Sterilizacija

katya · 110365

katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
: 23 December 2005, 16:32:25
No to pa morem povedat- ;D Že ko sem zjutraj vstala sem mala v želodcu čuden občutek, ker sem vedela kaj me čaka. Pa ni huda misel na to, da bo pač sterilizirana ampak to, da jo bom mogla pustiti tam pri neznanih ljudeh in to ravno njo!!! No ko sem jo počasi nesla proti avtu me je vedno bolj stiskalo v srcu, nato sva prispeli do veterinarja in neka mlada frklja mi jo je dobesedno iztrgala iz košarice in jo odpeljala stran!!!  :'( no to je šele bolelo... Končno je bila ura tri popoldan in hitro sem se odpeljala iskat mojo malo Kali... Ko sem jo zagledala tam tako omamljeno in bogo- celo mastno okoli oči in ušes, ter prašno (še zdaj mi ni jasno od česa) sem se skoraj zjokala tako me je bolelo in razžiralo vprašanje: Le kako se sedaj počuti?...No sedaj sva že doma, čeprav še vedno hodi mali levo malo desno je dobro saj se je že stisnila v Tomov objem in sedaj skupaj lepo spančkata... No poanta te zgodbice je: naša Kali je uspešno prestala sterilizacijo!!! 

p.s. in tudi jaz  ;D

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 23 December 2005, 16:35:15
No to sem še pozabila: Kako dolgo bo omotična? Kaj lahko je? Ali moram pazit, da ne bo preveč igriva? Kako dolgo traja celjenje? In zakaj je imela tako mastno okoli oči in ušeskov (no ima še sedaj)???

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #2 : 23 December 2005, 16:43:22
A ti veterinar ni nič povedal? No, moja je bila na dan sterilizacije omotična, drugi dan je bilo pa že v redu. Bila je skoz na povodcu in ni se smela igrati dokler ji šivov niso ven pobrali(po moje je tudi odvisno, če so ji maternico ven vzeli, moji so). Mislim, da je ta dan samo pila, da jedla ni nič, ne spomnim se dobro, je že dolgo nazaj. Mastna okoli oči je zato, ker pod narkozo psi in mačke ne zaprejo oči in jih morajo namazati, da se ne izsušijo. Zakaj so pa ušesa mastna pa ne vem. ???
Lp
P.S.Šele zdaj sem videla, da je to pod mačkoni, zato ignoriraj tisti del o povodcu ;D, drugače je bilo pa isto z mojimi mačkami. Starejšima dvema so vzeli ven maternico in sta bili bogi cel dan, pa še navadne šive sta imeli, zato sem mogla na ovratnico prišiti tisto mrežo, da se nista lizali. Ta mlajši muci pa so čisto majhen rez naredili in še tiste razgradljive šive je dobila, tako da je bilo kmalu zaceljeno. Vseeno sem ju z mačkonom morala miriti, da se nista preveč divje igrala.


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 23 December 2005, 16:47:06
No veterinar mi ni nič povedal, ker se mu je očitno nekam mudilo. Sem pa vprašala, če lahko je brikete- pa je reku da lahko. Samo mene je malo strah ker se bojim, da bi se ji zataknil ker je še tako nemočna.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #4 : 23 December 2005, 16:48:28
No to sem še pozabila: Kako dolgo bo omotična? Kaj lahko je? Ali moram pazit, da ne bo preveč igriva? Kako dolgo traja celjenje? In zakaj je imela tako mastno okoli oči in ušeskov (no ima še sedaj)???

Sicer nisem imela iskušnje s sterilizirano mačko,temveč s psičko.Ampak mislim,da je ravnanje po posegu približno enako.Omotična bo verjetno še cel večer,zjutraj pa bo že normalna.Mogoče bo še malo utrujena(beri bo veliko spala) ,ker se mora odpočit.Pri igri pazi,da ne skače preveč(da se ji ne potrgajo živi),naj ne teče preveč zaradi enakega razloga.Pazzi tudi na to,da si ne zgrize šivov.V spominu imam da imaš 2 mucka,ne? :-[ No če ga imaš,pazi da drugi ne bo kaj "brskal" okrog šivov.Celjenje pa traja približno 9-10 dni.Teh 10 dni jo čimbolj pazi,in ji prepreči skoke in hitre teke.Za hrano ji pa daj kakšno konzervo,nam so rekli,da ima mehkejše blato in da je to za žival lažje.

