Moja psička je mladiček in je predebela, kaj naj naredim?

elencica · 1804

elencica

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • i love animals
Moja psička ajla je stara 10 mesecev in je predebela: Kakšno hrano naj ji dam na jedilnik diete???? Do sedaj pa nisem odkrila še ničesar na kar bi lahko bila alrgična!  Če je takšna tema e odprta me prosim obvestite!!



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #1 : 11 Februar 2009, 10:13:33
Kakšne pasme pa je psička? Imaš veliko dobrih kvalitetnih dietnih hran za pse. Moraš se vprašati zakaj je predebela, mogoče preveč priboljškov? Če je tako, potem predlagam, da to omejite,1.) kolikor priboljškov na dan dobi, toliko manj ima potem v posodi za obrok ; 2.) Obroke naj ima časovno omejene, torej zajtrk, kosilo, večerja, ko je čas za to, ima nekaj časa da poje, potem se skleda umakne in basta. Hrane ne sme imeti na voljo cel dan ; 3.) Koliko se gibljete? Mogoče se giblje premalo, da bi potrošila vse, kar poje.
Tudi naša pujsika je imela pred kakšnim mesecom dve kilci preveč, pa smo začeli malo bolj pazit z dodatki, kot so jabolko, pa košček mesa, pa sirček...In je zelo hitro dobila super postavo.


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #2 : 11 Februar 2009, 10:28:48
Jst ne poznam psa, ki bi zarad priboljškov bil predebel... Ne vrjamem da kdo toliko daje priboljške, da bi se to psu poznalo.
Tudi včasih se mi zdijo tiste tabele na vrečah briketov res čudne... Jst nikoli ne dajem psu po predpisanih gramih. Vedno po občutku. Če se zredi, zmanjšam dozo. Mislim, da imajo psi različne prebave in nekateri lahko pojejo 400g pa se ne bojo zredil, drugim pa je že 200g veliko preveč.
Če mora pes na dieto, bi najprej zmanjšala obroke (seveda počasi, ne v enem dnevu, da se želodec pripravi na manj hrane), in če to ne bi pomagalo bi potem prešla na lahke brikete (in manjše obroke)... Pa seveda gibanje je pomembno.
Zavedam se, če je pes debel skozi celo mladost, bo zeloooo težko shujšal. Jst vidim res veliko psov in nažalost jih je veliko predebelih, tudi mladičkov.
Srečno. ;)