Korenje

friga · 9739

friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
: 13 Februar 2009, 18:30:46
Moji psički zraven vsakega obroka,dam tudi nekaj naribanega korenja.
Po nekaj tednih sem opazila,da psička ni več tako bela,ampak je že bol rjava oz. rumena.
Je to možno,da je od korenja in kaj naj naredim.
Ji pa dajem namesto priboljškov,brikete Royal Canin.Lahko je tudi od tega.
Ker jo pa drugače hranim z Belcandom.

Upam,da je logično napisano. :-[



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 13 Februar 2009, 18:46:05
Korenje vsebuje ogromno beta karotena, ki pa belim psom seveda obarva dlako. Tudi črni postanejo bolj rdečkasti, je pa odličen za rjave pse, saj okrepi njihovo naravno barvo. Tudi moja dva dobita precej korenja, ampak ker sta pač rjava se jima dlaka nima kej obarvat. Tudi ti bi postala oranžna, če bi jedla preveč korenja  ;) Tako, da ukini dajanje korenja pa ne bo obarvane dlake  :)



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #2 : 13 Februar 2009, 18:48:33
Joj škoda :'(
Sej je mešanka,tako da me to ne moti tolko=)
Kaj pa kašnega na mesec ali teden?
Jih namreč obožuje :)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 13 Februar 2009, 18:54:16
Pa sej korenje ji ne škoduje, ravno nasprotno, je zelo zdravo  :) Tako, da se nimaš kej sekirat. Če te ne moti obarvanost dlake ji ga lahko še naprej daješ. Če zmanjšaš količino se bo tudi obarvanost zmanjšala, ja  :) Drugače pa vem kako je to, če pes obožuje korenje. Moji Brini polepšaš dan, če ji daš celo korenje za glodat  :D




friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #4 : 13 Februar 2009, 19:14:18
Koliko pa lahko dlaka potemni? :)
Moja obožuje korenje.
Trike delava tudi na korenje. :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 13 Februar 2009, 19:37:51
Samo korenje ni strupeno, sam beta-karoten tudi ne. Dlaka se začne barvati zato, ker pride v telesu do presežka beta-karotena in se to začne kazati z obarvanjem dlake. Če že hrana vsebuje zadostno količino vit. A oz. beta-karotena je vsak dan eno korenje glede na to, da se je začela psica barvat najbrž preveč. Zmanjšaj količino oz. ga ne dajaj vsak dan.




friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #6 : 13 Februar 2009, 19:44:33
Hvala :-*



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 31 Avgust 2009, 19:57:18
A vi dajate psom korenje? (Naj bi bilo kuhano boljše)


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #8 : 31 Avgust 2009, 20:13:17
Psom se lahko da kuhano in surovo korenje.
Jedo lahko tudi grozdje, jabolka, maline, borovnice,jagode,banane in čisto nič jim ne bo hudega.
Jedo lahko brokoli, zeleno solato, zelje - kar seveda želi poizkusiti in mu je všeč.
Jesti smejo torej vse vrste zelenjave in sadja - od tega se ne umira !!!
Tudi bonboni jim ne škodijo, še posebej pa ne čokolada - sicer v zmernih količinah.
LP

Nuša


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 31 Avgust 2009, 20:45:40
Psom se lahko da kuhano in surovo korenje.
Jedo lahko tudi grozdje, jabolka, maline, borovnice,jagode,banane in čisto nič jim ne bo hudega.
Jedo lahko brokoli, zeleno solato, zelje - kar seveda želi poizkusiti in mu je všeč.
Jesti smejo torej vse vrste zelenjave in sadja - od tega se ne umira !!!
Tudi bonboni jim ne škodijo, še posebej pa ne čokolada - sicer v zmernih količinah.
LP

Aha. Glede nekaterih stvari se z vami ne strinjam. Bonboni, čokolada in sladkarije nasploh, jim zelo škodijo, lahko dobijo npr. sladkorno bolezen(sploh izpostavljene pasme), čokolada povzroča celo smrt!


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 01 September 2009, 02:17:13
Aha. Glede nekaterih stvari se z vami ne strinjam. Bonboni, čokolada in sladkarije nasploh, jim zelo škodijo, lahko dobijo npr. sladkorno bolezen(sploh izpostavljene pasme), čokolada povzroča celo smrt!
Se strinjam!
In baje grozdje tudi ni priporočljivo.Ok,da me ne bo zdaj kdo napadel da njegov pes pa to je in da to ni res...ok,ja, nekateri to jedo in jim ni nič, medtem ko so pa pri nekaterih pasmah znane tudi smrti zaradi njih. Enako velja za rozine!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #11 : 01 September 2009, 08:53:19
Huda veterinarka  ::)



dule

  • *
    • Prispevkov: 249
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 01 September 2009, 08:56:03
Pri grozdju so v bistvu problem peške. Če se ti jih ljubi pobirati ven..... kar veselo. Kuži bodo radi jedli.

Na korenje pa je naša čisto nora. Ji je tudi že uspelo poiskati ga na vrtu. >:(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 01 September 2009, 13:15:49
Se strinjam!
In baje grozdje tudi ni priporočljivo.Ok,da me ne bo zdaj kdo napadel da njegov pes pa to je in da to ni res...ok,ja, nekateri to jedo in jim ni nič, medtem ko so pa pri nekaterih pasmah znane tudi smrti zaradi njih. Enako velja za rozine!

Ja, jaz sem tudi nekje slišala glede grozdja, vendar nisem bila sigurna, zato nisem nič rekla...


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #14 : 01 September 2009, 14:04:45
Našemu dajemo kuhano korenje nismo mu še dali surovega vendar mislim da tudi če bi mu ga dali ne bi bilo niča narobe.  Miki rad pohrusta tudi brokoli in cvetačo.

My best friend is a westie


Nush.

  • *
    • Prispevkov: 91
    • Točke: 0
  • Time passes by when you look at me with dark eyes
Odgovori #15 : 01 September 2009, 14:43:47
Bonboni, ki so nizkokalorični in brez sladkorja in taka naj bi bila tudi čokolada. en košček ali en bonbonek na mesec,dva jim pa res ne škodi in sladkarije niso vedno povzročitelj sladkorne bolezni.

Nuša


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 September 2009, 19:15:52
Moja kuza bi pomojem tudi ubijala za kuhano korenje  :) Surovega pa ne mara. Grozje ima zelo rada, ampak ji pobiram peske ven. Rozin sploh ne smejo, ker pac ne mores pobrat pesk ven. Sicer dobi kdaj pa kdaj kako celo jagodo grozdja, ker se z njo igra (balina po stanovanju, hehe), potem jo pa poje. Prav tako je jabolka in banane, zelo rada ima tudi lubenico in melono - ampak slednji dve v zmernih kolicinah, da ni treba hodit ven lulat sredi noci.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #17 : 05 September 2009, 19:23:28
Naša Dina ma rada surovo in kuhano korenje.
Zmešana je nanjga, pa tud na breskve, jabolka, tud melono je že probala.... vsejeda :D
Surov korenj ji ponavadi dam celega, pa ga s tačkami drži kot kost in poje vse do konca. ;)



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 17 December 2009, 10:15:27
Kako pa je s citrusi? Moj kuža ima zelo rad mandarine  :)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #19 : 17 December 2009, 11:42:36
Kako pa je s citrusi? Moj kuža ima zelo rad mandarine  :)

moj tud. sicer se pri prvem koščku  namršči, ampak potem pa veselo pohlasta.  :o
Koren, zeleno solato (kislo), zelje, jabolka, nektarine, hruške, pa še kaj bi se najdlo...vse to ma ful rad.  :)


Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #20 : 17 December 2009, 14:30:19
Kako pa je s citrusi? Moj kuža ima zelo rad mandarine  :)
Naša ima tudi rada mandarine in pomaranče vendar v zelo majhnih količinah. Kislina iz citrusov lahko pri nekaterih (pri naši, če poje preveč) sproži bruhanje.



Simona_Dina

  • *
    • Prispevkov: 281
    • Točke: 0
  • Mali Piškotek.
Odgovori #21 : 17 December 2009, 18:49:58
Naša pa je vse. Pomaranče, mandarine, surovo korenje in kuhano, marelce, breskve, hruške, jabolka... Skratke vse kar ji pride pred nos :)



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #22 : 18 December 2009, 08:15:41
Naša pa je vse. Pomaranče, mandarine, surovo korenje in kuhano, marelce, breskve, hruške, jabolka... Skratke vse kar ji pride pred nos :)

pol je en tak požeruh kot moj  :o :P :o

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!