koliko napadov

ABBY LABRADOR · 22844

ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
: 19 Februar 2009, 17:58:35
Koliko napadov ste že doživeli na vašega psa?Katerih pasm so bili?
No mojo so napadli:
1x Ameriški staffordshirski terier
1x Nemški ovčar
1x Nemška doga
2x Border collie

* Vse so bile samice.
Me zanima še ali bi morali peljati Abby k veterinarju glede na to, da ima ugrizno rano?

Lp Monika & Abby



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Februar 2009, 18:08:10
Napadi? Če gremo samo na napad na pse, neglede na posledice:

1. samec, NO, napadel mladiča samico - zaradi hitrega posredovanja brez poškodb
2. samec, dolgodlaki škotski ovčar, napad na samico - ugrizne rane (luknje) - jo bi ubil, če ne bi posredovali in mu to preprečili
3. samica, bull mešanka - napad na samico, brez poškodb
4. DA, samica - napad na samico z lažjimi "luknjami"- posredovali - očitno nesporazum, ker je bilo kasneje vse bp
5. 2x čivava (samci) - napad na samico - brez poškodb
6. več primerov napadov mešancev (cca 10-15) na samico in/ali samca - brez poškodb
7. napad na samca in samico - višavski terier - brez poškodb
8. napad na samca in samico - maltežan (večkrat ponovljeno) - brez poškodb

Me zanima še ali bi morali peljati Abby k veterinarju glede na to, da ima ugrizno rano?

Ja, sploh, če gre za "luknje", ker je žep gojišče bakterij!


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Februar 2009, 18:10:12
Ja, sploh, če gre za "luknje", ker je žep gojišče bakterij!

niso ravno globoke "luknje je ena ampak ne zelo globoka.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 19 Februar 2009, 18:11:49
Ugrizne rane so problematične, ker se lahko v podkožju naredi žep in pride do sepse. Jaz bi na tvojem mestu pokazala veterinarju.

Moje psice so bile doslej napadene večinoma s strani psic mešank.

Drugače pa nimam predsodkov do nobene pasme. Z nemškimi ovčarji in psi tipa bull npr. imam samo pozitivne izkušnje.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #4 : 19 Februar 2009, 18:34:20

2x Border collie



Ne vem kakšen problem imajo borderji z labradorci in zlatimi prinašalci ampak nekaj jih na njih očitno moti...   :-\ Moj je že večkrat renčal na omenjene pasme, napadel pa ni nikoli nikogar in tudi on ni bil resno napaden.



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 Februar 2009, 18:36:38
Isla problem pri meni je bil verjetno to, da sta bili psici. Ker se s psi dobro razume.



mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #6 : 19 Februar 2009, 19:23:44
Samec nemški ovčar (2 krat ist)-brez poškodb
Mešanec z nemškim ovčarjem (2 krat isti)-brez poškodb
Labradorec samec-brez poškodb
Rottweiler samec(sosedov)-luknja v prsih (smo peljali k veterinarju, da je rano fajn očistil in dal antibiotike)
Rottweiler-samica (sosedova)-brez poškodb
Možnih napadov-ogromno



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #7 : 19 Februar 2009, 19:39:00
NO samec (isti)- brez poškodb, ker se je naš podredil

:)


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Februar 2009, 19:49:22
Ne vem kakšen problem imajo borderji z labradorci in zlatimi prinašalci ampak nekaj jih na njih očitno moti... 

Anita se tudi greben naredi pri zlatih prinašalcih, pa ne vem, zakaj.
Renči tudi na nemške ovčarje, ampak do zdaj sta jo dva napadla - na srečo sta se oba takoj odzvala na klic lastnika - tako da za nemce vsaj razumem.
Napadel jo je še pinč, ampak se je na hrbet vrgla, tako da sem ga lahko takoj odrinla.
Oba - izmenično - je napadla histerična mešanka, malo večja, stanuje blizu in sem prepričana, da ni bilo zadnjič.  >:(
Sem pa opazla, da imajo psi Anito dosti bolj na piki, kar je čudno, ker je Thor veliko bolj žleht :)

