SPREMENJEN RO PRAVILNIK

saxana · 20355

saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #30 : 16 Februar 2009, 14:37:31
Zaradi korenitih sprememb pravilnika bodo predvidoma naslednji teden določene tudi "Prehodne določbe", ki bodo urejale vprašanje nekaterih novih pogojev.

Govorili smo že o tem, da bomo določili, da lahko tisti, ki imajo Bbh že narejen, izpit I in II opravljajo tudi na tekmah.

Mal je treba še počakat, da se zadeve speljejo do konca ... še cca 14 dni.

Tule pa je še nekaj novih vaj, ki mi jih je uspelo posneti:
http://www.youtube.com/watch?v=zXWbr0TTRRU

Lp, Ana








Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #31 : 17 Februar 2009, 10:45:29
saxana hvala za video  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #32 : 17 Februar 2009, 12:34:50
saxana hvala za video  ;)
malenkost  :)



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #33 : 17 Februar 2009, 12:39:22
Kaj sta luštno posneli :o. So pa nove vaje res enostavne, Nuba je v 2 minutah skapirala tisto vajo rikverc okrog (sem naredila z rokami tako kot Ana-hvala za idejo :P), čeprav je prej nisem še nikoli delala. Saj še ni idealno, samo za tekmo bi blo že čist zadovoljivo :D. Ostali dve pa itak nista nič novega.
Ana glede tiste klavzule o Bbh bi bilo pa pomoje kar prav, da se doda... 8)

Lp Neca

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #34 : 17 Februar 2009, 12:51:29
Kako se pa tu ocenjujejo vaje? Konkretno recimo ta vzvratno okrog vodnika, mora pes lepo rikverc hodit ali je dovolj, če nekako skače in buta ob vodnika? seveda pa gre rikverc vzvratno. Se odbijajo točke?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 18 Februar 2009, 07:43:08
Kako se pa tu ocenjujejo vaje? Konkretno recimo ta vzvratno okrog vodnika, mora pes lepo rikverc hodit ali je dovolj, če nekako skače in buta ob vodnika? seveda pa gre rikverc vzvratno. Se odbijajo točke?

Kolikor sem jaz opazila, umetniški vtis še ni predmet ocenjevanja  ;).
Pričakovati pa je, da bo z razvojem RO športa postajal vse pomembnejši, zato imej v dolgoročnem planu, da naj se vaje izboljšujejo v smer čim večje enakomernosti in ritmičnosti in razločnosti in uravnoteženosti gibanja (kot pri dresurnem jahanju). Za to ni treba drugega, kakor da pri nagrajevanju poleg variable upoštevaš še vsa nakazana izboljšanja v smeri teh kriterijev. Ni pa treba zdaj na hitro zapet na žive in mrtve v nek super stil  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #36 : 18 Februar 2009, 18:26:07
Se pa pri lepši izvedbi vaje verjetno izgubi na času. Če pogledam Saxaninega psa z enkratnim gibanjem in mojega z eno čudno tehniko, kjer se vije okrog mene kot plesalka na drogu,  je razlika kar par sekund. Meni se recimo sploh ni treba ustaviti, ker je v šusu okrog.
Res pa je, da ne vem ali Saxanin vedno dela tako ali je počasnejši le zaradi dejstva, da mora nazorno prikazati vajo.




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #37 : 19 Februar 2009, 08:17:31
teko rečt, kaj bi pokazalo merjenje časa, ker žal te moram seznanit z dejstvom,da ocena časa "na uč" ni mogoča.
Iz izkušenj pri agiltyu ti povem,da vizualni vtis ni niti malo soroden izmerjenim časam. Psi ki poskakujejo, se zaganjajo  in imajo zelene oči res izgledajo hitrejši, štoparica pa pokaže, da najmanj časa porabijo psi, ki se gibajo enakomerno.
To dejstvo lahko potrdijo vsi agiltaši.
Vsekakor pa večinoma pri RO še vedno odločilno vlogo igrajo točke  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 19 Februar 2009, 10:55:12