Glede oči in ušes ti pa ne znam povedati,tako da naj ti kdo drug odgovori ;)

Tvoj muci želim čimprejšnje okrevanje :-*

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #5 : 23 December 2005, 17:02:07
Mene pa samo zanima cena :-[.Ker smo se enkrat kregali z mamo zardi tega in potem--->po njenih inforamacijah je to 20.000 sit ::)

P.S:Jaz berem pa si mislim "ubaga Gana" potem pa KALI :o.Pa gledam profil,če je to prava Katya in mi končno kapne,da je to mačka :-[

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 23 December 2005, 17:19:16
Tud jst sem sprva mislil , da gre za Gano  :-[ ...., sam sem pol prebral KALI ;D !

Glede cene pa ne vem  ;).(Najbolje na to ti bo znala odgovorit Katja , ki je danes to" doživela" ;D.)



lp Jure


katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 23 December 2005, 17:23:39
Jaz sem plačala 17.000 sit ... pa kolker vem se povsod gibljejo cene tu nekje.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 23 December 2005, 17:25:30
Mi smo peljali sterilizirati ene 7 muc  ;D, eno od ene babice, 6 pa od druge.

Ta prvo muco smo peljali sterilizirati na veterinarsko postajo v Sevnico, kjer niso specializirani za male živali in je bila ful omotična. Še zdaj ne vem točno kaj se je zgodilo, mogoče je bilo preveč narkoze, mogoče slabo opravljen poseg, mogoče je bil Pratel, ki smo ji ga dali po sterilizaciji, mogoče je bil prehladen prostor, kjer je počivali, mogoče.... mah ne vem  :'( v glavnem je bila ful slaba, še po enem tednu ni bila normalna in je preprosto izginila  :'( :'(. Zelo verjetno je kje umrla, ne vem točno. Takrat še nismo vedeli toliko kot zdaj, tako da k vaškim veterinarjem nikoli več.

No, ostale muce smo peljali v Ljubljano, vse so izvrstno prestale sterilizacijo. Največ problemov je bilo z eno muco, ki ni bila navajena biti zaprta in je norela in skakala, tako da me je bilo strah, da bi se ji kaj zgodilo. K sreči je bilo vse ok, tako kot tudi z ostalimi.

Prvi dan so bile vse hecne, ta prvih nekaj je imelo gor še mrežico (zdaj imajo nekaj drugega) in so bile ful hecne, so hodile kot po jajcih  ;D. Zdaj pa samo dajo šivčke in pošprejajo in mrežice ne rabiš.

Tistim mucam, ki so že imele mladičke (Kiti in Lu) so odstranili tudi maternico; Pii, Lisi, Nici, Mikici in Lini pa so odstranili samo jajčnike.

Nam so dali "količinski popust"  ;D, se da velikokrat kaj zmenit. Ne vem točno kakšni so bili stroški, vem pa, da smo muce peljali sterilizirati enkrat pozimi, ker imajo na Kliniki prvi K na Gorkičevi 20% popust. Na tej kliniki smo sterilizirali 5 muck, bili so ful prijazni in so nam dali popust za celo ceno sterilizacije, se pravi so eno muco sterilizirali zastonj - poleg 20% popusta  :D :-*
Eno muco smo pa sterilizirali na kliniki Trstenjak-Zajc, ker je bila Prva K zasedena. Ni bilo nobenih nevšečnosti, cena pa je bila višja.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #9 : 25 December 2005, 08:36:32
Živjo!

Mene zanima, pri kateri starosti je muca primerna za sterilizacijo. Moja Missy je sedaj stara okoli 4 mesece. težka je pa okoli 1.2 kg.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #10 : 25 December 2005, 09:48:49
Nekateri pravijo čimprej, drugi, da se počaka, da se mucka do konca razvije. Mogoče bi bilo dobro, da se počaka še kakšna dva meseca, da se res še malo 'naredi'.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 25 December 2005, 10:04:58
Mačkoni pred kastracijo morajo baje imeti vsaj 1,5kg. Lahko počakaš kot je rekla LIZa, ampak obstaja pa možnost, da se ti bo čez 2 meseca že gonila tako da... nekega recepta ni. Jaz osebno sem vsekakor za čim prej oz. ko je prva priložnost ;)

Lp nina





katya

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 25 December 2005, 10:12:54
Baje obstaja v Lj ena veterinarka,ki sterilizira že muce pred tistimi "priporočljivim"i 6 meseci in 1,5 kg. Moja se je že pripravljala na gonitev,kar pa ni dobro pri enem mačkonu nekastriranem doma in dveh sosednih v mb. Se pravi prej ko je možno boljše je.

:)Tvoj ljubljenček je odsev tvoje osebnosti!!!