Ko berem ostale, vidim, da imamo kar srečo. Moram potrkat ... Saj je možno, da sem še kaj pozabla, ampak posledic ni bilo nikoli nobenih. Živimo pa res v tako malem kraju, da točno vemo, koga se moramo izogibat in kje ne smemo it na sprehod.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9 : 19 Februar 2009, 20:10:54
Belgijski ovcar (malinovc) - dva naenkrat, eden zares, tadrug pomagal - luknja v usesu :-X + psihicne posledice, katere se vedno odpravljam  >:(

Ostalih potencialnih kar nekaj, vse pravi cas prepreceno (z vpitjem in brcanjem - civave, ter vpitjem, bezanjem in skrivanjem - nemci).


Me pa zanima mnenje. Ce se dva samca stepeta (recimo da je napadalec preceeej agresiven, moj se pa ne podredi), kaksna je verjetnost, da na smrt? Moj ni agresiven, tepst se ne zna, zato me skrbi da v primeru zaresnega napada nebi klavrno koncal..  :(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #10 : 19 Februar 2009, 20:16:39
V dveh letih in pol nisva bila niti enkrat napadena, če izvzamem enga izjemno tečnega koroškega žigca, ki bi se stepel v trenutku ko bi mu Buda naklonil kakršno koli pozornost. Aja, pa dva shar-peia v pasji šoli, ko smo slalomirali, kar pa ne štejem, ker sta se tja prišla tudi odvadit agresivnosti  ;D

mam srečo, da čeprv gre za ruralno okolje, so mrcine vzgojene al pa na povodcih



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 19 Februar 2009, 20:18:21
Me pa zanima mnenje. Ce se dva samca stepeta (recimo da je napadalec preceeej agresiven, moj se pa ne podredi), kaksna je verjetnost, da na smrt? Moj ni agresiven, tepst se ne zna, zato me skrbi da v primeru zaresnega napada nebi klavrno koncal..  :(

Zame enako. Moja se vedno podredi tepsti se pa niti približno ne zna.



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #12 : 19 Februar 2009, 21:35:19
Malinois samec - napadel je starejšo psico (tamala se je pravočasno skrila za mene) ---> rane po zadnjih nogah in vratu in smo čez 2 dni fasali še abces na desni taci :-X
Če ga ne bi s prijatlejico zbrcali stran bi bilo še huje. :( >:( >:(

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #13 : 19 Februar 2009, 21:47:30
Samo dvakrat in to enkrat od čivave in drugič od višavca...aja nee pa še od PBja :-\

Se bolj  izogiba(va) težavam >:D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Februar 2009, 07:40:50
No, da še napišem zadnič v sredo, ko jo je napdla ovčarka je psica ubistvu zbežala z vrta. Jaz sem imela Abby na povodcu. Psica pa ji je samo skočila za vrat-brez posledic, ker je lastnik psico odstranil.

Ko jo je borderka sta bili ob spuščeni- sta se igrali in ji je Abby vzela igračo(oz. ji jo je lastnik metal) tako, da tukaj ni bilo ubistvu nič hujšega.
Ko jo je druga borderka sta bili obe privezani in jo je-brez posledic.

Nemška doga-obe privezani Abby se podredi, ko pa vstane pa jo psica hoče-brez posledic.

Včeraj, ko jo je stafordka sta bili obe dve psici spuščeni. Tako da ne morm katera je bila kriva.
Posledici-majhna luknja v vratu.

