Ali se pogajate o ceni vaših mladičev

GoldenGirl · 2602

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
: 30 Januar 2009, 10:23:29
Ali se pogojate o ceni vaših mladiče?? Ali imate fiksno končno ceno??? V primeru, da imate težave s prodajo ali spoščate ceno??? GG


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 30 Januar 2009, 10:32:51
Ne, jaz se ne pogajam nikakor, sem pa pripravljena dat na obroke v primeru da ocenim, da so potencialni lastniki res ok. Cena je kakršna je in tudi v primeru težav do sedaj nismo spuščali in zaenkrat niti nimam namena.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2 : 30 Januar 2009, 10:45:51
Jaz imam isto mnenje  ;) samo sem želela potrditev... ker menim, da tisti ki gledajo samo na ceno niso pravi ljubitelji, oziroma pravi bodoči lastniki!  :) GG


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #3 : 30 Januar 2009, 11:41:59
Jaz imam isto mnenje  ;) samo sem želela potrditev... ker menim, da tisti ki gledajo samo na ceno niso pravi ljubitelji, oziroma pravi bodoči lastniki!  :) GG

GG ne spuščaj cene. Jaz je nisem nikoli in nikoli je ne bom. Dajem možnost na obroke, spet komu. Je pa res, da imam občutek, da tisti, ki gleda na ceno, se mi zdi, da ni pravi ljubitelj oz. kupec. Tako so moje izkušnje. Vedno se najdejo pravi lastniki!! ;)

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #4 : 30 Januar 2009, 11:47:03
TOČNO TAKO!  :o ... Danes me je en žalil, da sem mešetarka, ker mi je 3x poslal mail in spraševal samo o ceni in če je to zadnja cena itd...Odgovorila sem mu, da se jaz o ceni sploh ne pogajam! Tisti, ki gleda samo na ceno ni primeren lastnik in tudi ne pravi ljubitelj pasme, ker strošek nakupa, je še najmanjši stošek  ;) GG 


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 30 Januar 2009, 12:35:09
Jaz bom tak rekla ne, po svoje razumem tiste, ki spustijo ceno ko so mladiči stari ne vem že 4-5 mesecev pa se še kr ne prodajo. Samo to lahko narediš samo enkrat, pol pa sam sebi delaš slabo, sploh če si vzreditelj. Zakaj? V naši mali Sloveniji se zelo hitro razve po kakšni ceni si prodal mladiča, tudi če nikoli nisi nobenemu javno povedal in če imaš uradno objavljeno tisto začetno ceno. In takšni kupci, ki jim je itak pomemben samo denar bodo sigurno zvedeli kolko je kdo dal pri določene rejcu ali vzreditelju in takšni bodo vedno raje malo "počakali" pa vzeli pol mladička po nižji ceni.

Jaz pa gledam tudi z drugega stališča npr. Imaš 5 mladičev, prva dva prodaš "takoj" po ceni npr. 800 eur. Ostali ti ostanejo, pa prodaš enega pri 12-ih tednih za 700, zadnja dva pa šele pri 4 mesecih za 500. Jaz v takšnem primeru nebi mogla met čiste vesti do tistih prvih dveh kupcev ki sta plačala več. Halo, nagradila sem jih da so rezervirali pravočasno, počakali da je bil mladiček dovolj star s tem da je najmanj 100 eur dražji naproti tistemu, ki mladiča kupuje kasneje. Prej se mi zdi obratno, sem pripravljena nekomu, ki mladiča rezervira daleč naprej, še pred kotitvijo ali pred paritvijo dat popust zato da imam fiksno rezervacijo.