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #13 : 25 December 2005, 10:48:26
Se pravi, mora muca imeti 1,5 kg, da se jo lahko sterilizira? Kako pa zgleda gonitev pri mucah? Moja živi samo v stanovanju, tako da kakšnih snubcev ne bo imela ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #14 : 25 December 2005, 11:13:08
Naša prejšnja muca, če si jo pobožal bolj v bližini repa, se je tako smešno postavila, pa dala noge narazen  ::) Aja pa po tleh se je rolala...

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 25 December 2005, 12:19:37
Se pravi, mora muca imeti 1,5 kg, da se jo lahko sterilizira? Kako pa zgleda gonitev pri mucah? Moja živi samo v stanovanju, tako da kakšnih snubcev ne bo imela ;D

Pa dere se tako.., da ne boste spali, ne vi in ne bližnji sosedje (razen če imate dobro izolacijo ;D). Aja pa pri mačkah gonitveni ciklus poteka drugače kot pri psičkah. One pač če ne dobijo ne dobijo in se gonitev preneha, pri mačkah pa se baje ponavlja, dokler ne dobijo snubca ;)
Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #16 : 25 December 2005, 13:22:06
Aha, bomo mi kar lepo čimprej sterilizirali ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #17 : 26 December 2005, 17:27:40
No tudi mi smo lepo prestali sterilizacijo.

Pri prvi gonitvi nas je prehitela. Čeprav smo jo zelo čuvali in smo jo imeli skos v hiši, je nekako zbežala ven. Z mami sva se lahko samo čudili, kako ji je to uspelo. Tako, da se ne zanašajte na: ˝Saj bo v hiši.˝  ;)
No, in smo imeli mladičke.  :D Bilo jih je sedem:

 Sedaj se ji malo vidi, da ima povešen trebušček.

Potem smo se posvetovali z veterinarjem in opravili sterilizacijo. Mislim, da smo dali takrat okoli 10.000 sit. (madona so se podražili  >:() Prvi dan je cel dan spala in bila čisto omotična.
Nato pa zopet rajanje naprej.  ;D

Lp


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #18 : 04 Januar 2006, 17:02:11
No, ravnokar od veterinarja, kjer sem izvedela, da nimam muce ampak mucka ;D Tako so mi rekli tisti, od katerih sem GA dobila. Je pa rekel veterinar, da je tudi on že zamenjal spol. Sedaj me pa zanima, če velja za mačkona isto glede donitve kot za mucko (da ponoči tuli, ..=

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #19 : 04 Januar 2006, 17:10:46
Rožica, huhu, pri muckih zna biti še malo bolj moteče. To pa zato, ker v času gonjenja muck (včasih pa kar tako) urinirajo in označujejo svoj teritorij, kar pa ima zelo zelo neprijeten vonj. Sem imela do zdaj sama dva mačkona, ki sta bila kar se tega tiče zelo različna. Prvi je dobesedno ponorel, ko so se sosedove muce gonile. Cele dni je tulil, praskal po vratih, ko smo ga pa spustili ven je ušel in se vrnil šele čez kakšne tri tedne.
Drugi mačkon je pa mirno prestajal vse to do starosti drugega leta, ko je pa enako začel tulit in se potepat.
Tako da v vsakem primeru bolj priporočam kastracijo kot pa potepajočega se mucka. Ko sem imela drugega mačkona sem bila še precej mlada in smo se za kastracijo žal odločili prepozno-muc je na božični večer končal pod kolesi nekega avtomobila... :'(


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #20 : 04 Januar 2006, 17:14:50
Lana, hvala za info! Ga bomo kar kastrirali! So mi pa rekli, naj še dva meseca počakam. Liza a je tam še kdo, ki prostovoljno dela? Ker so ene mlade punce poslušale, kaj je veterinar govoril.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


LIZA

  • *
    • Prispevkov: 1.016
    • Točke: 10
  • Aaron
Odgovori #21 : 04 Januar 2006, 17:20:53
Rožica, misliš na Gorkičevi? Z naše šole jih še nekaj dela, mislim da nas je 7 vse skupaj. Samo imam zaenkrat jaz tam najdaljši 'staž'  ;D
Sem pa zadnjič prisostvovala kastraciji mladega mucka in naj te nič ne skrbi. So opravili zelo hitro, z zelo malo zarezico in mucek že veselo skače naokrog  :)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #22 : 04 Januar 2006, 17:56:59
Ja, na Gorkičevo hodim. Mi je vet rekel, če sem že bila z mucko tam, pa sem rekla, da ne. Pa me še enkrat vpraša, če sem ziher, potem, ko sem mu razložila, da imam še dva psa, mu je bilo pa takoj jasno, da me je že parkrat videl (mislim, da je bil Zemljič) ;D Sem bila v zadnje pol leta tolikokrat tam, da bi mi lahko že kakšen popust dali ;D