baliza

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 20 Februar 2009, 11:56:58
Ojla, pridne punce,
blagor vašim osnovno/srednješolskim profesorjem, če ste vedno tako delale domače naloge. Človek vam zamenja vajo, pa jo še isti dan natrenirate, svašta!
No, naša trenutno že več mesecev trajajoča vaja je zgolj doooolgi prostor-odlaganje (pod zibko :).
Sicer pa, vsake sprmemebe so povsod naprej sprejete z mešanimi občutki; verjamem pa, da so vs spremembe RO pravilnika plod precejšnjega razmišljanja in da ima vsaka spremeba za seboj konkretno obrazložitev, zakaj je tako. Počakajmo na prve tekme, pa bomo videli, kako bo!
Pa lepo treniranje in čimveč uspehov na prihajajočih tekmah!



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #40 : 20 Februar 2009, 13:00:25
Ojla, pridne punce,
blagor vašim osnovno/srednješolskim profesorjem, če ste vedno tako delale domače naloge. Človek vam zamenja vajo, pa jo še isti dan natrenirate, svašta!

Sem ravno na to pomislila, ko sem videla, kako smo vse planile na novo vajo, in jo zacele ucit  :D :D Ocitno bi rabili take redne domace naloge, kaj vse bi sele potem nasi kosmatinci znali  :P Tako pa vcasih kar prevec "lenarimo" in zanemarjamo ucenje novih trikcev (no, vsaj nekateri - govorim zase seveda  :-[).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 20 Februar 2009, 13:12:06
Moje mnenje je, da psu to učenje novih vaj in trikcev zelo koristi. In to tako stalno učenje. Žal smo ljudje naštelani, da se potem res nekako polenimo in nam je vsaka sprememba nekih utečenih vaj odveč. Vendar potem, ko smo malo prisiljeni tudi kaj novega narediti, se imamo prav lepo, pes pa seveda končno spet pride na svoj račun, ko mu vodnik nekaj novega spet ponudi - nov izziv.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #42 : 20 Februar 2009, 13:20:36
Midva sva kul, sva se naučila še preden sva vedela da bo to v ROju  8)  ;D

Na splošno delava vaje in vseh štirih razredov, samo da jih veliko tekom učenja prilagodiva in ustvarima novo vajo. Ne tekmujeva, tako da ni treba igrati strogo po pravilih  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #43 : 03 Marec 2009, 23:13:48
Zaradi korenitih sprememb pravilnika bodo predvidoma naslednji teden določene tudi "Prehodne določbe", ki bodo urejale vprašanje nekaterih novih pogojev.

Govorili smo že o tem, da bomo določili, da lahko tisti, ki imajo Bbh že narejen, izpit I in II opravljajo tudi na tekmah.

Mal je treba še počakat, da se zadeve speljejo do konca ... še cca 14 dni.

Je ze kaj dokoncno znanega?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 05 Marec 2009, 14:13:37
Je ze kaj dokoncno znanega?  ;)

Je  :o :o, ampak vam žal do 14 še ne smem izdati ... po uradni objavi. Lahko pa sama sklepaš  ;) :)

Lp, A



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #45 : 05 Marec 2009, 14:53:55
Torej, yeeeeey!!  ;D ;D ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 10 Marec 2009, 12:00:52
6.3.2009
- Psi, ki imajo opravljen Bbh izpit lahko izpita RO-I in RO-II opravljajo tudi na tekmah.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #47 : 10 Marec 2009, 12:57:28
6.3.2009
- Psi, ki imajo opravljen Bbh izpit lahko izpita RO-I in RO-II opravljajo tudi na tekmah.

a je kaj važno, kdaj naredijo B-BH?



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 10 Marec 2009, 14:55:36
a je kaj važno, kdaj naredijo B-BH?

Ni potrebno, da vmes preteče 28 dni in podobno ... edino na isti dan ni mogoče opravljati obeh izpitov.

Lp, A



Roby

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • Tako to zgleda pri nas!
Odgovori #49 : 17 Marec 2009, 13:47:01
Ko popoln začetnik prebira te stvari in ko še kolebaš ali bi se sploh opogumil za razstavo ali ne, čeprav te na to nagovarjajo prijatelji, sploh ne veš kje bi začel. Ali si naj najprej ogledam razstavo ali naj .... kaj sploh naj najprej naučim psa za rastavljanje, kaj vse potrebujem...no saj sem o tem že nekaj prebral..

... čisto zadovoljen bom, če za začetek navedete kakšen link, kjer vse to najdem... sicer bom pa zelo vesel vsakršnega namiga ali odgovora....

Začetnik Robert!

Sevada...imam 6 mesečno psičko Gino - Veliko švicarsko planšarsko psičko.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #50 : 17 Marec 2009, 15:45:05
Roby- u napačni temi si  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #51 : 14 Maj 2009, 00:57:00
Komisija je danes sprejela in potrdila še eno stvar ... mogoče bo pa komu prav prišlo:

13.5.2009
- Komisija za šolanje je danes sprejela sklep, da lahko organizatorji državnih RO tekem, za vse pse, ki npr.; zaradi svojih anatomskih lastnosti ne morejo izvajati ovir in za vse tiste pse, ki nimajo pogojev (Bbh, izpiti RO, zadostno št. tekem itd), razpišejo tudi razred "izven konkurence"... vendar le če je prijavljenih 10 ali več tekmovalcev. V tem razredu mora biti proga sestavljena iz 15 vaj (vaje 1-60), ne sme vsebovati nobenih ovir, tekmujejo lahko vsi, omejitev ni.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #52 : 14 Maj 2009, 08:18:58
A najmanj 10 tekmovalcev mora bit v razredu "izven konkurence" ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #53 : 14 Maj 2009, 12:35:51
Če se prijaviš v razred izven konkurence pa jih ni 10, kako se potem prijaviš v RO I na primer?
Ali kar izvisiš iz tekme?  :-\

Ena varianta bi lahko bila, da je rok prijave za ta datum kak dan prej, da imaš potem znano število prijavljenih še v času, da se potem prijaviš v "normalni razred".  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #54 : 14 Maj 2009, 12:54:30
Zakaj bi se prijavil v posebni razred, če pa izpolnjuješ pogoje za uradni razred ?
Kar jaz dvomim je,da bo kdaj 10 ali več psov brez pogojev za isto tekmo ....pač glede na število prijavljenih v posameznih uradnih razredih.
Težko si predstavljam,da bi se istočasno pojavilo npr 12 kriplov (skupno: psihičnih,ki ne zmorejo BBH ja in fizičnih, ki ne zmorejo skakat  :D), ki bi si zelo želeli na tekmo  :-\

Ampak nikoli se ne ve  ;)
Živi bili, pa videli  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #55 : 14 Maj 2009, 13:09:05
Ja, obenem pa vsi znajo vseh 60 vaj. ;D




saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #56 : 14 Maj 2009, 13:16:46
Ojla,

stvar je taka gre pa takole  ;D :

- ... sodnik bo moral odsodoti dodatno število tekmovalcev, narediti dodatno progo, organizator bo moral podaljšati čas tekme (ker bo 5 razredov in ne več 4) itn. ... zato je postavljena omejitev, da mora biti najmanj 10 tekmovalcev.

Glede na to, da že nekaj let non stop poslušamo očitke od vsepovsod, da je zelo veliko tekmovalcev, ki bi tekmovali če ne bi bil pogoj bbh in da le tega ne gredo delati iz principa in ne zato ker ga ne bi mogli narediti in da zakaj je postavljen pogoj, da moraš 2x tekmovati v enem razredu, da greš potem naprej ter da se s tem samo denar cuza in da zakaj ne smejo tekmovati mlajši psi itn ... glede na vse to predvidevam, da bo razred "izven konkurence" brez težav nafilal teh 10 tekmovalcev ... če ne, bo pa jasno, da je v RO-ju veliko klobasačev, ki samo govorijo, delajo pa nič  >:(

Razred bo razpisan ... če bo dovolj interesentov super, če jih ne bo ... jih pač ne bo ... in zdravo... se pa s tem da možnost res vsem... kdo pa bo to izkoristil bomo pa videli  :)

Lp, A




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #57 : 14 Maj 2009, 14:31:11
No , če gremo stavit, mislim, da se bo izkazalo, da je manjkot 10 "neklobasačev", oz da si je večina "neklobasačev" v času poteka teh debat že priskrbela pogoje  :D.
Ampak ali si re sprepričana,da so tudi premladi psi všeteti  :-\?
Ker večinoma za tak razred oz for fun tekmo opustijo vse pogoje- razen starostnega ???.
Pa tudi kaj pomaga če nekoga moti,da je prehod v naslednji razred pogojen z dvema tekmama, če pa bo ta neuradni razred v bistvu manj kot razred v katerem že nastopa?

Večinoma ljudje želijo nastopti uradno v nekem razredu -
- lahko je to "novice", ki je nekaj manj kot prvi uradni razred (in ima lahko kakšen pogoj manj ali drugačen- npr nižja starost, brez iziptov ipd),
- ali v nekem olajšanem uradnem razredu za fizično nesposobne pse-ala veterani (z znižanimi ovirami ,brez ovir, več časa ipd),
- če neuradno pa v višjem razredu  za katerega še nimajo pogojev npr kot izven konkurence oz predtekmovalec (npr RO 3 ali 4).

obenem bi za ta neuradni del lahko porabili sodniškega pripravnika- naj mal trenira, sodnik pa ni preveč dodatno obremenjen.   

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #58 : 14 Maj 2009, 14:56:23
Bom zelo odkrito napisala na lastnem primeru: "Point" je v bistvu v tem, da moja Kaya ne preskoči (oz. vedno podre) višinske ovire (tanizko že preskoči, ne preskoči tiste, ki ji je po višini vihra določena - 30 cm) - pa je zelo suh buldog. Potrudi se preskočiti, vendar si s tem škodi v zdravstvenem vidiku, ko doskoči na tla na tiste njene kratke tačke.

Ker se punca vedno potrudi preskočiti, je ne morem poslati, ker bo res skočila samo zame in si potem škodila in itak podrla oviro.

Tako, da če grem mimo te vaje, sem avtomatično diskvalificirana. Če jo pošljem, ji škodim.

Ker je preskok nujno pri vseh razredih, potem če se prijavim na tekmo enostavno nimam šans, da bi katerokoli tekmo na katero se prijavim dokončala (če seveda ne naučim tega kako drugače.  ;) ). Tako da v tem primeru lahko udejstvovanje z njo lahko obesim samo na klin.

Vse kar si želim je to, da nisem diskvalificirana - nič nimam proti 0 točkam in pribitku časa, itd... Itak na ta način nikogar ne ogrožam kar se uvrstitve tiče. Zato bi mi mogoče vseeno bila v interesu tale skupina, kljub temu, da imava pogoje.

Zato me je tudi zanimalo, ali je kakorkoli možno se potem prijaviti v normalno skupino in izvesti "drugače naučen preskok", če se slučajno zgodi, da ni dovolj interesentov za izven konkurenčno skupino.

Ekola razlago tudi plati tistih, ki nekako imamo pogoje za tekmovanja v "normalnih" razredih ampak imamo nekoliko "izven-standardne" pse...  ;D

Vseeno mi paše pač s tamalo nekaj delat, četudi niti zdaleč nisva konkurenčni.

LP, T




saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #59 : 14 Maj 2009, 15:04:03
Ni mi jasno zakaj se razburjate ... s tem razredom so dobili možnost nekateri, ki prej zaradi "svojih" razlogov niso mogli ali želeli tekmovati... žal je pri nas tako, da je treba v vsaki dobri stvari najti nekaj slabega  :(