Higienski posipi

kanchy · 46531

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 04 December 2010, 14:01:43
Kupi mačji predpražnik pa postavi prd mačji wc.

Jaz imam težavo, ker imam wc v kopalnici poleg banje, ki nima zavese (niti tistega droga ne) in ko se tuširam, so tla seveda mokra, pa čeprav jih obrišem, gre pesek vseeno naokoli. 



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #31 : 03 Januar 2011, 22:36:55
Spet jaz.

Kaka 2 meseca uporabljam pesek Ever Clean, podvrsto Less track (je težji kot ostali peski) pa lahko vsako uro pometam, peska je dovolj po celem stanovanju. Problem mokre kopalnice ostaja, vendar se pesek raznaša tudi, kadar so tla suha. Predpražnik je pred wcjem, a imam občutek, da je povsem premalo - bi rabila en orenk predpražnik.

A je mogoče, da ima mačka nenehno vlažne blazinice? Ne vem, da se poti ali kaj.

Sestra uporablja pesek Bianca pa ima 2 mačka in ima pol manj peska po stanovanju.  ??? :'( :(

Help!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 04 Januar 2011, 16:52:18
Mi s sivocat zelo nismo bili zadovoljni, saj je že sam pesek zelo smrdel in ni se lepo grudilo. Ever clean se je zelo raznašal in še drag je. Vem da je čudno, a pri nas se najbolj obnese shah iz hoferja. Imamo pa predpražnik od društva Poživ.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 04 Januar 2011, 19:17:47
Ha, jaz isto kupujem tisti pesek v Hoferju in se prav dobro obnese, tudi grudi se fino. Sicer je wc res v garaži in niti ni moteče, ampak se mi zdi, da ga ne raznosi kaj dosti okrog. Mogoče, ker ni tako droben. Edino kar ga zbrca ven iz wc-ja (čeprav je pokrit ::))  Vsake toliko še dodam malo dišečega peska, roza vreča iz Mr. Pet, ampak prav ta v bistvu ni dober, čeprav je 5x dražji.
Kaj pa, če bi za podlago uporabila umetno travo ali kaj podobnega? Sicer ravno ne izgleda najbolje...nekaj takega pač, da se tačke bolj razprejo, ko stopi nanj in pesek odpade...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 04 Januar 2011, 19:26:31
Jaz uporabljam tega: http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=5717 in sem super zadovoljna. Stranišče čistim enkrat na dan, skoraj nikoli ne operem posode, le včasih pesek pretresem v vrečko, jo operem, obrišem in vrnem pesek. Dela zelo kompaktne grudice in prijetno diši. Muce ga imajo zelo rade.
V Mr.Petu ga uporabljajo tudi za glodalce.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 16 Januar 2011, 12:10:03
Pri tem pesku ni problem, da se ne bi grudil in delal "lepih kepic", ampak ker se strašno raznaša po stanovanju.

Bom probala onega iz Hofra, hmmmm



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #36 : 16 Januar 2011, 12:49:00
Mi smo tudi s hoferjevim shahom zadovoljni, čeprav bom zdaj preizkusila http://supercombe.si/golden-gray/306-golden-posip-grey-master.html. Mi ga je predlagala ena, ki je preizkusila en kup peskov za svojih en kup mačk in je s tem najbolj zadovoljna.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 16 Januar 2011, 16:56:52
Golden grey je zame daleč najboljši pesek, pa sem jih že kar nekaj sprobala.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 16 Januar 2011, 17:01:42
Mi smo tudi s hoferjevim shahom zadovoljni, čeprav bom zdaj preizkusila http://supercombe.si/golden-gray/306-golden-posip-grey-master.html. Mi ga je predlagala ena, ki je preizkusila en kup peskov za svojih en kup mačk in je s tem najbolj zadovoljna.
Jaz bom tudi tega sprobala. Mi s posipom, ki ga uporablja uporabnica KARMEN nismo bili zadovoljni, saj se zelo raznaša. Muce pa so šle z veseljem vanj, pa so bile prej navajene iti v zemljo, saj so bile zunanje (to jim je bil prvi pesek).