Aja, kar 7 vas je! Boste vsi veterinarju, ko boste veliki ;D

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #23 : 04 Januar 2006, 18:00:09
Ja rožica jaz tudi mislim, da si se prav odločila.  ;)

Tudi jaz sem imela še enega mucka, sinčka od moje sive mucice. Takrat je bila muca že sterilizirana in zato ni bilo težav z odločitvijo o kastraciji in smo se odločili da ga kastriramo. Bil je res krasen črn muc, največji v leglu in zelo močen. Od malih nog najbolje scrklan, zaupljiv... Vendar smo zamudili z njegovo kastracijo. Sedaj ne vem ali ga je kdo vzel, ker je bil res krasen ali pa se je izgubil, zaradi potepanja.

Tako, da rožica čim manj čakaj s kastracijo in ne zavlačuj. Jaz sem mislila, da ta muc pa že ne bo odšel od doma, ker je bil res naš scrkljanček, vendar je šel. Res pa je, da bi prišel k vsakemu človeku, zato je tudi možno, da ga je kdo vzel za svojega.  :(

Če ga ne bi dala kastrirati, bi imela probleme s tuljenjem, označevanjem na vseh možnih koncih, potepanjem, pretepanjem, ... in v najslabšem primeru se ne bi vrnil domov.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #24 : 05 Januar 2006, 12:12:42
Mi smo dali našo sicer že pokojno muco Piko sterilizirati pri 5 letih, ko smo se selili. Takrat še ni bilo toliko ambulant, ker smo bili še v jugi, tako da smo jo peljali na Jesenice k edini veterinarki. Pika je bila po operaciji še cel dan omotična, domov smo jo prinesli takoj po operaciji  ???, z njo pa smo imeli še en mesec probleme, ker je dobila vročino in bi kmalu poginila.
Zato mi je bilo grozno peljati psičko sterilizirat, pa sem na koncu videla, kaj pomeni strokoven veterinar.
So pa drage te stvari.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #25 : 22 Marec 2006, 15:08:06
Moja Ven bo pa jutri sterilizirana... Stara je pa prb. pol leta... Pa me je fulll strah- kaj če se kaj zaplete?  :-\
OK; vem, da se obremenjujem  s takimi vprašanji, ampak ne vem... Full me je strah! pri vetu bo cel dan (od zjutraj pa nekje do popoldan). zanima me, koliko časa po sterilizaciji gre lahko ven in spet skače (kar itak skoz počne?)? Bo krvavela še po operaciji? Bo normalno hodila (mislim  takoj po sterilizaciji... To verjetno ne an)? So kakšne posledice sterilizacije lahko v zdravju?

Lepe pozdrave,

Sunshine in Ven, pa hvala za odgovore



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #26 : 24 Marec 2006, 06:51:43
Etola, včeraj je bila sterilizirana! :) In brez posledic na srečo  8) No, zjutraj smo jo odpeljali iskat pa šli okoli 15h. Včeraj je bila še čisto zaspana (vpliv inekcije verjetno, ker so jo uspavali za čas med operacijo. Kako se že to reče? Nekaj na a?) tako, da je večino dneva prespala. Včeraj še ni smela jesti ampak zdaj je že jedla (pred eno uro). Trenutno pa leži na mojih nogah v mojem naročku :P

Lp,

Suns. Ven


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #27 : 24 Marec 2006, 10:20:35
Anestezija :D

Drugače pa me veseli da ni bilo nobenih problemov... saj pri mucah so problemi bolj redki kot pri psih... ali pa mačjih problemov ne opazimo  :-[
Lepo jo pocrkljaj še v mojem imenu ...  :-*

Čau, Črt



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #28 : 24 Marec 2006, 12:23:41
Meni je veterinar povedal, da se lahko mačko sterilizira po petih mesecih.
Takrat sem na poseg pripeljala mucka in mucko, oba bolj drobna, ne vem pa koliko sta tehtala takrat. Cena za mačka je bila okrog 11, za mačko pa okrog 14 ali 15 tisoč. Ker je bilo v času popustov (od novembra do februarja se mi zdi da so popusti) je bilo cenejše.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #29 : 24 Marec 2006, 12:26:23
Aja...pozabla... nisem pa opazla mastnih oči ali ušes... Živalici sta bili omotični in samička je mela par šivčkov pošprejanih z nekim srebrnim šprejem. Samček pa je bil brez šivov.
Samička je šla še isti dan v drug dom, samček pa je ostal še en teden. On je bil drugi dan čisto normalen in skakal okrog. S samico pa tudi ni bilo problemov.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P