MEPI

yaya · 2621

yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
: 14 Februar 2009, 12:30:34
ste že slišali za ta program?
ga izvajate tudi na vaši šoli?
ste vključeni v ta program?

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 14 Februar 2009, 12:38:05
In kaj je to?

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #2 : 14 Februar 2009, 12:40:19
no, jaz sem in moram reči, da mi je zelo všeč :)
ko je prišla k nam v Slovenijo angleška kraljica ste sigurno kaj slišali o programu MEPI. ustanovil ga je kraljičin mož. ta program zajema: rekreativni šport, veščine in dobrodelnost.
učenec, ki se v ta program prijavi mora šport, veščine in dobrodelnost opravljati 3 mesece(piše si dnevnik) po 1 uro na teden.
ob koncu programa gremo tudi na pohod v neznano. tam se moraš sam(si po skupinah) orientirati ipd. eno noč tudi spiš v šotorih.
no, jaz imam takole:
-rekreativni šport: tek in sprehodi
-veščine: kulinarika
-dobrodelnost: pomagam v vrtcu

LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -


anchyka96

  • *
    • Prispevkov: 306
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 14 Februar 2009, 16:04:06
Morm reči, da prvič slišim za to ampak mogoče bi lahko predlagala učitelici ::)

Lp, Anja, Alli & Toby


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #4 : 14 Februar 2009, 16:12:47
Uh.. Kaj pa so še ostale možnosti? Meni se tud zdi zanimivo ampak otroke imam rada dokler so recimo na obisku ali pa nasliki, teka neprenesem, kuham... no niti ne.... tako da me res zanimajo še ostale možnosti ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 14 Februar 2009, 17:34:34
Oj!
Zanimivo, čeprav, kakor je Smrček rekla  ;D A ma to kako stran...?
Šee povej  ;D
Lp, Tjaša



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #6 : 14 Februar 2009, 19:22:28
Yaya kaj pa ekskurzije,preživetje v naravi?
Moj brat je imel letos 3 odprave (peč do Tacna,3 dni na Kolpi,3 dni preživejta v naravi) in zdaj jim jih nočejo priznati,ker se nanje niso pripravljali pol leta...

Smrček,moj brat ima učenje kitare,jahanje in ameriški nogomet...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


yaya

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • L like Love - L like Luna
Odgovori #7 : 15 Februar 2009, 11:45:06
se moreš za preživetje v naravi pripravljat ja. maš enega poskusnega pa pol tapravega( govorim za OŠ ker MEPI se dela tudi v srednji pa na faksu tud se mi zdi)

za veščine, šport pa dobrodelnost si lahko zbereš kar koli hočeš ;D
recimo če treniraš določen šport  (npr. gimnastika)lahko tudi to vpišeš pod rekreativni šport. pod dobrodelnost lahko pomagaš kakšnemu sosedu, starejšemu ali pa v nižjih razredih pomagaš učencem, ki se težje učijo (pomagati staršem ne velja ;D)
za veščine pa recimo lahko tudi treniranje psa ali pa kaj podobnega, ali pa če si v kakšnem krožku ipd.
je zlo veliko možnosti, tako, da se da nekaj dobit za vsakega! :)

LP

Ni si nam potrebno zaslužiti njegove zvestobe in prijateljstva. Rojen je za to, da bo naš prijatelj. Ko so njegove oči še vedno zaprte, že verjame v nas. Še preden se je rodil, se je že predal človeku. - MAURICE MAETERLINCK -