Rogljič z marmelado?

Niky*Nika*Pika · 3105

Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
: 02 Februar 2009, 18:07:23
Čer.
Prejšnji teden sem šla na smučanje.Ko sem imela pavzo smo šli na malico.....In grem na malico in vidim precej starega zlatega prinašalca.Ker je bila malica je gledal za hrano.Tam so bili tudi drugi ljudje.No za malico je bil rogljič z marmelado.Pes je šel do vsakega (človeka) posebej, malo zalajal in ljudje so kot nori dajali psu ta rogljič.Sicer so mu dajali po koščke ampak je fuul tega pojedel.Mene pa zdaj zanima, če je to sploh zdravo za psa? Lahko precej star pes (denimo 12 let) sploh je rogljič z marmelado?

Hvala že vnaprej.

Lp,Nika

Drugače pa ta pes ni bil ravno najbolje počesan...

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 02 Februar 2009, 19:58:43
Moj prvi pes je bil star 11 let, ko smo se zaradi odpovedi kolkov poslovili od njega. Človeške pregrehe v obliki čokolad, krofov, napolitank, rogljičkov, ...... je bil deležen vsak dan.
Ena zdajšnja psica je stara 9, druga 5, dnevno jesta človeške pregrehe, trenutno vsak dan krofe, ker jih pač naš slaščičar sezonsko peče - fanzastični so (črnuška slaščičarna - moram raklamo narest!). Čokolado jesta tut vsakič, ko jo jem jaz. Piškoti in ostale pregrehe...jesta skoz, poleti sladoled - kako naj jima rečem ne. Ko grem na kavo je smetana obvezna.

Tudi hrano, ki jo jem jaz jesta, so jo jedli in jo bodo jedli.
Prav nič jim/jima ne manjka, tudi krvne slike se čisto ok. Pa tut Mc si privoščimo s pomfrijem vred. Ok, ko grem po plesko, je ena brez vsega. Sedaj že ve, da je za psa.

Je pa res, da imata vsak dan dva obroka kvalitetne hrane in velko gibanja.

Torej, če je pes od majhnega navajen vse hrane ne bo imel z njo porbleme. Je pa res, da ne smejo biti te človeške pregrehe osnovna hrana.
Čeprav po drugi strani pa tudi uni kmečki psi, ki dobijo od kosila, ali pa svinj, živijo več kot 10 let.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #2 : 02 Februar 2009, 20:14:15
Kakor vzameš, za psa sladkarije glih niso najbolj, že zaradi zobov. Moja ni ene sladkarije pojedla še, pa je tudi ne bo, ni potrebe da jo filam s tem...Bonboni pač niso za psa pa taka jajca, ki že za nas niso glih zdrava hrana. Je pa logično, da se pes lahko "pregreši", pa kdaj poje kaj ne najbolj zdravega. Jaz ji dajem poleg briket in tu pa tam konzerve tudi kaj domače skuhanega, ampak vedno pazim kaj ji dam. Če se trošim pa kupujem kvalitetne brikete, zakaj bi ji pol doma dajala drek za jest?Te raje kupim Pedigre, pa smo na istem...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 02 Februar 2009, 20:23:13
Jaz gledam in pri sebi in pri živalih da jemo čim bolj zdravo. Če vidiš, da je pes debel-zakaj bi mu bilo treba še nesnago fotrat. Malo je res ne škodi. Ampak pecivo itd...Raje vidim, da mi mrhovino žre ali pa moje kosilo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 02 Februar 2009, 20:26:12
Zobe....no če bi Ajšo, ki ima 9 let ocenjevali po zobeh bi se močno ušteli v letih, ker se ji nikjer ne pozna človeška pregreha. Mogoče zato, ker vsak večer en jabuček poje ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 02 Februar 2009, 21:08:57
Uf tudi naši so vedno in tudi bodo dobivali kakšne pregrehe :) Domači psi dobijo kakšne ostanke peciva sigurno, pa kakšne ostanke piškotov domačih...vsekakor bolje to kot pa ˝pasje piškote in podobno svinjarijo˝. Tako da se strinjam s simi glede tega, je pa res da morajo biti količine primerne glede na velikost psa in seveda ni to osnovna hrana.
No tudi moji dve ta mali vedno dobita koščke vsega kar jaz jem, še sreča da jem zdravo in ne maram čokolade preveč :) Dobivata pa za probati vse - od tortic do normalne hrane in seveda kavice s smetano - pojma nimam zakaj jima grenka kava s smetano paše :) Seveda gre tu za male količine, pač priboljšek :)

Se pa nikakor ne strinjam glede hranjenja tujih psov z kakršno koli hrano - tako da jaz bi se bolj tu zmrdovala na ljudi, zakaj hranijo tujega psa oz zakaj lastnik to dovoli - predvidevam da ni bil potepuški pes...


