Mačkoni > Razno o mačkah

Higienski posipi

(1/14) > >>

kanchy:
Zanima me katere peske uporabljate za mačja stranišča (rabim za kunčico, ampak namen je isti)? Iščem pesek, ki bi dobro vpijal in se lepo strjeval v kepice, hkrati pa bil cenovno ugoden.
Trenutno smo imeli BioSand Super Agglomerante Fine, ki sicer super vpija ampak pri nas smo ga imeli za pičlih 8 dni (na embalaži piše da zadostuje za 40 dni). Očitno kunci toliko več polulajo. Eden od problemov je bil tudi ta da je ta pesek že tako droben da se ujema na kosmate tačke in raznaša tudi izven stranišča.
Pa še poceni ni. 7,5 kilska vreča stane 9 eur.

Lp

ninci:

--- Citat: kanchy na 02 Februar 2009, 08:48:39 ---Zanima me katere peske uporabljate za mačja stranišča (rabim za kunčico, ampak namen je isti)? Iščem pesek, ki bi dobro vpijal in se lepo strjeval v kepice, hkrati pa bil cenovno ugoden.
Trenutno smo imeli BioSand Super Agglomerante Fine, ki sicer super vpija ampak pri nas smo ga imeli za pičlih 8 dni (na embalaži piše da zadostuje za 40 dni). Očitno kunci toliko več polulajo. Eden od problemov je bil tudi ta da je ta pesek že tako droben da se ujema na kosmate tačke in raznaša tudi izven stranišča.
Pa še poceni ni. 7,5 kilska vreča stane 9 eur.

Lp

--- Konec Navedka ---

Kaj pa od Cats Best? Pri sestrinem mačku se daleč najbolje obnese Natures Gold, pri nas pa Oko Plus. Da ga ne raznašata po celem stanovanju, lepo se prime v kepice in lahko vržeš v wc. Uporabljajo pa predvsem Oko Plus in Universal varianto za male živali.



kanchy:
Sem prebarala opise na pasji.net. Sliši se super, ampak ta je še dražji (ne mislim samo za vašo trgopvino... ste še poceni, za tistega prejšnega sem dala v navadni trgovini 3 evre več kot bi dala pri vas  :-\ ).
Glede na to koliko ga porabimo pri nas (na dan poberem 10 ali več kecip;sploh ne tako majhnih, iz stranišča) bom zaradi peska kmalu obubožala  :( Sploh ne vem kaj naj ji dam notri. 

roy2:
Poceni je pesek v Eurospinu-po 0,99€.
Ni ravno najboljši pesek na svetu, ni pa tudi slab. Glede na razmerje cene-kvaliteta, je pa ok.

Jaz sem trenutno na biosand agglomerante bianca, ki je super, me pa moti,ker je tako droben in ga imam posledično po celem stanovanju.

Tinchka:

--- Citat: roy2 na 02 Februar 2009, 10:48:25 ---Poceni je pesek v Eurospinu-po 0,99€.
Ni ravno najboljši pesek na svetu, ni pa tudi slab. Glede na razmerje cene-kvaliteta, je pa ok.

--- Konec Navedka ---

Se strinjam!

Drugače mi je všeč tudi pesek iz DM-a, je pa zelo droben, cena nekaj čez 3 eur za 5 kg.

Sem opazila da vsi peski zdržijo manj, kot piše na embalaži. Se mi pa zdi, da tale DM-ov še najdlje zdrži in najmanj smrdi.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo