Sterilizacija

katya · 110357

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #30 : 28 Marec 2006, 12:43:14
Po sterilizaciji  že lepo okreva (no ja, je že čist ok :P ) In že lovi muhe in čebele, všeč so ji pa tudi kosi (ki na srečo pred njo že pobegnejo)  ::)
Vsak dan je skoraj cel dan uzunaj in smo vsi srečni- ona ker je uzunaj, kjer je najbolj srečna, jaz ker je ona srečna, starši ker nič več ne praska po vratah in spet jaz ker je zvečer tako zaspana, ko pride, da se pride samo še crkljt k men :P

LP,

Suns. in Ven  :-*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 19 December 2006, 15:46:10
Koliko pa stane sterelizacija? Jaz bom peljala sosedovi mački, ker sem šele zdaj ugotovila, da njune mladiče utopijo  :( Je pa en hec, nikoli še nista bili cepljeni, razglisteni, nikoli pri veterinarju. Mama muca je navajena na ljudi in jo lahko božam in bo jo brez problema spravila v carier, njena hčerka pa je bolj plašna in ne vam kako jo naj spravim not. Kaka ideja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #32 : 19 December 2006, 16:14:32
Glede cene se malo pozanimaj pri različnih klinikah, nekatere tudi msečno organizirajo akcije, to pomeni da imaš pri sterilizaciji popust, pri nekaterih se da pa za popust zmenit tudi kadar le teh akcij ni, imaš pa več muc s sabo.

Bi bilo dobro muce prej vsaj razglistit, glede cepljenja je priporočljivo vendar pa ne vse naeknkrat, operativni poseg in še cepljenje, saj bo njun organizem že dovolj v šoku. Glede hčerkice probaj jo na carier počasi navajat s pomočjo hrane. Sta sosedovi muci zunaj ali notri, namreč po posegu morata biti muci nekaj časa na toplem, odvisno od invazivnosti posega, mojim dvema so jajčnike samo prevezali in je bila ranica minimalna, muci družinskih prijateljev so odvzeli ven celotno maternico z jajčniki vred, rana bila malo večja. Pa tudi zaradi tega ker bosta po operaciji še malo omotični.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #33 : 19 December 2006, 17:00:32
Hoj.
Mi smo pred mesecem plačali okoli 16 tisočakov, samo so imeli pri Zaninoviču popust (20%).

Bi bilo dobro muce prej vsaj razglistit, glede cepljenja je priporočljivo vendar pa ne vse naeknkrat, operativni poseg in še cepljenje, saj bo njun organizem že dovolj v šoku.

Ko je dala moja tašča sterilizirat psičko, so jo hkrati tudi cepili proti steklini in kugi (bila je najdenka), mogoče lahko tudi muce. Tabletko proti glistam tako in tako dobi pred posegom, tako da se pozanimaj, kaj je najbolje zanju. Je pa vsekakor dobro, da sta še nekaj časa notri, tudi zaradi vremena, ki ni več ravno zelo prijazno za muce, ki okrevajo.

Pri hčerkici pa poskusi mogoče s kakšno dobroto najprej - navadno bi šle za salamico tudi na konec sveta, ne samo v košaro  ;).




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #34 : 19 December 2006, 17:06:34
čara glede cen se res pozanimaj pri različnih veterinarskih klinikah, so res cene različne. Pred kratkim je dala kolegica sterilizirati mačko , pa je dala okoli 14.000,00 SIT...lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #35 : 19 December 2006, 20:35:13
Hvala za odgovore! Ja sosedovi mački sta zunanji, vstop mata smao v klet. Bom pa vprašala babi, če bi ju bila pripravljena vzeti za kak teden,dva k sebi. Js žal ne morem (1. razlog pes ne mara mačk, 2. mama ima alergijo in takoj kiha, postane rdeča...). Se bom kr na kliniki poznimala.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #36 : 19 December 2006, 20:37:37
Hvala za odgovore! Ja sosedovi mački sta zunanji, vstop mata smao v klet. Bom pa vprašala babi, če bi ju bila pripravljena vzeti za kak teden,dva k sebi. Js žal ne morem (1. razlog pes ne mara mačk, 2. mama ima alergijo in takoj kiha, postane rdeča...). Se bom kr na kliniki poznimala.

Ko smo mi dali sterilizirat Fleko, ki še išče dom je morala biti noter 1 noč. Zvečer je bila spuščena po stanovanju, ker WC-ja ne obvlada smo jo čez noč zaprli v boks, zjutraj pa spustili v njeno okolje. Šive je dobila notranje, ni bilo treba potem nič pazit, smo preverili še ene 2x če se lepo celi in to je to. Tako da je opcija tudi da jih imaš pač tisto noč v boksu.