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #6 : 02 Februar 2009, 21:20:07
Hvala za odgovore.
Ta pes je prišel samo 1x in je imel dlako čisto zavozlano.Res ne bi vedela, če je ''navajen'' take hrane, ko je bil še majhen..

botticelli s tem se tudi jaz ne strinjam.Jaz mu nisem nič dajala... :)

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 03 Februar 2009, 08:42:23
Jaz ji dajem poleg briket in tu pa tam konzerve tudi kaj domače skuhanega, ampak vedno pazim kaj ji dam. Če se trošim pa kupujem kvalitetne brikete, zakaj bi ji pol doma dajala drek za jest?Te raje kupim Pedigre, pa smo na istem...

Ker te kakšna napolitanka ali košček krofa(če prenaša mastno), keks ali Košček čokolade, prvič stane manj kot pedigree, drugič pa je veliko manjši "drek" od pedigreeja. pa večja verjetnost je, da ti po napolitankah ne bo treba bruhcov čistit, kot pa po pedigreeju ;D

hočem povedat da so domače pregrehe, pa četudi je to pri psu tvoje velikosti kar kos potratne potice ali pa žemlja z nutelo, veliko manjše zlo od pedigreja oz na dolgi rok  niso zlo sploh.

kako že gre "variety is a key to your health" ali nekako takole :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #8 : 03 Februar 2009, 12:24:31
Tudi Albi občasno dobi kar midva jeva. Obvezno dobi palačinko, ko so na vrsti palačinke, pa včasih kak košček čokolade, griz testenin z omako, sladoled, malo jogurta. Tega sicer ne delamo ravno velikokrat. Obvezno vsak dan pa je z mano banano, pomaranče, jabolka, korenje.
Ko pripravljam poleti bučke, ji dam tudi te kar surove, pa pere solate mi je, pa pere zelja.
Zobe ima lepe, zdravje je tudi super. Se pa veliko gibamo. In točno irzi bruhamo ne, drekci so vedno ravno prav trdi (so pa oranžni od korenja  :D).

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #9 : 03 Februar 2009, 21:16:26
Ker te kakšna napolitanka ali košček krofa(če prenaša mastno), keks ali Košček čokolade, prvič stane manj kot pedigree, drugič pa je veliko manjši "drek" od pedigreeja. pa večja verjetnost je, da ti po napolitankah ne bo treba bruhcov čistit, kot pa po pedigreeju ;D

hočem povedat da so domače pregrehe, pa četudi je to pri psu tvoje velikosti kar kos potratne potice ali pa žemlja z nutelo, veliko manjše zlo od pedigreja oz na dolgi rok  niso zlo sploh.

kako že gre "variety is a key to your health" ali nekako takole :)

Kah, sej vsak ima svoje mnenje. Košček že, 10 kg napolitank je pa dražjih kot pedigre...Saj za nas tudi ni najbolj zdravo mnogo stvari, pa jih jemo. Eni več eni manj.Vsak pes dobi kdaj pa kdaj kaj, ampak jaz svoji pač vedno, vsak dan ne bi dajala, me še noben ni prepričal, da je čokolada za psa zdrava in potrebna. Ona teh pregreh ne pozna, zakaj bi pa jih...Ima pač svoje priboljške, kateri jo zelo razveselijo...recimo hop na posteljo, pa cartanje. Sadje, zelenjava...to je njej akcija in se počuti prav posebno ko kaj dobi.
Kar se tiče futranja tujih psov, gre pa meni prav na živce, vsak naj za svojega poskrbi, nimamo ravno pravice hranit vse okoli.Sploh pa ne s tono marmeladnih rogljičkov :)