Sterilizacija

katya · 110354

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 28 Oktober 2011, 18:44:50
Jaz itak podpiram zgodnjo S/K, ampak to sem pač jaz. In Knezovi zaupam.

Kar se tiče pa jemanja krvi je pa nekaj tudi odvisno od mačke same.  >:D



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #181 : 29 Oktober 2011, 13:27:49
Ne vem, no, vseeno mislim, da bi ena vetka to morala znat vzet. Še posebno, če so 3 držal mačko. Jaz sem tud mogla svojo prejšnjo mačko pravilno držat pri rengntegnu, ko moraš bit čisto pri miru (ko smo 7-mesečnemu mucu kolke slikali...).

Sem pa pred dnevi lih slišala, da je od kolegice sodelavka vzela mucka, ki se je že nekaj dni potikal pred službo, k sebi domov. Mi je tko fajn slišat za primere, ko jih ljudje sami vzamejo domov.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #182 : 18 November 2011, 15:49:43
Sicer nisem brala teme za nataj, ampak vseeno.
Kdaj ste dali sterelizirat mačko. Sem slišala, da so jo nekateri že pri 3 mesecih ???. A ni to malo zgodaj??? Naše dve so stare 4 mes. Jih bomo čez en mesec dali sterelizirat. Da bo bolj za ziher.








lp, JAZZ

Dogs are best friends ever!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 18 November 2011, 18:09:05
Mi smo jih pri 4 mesecih in je čisto ok. Sem pisala mail na različne veterine kdaj jih oni sterilizirajo (pa še nekaj drugih podatkov)... in se je zelo razlikovalo - nekateri 2 meseca, nekateri 6, drugi so imeli omejitev teže... Jaz vsem, posebej tistim ki imajo mačke z izhodom ven priporočam, da že pri kakih 4 mesecih sterilizirajo ker pri 5, 6 mesecih se že začne prva gonitev (seveda ima lahko mucka že mladiče) in potem ima veliko ljudi težave ker niso vedeli.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 18 November 2011, 22:18:57
Mojo čist prvo smo dali pomoje pri 1 letu, tam nekje no.

Zdaj imam 3 posvojene. Ena je bila S pri 6 mesecih, ena mislim da pri 2-2.5, ena je bila pa odrasla že ob najdbi, ne vem točno pri kateri starosti je bila S. Da bi bile pa kakšne razlike med njimi zdaj, jih pa ni, če koga zdravstveni del skrbi.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #185 : 20 November 2011, 17:56:56
Hvala za ogovore. Bomo jih v kratkem dali sterilizirat. Da nas ne bodo presenetili kakšni mladički. :-\
Imamo jih namreč tudi zunaj.







lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 21 November 2011, 00:22:44
Potem pa čimprej porihtat. Better safe than sorry.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #187 : 25 November 2011, 07:51:22
Mi smo jih pri 4 mesecih in je čisto ok. Sem pisala mail na različne veterine kdaj jih oni sterilizirajo (pa še nekaj drugih podatkov)... in se je zelo razlikovalo - nekateri 2 mesec

A lahko napišeš vet klinike, kjer opravljajo S/K pri 2 mesecih? Rada bi vedela. Vsi moji mucki so bili S/K pri 2 mesecih, mislim da je vse porihtala Selanova. Noben ni imel težav. Pa tudi na splošno mački nimajo komplikacij pri takih posegih, res mora bit nek mesar, da zajebe mačko (če pustimo ob strani zaplete z narkozo).

Mene najbolj moti, da v Prekmurju ne S/K pred 6 mesecem, imamo pa spet 2 mladi mucki, ki sta zunanjji!!!! Se jih bo dalo S januarja/februarja, ampak jaz bi že prej. Eni so res zagovedani!  :'(



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 25 November 2011, 12:51:44
Pri 6. mesecih je res prepozno za zunanje mačke no, kako enim to ne kapne.  :(

Na kakšno drugo veterino pa ne bi šlo?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #189 : 25 November 2011, 15:40:42
Mi jih bomo zdejle, planiramo konec tega ali pa v začetku naslednjega meseca. Samo, da jih cepi še za steklino, ker so imele (obedve) mikrosporijo. Pa smo jih imeli na zdravljenju.
Bomo moral kar hitro poštimat, ker so obedve full razvite (saj je tako tudi pri mačka a ne? eni prej drugi kasnej ::)). Ogromne so pa tudi.