Lp nina



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 19 December 2006, 21:09:39
carier imam samo eden. Bom že nekot zgruntala. Ti dve še vesta ne kaj je mačji wc in mislim, da sosedi tudi ne. brrr včasih smo mi imeli hlev, zdaj ga pa ni več, bi lahko tam bili, toplo bi blo, pa ne bi zlutali nikamor.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #38 : 19 December 2006, 21:13:48
Koliko pa stane sterelizacija? Jaz bom peljala sosedovi mački, ker sem šele zdaj ugotovila, da njune mladiče utopijo  :( Je pa en hec, nikoli še nista bili cepljeni, razglisteni, nikoli pri veterinarju. Mama muca je navajena na ljudi in jo lahko božam in bo jo brez problema spravila v carier, njena hčerka pa je bolj plašna in ne vam kako jo naj spravim not. Kaka ideja?

Naši muci smo dali sterelizirat pred parimi meseci in je bilo za eno nekje 13.000sit. Sicer pa se cene razlikujejo od klinike do klinike.
Poskusi ju zvabiti s priboljški  ;) Pa veliko sreče.  :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #39 : 20 December 2006, 09:03:20
Moja 5-mesečna muca v petek odhaja na sterilizacijo. V veterinarski ambulanti Mestni log so mi rekli, naj jo pripeljem teščo ob 15. OK...to upam, da bo šlo  ;D. Potem me pa zanima, na kaj moram biti pozorna, ko jo po posegu pripeljem domov? Kako mraz vpliva na vse skupaj? Mora biti nekaj časa ločena od psičke? ...

Na zadnje sem peljala muco na sterilizacijo pred 10 leti. Pa še to je bilo poleti, poseg pa je bil opravljen zvečer (ob 19) in sem jo potem celo noč opazovala.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #40 : 20 December 2006, 09:18:33
Ojla

Tvoje vprašanje sem prestavil v temo, ki je že odprta in v kateri boš našla mislim da kar večino odgovorov.

Lp, Črt



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #41 : 20 December 2006, 09:22:36
Jaz sem pa ravno ninci pisala, da moje vprašanje premakne in tisto na novo odprto temo izbriše. Hvala  ;). Sem bila mal preveč površna pri prebiranju tem in prehitra pri pošiljanju vprašanja  :-[


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #42 : 20 December 2006, 10:13:44
Na mraz moraš zelo pazit do takrat, ko muca popolnoma ne pride k sebi. Zaradi narkoze se namreč sama od sebe ne more dovolj učinkovito segreti.
Ni potrebe, da jo ločiš od psičke, zagotoviti ji pa moraš mir, če si ga bo zaželela. Jaz sem naše prinesla v dnevno in odprla kletko. Pol sta pa sama ugotavljala kje bi raje bila.
Če pa tvoja psička rada mački malo teži, ju pa imej vseeno malo ločene.

To je prvi dan kar zadeto  ;)

Kaki posebni ukrepi... hm... Recimo čist WC pa naj bo bližje kot ponavadi. Mi smo ga imeli na balkonu in smo ga za kakšen dan premaknili noter.
Kaj posebnega pa nič. So že mački sami poskrbeli, da jima je bilo prav.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #43 : 20 December 2006, 10:18:37
Petrca nekatere muce slabše druge boljše prenašajo narkozo, bo pa muca tisti dan rabila nekaj miru, tako da tisti dan je bolj če se je ne vznemirja preveč, potem bo pa muca sama pokazala, moji dve sta različno reagirali, Lily je bil že naslednji dan cel hudiček  >:D, med tem ko se je Mitzy še cel teden smilila sama sebi in je želele ter iskala bolj mirne kotičke, še najboljši je bil un v mojem naročju :D ;)
Nekatere muce po narkozi rade bruhajo, majo malo težav z vzpostavitvijo normalne telesne temperature, mi sicer nismo imeli težav sem jih pa ta večer vseeno spremljala, če ju zebe, če normalno dihata....
Želimo vama da se vse srečno konča ;) :-*


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #44 : 20 December 2006, 10:20:45
Hvala za odgovore.

Sem pa tudi izvedela, da v času od 14.12.2006 do 31.01.2007 upoštevajo 20% popust na storitev (sterilizacija / kastracija muce / mačka). Če je še kdo zainteresiran, naj se naroči po telefonu: 01/420-56-39 (Veterinarska postaja Ljubljana d.o.o., Cesta v Mestni log 51a, Ljubljana)


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #45 : 20 December 2006, 12:23:18
Petrca, mi smo imeli naši dve mačkonarki po sterilizaciji en dan v hiši, na peči. Itak sta bili obe ''zadeti'' od narokoze, tako da sta večinoma samo spali. Jedli nista popolnoma nič. Pili pa samo malo vode. Bili sta v njuni košari, pokriti z dekico, saj je veterinar svetoval, da sta na toplem in temnem mestu. Naslednji dan jimi tudi ni dišalo ne jesti, ne piti, šele proti popoldnevu sta popili malo mleka in pojedli brikete... Snežka je rabila en dan pa je bila dobra, naslednji dan je hotla že ven, sicer je zunaj večinoma dneva prespala, tretji dan pa je bila že spet stara mačka  :) Mica pa je starejša in je imela malo več problemov, ampak se je kmalu postavila na noge. Malo manj kot teden, pa je bila na starih tirih.  ;)

Prvi dan sta bolnici preživeli takole: Kmalu pa sta že takole uživali: Snežka in Mica Pa še skupaj:

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #46 : 21 December 2006, 10:04:11
Hoj, petrca. Ko smo dali sterilizirat Nijo, je bila boga samo prvi dan (dobili smo jo okoli 14h), že zvečer je hotela malo naokoli. Takoj, ko smo jo prinesli domov, pa je morala najprej vso sobo prevohat, da se je prepričala, kje je, potem pa je šele šla naprej spat. Boks je imela odprt, ampak je spala v njem. Lum pa prvih nekaj dni nismo pustili k njej, oz. samo malo, da sta se pozdravila, za vsak slučaj.
Je pa to odvisno tudi od posega - Niji niso odstranjevali maternice zato je dobila tiste razgradljive šive in je tudi ni bilo treba kaj preveč pazit. Če dobi navadne šive in ovratnico, potrebuje malo več nege, pa še šive je treba it potem ven pobirat. Ampak Suki bo verjetno dobila prvo.
Pa potem bodi pozorna še na hranjenje - Nija bi samo papala, če bi ji pustili. Sicer je še bolj živahna, kot je bil prej, ampak ješča pa tudi.

Srečno v petek, pa da bo vse potekalo gladko!
Aja, pa enga  :-* Suki in Buffyiki tudi, seveda!



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #47 : 22 December 2006, 15:30:33
Suki je bila ob 15 sprejeta na kliniki za sterilizacijo. Iskat jo pridem ob 19. Upam, da bo vse kot je treba  ;)


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #48 : 22 December 2006, 16:00:08
Seveda bo. ;) Drži se, Suki. :-* :-*


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #49 : 22 December 2006, 19:56:31
Suki je uspešno prestala sterilizacijo, potekalo je normalno (brez zapletov), ko sva jo ob 19 prišla iskat, je bila zbujena. Veterinarska sestra nama je povedala, da so Suki odstranili jajčnike, ostalo je "na svojih mestih". Sedaj počiva v boksu ob radiatorju (revca se kar trese, ker jo zebe  :() v najini spalnici. Tam ima svoj mir in čas za počitek. Buffy je pa že cel popoldan nemirna, ker ni vse tako kot mora biti. Najprej brez uspeha išče in kliče Suki, ko pa jo pripeljeva domov, jo pa lahko samo skozi boks povoha.


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #50 : 22 December 2006, 23:51:39
Petrca, saj bo kmalu spet vse normalno.  ;) Držim pesti za Suki. Drugače pa mladim mačkam, ki še niso imele mladičev odstranijo samo jajčnike, starejšim, ki so že imele mladiče pa zraven tudi maternico.
Kako to da sta jo tam pustila tako dolgo? Jaz sem imela moji dve pri vetrinarju le po 1 uro.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #51 : 23 December 2006, 12:21:26
Suki is back  :o. Danes je ponovno nazaj stara Suki  ;).
Zaradi varnosti je noč preživela v kopalnici, kjer je imela svoj boks, WC in posodico z vodo. Ko sem nekajkrat prišla pogledat, čle je z njo vse OK, je spala tik ob radiatorju. Verjetno jo je še vedno zeblo. Kljub temu, da je bil njen boks poln toplih puloverjev, je bilo očitno prostor ob radiatorju boljši  :D.
V prilogi so 3 slikce. Na prvi je revca še vsa omotična (slikana je bila kmalu po prihodu domov). Drugi dve pa sta bili narejeni danes zjutraj, ko je na vsak način hotla svojo najljubšo igračo, s katero se je veselo igrala  ;D.
Včeraj zvečer je bil posnet tudi filmček (kako se revca matra hodit), ki pa bo objavljen na moji spletni strani pod rubriko Muca Suki.


loly

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 03 Januar 2007, 09:57:44
Ojla,
res lepo da se je za sukija vse dobro isteklo...Tudi jaz bom v kratkem svojo muco morala sterilizirati in ne vem kam bi jo peljala, moja prijateljica jo je pred kratkim dala sterilizirati v kliniki na mestni log in je po enem dnevu umrla, ker so nekaj zamočili, tako da me prav skrbi in me zanima, če veste kje so kvalitetni. kje ste pa sterilizirali Sukija?

