Neješč mladič

bamci2 · 31223

WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #90 : 03 Maj 2010, 08:13:09
Zdaj imamo AG puppy, potem bomo vzeli Ziwi peak divjačino, ker so ji ful všeč. Upam, da bo potem pojedla več.  ::)



isha

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 16 Junij 2010, 11:16:24
wipi, sta že kaj napredovali?

jaz imam vrjameš ali ne, čisto isti problem, s tem da moja obožuje skuto, jogurt, mleko...driske nima, ma mehkejši kakec če to je... drugače pa brikete, testere je z veseljem hrustala, ko pa sem ji kupila vrečko (1kg), pa mi po več kot 2 tedna stoji, ker jih poje za eno pest, včasih se ji nekaj zlušta, takrat poje več, ampak to se je, v roku 3 mesecev odkar jo imam, ravno en krat zgodilo....
drugače pa je kuhano hrano, gledam da ima uravnoteženo, mesek, OH in zelenjavo, to je, pa tud ne vedno...edina stvar ki jo nenormalno obožuje so špageti s tuno...po 2 krožnička njena poje....

kakece od mačk, pokošeno travo, zadnjič je neko kost našla, pa košček slanine...ko sma ble na sprehodu...za to pa ubija(sej ne dobesedno.. jo prefrigam, pa ji vzamem, al pa jo cuknem ko vidim da hoče zagrabit)

in tudi jaz sem se zelo presekirala, ker so vsi priporočali...brikete, pa brikete in samo brikete....ampak kaj ji naj če ne je...je pa res da je nisem probala izstradat, ker je mičkena in otroku tud tega ne bi nardila...tak da je kolko pač je...

bilo bi sicer bolj priročno da bi jedla samo brikete, tud če bi kamorkoli šli, ali pa če ne kuhaš ravno vsaki dan, da ne bi mela skrbi, pa ne...tako da ji kuham hrano.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #92 : 16 Junij 2010, 12:18:34
Isha,kolikor vidim po sliki je tvoja psička še mladiček,ki bi moral jesti vsaj 4x dnevno,tako da se ni treba ravno bati,da jo boš izstradala.Sicer pa, zakaj bi jedla brikete,če lahko izsili vse drugo.Poleg tega delaš veliko napako če ji dovoliš,da poje "repete" porcijo špagetov z tuno,preprosto za to,ker jih obožuje.Se pa takrat naje za tri obroke ali za cel dan.Če ji že hočeš dati nekaj kuhanega to dobro zreži na manjše koščke in vmešaj med brikete,vendar nikoli večjo količino kot je briketirane hrane.
LP Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #93 : 16 Junij 2010, 13:06:44
Tudi pri otrocih se zmrdavanja ne pusti. Nekateri sicer pustijo, da otrok je samo kar mu je všeč-pa vendar to ni prav-mora jesti uravnotežen in zdravo. Poanta je zdrava, uravnotežena prehrana. Briketi so fajn za zobe-se ne nabira toliko nesnage, ker so trši, poleg seveda obilice žvak, da ni potem v odrasli dobi težav s premalo čeljustjo, zobmi v napačni legi (kar je tudi dedno).

isha-pri mladičku lažje dosežeš, da poje kar se mu ponudi-hitro ugotovi, da je to to. Ker vsak dan pa ne boš imela časa kuhat posebej zanj ali niti zase. Ampak, če gospodiču/gospodični nudiš samo kar si želiš, mu boš na koncu kuhala samo še skutine palačinke in špagete s tuno. Tako se izbirčneži vzgajajo. :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


orescek

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 17 Junij 2010, 22:45:57
Včasih niti ne veš kdaj ga razvadiš. Mojemu sem občasno dajala pit iz roke med umivanjem in potem nek kratek čas skoraj ni hotel pit iz sklede ampak je šel v kopalnico vsakič prosit da bi pil iz roke ali izpod tuša.  ::)



mojca_zajc

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 25 Julij 2010, 12:14:05
Imam štiri mesece staro španjelko. Do danes je vsak obrok pojedla takoj, ko ga je lahko, do konca. Pojedla bi tudi več če bi le dobila.

