Higienski posipi

kanchy · 46536

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
: 02 Februar 2009, 08:48:39
Zanima me katere peske uporabljate za mačja stranišča (rabim za kunčico, ampak namen je isti)? Iščem pesek, ki bi dobro vpijal in se lepo strjeval v kepice, hkrati pa bil cenovno ugoden.
Trenutno smo imeli BioSand Super Agglomerante Fine, ki sicer super vpija ampak pri nas smo ga imeli za pičlih 8 dni (na embalaži piše da zadostuje za 40 dni). Očitno kunci toliko več polulajo. Eden od problemov je bil tudi ta da je ta pesek že tako droben da se ujema na kosmate tačke in raznaša tudi izven stranišča.
Pa še poceni ni. 7,5 kilska vreča stane 9 eur.

Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 02 Februar 2009, 09:43:15
Zanima me katere peske uporabljate za mačja stranišča (rabim za kunčico, ampak namen je isti)? Iščem pesek, ki bi dobro vpijal in se lepo strjeval v kepice, hkrati pa bil cenovno ugoden.
Trenutno smo imeli BioSand Super Agglomerante Fine, ki sicer super vpija ampak pri nas smo ga imeli za pičlih 8 dni (na embalaži piše da zadostuje za 40 dni). Očitno kunci toliko več polulajo. Eden od problemov je bil tudi ta da je ta pesek že tako droben da se ujema na kosmate tačke in raznaša tudi izven stranišča.
Pa še poceni ni. 7,5 kilska vreča stane 9 eur.

Lp

Kaj pa od Cats Best? Pri sestrinem mačku se daleč najbolje obnese Natures Gold, pri nas pa Oko Plus. Da ga ne raznašata po celem stanovanju, lepo se prime v kepice in lahko vržeš v wc. Uporabljajo pa predvsem Oko Plus in Universal varianto za male živali.






kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2 : 02 Februar 2009, 09:55:08
Sem prebarala opise na pasji.net. Sliši se super, ampak ta je še dražji (ne mislim samo za vašo trgopvino... ste še poceni, za tistega prejšnega sem dala v navadni trgovini 3 evre več kot bi dala pri vas  :-\ ).
Glede na to koliko ga porabimo pri nas (na dan poberem 10 ali več kecip;sploh ne tako majhnih, iz stranišča) bom zaradi peska kmalu obubožala  :( Sploh ne vem kaj naj ji dam notri. 



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 02 Februar 2009, 10:48:25
Poceni je pesek v Eurospinu-po 0,99€.
Ni ravno najboljši pesek na svetu, ni pa tudi slab. Glede na razmerje cene-kvaliteta, je pa ok.

Jaz sem trenutno na biosand agglomerante bianca, ki je super, me pa moti,ker je tako droben in ga imam posledično po celem stanovanju.



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #4 : 02 Februar 2009, 13:59:32
Poceni je pesek v Eurospinu-po 0,99€.
Ni ravno najboljši pesek na svetu, ni pa tudi slab. Glede na razmerje cene-kvaliteta, je pa ok.

Se strinjam!

Drugače mi je všeč tudi pesek iz DM-a, je pa zelo droben, cena nekaj čez 3 eur za 5 kg.

Sem opazila da vsi peski zdržijo manj, kot piše na embalaži. Se mi pa zdi, da tale DM-ov še najdlje zdrži in najmanj smrdi.

Mačji žur! :)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #5 : 02 Februar 2009, 19:16:41
Hvala obema za predloge. Bomo poskusili  :)



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #6 : 03 Februar 2009, 15:46:18
jaz uporabljam za mačke tega iz Eurospina-po 0,99€.

prav super je pa še diši.


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 07 Februar 2009, 16:07:37
Moj mucek trenutno uporablja pesek PET PLUS (7 kg stane okrog 9 evrov) in mi je kar všeč. Kepe dela odlično in se res lepo počisti, smrdi ful dolgo ne, edini problem je, ker je droben in ga muc raznosi po celem stanovanju, kar pa zna biti kar moteče.