Lp



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #53 : 03 Januar 2007, 10:24:56
Boga mucka. :'(
Mi smo jo dali v Prvo kliniko na Gorkičevo (Zaninovič), Petrca pa se mi zdi, da je dala Suki prav v Mestnem logu. Načeloma to ni nevem kakšen poseg in bi ga morali povsod dobro opraviti. Do kakšnih zapletov pa je prišlo pri prijateljičini mucki?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #54 : 03 Januar 2007, 11:05:11
loly v katero kliniko v mestnem logu pa jo je peljala? Ali na veterinarsko fakulteto ali na Veterinarsko postajo za male živali? Načeloma velja sterilizacija za eno ized lažjih operacij in ni kasneje nobenih problemov. Kdaj pa kdaj se žal tudi te pojavijo, samo so res redki taki primerki. Moja psička je bila sterilizirana prav tam v mestnem logu na veterinarski in so res super izpeljali in se izredno potrudili, skratka res pohvalno in ne menjam klinike..

Lp
 


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #55 : 03 Januar 2007, 11:12:23
res lepo da se je za sukija vse dobro isteklo...Tudi jaz bom v kratkem svojo muco morala sterilizirati in ne vem kam bi jo peljala, moja prijateljica jo je pred kratkim dala sterilizirati v kliniki na mestni log in je po enem dnevu umrla, ker so nekaj zamočili, tako da me prav skrbi in me zanima, če veste kje so kvalitetni. kje ste pa sterilizirali Sukija?

Suki je ženskega spola  :P :D.
Sterilizirana je bila v Mestnem logu in sem bila s posegom in nego zelo zadovoljna. Prav tako sem z vsemi ostalimi storitvami tam zadovoljna. Res pa je, da se je potrebno držati navodil, ki jih predčasno dobiš. V nasprotnem primeru se znajo pojaviti komplikacije med ali po posegu. Pred posegom mora muca tehtati vsaj 1,2 - 1,5 kg zaradi narkoze. Ne sme biti prehlajena, bolna, na poseg jo je potrebno pripeljati teščo, ...
Do konca januarja imajo na tej kliniki 20% popust in pride sterilizacija 12.400 SIT (zdej preračunano na EUR  ;D).
Suki so vzeli ven le jajčnike, kar je pri mladih muckah običajen poseg (menda do 30min dela  :-[). Maternico odstranijo le v primeru, da je muca breja ali ima težave.


loly

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 08 Januar 2007, 16:52:47
Oj,
prijateljica je dala muco sterilizirat na veterinarsko postajo, umrla je pa zato, ker ji je v pljuča prišla voda. In potem je niso hoteli pregledati in zdraviti, tri dni je bila vedno slabša. Rekli so, da se jim je prvič zgodilo kaj takega...Meni je kar malo neprijetno mojo tja nesti zaradi tega, ful bi bila zaskrbljena in jo bom verjetno kar nekam drugam peljala, sem mislila kliniko Zajc in še nekaj.

Hvala vam za nasvete in se opravičujem petrci ker sem Suki spremenila v fantka :)
Lep pozdrave!



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #57 : 08 Januar 2007, 16:58:50
sem mislila kliniko Zajc in še nekaj.

Zajc-Trstenjak. No, tja je pa jst ne bi peljala. Sicer nisem slišala o njih nič res groznega, ampak sama nisem bila navdušena nad njihovim odnosom (predvsem do muce) in delom. Pa tudi kolegičina psička ni imela ravno naj naj izkušnje s sterilizacijo tam.
Je pa dejstvo, da je težko tako "na oko" ocenjevat klinike, ker ima vsak skoraj vedno nekje ful dobre izkušnje, nekdo dug pa prav tam ne. Muco nesi tja, kjer se tebi zdi, da bo najbolje (meni so všeč tudi 300 kosmatih, pa tudi niso vsem), pa bo sigurno vse ok!

Kam pa si jo peljala cepit? Če so bili takrat ok, nimaš ovir!

P. S. Zakaj pa prijateljica muce ni peljala kam drugam, če se ji je slabšalo?



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #58 : 08 Januar 2007, 17:00:09
Pa Petrca mislim, da je Suki peljala na Veterinasko fakulteto, ne postajo. Ma nisem čisto ziher.



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #59 : 08 Januar 2007, 17:54:45
Suki je bila sterilizirana na Veterinarski postaji Ljubljana (http://www.veterinarska-postaja.si/). Jaz in fantovi starši smo s tamkajšnjimi storitvami zadovoljni. Nemški ovčar Gal že 5 let obiskuje to postajo, Buffy približno 9 mesecev, Suki pa 3 mesece. Mi smo zadovoljni.