Danes zjutraj pa je, z razliko od ponavadi, ko najkasneje ob sedmih zjutraj joka in prosi, naj jo spustimo in nahranimo, bila čisto tiho. Ker ni zajokala sem se presenečena zbudila šele ob pol 12h in šla pogledat psičko. Bila me je vesela a bistveno bolj mirna kot ponavadi. Dobila je hrano in je ni želela pojesti (prvič) čeprav je za hrano prosila, se je kasneje ni niti dotaknila. Primešala sem ji malce tune, a je tudi ni želela pojesti. Sicer je igriva in dobrovoljna, a tole z hrano se mi zdi res čudno. Koliko časa naj počakam z veterinarjem, jo takoj peljem ali počakam na jutri?

It's amazing how someone walks into your life and suddenly you can't remember how you ever lived without them.


Trielix

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 23 November 2010, 08:21:06
Ne vem ali sploh lahko rečem temu težava. Moj pes je sedaj star že 6 mesecev in 1 teden. Ko sem ga dobil, se je v pričakovanju na hrano metal ob tla in komaj čakal na posodico s hrano. (francozi so znani po požrešnosti)
Mogoče je bilo to pričakovanje povezano z obnašanjem ostalih psičkov v psarni, kjer se mogoče kdaj zgodi, da mu kdo drug poje hrano če je ne poje dovolj hitro. Zato se je moj pes kar vozil okoli s posodico.

Zdaj, ko nama je to postalo že rutina, da zjutraj in zvečer dobi eno porcijo pa pes štrajka. Zjutraj sem mu recimo dal brikete in pes je samo sedel in gledal posodo. Potem se je naizi sprehodil do posode, jedel kot, da bi mu bili briketi najbolj zanič na svetu in pustil tretjino hrane v skledi.

Je možno, da si brikete pušča za kasneje? Zvečer podobnih težav še nisva imela. Zvečer vse poje in včasih komaj čaka na porcijo.

Se komu kaj sanja? Je kuža postal bolj strepen do hranjenja in si dela zaloge, ker ni več tako "požrešen"?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #97 : 23 November 2010, 08:39:04
Ne skrbi. Eni psi pač nimajo jutranjega apetita :) Moji vsi trije so isti, zjutraj, ko so še celi spočiti, se hrane iz posodice niti dotaknejo ne, sploh nočejo jest do okoli ene ure popoldan. Eni psi so tudi takšni, da skozi odraščanje začnejo odklanjati več obrokov in jim bolj ustreza samo en ali mogoče dva na dan in to najpogosteje zvečer. Takšno vedenje ni prav nič alarmantno. Pa paziti je tudi treba, da psa ne prenažiraš.

Glede na to, da pa je mladič in sta v fazi šolanja in socializacije, pa mu lahko postrežeš samo večerni obrok, jutranjega pa si naj zasluži skozi celi dan z izvajanjem trikcev in lepega vedenja (vsako lepo vedenje in odziv en briketek)...še ena možnost, da ne bo šel obrok v nič. Boš videl, skoraj vsi psi na ta način dobijo dosti bolj pozitiven odnos do hrane, saj hranjenje spremlja akcija in posledično dobi hranjenje nek drug smisel, kar smo psom odvzeli v trenutku, ko smo jih začeli streči pri riti in pri glavi ;)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 23 November 2010, 11:48:20
 :-\ mene bi kr kap če bi moj zavrnu hrano. Drugače pa od sosede frenči - ma v posodici hrano za ves dan in pač poje po malo takrat ko je lačen.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #99 : 23 November 2010, 12:10:45
Največja napaka je psu puščati hrano ves dan na razpolago.Na takšen način nimaš nikakršnega nadzora nad tem koliko in kdaj je pes jedel.Psu se hrana da ob določeni uri,pustiš cca.10 minut da poje,potem posodo pomiješ in pospraviš.V kolikor pes ne poje,ni lačen.Konec filozofiranja.Ga ne do pobralo če bo spustil kakšen obrok.Pa še reda se bo navadil.
Tjaša



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 23 November 2010, 12:19:13
Jah ne vem kako je to - jst sm sam povedala za sosedo. Naš je na ure ( + da posodico okoli nosi in fehtari ). Kdaj pa je dobro da pes neha jest 3x na dan -ampak samo še 2x?



