ker čez dan skoraj vedno poje normalno količino hrane. Ko pa smo na počitnicah in ves čas letamo okoli, takrat pa oba dobita hrano 2x na dan in po cca 30 minutah jo vzamem. Običajno prvi dan skoraj nič ne je, naslednje dni pa že lepo poje, vendar zelo dolgo melje svoj obrok. Doma se mi ga ne da čakati, pa še drug pes, ne upa jesti iz njegove sklede in se mali lahko afna. Če mu kdaj med brikete dam kakšno omako, jih je sposoben vse oblizat, da na koncu ostanejo v skledi in okoli nje samo briketi  :o
Midva sva začela z AG, potem pa s Canidae in Nature's variety. Vmes smo imeli nekaj časa Orijen, sedaj pa spet Canidae.


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #47 : 14 April 2010, 18:41:39
Mislim, včasih se mi zdi, da bom živčnega fasala od njenega vihanja nosu. Danes za večerjo dobi briketke pomešane z rižem in tuno v olivnem olju in...NE, ona tega ne bo. Vem, da je lačna, ker je prej prosila za hrano, ampak ne more se mi pa pri vsaki hrani zmrdovat! Kaj naj zdaj s polno skledico hrane? Vržem proč ali prihranim za zjutraj? Že tako je suhcana, potem jo pa še nafutrat ne morem pošteno. Kriza, res. In glede na to, da bo stara šele 10 tednov, bi mogla jest 3 - 4x na dan, ona pa mogoče zjutraj in dopoldan kar dobro, popoldan in zvečer pa bolj po ptičje.

Jutri zjutraj dobi samo brikete in basta. Ko bo lačna, bo pojedla vse.  >:(



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #48 : 14 April 2010, 18:55:49
Kaj pa vzreditelj pravi na vse skupaj? Razumem, da ne je briketov, da pa niti tune ne poje ven, je pa čudno. Tole skledico bi jaz dala v hladilnik in ji ponudila naslednji obrok (ampak ne mrzlo iz hladilnika). V enem dnevu se tuna ne bo pokvarila. Kakšna hrana ji pa diši?


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #49 : 14 April 2010, 19:10:14
Vzreditelju sem povedala, da noče več jesti Pro plana in da bom menjala brikete in se je strinjal, vendar priporočal jagnjetino. Dodal je še, da naj jo poskusim malo porediti, dodajam riž, smetano, sir, mesek. Ima vsekakor prav in njegovo mnenje zelo cenim, ampak očitno sem gospodično sama razvadila, saj ko je prišla sem, je jedla Pro plan brez problema. Sicer ne količinsko dovolj, ampak je. Nos je začela vihati, ko smo ji začeli dajati malo priboljškov in je hotla jesti samo še to. To smo ukinili.
AG puppy briketki s piščančkom ji zelo dišijo in jih je tudi same, suhe. Riž ji je še kar všeč. Hrenovka ne. Tuno bi ji mogoče poskusila ponudit najprej samo. Sira poje malo, ji pa ne smrdi. Konzerve bi pa jedla, to pa ja!

Zmišljevanja je konec. Dokler ne bo jedla normalno in vse po vrsti, bo pa lačna. Mislim, da ne bo dolgo trajalo.  8)



Taar

  • *
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 14 April 2010, 19:31:40
Še enkrat: riž ni hrana za psa. Sploh ne mladička, ki je pri suhih. To je mašilo, ki skupaj drži drekce, notri pa je nič od tega, kar pes potrebuje, ker tega enostavno ne more porabiti. Če je kužku všeč meso, naj ga je. Ne pa hrenovk in tuninih konzerv za ljudi, ki vsebujejo 50x preveč soli, kolk njene male ledvičke lahko prenesejo. Ne glede na to, koliko ji diši. Ali pa čisto strogo ukini vse in ponujaj le brikete.



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #51 : 14 April 2010, 19:40:37
Hvala. Bom upoštevala nasvet. Bom poskusila še na tak način.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 14 April 2010, 20:38:16
Še enkrat: riž ni hrana za psa. Sploh ne mladička, ki je pri suhih. To je mašilo, ki skupaj drži drekce, notri pa je nič od tega, kar pes potrebuje, ker tega enostavno ne more porabiti. Če je kužku všeč meso, naj ga je. Ne pa hrenovk in tuninih konzerv za ljudi, ki vsebujejo 50x preveč soli, kolk njene male ledvičke lahko prenesejo. Ne glede na to, koliko ji diši. Ali pa čisto strogo ukini vse in ponujaj le brikete.

Rjavi riž, ki je v hrani HP ni samo za "drek štukat" ::) ampak za razliko od belega riža, ki je že obdelan in se ponavadi nahaja v pasjih hranah vsebuje tudi do 40% večjo vsebnost nekaterih vitaminov in mineralov. Seveda je tudi vlaknina ampak vseeno ima pes od tega riža več kot od belega.