Še vedno iščem pesek, ki se dobro grudi in se ne raznaša preveč po stanovanju. Do zdaj ga še nisem našla. Če ima pesek večje delce, se ne grudi dobro, če je droben se zelo prime v tačke in raznosi naokrog.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #8 : 07 Februar 2009, 18:33:08
Mi smo zaenkrat ostali na Biosand. Sedaj sem kupila BioSand Agglomerante... kakšna razlika v primerjavi z Super fine  :o Granulacija peska je ravno toliko večja da se ne sprime lepo ampak razpada, pa še do dna pride tekočina ker je več prostora med peskom  :-\  Je kar podoben tistemu iz evrospina s to razliko da je dražji  ::) Se ne splača.

Če ima pesek večje delce, se ne grudi dobro, če je droben se zelo prime v tačke in raznosi naokrog.
Se strinjam  :-\


Lp, Maja



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 08 Februar 2009, 18:12:04
Oko Plus. Da ga ne raznašata po celem stanovanju, lepo se prime v kepice in lahko vržeš v wc.

Tole, prosim, vzemi z rezervo, ene parkrat bos vrgla v wc in se ti bo zamasilo in voda se bo dvignila .... Ce ze,s amo kakce, smao jaz iz peska lepo dam v mini vrecko in v smeti.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 08 Februar 2009, 19:19:56
Tole, prosim, vzemi z rezervo, ene parkrat bos vrgla v wc in se ti bo zamasilo in voda se bo dvignila .... Ce ze,s amo kakce, smao jaz iz peska lepo dam v mini vrecko in v smeti.

Ja logično ne vržeš vsega, ko menjaš celoten pesek v stranišču. Sproti pa lahko brez problema vržeš, kar je polulano in kakec. Mi smo še vedno in nismo imeli nič težav. Uporabljamo ga pa že 2 leti.




maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #11 : 08 Februar 2009, 20:34:16
Sem prebarala opise na pasji.net. Sliši se super, ampak ta je še dražji (ne mislim samo za vašo trgopvino... ste še poceni, za tistega prejšnega sem dala v navadni trgovini 3 evre več kot bi dala pri vas  :-\ ).

Jaz ga kupujem na zooplus.de, je bistveno cenejsi.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #12 : 08 Februar 2009, 20:36:18
Ojoj, meni kej tazga še na misel nikoli ni prišlo!  :o Pa sej piše na vreči, da ne smeš metat v wc. Verjetno je res odvisno od peska, ma enkrat sem en wc pucala v banji in je šlo samo za kakšno pest peska v banjo in se mi je takoj zalimu na površino in sem mogla fajn drgnit, da sem ga spravla dol.

Mačji žur! :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #13 : 08 Februar 2009, 20:45:47
Ne, ne ... V wc lahko meces Oko plus (lesen "pesek"), ker se razgradi. Se pa jaz tega ravno ne posluzujem, oz. izjemoma, nikakor pa ne spraznim v skoljko cele opsode s posipom. Je pa fino, ker ga lahko meces med bio odpadke.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #14 : 08 Februar 2009, 20:57:36
Jaz ga kupujem na zooplus.de, je bistveno cenejsi.
Ampak s poštnino si potem verjetno nekje na istem?  :-\



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #15 : 08 Februar 2009, 21:39:18
Niti ne. Postnina je 5 evrov (oz. nekaj centov manj) in ko narocam, narocim posip + ostale stvari, najveckrat pa se zgodi, da nas naroci vec in si stroske postnine potem razdelimo glede na stevilo oseb.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 13 Februar 2009, 15:01:46
Ja logično ne vržeš vsega, ko menjaš celoten pesek v stranišču. Sproti pa lahko brez problema vržeš, kar je polulano in kakec. Mi smo še vedno in nismo imeli nič težav.

No, valda nisem nora in nisem mislila celega peska, samo kupčke od lulanja recimo, pa se je zamašilo. Tko, da ne, hvala,



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 Februar 2009, 15:06:54
Jaz ga kupujem na zooplus.de, je bistveno cenejsi.