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 03 Januar 2011, 15:20:49
Mi imamo problem(e).
Pri hiši imamo 2 psa. Večjo mešanko in manjšega čivava mešančka.
Velika je kar dobro rejena, skozi bi jedla in je kar malo pujsa  :-[
Pri tamalemu nastane problem. Star bo 9 mesecev čez par dni in noče jesti.
Sva na briketih, sedaj sem mu kupila Artemis za majhne pasme.
Ponudim mu za jesti 2x na dan, zjutraj in zvečer. Ponavadi zjutraj vse pusti, zvečer poje 10-15 birketkov (kar ni nič). Ko gre od posode jo še par minut pustim in umaknem. Ponudim isto ob naslednjem obroku.
Ukinili smo vse priboljške in vse kar 'pada od mize'. Nič ne dobi več za glodat.
K briketom zadnje par dni dodajam nove sestavine (Almo nature konzerva, smetana, juhica - nezačinjena, sirček..) in je še vedno ista zgodba.
Pes zdravstvenih težav nima, smo bili pri veterinarju.
Kaj mi ostane? Nočem psu kuhati hrane, ker ga nočem razvaditi (pa tudi zaradi zob).
Počasi se mi meša, ker je pes suh kot glista >:(



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #102 : 04 Januar 2011, 15:19:19
pasja.zabava, jaz sem imela isti problem, ko mi je sicer že dorasel pes začel jest minimalno in na veliko hujšat. Vsako leto je bilo malo slabše ampak pes je bil zdrav, samo res suh (najnižja kilaža je bila menda 54kg, kar je za mojega cca 12kg premalo). Dve leti nazaj je šlo pa toliko na slabše, da dobesedno ni NIČ jedel. Pa ni šo s konzervicami pa župcami, pa ni šlo iz roke pa ne pa ne. takrat sem šla pa hrano menjat. En mesec to pa je bilo od začetka OK pa smo komaj žakelj pospravli do konca in 20kg je bilo kar naenkrat dovolj za 2 meseca  :o (kar je normalna količina, ki jo porabimo v enem mesecu). Potem smo s kakšno hrano zdržali dva meseca, z Eagle packom mislim da celo 4 pa se je spet sistem podrl. No po cca 1,5 leta res suhega (ampak zdravega) psa in skoraj mesečnim menjavam hrane smo pa našli nekaj, kar celo je. Redno, vsak dan, zelo redko da kaj pusti. Ampak smo bili na navadnem Adultu (ki je bolj kaloričen kot Large Adult), kar je bilo dovolj, da se je hujšanje ustavilo, zdaj pa je večinoma na Performancu, vsake toliku mu dam Adult ali ribo iste firme in držimo nekje pravo kilažo.

OK tole ti nič ne pomaga, ampak dokler je zdrav, se nebi preveč sekirala. Poskusi še nekaj časa odstranjevat posodo. Ali pa ker imaš dva psa poskusi igrat na karto ljubosumja (torej, da mu grozi da bo tavelika pojedla še njegovo). Ali pa zamenjat hrano/okus. Ne spomnim se avtorja sledeče izjave, ampak mislim, da mu dam kar prav - "Zdrav pes že dolgo ni noben do smrti stradal"

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 04 Januar 2011, 15:41:45
jaz bi v tole izjavo vrinila samo še "ob polni posodi" :)

imam pa tudi jaz doma eno tako "fino rit", ki bi jedla samo tisto kar njemu diši -
smo pa tako kot pri Neyki našli hrano, ki mu za čuda celo diši in jo z veseljem poje, drugega pa raje nebi (pri nas se ustavi že pri menjavi okusa).


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 04 Januar 2011, 16:01:49
Hrano smo že dosti krat zamenjali, probavali nove okuse, nove znamke in povsod isto. 2 porciji nove hrane še gresta, potem se pa ustavi.
Tamalega sem vedno futrala posebej, ker če ne mu je Ruby vse pojedla (Joy se enostavno umakne, ko Ruby pride poleg).
Tako da ne pali 'ljubosumje' pri nas. ::)
Grozno mi je gledat psa, ki je suh kot glista in nikakor noče jesti. To je zame pravi šok, glede na to, da je Ruby požeruhinja prve klase  :-[
Lahko še naprej probavam nove hrane, ampak ta Joya težko dobim majhne briketke (oziroma smo probali skoraj vse, kar je na tržišču, doma imam vsaj 10 vrečk odprte hrane).
Zdrav je, ampak me skrbi tale neješčnost. Toliko se upira, da včasih po cele dneve ne takne niti briketka.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #105 : 04 Januar 2011, 16:12:49
Kaj pa lososovo olje? Ce ga polijes eno zlico cez brikete?