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 24 Februar 2011, 14:35:40
Mi smo potem kupili http://supercombe.si/golden-gray/307-golden-posip-odour-14kg.html in smo zadovoljni. Porabi se ga veliko man kot Hoferjevega in je brez vonja. Priporočam! :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 21 Marec 2011, 19:53:09
Sem gledala te posipe na zoohit.cz zdele...pa so kar tam-tam cene. Ampak prevod je bil pa ubijalski, tisti samodejni: vonj Extreme Classic otrok v prahu


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 21 Marec 2011, 19:56:46
Se še kar smejim :o :o :o Otrok v prahu :o :o :o
Pozabila pa tole vprašat: A ima kdo to? Kako se obnese? http://www.zoohit.cz/shop/kocky/toalety_pece/litter_locker/122063
Vsaj manj vrečk se zagotovo porabi in zmeče stran...


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 21 Marec 2011, 20:38:09
Jaz imam doma Litter locker.
Ni slaba zadeva, posebno če imaš samo eno mačko.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #43 : 22 Marec 2011, 21:38:29
Jaz ga tudi imam in se mi zdi super. Uporabljam pa namesto originalnih vreck kar obicajne cca. 30 vrecke za smeti.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 10 Januar 2012, 19:00:56
Pesek za mačke se nikoli uporablja za kunce ali pa druge glodalce. Če imaš doma kunca potem moraš vedeti da kunci pojedo del svoji iztrebkov (mehko blato poznano tudi kot izloček slepega črevesa) s tega vidika je pesek popolnoma neprimeren posip za njih ker umrejo če ga pojejo preveč, dejstvo je pa tudi da nekateri posipi za mačke vsebujeo različne pudre/dišave itd. ki so toksični za kunce. Za kunce se uporablja posip iz lesnih ali pa papirnatih briketov (pa ne borovih) ne pa pesek, žagovina, glina itd.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 23 Januar 2012, 21:56:13
Za Flamingom sem odprla Golden Grey in glej ga hudiča, povsem enak pesek!  :o Ista struktura, barva, velikost. Oba sta zelo približno kvalitetna, dolgo se ju zdrži. No, itak imam 14kg vrečo Golden Greya pa samo 1 mačko, a vendar! Raznaša s epa kljub 2 predpražnikoma še vedno  ::) ::) ::) In moram vsak dan vsaj 1x pometat. Edina opcija mi je še, da probam Catsan iz slovenskega Mullerja (žal tisti podtip Catsana, ki je meni všeč, dobim samo v Avtstriji) in bom vidla, kako se obnese. Imam raje težji pesek, se vseeno lepo zgrudi. In občutno manj raznaša!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 22 December 2012, 16:19:06
A je kdaj kdo probal mešat dva peska in da se je zadeva po ''koktail učinku'' še izboljšala? Dva boljša peska pa da potem še bolje vpija? Trenutno delam en delovni poskus na peskih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 19 Januar 2013, 14:03:08
No ko nihče ne odgovori bom pa samo zapisala izsledek mojega preizkusa  :)
Se obnese...sicer zna bit da odvisno od mačjega urina in kombinacije peska. Meni se obnese mix biosandove super biance in super fina. Manj se praši, kepi se fenomenalno, smrdi ob rednem čiščenju tako ali tako ne. Skupno dve vreči sta v roku enega meseca pri eni mački porabljeni samo na dobre 1/4. Pa še kar ne kaže, da bi bilo potrebno menajti celotnega  8) Ko mi poide celotna količina poročam ponovno. Pa da vidimo koliko časa zdržita dve vrečki peska v kombinaciji pri eni mački.  ;) Prej je šla vreča (ali enega ali drugega) na približno mesec dni.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #48 : 19 Januar 2013, 15:09:30
Lunette lahko ti napisem kako je pri nas za enega macka, ko smo v preteklem letu tudi malo testirali kaj se najbolj splaca, kaj najdlje zdrzi..