Potem nas je pa še enkrat skoraj en nemški ovčar-ga je lastnik uspel priklicat.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 20 Februar 2009, 07:55:13
Zadnja leta mi gre kar dobro, ker imam dovolj krdelo, da večini vzame veselje do merjenja moči.
V preteklosti pa sem imela več takih srečanj. Največ napadov po številu sem doživela od rotweilerjev. In to zaradi enega samega, ki je napadel mojega malina  najmanj 40 x. Pa še od treh drugih po enega ali dva napada, ki pa sta s enaglo zaključila.
Po številu problematičnih psov po mojih izkušnjah daleč vodijo nemški ovčarj in mešanci z njimi.  U bistvu imam najslabši občutek prav pri srečanju s to pasmo. Pa še "pi***" so in radi napadajo manjše od sebe in tudi zahrbtno.
Pitbuli ipd so bili vedno vsi zelo sklulirani ali pa privezani, pri čimer se vodnik ponavadi umakne ali opozori naj se ne bližamo in to upoštevamo. Verjamem pa da bi znal bit problem, če k takemu psu priteče težit kakšen cucek , ki ne uboga odpoklica- smao to je navsezadnje problem tega vodnika, ne lastnika privezanega psa.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 20 Februar 2009, 13:05:29
Moj Ajk je bil že kot mladič pravi magnet za napade. Niti ne vem zakaj, ker so večinoma psi navalili nanj kar od daleč, ko jih on še niti registriral ni.
Tako niti ne vem kolikokrat je bil napaden, ker nisem več uspela slediti.
Že v prvem tednu, ko sem ga imela, ga je napadel bullmix in mu uhelj obdelal. Potem je bilo nekaj bližnjih srečanj z APBT, ki je imel "izvrstnega" lastnika, saj ga je po napadih vedno "oštel": "Ti lump ti!" (seveda nežno in ga zraven potrepljal...
Potem so bili golden mixi ali pa goldni (ne vem, ker jih nisem po rodovniku spraševala). Pa en pritlikavi pinč se mu je na premoženje zapel, ko smo na sladoled v vrsti čakali in nam je bil za hrbtom. Očitno so mu "žogice " fajn pred nosom bingljale. Ajk je samo boleče zatulil... Ostali so se pa smejali. (no jaz tudi, vendar sem bila istočasno besna na lastnika - saj bi lahko brez psa ostal, če bi se Ajk obrnil dovolj hitro)...
Pa en Hovawart je bil tudi dovolj hiter, da ga je malo podrsal z zobom... Kak NO se tudi najde kje... Pa tisti japonski bojni ali kako je že... No, kar nekaj različnih psov je bilo, ki so kazali moči.

Ampak k sreči brez hujših posledic...

Je pa sedaj na stara leta postal lih Ajk tečen na druge samce. Tako ga imam več ali manj kar zavezanega. Edino pri iskanju se ne ozira na druge pse.

Pa saj smo kar dobro "prigurali" do njegovega 10. rojstnega dne... No, lih malo pa res še - 10. marec 1999.  :)



woody789

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 26 Februar 2009, 21:06:59
WOODY še nikol ni bil napadan.. (na vso srečo).. :-\
glede ugriza.. bi pa jas kužka peljala k veterinarju.. :-[
odvisno kakšen ugriz je..
in odvisno ali je biu kuža ki jo je ugrizev cepljen proti steklini..

lp.Tadeja


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Februar 2009, 21:31:42
za tisto psico, ki jo je napadla nevem, če je bila cepljena...
drugače se je pa Abby rana lepo zacelila



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #19 : 26 Februar 2009, 21:40:20
Mi smo bili pa "napadeni" dvakrat. Enkrat nas je čivava ugriznila oz. bolje uščipnila v smrček, ta drugič je bila pa napadena od bullmix-a, ampak sem pravočasno reagirala, tako, da ni bilo nič. Tistega pravega napada pa ni bilo (trkam na les), vendar se moja vseeno izogiba zlatim prinašalcem in labradorcem...vsako srečanje, je bil poskus khm khm-a :)

ZgaGa


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 26 Februar 2009, 21:42:28
Mi smo bili pa "napadeni" dvakrat. Enkrat nas je čivava ugriznila oz. bolje uščipnila v smrček, ta drugič je bila pa napadena od bullmix-a, ampak sem pravočasno reagirala, tako, da ni bilo nič. Tistega pravega napada pa ni bilo (trkam na les), vendar se moja vseeno izogiba zlatim prinašalcem in labradorcem...vsako srečanje, je bil poskus khm khm-a :)