Pri ljudeh mislim da jescnost dvigne vitamin B.

battito animale


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 04 Januar 2011, 16:15:50
Tole priznam, da še nismo probali. Ga bomo kupili in probali, izgubiti nimamo kaj. ::)



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 04 Januar 2011, 16:29:03
en starejši post pupe t. v tej temi

Moja je bila na začetku zelo neješča (je pojedla samo par briketov čez cel dan), pa smo se šli kdo dalj vztraja. Sem pa uporabljala tisto 'finto', ko daš psu za jest, po 15min pa daš stran in ponudiš za naslednji obrok. Ko je pa jedla, ni pa pojedla vsega obroka, sem ji pa vsakič, ko je odmaknila pogled od hrane, skledo vzela in spet ponudila pri naslednjem obroku. Psica se je naučila, da ko dobi hrano, se jo poje in se ne ubada z vsem kar se dogaja okoli.

To z umikanjem hrane, ko pes začne afne guncati, se mi zdi zanimiva ideja, ki bi se jo splačalo preizkusiti poleg vseh ostalih stvari - se pravi nekega urnika kdaj je na vrsti hrana, pa umikanje po 15min če ni interesa za hrano ter umikanje hrane takoj, če gre/pogleda stran od posode.

Pa jaz bi še zmanjšala količino hrane, tako da se pri obroku pes dejansko ne naje do sitega.



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 04 Januar 2011, 16:38:02
Tole je tudi dobra ideja, ja. Bom poskusila zvečer.
Sicer pa mu dam res malo briketov, da bi ja spraznil posodico pa ne gre. Nasujem mu četrt priporočene dnevne doze, pa še to ne poje vsega (če bi vse zmazal, bi po moji logiki moral biti še vedno lačen).



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #109 : 04 Januar 2011, 16:47:54
Psom je hrana bolj zanimiva tudi ce se morajo potrudit zanjo... kaj pa, ce kaj delas z njim (trikce, poslusnost), pol vzame briket kot nagrado?

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #110 : 04 Januar 2011, 17:03:08
Kaj pa lososovo olje? Ce ga polijes eno zlico cez brikete?

Pri ljudeh mislim da jescnost dvigne vitamin B.

Ali pa dodaš malo kvasa, tudi baje pomaga. Čeprav pri nas ni šlo ne z enim ne z drugim (lososa ima sicer rad ampak kot preliv čez brikete pa ni pomagal).

A kuhano hrano bi pa jedel, če bi mu jo ponudila a se tudi tam zmrduje?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 04 Januar 2011, 18:50:48
Če z njim delam trikce ali pa poslušnost nekaj briketov da vase, ampak ne več kot 15-20 (še vedno občutno premalo) in je treba nagrado zamenjat z igračo.
Probali bomo z tem oljem, če bo kaj boljše (če ne ga bo Ruby pojedla). Kateri kvas pa je dober za pse? Mami ima enega doma, ki ga z vodo pije (je možno, da je isti?)
Kuhano bi jedel kot nor, brez problema. Ampak nisem navdušena nad tem, ker se mu zeeeelo pacajo zobje po kuhanem in smo že mogli na čiščenje (tudi žvake niso pomagale).
Tako da res nimam več idej, bi ga pa res rada poredila.  :-\



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #112 : 05 Januar 2011, 14:20:01
Pivski kvas. Poglej kaj na ovitku piše  :)

Še ena ideja, ki pa je striktno za enkratno/ oz. zelo redko uporabo. Pusti ga lačnega en dan. Tudi brez tistih 20 briketov, ki jih poje. Ponudi mu zvečer, potem pa ponovno šele "pojutrišnjem". Pri nekaterih zaleže za celo življenje (baje - našla na enem tujem forumu).

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 05 Januar 2011, 17:55:28
Isti kvas pije mami, ja. Ga bom probala dodati.

No, danes zjutraj sem pomislila na to idejo. En dan nič hrane. Škoditi mu ne more. Če bo potem Joy začel jesti, smo zmagali  :o



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #114 : 06 Januar 2011, 10:52:23
Včasih bi jaz svetovala isto kot so ti že napisala, ampak po vseh teh letih izkušenj pravim siliti z umetno hrano nima smisla.
V vsakem pogledu je sveža hrana boljša - naj bo kuhana ali surova. Tako da jaz bi svetovala to, je pa res da zahteva malenkost več časa. AMpak jaz kombiniram da ko kuham za sebe sproti naredim še za njih in se da.
Pa moji vsi pojejo tudi brikete ko jih dobijo parkrat na mesec, tako da tudi z izbirčnostjo ni panike ker je pes navajen jesti vse. 


