Ravnanje preveč skodrane dlake

HoviNessa · 3492

HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
: 28 Januar 2009, 10:04:16
Hej,
z mojo šemo imava težave...pred vsako razstavo, ko jo skopam, si dlako čez noč tako zaleži, da je zjutraj vsa vrtinčasta, nazaj sfrkana in kaj vem kakšna še :P. Sodnik Stanton mi je letos v Trbovljah rekel, naj ji čez noč nataknem žensko nogavico čez trup, češ da veliko razstavljalcev to dela :D :-X Nimam niti najmanjše ideje, kako to izvesti...ima kdo izkušnje s tem ali s kakšnim drugim načinom...bi bila zelo hvaležna :-* :-* :-*
Tenks,B.

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 28 Januar 2009, 10:12:02
večina razstavljalcev okopa psa zjutraj na dan razstave ali prejšnji večer. Jaz okopam najmanj en teden prej, lahko tudi dva tedna, zadnji dan samo "popravim" tačke ali kaj drugega in psa močno počešem. Če bi peljala Magija na razstavo sveže okopanega, bi izgledal kot puhasta kepa dvignjene dlake. Najhuje je na hrbtu, ker pes potem izgleda debel.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 28 Januar 2009, 12:19:09
Ce gres kopat psa dan pred razstavo moras imeti prekleto dober sampon, ki ne spravi vse dlake "v luft". Pa se to (vsaj pri nama) ne pomaga, ker imamo "po defaultu" skravzljano dlako na hrbtu, ki jo z nicemer ne mores polezat. Edino kar se nisem poiskusila je ravnalec za lase. Ceprav mocno dvomim, da bi to delovalo.

Zato, take pse, ki na razstavi ne smejo imet prevec volumna, je dobro kopat vsaj en teden pred razstavo. Da se ima dlaka cas polezat nazaj..

KARMEN a ni tako, da avstralce pa fuul na gor susijo, da jim naredijo cimvec volumna? Zadnjic sem jih opazovala v lj, in so bili vsi puhaste kepe dlake.  ;) No, sodnik potem itak vidi, kateri je dejansko debel, in kateri tako izgleda le zaradi dlake..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 28 Januar 2009, 13:07:34
Naš Magi je zelo visok, ko ga okopam, pa izgleda še debel  :D. Samo enkrat sem to preizkusila in se ni obneslo. Kar pa sem videla na razstavah, so s puhanjem dlake pse višali, širili in podobno, da prikrijejo suhljatost, dolžino ali kaj podobnega. Današnji razstavni avstralci zapalijo če so kratki, zbiti in razpuhani. Sodnik pa itak vsakega psa potipa, da vidi, kaj je spodaj in če mu bo ostal puder ali lak na rokah  :P. Meni osebno so bolj všeč tisti, ki imajo svilnato, lepo padajočo dlako, katera ne prikriva napak. Jaz mojih psov tudi nikoli ne feniram, zato jih pozimi ne kopam. Zadnje kopanje je jeseni, prvo pa spomladi, ko se zrak toliko ogreje, da se lahko zdivjajo na vrtu.



_Anais_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 Januar 2009, 14:51:13
Hej,
z mojo šemo imava težave...pred vsako razstavo, ko jo skopam, si dlako čez noč tako zaleži, da je zjutraj vsa vrtinčasta, nazaj sfrkana in kaj vem kakšna še :P. Sodnik Stanton mi je letos v Trbovljah rekel, naj ji čez noč nataknem žensko nogavico čez trup, češ da veliko razstavljalcev to dela :D :-X Nimam niti najmanjše ideje, kako to izvesti...ima kdo izkušnje s tem ali s kakšnim drugim načinom...bi bila zelo hvaležna :-* :-* :-*
Tenks,B.

Enostavno nehaj kopat psa na noc pred razstavo. Nekateri ga teden ali dva prej, mi recimo prakticiramo 3-4dni pred razstavo in potem dan pred njo uporabim zgolj All system gel za oblikovanje. Drugače se frli in je tak kot ena puhasta kepa.



HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 28 Januar 2009, 19:38:00
Pri nas ni problem "napihnjenost", ker nima poddlake...v bistvu je še najbolje, če jo skopam na dan razstave, jo sfenam in je potem dlaka lepo ravna...čim je to kak dan prej, ji pa vse skup skoči in se ji nakravžlja..mene to sicer ne moti, ampak zraven drugih hovijev je kot en bacek :P :P ...je mal po men kravželjne prevzela  >:D :P Zaleži se pa tako čudno, da si dlako po celi strani trupa kar nazaj proti glavi sfrka...to je pa težko popravljat na dan razstave.

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #6 : 29 Januar 2009, 00:02:13
Jaz sem našla idealno rešitev za takšne probleme:poseben plašček. Pri nas se jih žal ne dobi, jaz sem jih kupila v tujini (če bi slučajno kdo rabil, mu lahko kaj uredim:)). In sicer, plašček je iz posebnega materiala-svila na spodnjem delu in neko posebno blago na zgornjem delu. Izgleda pa tako, kot pri konjih-pokrit je hrbet in boki, noge niso oblecene. Natakne se cez glavo, z elastikama se pa zatakne med zadnje noge. In je res super! Moj Aaron si je kar naprej zalezaval dlako, zdaj ga pa vecer pred razstavo skopam, obrisem in nataknem plascek cez noc. Zjutraj je dlaka suha in ravna. Ker je iz takega materiala, da diha, ni potrebno kužka prej posušit s fenom. So pa zelo vzdržljivi in se jih lahko pere v pralnem stroju na 30stopinj. Edina pomanjkljivost je, da so kar presneto dragi (jaz sem za svojega dala skoraj 100eur).

Druga možnost pa je, da psa skopaš in ga posušiš s fenom. Je pa treba pazit, da se dlaka res cela presuši čisto do kože. Če je vlažna, se prav tako zaleži in 'sfrčka'.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 29 Januar 2009, 19:51:16
LIZA lahko napises od katere firme je to, ali kako tocno se mu rece? Bom malo poguglala  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #8 : 29 Januar 2009, 20:22:46
Ovcka, žal nevem, ali to izdeluje tudi katera od firm. Dobi se po naročilu, jaz poznam gospo, ki jih naredi po želji. Bi jih pa znali imeti na Cruft'su. Če želiš, lahko malo pogledam ali bo kaj podobnega tam.
Če mi bo ratalo, bom pa slikala svojega na Aaronu, da vidiš, kako izgleda :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9 : 29 Januar 2009, 21:22:49
Ajaa, sem mislila, da to prodajajo v kaksni stacuni z grooming opremo ali kaj podobnega  :-[

Bi te pa prosila za fotko, tok da vidim kako izgleda, da si vem predstavljat.. Mogoce lahko pa doma kaj podobnega scopramo in sesijemo  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Januar 2009, 11:51:33
Hej,
z mojo šemo imava težave...pred vsako razstavo, ko jo skopam, si dlako čez noč tako zaleži, da je zjutraj vsa vrtinčasta, nazaj sfrkana in kaj vem kakšna še :P. Sodnik Stanton mi je letos v Trbovljah rekel, naj ji čez noč nataknem žensko nogavico čez trup, češ da veliko razstavljalcev to dela :D :-X Nimam niti najmanjše ideje, kako to izvesti...ima kdo izkušnje s tem ali s kakšnim drugim načinom...bi bila zelo hvaležna :-* :-* :-*
Tenks,B.

Jaz si predstavljam to tako, kot ce ti psa pri veterinarju povijejo in potem navlecejo se elasticno mrezico, da ne leze vse na sto koncev, samo, da namesto mrezice das najlonko (seveda brez povoja :D).
Poizkusi s cim vecjo stevilko najlonke (glede na to, da je pes precej velik), ji naredi 4 luknje za noge in nekako navleci cez trup. ;)



_Anais_

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Januar 2009, 19:21:26
Mene tudi zanima slika tega cuda, Liza, prosim.



HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 30 Januar 2009, 20:58:09
Jaz si predstavljam to tako, kot ce ti psa pri veterinarju povijejo in potem navlecejo se elasticno mrezico, da ne leze vse na sto koncev, samo, da namesto mrezice das najlonko (seveda brez povoja :D).
Poizkusi s cim vecjo stevilko najlonke (glede na to, da je pes precej velik), ji naredi 4 luknje za noge in nekako navleci cez trup. ;)

Ja,tako nekako sem si tud jaz zamislila, samo moram poskusit, kako bo šema to prenesla :D :D ???
Mene tud zanima slikca, Liza, pliiiz :)

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com