Najprej smo nabavljali tistega iz Hoferja (Shah al kaj je ze), 10kg vreca je stala nekaj cez 3 eur, peska je slo ogromno, da ne omenjam obupnega smradu po parih dneh, ko pesek ni bil vec svez (wc se cisti 2x dnevno, tako da ni problem v tem, ampak v pesku). S tem da je bilo potrebno tedensko (ce ne celo veckrat tedensko) pesek dodajati, pa skoraj na 14 dni komplet menjati, ker so bile vonjave nevzdrzne (ze samo v blizini wcja je smrdelo grozno). Tako da smo porabili pribl. 3 vrece na mesec.

Potem sem doma prepricala mami da smo za pokusino vzeli Golden Grey Master (iz zooplusa dvojno pakiranje z vonjem po otroskem pudru), 14kg stane okrog 14 eur. Prvic smo ga nasipali v wc 7,5 kg, potem smo ga morali dodati sele po enem mesecu, s tem da ga je se vedno ostalo v vreci se za enkrat dodat. Dejansko je potem ena vreca zdrzala 2,5 meseca. Potem smo odprli drugo vreco in dosipavali (nismo komplet menjali, ker ni bilo potrebe, smradu nobenega, tako da..), in v tej drugi vreci imamo peska se za enkrat dofilat, tako da bom napisala malo na uc, ampak dve vreci (28kg) nam je zdrzalo 5 mesecev  ;D ;D Zdaj naslednjo rundo bomo komplet wc izpraznili in pomili, tako da bo naslednjic spet slo malo vec, ampak se splaca, prasi se ne, smrdi ne, nosi se pa naokoli ne ravno veliko, samo pac direktno pred wcjem kar mu ven iz tack pade in je malo bel tepih, ker pac nas macek kar odleti vn iz wcja..  ::) Ampak pac malo pomedemo za njim in je to to..  :)

Uglavnem, tudi mi smo zadovoljni uporabniki Golden Grey-a  8)

Fitzgerald samo eno vprasanje.. Golden Grey (vsaj Master) ima notri tisti silikat al kaj je ze, taki modri kristalcki so. A ga ima Flamingo tudi?  :-[ Ker sem gledala ze tudi tega Flamingota, pa je cenovno malo drazji kot GG, pa ne vem zakaj, sploh ce pravis, da sta tudi na pogled ista..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #49 : 19 Januar 2013, 15:49:00
Mi smo pa še vedno zelo zadovoljni s Cat's Best Öko plus  :) 10l (okoli 9€) mi pri dveh mačkih in enem wcju zdrži en mesec. Diši po gozdu ( :D), praši se ne, sicer dela malo bolj krhke kepice, ampak sem se že navadila bolj previdno pobirat, raznaša se tudi ne fejst. Najboljše je pa to, da lahko mečem kepe v wc :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 19 Januar 2013, 16:57:25
Jaz sem bila tudi do sedaj kar se peskov tiče najbolj zadovoljna z Golden grey. Se ne praši, ne prijema se natačke in res se full dobro grudi, tako da traja skoraj v nedogled. Poleg tega se pesek skoraj popolnoma nic ne navzame vonja. Skratka res super.
Poiskusila sem tudi Flamingo, vendar me je razocaral, ker se full prime na tacke in se res ogromno peska zanese veniz wc-ja.
Glede tistega peska iz Hoferja imam pa tudi jaz enake izkusnje kot Ovcka.