WIPI upam, da ji bo AG sedaj ustrezala in jo bo rada jedla, na splošno je to precej ješča hrana, ki jo imajo psi radi. Mi smo pri našem probali mali milijon hran, dodajali vse kar si ti naštela, kuhali, umikali posodo,  pa ni nič jedel ::) Vse testerčke ki sem jih privleka domov je pa seveda z največjim navdušenjem pomazal. Ko je pa dobil konkurenco ni bilo pa nobenih problemov več, ni važno kaj mu damo je prvi pri skledi :P Kakšna je bila pa psička v leglu? Je bila prva pri skledi ali je hrana ni zanimala? Koliko časa je sedaj pri tebi? Ali je prve dni ko si ji dala za jest "padla v skledo" ali je tudi bolj počasi jedla? Si ji mogoče menjala posodo? Nekateri psi znajo biti baje "občutljivi" tudi na to, da ne jejo iz take posode kot ponavadi.



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 14 April 2010, 22:27:48
Mogoče sem pregrob, ampak iz izkušenj imam občutek, da bi bilo treba marsikaterega vzreditelja poslati na šolanje o pasji prehrani, saj je vsaj 50% vzreditejev podvrženih tako "stari šoli" kot "komercialnim namenom".


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #54 : 16 April 2010, 08:25:05
No, naša damica zdaj približno normalno je. Mešam ji PP z AG (delam prehod iz enih briketov na druge), zraven dodam malo mokre hrane za mladičke Nature diet in to je to. Zjutraj kar skače in cvili po kuhinji, ko ji pripravljam za jest, potem pade v skledico in poje toliko, da je sita, ostalo zmaže nekje za kosilo. Zvečer dobi še eno porcijo, vmes pa grizlja suhe briketke, dobi kakšen AG mini lamb priboljšek in to je to.

Je pa že od začetka bolj počasi jedla in ker jih je bilo v leglu 9, so komaj imeli čas za hrano, ker je bila stalno igra na sporedu in ko je eden jedel, ga je drugi žokal, grizel in mu težil. Ko je prišla sem, je vedno jedla "na obroke" in počasi (vedno iz iste posodice) in še zdaj dela tako. Ko je lačna, navali na hrano, ampak očitno ve, kdaj je sita in takrat neha za nekaj časa. Vmes pa se veliko igra, nori ali pa čisto po whippetovsko lenari.  ;D Čez dober teden imamo cepljenje in bomo videli, če je zdrava, če lepo raste in se razvija.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 16 April 2010, 09:28:51
Omenila sem že, da se kljub navadi, da se psu daje obroke, nekateri tuji vzreditelji (tudi naša), že veliko časa prakticirajo prehranjevanje mladička ves dan. To sem uporabila tudi jaz pri obeh avstralcih in pri nas se je zelo obneslo. Izgledalo pa je tako, da je mladiček jutranji obrok pojedel v več obrokih (3-4) nekje do kosila, potem pa je dobil popoldanski obrok, ki si ga je zopet pribl.enako razdelil do večera.
Obroke je postopoma zmanjševal sam do pribl.6.meseca, dokler ni pojedel jutranji v celoti in počakal na popoldanskega.  Takrat smo prešli na hranjenje 2x na dan.



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #56 : 16 April 2010, 19:20:30
Očitno je moja tudi te sorte. Edino zvečer težko, da popapca vse do konca, ker prej zaspi.  ::) Bo pa tudi težko imela točno določene ure obrokov, ker oba z možem delava zelo gibljivo in bo dobila za jest sicer ob približno istem času +/- kakšno uro. Do zdaj je še šlo bolj prosto po Prešernu, ko sva bila na dopustu, zdaj pa bova šla delat in bo malo drugače. Pa še dalj časa bo mogla bit sama. Do zdaj je bila že tam nekje do 3 ure (in ponoči celo noč spi sama), zdaj bo pa treba bit tudi po 8 ur. Čaka naju pa vedno v boxu.



WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #57 : 22 April 2010, 09:33:51
Evo, naša izbirčnica že drugi dan štrajka. Ne bo jedla in pika. Par grižljajčkov, par briketov in gotovo. Ribjega vonja in okusa konzerv sploh ne prenese in ne pride niti blizu skledice. Drugače je noro živahna, vesela, razigrana, pije dovolj, kaka 3x na dan normalno, tako da res ne vem več, kje bi lahko bil vzrok. Danes ji bom isto posodo hrane dajala čez cel dan. Če bo lačna, bo že pojedla. Metala stran ne bom več. A zunaj bi požrla vse dreke, palčke, storže oz. vse, kar ji pride pod nos.  >:(

Uglavnem, v ponedeljek gremo k veterinarju, ker se moramo naročiti za cepljenje in jo razglistiti pa bom povprašala še zaradi hrane. To ni več normalno...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 22 April 2010, 10:28:52
Wipi...kaj pa če bi probali z doma pripravljeno hrano? Ne vidim razloga zakaj silit psa v brikete. je pa res da je potrebno dodatna energija in organizacija, ampak se da :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #59 : 22 April 2010, 12:29:44
Sej vem, da je whipet, sam a jo mate kej samo zunaj? Psi si znajo na vrtu hitro najt boljši obrok kot je skleda briketov  :D