če kdaj srečata mojo abby se ne izognit ;D je pridna punca



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 Marec 2009, 08:19:21
Proti Jazz se je zagnalo že kar nekaj psov, ampak so bili privezani in je ona potem odskočila. Drugače jo je pa dosedaj samo en AST (mogoče AST mešanec) zagrabil za gobec in ji naredil eno luknjico in eno prasko čez smrček, ki sem jo takoj sprala z vodo in fiziološko in se je potem v kakšnih dveh tednih zacelila. Psihične posledice vseh narenčavanj,.. so samo, da je sedaj bolj previdna pri spoznavanju novih kužkov.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #22 : 02 Marec 2009, 11:35:26
Tudi midva imava nekaj takihle napadov za seboj

2x NO, prvič pri 6 mesecih, fasali lepo luknjo na pregibu v kolenu (hvala bogi samo to) dobili 2 šivčka in mesec dni mirovanja, drugič huje skasirali po vratu 14 dni se je samo rano čistila o drenu, nato pa se mesec dni prevezovanja in čekiranja, hvala bogu da imajo zelo bogato kožno gubo na vratu in pes ni dosegel kaj volj vitalnega, pokasirali dve major luknji dve manjši in en kup prask in podpludb, bili dva meseca z pank frizuro na spodnji strani vratu. Psihične posledice še vedno dajemo v red, mislim da jih bomo kar do konca življenja. V bistvu SH sploh niso simpatični NO.

po 10 poskusih nehali šteti, sosedov mix za ZP-jem, prvič fasali po učku na srečo ni bilo hujšega, razen tega da je sosedov pes imel bližnje in tdro spoznavanje z ga. metlo v mojih rokah. Ostali poskusi bili hitro preprečeni in brez posledic, psihične posledice še vedno odpravljamo in jih bomo do konca, enostavno srtina Larsu nastane že ko ga samo zasliši ali zavoha (enako velja za nemce)

1-2x od labradorca, brez posledic, mislim pa da je pesjan imela malce težav s sluhom zaradi mojega dretja, zaenkrat glede na to da jih pri nas ni veliko labradorcev oz. jih ne srečujeva nimamo težav.

1x višavc direkt v Larsov škropilnik, brez posledic za oba, samo mali je bil ob malo dlak, moj jih je slišal , med tem ko višavček je bil s strani lastnikov božček >:(, še nekajkrat poskušal vendar mu je bila od tega dogodka vedno na poti moja noga >:D Se mu na srečo niso zamerili

pa še 1x sosedov mix s kraševcem in brak jazbečarjem, kolega od mixa z ZP, mu je poskusil pomagat pri napadu, ostalo samo pri poskusu, Larsu nič, sosedov pa je še naslednje 14 dni šepal zaradi bližnjega srečanja z mojo nogo, od tedaj se me oba izogibata v velikem loku >:D, lastniki še vedno počnejo iste napake >:(


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #23 : 02 Marec 2009, 11:59:18
V dveh letih in pol nisva bila niti enkrat napadena

evo, v desetih dneh kar dvakrat. Z zlatkotom sta se kr fajn ruknila (Buda se je prvič v življenju orng stepel) -  obadva brez povodca;  drugi je bil pa en bosanski lovski pes, ki je prost napadal mojga privezanga. Obakrat je bilo brez hujših posledic, sam Buda je mal dlake (in živcev) zgubil  :)



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 April 2009, 20:56:04
No malo off topic ampak, da vidite kakšne prijazne sosede ima moja babi.
Namreč mi je babi povedala, da je ena od sosedovih psic napdala enega soseda tam iz blokov. Ta sosed je tisti, katerega psička je napdla Abby.Lahko, da gre za isto psičko....lahko pa, da ne, ker ima 3.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #25 : 06 April 2009, 00:03:11
V 20 letih, odkar imam pse in kolikor se spomnim (očitno je bilo samo to omembe vredno) smo bili napadeni od:

1. Malinovke psice, ker je nosla palico in smo šli mimo in je mojega stepla, ker je šel preblizu (pločnik je pač ozek)...vsi privezani
2. Nemškega ovčarja (strgal iz vrvice, preletel cesto, bil skoraj zbit in začel cotat mojo malo mešanko...k sreči brez posledic)
3. nemške doge (se je iz vrvice utrgala, mojo psico sem nekako uspela zabrisat preko ograje)
4. samojeda (spet vsi na vrvici in preozek pločnik in je pes premočno potegnil lastnico naravnost v nas...posledice so bile na meni, ker sem se spotaknila preko vseh teh vrvic in krepko zarila in si naredila luknjo v koleno)
5. to pa sploh ne vem če spada pod napad, ampak en samojed je tako naskakoval mojega psa, da mu je začela teči kri tam, kjer ga je s tacami oklepal- edini odvezan pes v vseh zgodbah in da lastnika ni bilo od nikoder

in to je to...nikoli se hvala bogu ni nič tragično končalo in v vseh primerih sem preklinjala vrvice in nezmožnost lastnikov obvladanja psov, ko se iztrgajo, ker smo se zapletli in vedno so na koncu bili vsi prepleteni in zaradi tega še blj razjarjeni.

Tisto, kar pride do prerekanj s pasjimi prijateljčki zaradi žogic ne štejem v napade.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #26 : 06 April 2009, 13:27:57
V 1 letu :
mešanec odvezan je kar prišel mimo in ga ugriznil brez razloga - brez poškodb
prijateljev pes labradorec ga je ugriznil , ker je Chappi pil iz njegov sklede -  rana na vratu

Jih je bilo še nekaj bolj malih ampak potem usi brez poškodb .




Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 06 April 2009, 23:29:29
V dveh mesecih smo doživeli tri napade, ostalo pa so bila opozorila v stilu "ne sitnari mi". V vseh treh primerih psice, ena prastara mešanka, ena mešanka z bernardincem (ogromna kot tele) in ena labradorka. V vseh primerih je bil Unai privezan.

Enkrat sva na sprehodu srečala dve privezani psici, od tega ga je tastarejša (labradorka) kar hotela po smršku šavsnit, pa jo je lastnik pocuknil nazaj. Dvakrat pa sva šla mimo (različnih) dvorišč, kjer imajo ograjo pač skoz odprto in so psi zato navajeni, da je tisti košček ulice pred vrati njihov teritorij in da ga morajo braniti oz. pokazati, kdo je šef. Obakrat se je Unai podredil, prvič je lastnik zvlekel psico stran, drugič pa sva bila sama, zvečer, je pa psica (bernardinka) samo prilaufala nad njega, nato pa takoj, ko se je Unai podredil, stekla nazaj na dvorišče - sploh se ga ni dotaknila. Je bilo pa grozno, jaz sem zmrznila in sploh nisem bila sposobna vmes stopiti in pomoje je ta napad na meni pustil celo večje psihične posledice kot na Unaiju. Tako da bom resnično nabavila solzilec za take primere.

Ampak vedno res prav neke sitne stare psice napadejo. Ne razumem  :-\ in BLAZNO me jezijo vse te odprte ograje in neprivezani psi, ki potem čuvajo ulico.  >:( Lastniki pa potem zatrujejo, kako njihov pa že nikomur nič ne bi naredil - človeku že mogoče...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


thoranita

  • *
    • Prispevkov: 296
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 April 2009, 11:44:16
Normalen pes pomoje itak neha, ko se mu drugi podredi. Ne vem sicer, ker nimam toliko izkušenj, se je pa zadnjič zgodilo to tudi nam: Anito je iznenada napadla huskyca, ki je priletela od nikoder. Najprej sta se pričkala s Thorom oz. se ovohavala, dvigovala grebene, šavsala v prazno, ampak ko sva Thora odpoklicala, je letela na Anito, ki jo je ves ta čas popolnoma ignorirala in se zabavala po svoje. Ampak v trenutku, ko se je Anita vrgla na hrbet, je huskyca odnehala in šla po svoje, Anita pa veselo z mahajočim repkom naprej. Meni so se sicer konkretno zatresla kolena, ampak ko smo jo čez 5 minut spet srečali, so se ignorirali - tako da upam, da so zdaj zmenjeni za vselej.  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 07 April 2009, 19:00:40
Datelj iz kod si? Tale "brnardinka" mi je znana, je nekaj podobne v Razborci, kamor hodim kdaj pa kdaj pesjana kakega sprehodit, moram obvezno čez travnik, ker je res zoprno, prav napadalno izgleda in verjamem da, če si preblizu s spom, je pretep tukaj, sploh če je tak, ki se ne podredi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!