Dogs are best friends ever!


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #190 : 25 November 2011, 16:47:45
Pri 6. mesecih je res prepozno za zunanje mačke no, kako enim to ne kapne.  :(

Na kakšno drugo veterino pa ne bi šlo?

Na tistem koncu sta samo dve: ena v Murski Soboti, druga v Moravskih Toplicah. Ena je še v Lendavi, kar je kakih 70km v 1 smer, pa nisem čist ziher, če tam tudi opravljajo kaj prej, bi se morala pozanimat. Mam feeling, da je tisti tam bolj živinozdravnik za vse domače živali (tudi govedo).

Sploh ne štekam, kako to, da so skoraj vse mlade muce vedno samičke? Je narava tako naredila?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #191 : 25 November 2011, 17:50:01
Na tistem koncu sta samo dve: ena v Murski Soboti, druga v Moravskih Toplicah. Ena je še v Lendavi, kar je kakih 70km v 1 smer, pa nisem čist ziher, če tam tudi opravljajo kaj prej, bi se morala pozanimat. Mam feeling, da je tisti tam bolj živinozdravnik za vse domače živali (tudi govedo).

Sploh ne štekam, kako to, da so skoraj vse mlade muce vedno samičke? Je narava tako naredila?
[/b]

Ja imaš prav. :D
 Pri moji babici imajo divjo mačko, ki se je naselila pri njih. Ta mačka sploh ne pusti, da se je dotakneš, kar popeni in začne noret. So jo poskušali 3-krat poskušali uspavat (ji pač v hrano podtaknit uspavalo, ki so ga dobili pri veterinarju), pa ni hotla pojest. Tudi konzervice ne. So ji naštimali živolovko, pa se je vanjo ujel jež. hehe.. Mačka presneta  :P... hehe :D
In, ker je je ne morejo dat sterelizirat ima mladičke. V enem leglu je bilo 4 mladičkov. Vse samičke. V drugem leglu pa 3 samičke, en samček.





lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


Kayya

  • Gost
Odgovori #192 : 27 November 2011, 12:29:37
Evo, ravno  včeraj smo šli po naše tri muce na veterinarsko postajo. Danes so se že najdle in napile, zdaj pa uživajo na fotelju. Moram reči, da sem zelo zadovoljna z veterinarjem, res je lepo poskrbel za njih in nam dal še neke smešne "piškotke"  za v njihovo hrano.



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 29 November 2011, 09:45:29
Mene pa zanima, če je kdo od vas s štajerskih koncev in kam ste peljal sterilizirat muco, pa koliko je stalo?



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #194 : 29 November 2011, 09:49:41
To sta naša veterinarja in zaenkrat še nobene slabe izkušnje, smo pa iz Maribora:

http://www.usar-vet.net/  ( dr. Tanja Usar) (v Koreni)

ali

http://www.malezivali.si/  (dr. Damijan Peklar) (v Slovenji vasi)

Cene so normalne in tudi za živalce lepo poskrbijo in te tudi sproti obveščajo o poteku in stanju živali.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #195 : 29 November 2011, 11:47:30
Žalec - kastracija 34€, sterilizacija nekaj čez 70€



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 29 November 2011, 16:55:40
To sta naša veterinarja in zaenkrat še nobene slabe izkušnje, smo pa iz Maribora:

http://www.usar-vet.net/  ( dr. Tanja Usar) (v Koreni)

ali

http://www.malezivali.si/  (dr. Damijan Peklar) (v Slovenji vasi)

Cene so normalne in tudi za živalce lepo poskrbijo in te tudi sproti obveščajo o poteku in stanju živali.

kakše pa so ''normalne'' cene na štajerskem? :) sem navajena zasoljenih ljubljanskih, je na štajerskem isto?



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #197 : 14 April 2015, 12:43:51
Sterilizacije in kastracije na Kliniki za kirurgijo in male živali veterinarske fakultete so aprila in maja cene malce nižje, ker potrebujejo živali za vaje s študenti, če koga zanima.