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #115 : 06 Januar 2011, 11:01:24
Jaz vedno podvomim,da kakšen pes rees sploh ne je oz je kritično premalo. Včasih gredo mladi psi skozi faze,ko jedo rees malo, ampak to prerastejo, če se iz tega ne dela drame.
Spet redki psi so po naravi manj ješči. Ampak od vitke postave ni še noben ne zbolel še manj umrl.
Treba je izuključiti bolezni , če neješčost res tarja in je ekstremna.
Sicer pa pri manj ješčih nagrajujemo več z igro in boljšo hrano.
Praviloma imajo psi,ki večino hrane dobijo preko dela- poklikano boljši apetit od tisti,ki jo dobivajo dolgočasno v skledo in tisti,katerih latniki ne opazijo, če kdaj ne jedo boljši od tistih kateri lastniki se ukvarjajo s tem ali bo ali ne bo pojedel kar bi po njihovem mnenju moral.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 06 Januar 2011, 11:48:19
S kuhano smo nekaj probavali ampak priznam, da mu nebi z veseljem to futrala. Zobje so se zelo zapacali, smo tudi že bili na čiščenju. Dobi kuhano občasno, Ruby pa redno.
Brala sem o surovi hrani, ampak ne upam probati (ker vidim, da more biti razmerje sestavin pravo). :-[

Joy nima zdravstvenih težav, sem že kar nekaj krat bila pri veterinarju in spraševala zakaj pes noče jesti. Hoteli so nama dati neko posebno hrano in konzerve (Hills).
Bolj me skrbi zato, ker je zelo majhen, njegovi bratci in sestrice imajo celo po 1-1,5 kg več (kar je pri tako majhnih psih ogromno). Joy izgleda kot 4 mesečni mladič. Bom prilepila njegovo sliko z bratcem.
Kliker ima zelo rad, ampak za njega je nagrada igra. Hrana ne. Edino kar nama gre v promet pri klikanju so Platinum briketi (saj niso slabi, ne?). Včeraj sva kar nekaj poklikala in sem bila zelo vesela  :o Bomo videli v naslednjih dneh, če bodo še naprej šli v promet.

Nisem si mislila, da mi bo ta pes naredil toliko sivih las  :-\ :-[



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #117 : 07 Januar 2011, 11:01:11
Da briketi na zapacajo zob je mit in larifari. Za čiščenje zob ali mu boš z krtačko čistila ali mu davala recimo mesnate kosti, bikovke in kaj podobnega, da si bo dejansko fizično zobke čistil. Druge opcije ni.

Kot rečeno če boš kombinirala hrano in dodaš kakšen vitamin veliko faliti ne moreš. Kmečka pamet.

Ja platinum so ok, psi jih ful radi pojejo, za klikanje so zakon.

Drugače pa recimo sem opazila, da moji sedaj ko sem kupila en žakelj Eagle packa ni takega navdušenja kot recimo pri Orijenu ali acani. pa tudi sem kupila en mini žakelj te Now hrane, pa tudi vidiš da imajo drug pristop. Pojejo vse, samo je razlika kako :) Ampak dobijo brikete res občasno, ko ostalo zmanjka.

Če pa kombiniraš, da imajo 1/3 brikete ki jih recimo poklikaš, pa nimaš kaj za skrbeti. Preberi si malo še ostale teme o prehrani, smo že ful o tem napisali.


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 07 Januar 2011, 12:16:55
Hvala botticelli.
Glede kosti bom prebrala v ustrezni temi (sedaj dobivata tele 'umetne' kostke in palčke). Čistimo tudi s ščetko.
Sem brala in opažam, da ni tako zakomplicirano kot si predstavljam. Mogoče pa nam bo šlo. ;D
Pri nas so edini briketi, ki gredo v promet Platinum. (Orijena noče, Acane niti, Now niti povoha ne, Eagle pack ne more zgristi - polno problemov).
Tako da bomo klikali s Platinum, drugo bo pa surovo/kuhano, nimamo izbire.

Lososovo olje smo probali. Z žličke ga takoj poližeta oba, Joy kot nor išče še.. Na briketih je pa druga zgodba in je njegov izraz nekako tak:  ??? :-X