Ali zooplus.de tudi dostavlja v Slovenijo? Ker tu so res poceni izdelki. Zooplus.com (tu piše, da dostavljajo v Slovenijo) je pa kar precej dražji.



Ilona

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • A home without a DOG is only a house!
Odgovori #18 : 16 Marec 2009, 13:14:24
Oko plus ni pesek ampak ekološki posip, ki se grudi v kepe, narejen iz obnovljenih naravnih vlaken, brez kemikalij in v celoti razgradljiv. Oko se dobro grudi, dnevno pa odstranjuj kepe in iztrebke.
Pa še nekaj: če kupuješ pesek 3 € dražje, ga naroči pri pasji.net ali pa pri uvozniku. Saj imajo svoje trgovine in tudi priporočene cene.

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #19 : 16 Marec 2009, 18:22:42
Pa še nekaj: če kupuješ pesek 3 € dražje, ga naroči pri pasji.net ali pa pri uvozniku. Saj imajo svoje trgovine in tudi priporočene cene.

Tu si mislila mene ne? Ja sem naročila takoj ko sem rabila na pasji.net (in to 2 vreči  ;D ), tako da imamo še za dober teden zaloge  :) Sem ful zadovoljna, cena dosti nižja, pa še dostavili so   8)



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 21 Marec 2009, 18:02:49
Ali kdo kaj ve, kako je z DM-ovimi peski? Ali jih je že možno spet dobiti v Sloveniji? Oziroma kdaj bo možno?



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #21 : 21 Marec 2009, 21:05:19
A kdaj ni bilo možno? Sicer ga res nisem kupila že kake 3 mesece, prej pa sem ga vedno dobila.

Mačji žur! :)


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 22 Marec 2009, 10:54:21
Ja, jaz ga že kar nekaj časa iščem in ga v nobenem DM-ju ne najdem. Menda da je izključen iz prodaje. Samo ne vem kaj to pomeni. Ali je to samo začasno, da bodo spremenili embalažo ali je trajno?



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 22 Marec 2009, 11:21:38
Jaz uporabljam Radames iz Eurospina. Manj kot eur 5kg, 100% naraven, dela grudice.


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 23 Marec 2009, 14:32:13
Jaz sem tega tudi že poskusila, vendar je preveč parfumiran in preveč se praši. Mojemu mucku sploh ni odgovarjal in je dobil kar neko reakcijo, ko sva ga imela. Zato tudi iščem DM-ovega, ta je nama bil všeč.
Trenutno imam PET PLUS, vendar pride kar precej drag (7 kg je 9 evrov  :'().



Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 27 Marec 2009, 09:37:34
DM-ov pesek bi naj nekje do sredi aprila spet prišel v večino njihovih poslovalnic.  :)



Tinchka

  • *
    • Prispevkov: 179
    • Točke: 0
  • naša Maci =)
Odgovori #26 : 27 Marec 2009, 12:38:45
Ti, sem res vidla, da ga nimajo, včeraj ko sem bila v dm-u. Upam, da res kmalu pride nazaj.

Mačji žur! :)


Taša

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 03 April 2009, 14:54:45
Danes sem že dobila dein bestes pesek v DM-u.  :)



LoveAnimals

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 20 April 2009, 19:39:17
Verjetno sem precej pozna, pa vendar.

Mačji posipi iz bentonita vsekakor niso ustrezna stelja glodavcem. Sama sem že večkrat prišla v stik s takim kuncem, ki je imel grude sprijete z dlako, tako da uporabo odsvetujem. Za kunca priporočam Cat's best UNIVERSAL (tudi na www.pasji.net), ki je narejen 100% iz lesa, fantastično vpija tekočino in vonjave, lahko se kompostira. Sama čistim kletko tedensko, v celoti pa na 2-3 tedne. Lesena stelja je bolj prijetna in naravna podlaga za glodavce....
LP Nina



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 11 Oktober 2010, 14:24:59
Kateri posip se mucam ne prijema veliko na tace? V Universal niso hotelew iti imamo flamingo ali sivocat in se zelo prijema na tace. Vso dnevno sobo imamo od peska.