Drugace tudi jaz prisegam na Cat's best oko plus, vendar ga uporabljam samo za dihurje, ker macki ocitno ne pase in potem nic ne zakoplje.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 19 Januar 2013, 17:01:02
Pri nas je isto kot pri Ovcki, samo da uporabljamo GG Master raje GG Odour, ker nam ne odgovarja vonj po otroškem pudru. :-[ Cat's Best Öko plus pa smo tudi poskusili, ampak sta ga muca z usti nosila ven iz stranišča in se igrala z njim po hiši, na stranišče pa nista šla. ::) Tako da se je potem porabil za enega v začasni oskrbi, ki pa ni imel takšnih problemov... :P Je pa Golden Grey Odour pri nas absolutno najboljši od vseh, kar smo jih poskusili - edino slabo je, da se malo raznaša (kljub predpražniku), ampak pač prej kot počistimo še pometemo in je rešeno, vseeno veliko manj kot ostali posipi. Smo tudi kristale poskusili, ampak ni šlo, tako da jima zgleda najbolj odgovarja čisto klasičen posip. :-* Smo pa Flamingo uporabljali ko sta bila mladiča in ni bilo nobenih problemov pri prehodu iz zemlje na posip v stranišču, ampak je bilo pa raznašanje moteče...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 21 Januar 2013, 19:32:51
Pri moji je pa GG približno isto kot Flamingo. Ni neke razlike bilo. Sicer super peska oba. Ampak se trenutno igram s poskusi  ;) Sej zna bit da bi tale dva v kombinaciji s čem bila še boljša. Bo morda prišlo na vrsto tudi to ko porabim zdajšnjo zalogo (je kar noče zmankat  :D). One spin pa take fore pesek sem pa iz firbca enkrat probala...no bi mogoče bilo bolje it kar do kamnoloma po navadn pesek tak je bil zanič.  ::) Raznaša mi pa use. Tudi najdeblejše mi je, pa lesene, pa kristale...je pač kokica pa razkopava kot bi z lopatko po peskovniku potičke delala  >:D
Bom v ustrezni temi uprašala.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 22 Januar 2013, 18:36:56
Jaz imam tudi še vedno GG.

Flaminga nisem nikoli probala, obstaja pa še Intersand, ki je pa tudi kot GG oz. eni pravijo da je boljši. Čeprav jaz ne mislim menjat, dokler je GG dober. :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #54 : 28 Marec 2013, 14:36:35
Ce slucajno koga zanima, zooplus.de ima trenutno akcijo, Golden Grey Master 3x14kg + 7kg gratis za 37,47 eur  ;D

Mene nazalost ne zanima, ker ga je to pa le malo prevec za nas (in za enega macka)  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nincy29

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 11 Maj 2013, 19:15:47
Mi smo do zdaj uporabljali pesek iz evrospina,morem rečt da sem kar zadovolna,zdaj bi pa še rada sprobala tega Golden Grey ko ga vsi hvalite pa me zanima kakšenga točno?namreč na zoohit.si imajo 4 različne vrste.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #56 : 11 Maj 2013, 19:57:06
Mi smo do sedaj sprobali samo tega taroza - Master - in smo zadovoljni.. Nima tistega mocnega vonja po pudru, ampak tako, da malenkost disi kadar koplje po wcju..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 11 Maj 2013, 20:11:58
Mi imamo Odour (moder) in je res super! :) (sovražim vonj pudra, ampak zadnjič smo se zmotili, smo kupili enega pudrastega in je ravno tako v redu, ampak meni osebno smrdi) Tisti naraven (ne vem točno kako se imenuje, se mi zdi da zelena vreča) pa se ni dobro obnesel, ampak ker mačke sploh niso poštekale zakaj je tisto...



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #58 : 11 Maj 2013, 20:26:49
Če mačka ne sprejme naravnega posipa, se lahko naredi podoben prehod kot iz enih briketov na druge. Tj. najprej dodamo k staremu malo novega, potem pa postopoma povečujemo količino...moja dva sta ga sicer takoj sprejela.  :)

Mi smo imeli navadni (rdeč) Golden Grey in Master, pa se mi zdi, da ni bilo neke opazne razlike med njima.

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 11 Maj 2013, 22:44:17
Vsekakor se splača na zooplus naročit, če imajo tisto akcijo. Res da imaš potem en kup peska doma, ampak se pozna na ceni, sploh v primerjavi s Slo. Jaz kupim ali rdeči GG ali pa vijoličnega. Zadnje čase sicer bolj rdečega, ki je brez ekstra vonja.

Ko ravno pišem - sem sprobala Flamingo pesek (ker je bila nuja), ki ima tudi vonj po pudru, pa mi je grozen. Ful se praši, pa vonj je čist drugačen kot od GG. Mi ni všeč. Mačke pa očitno nič niso opazile.  :)